dianna

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 76 έως 88 (από 88 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #87602

    Είδα το περίπτερο του e-artemis ήταν 3-4 άτομα με ένα σκύλο μάλλον κόκερ,αλλά δεν είχα χρόνο-αφού σε 10 λεπτά θα έκλεινε η έκθεση-να γνωρίσω ποια μέλη ήταν.Την επόμενη φορά!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #87610

     

     Παιδιά η προσέλευση και στις τέσσερις μέρες ήταν τέτοια στο Περίπτερο, που ξεπέρασε κάθε προηγούμενο…

    Η αρχική υπόθεση και εικασία περί των πόσων λίτρων ρακόμελου και τσίπουρου μπορούσαν να καταναλωθούν, πράγματι στάθηκαν πίσω, μα παρά πολύ πίσω, απελπιστικά πίσω,  από κάθε  πρόβλεψη …!!!

     Κανείς δεν περίμενε τόσο κόσμο …

     Με αυτή την κοσμοσυρροή των μελών αλλά και την αθρόα προσέλευση πολλών επισκεπτών, ότι προμήθειες και να υπήρχαν δεν θα έφταναν …

     Οι συντονιστές δε ούτε να τα μυρίσουν, όχι να πιούν,  “ποταπαγόρευση” κανονική από τον κ. Τσάμη … 

     Υ.Γ :  Ελπίζω το πάθημα να γίνει μάθημα …!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #87611

    Eγώ δυστυχώς φέτος δεν την χάρηκα όπως θα το ήθελα.Απο την μια που κυνηγούσα τον πιτσιρικά συνέχεια & από την άλλη δεν είχε πολύ χρόνο ο πατέρας μου & στη λίγη ώρα που κάθησα είδα μερικούς φίλους & γνώρισα & μερικά καινούργια άτομα!!

    Για άλλη μια φορά το περίπτερό μας ξεχώρισε!!!

    Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά με υγεία!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #87614

    ANTE I EPOMENI SINEYRESEI SE TAVERNA..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #87636


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMISTOM στίς 02 Aπρίλιος 2007


    AAAAAAA EIXAME KAI SYNTAGH APO ΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΡΟΥΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΦΗΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΙΠΟΤΑ

    ΠΕΛΟΠΟΝΗΣΙΟΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ

     


    [/indent]

    Τι σας κανανε παλι οι Κρητικοι;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #87663

    Φίλοι, και του χρόνου.

    Ένα μεγάλο μπράβο στους Τριπολιτσιώτες για τον πολύ ωραίο χώρο που μετέφεραν στην DIANA, για την ευγενική τους παρουσία, για το Site μας που σύντομα θα έχει νέο πρόσωπο, για το νέο πρόσωπο που με την λάμψη (και το μπόι) του σκέπαζε τις ασκημόφατσες που ξημερωβράδιαζαν εκεί, για τον τύπο που είχε ένα σκυλάκι (μάλλον κοκεράκι… είπαν), για την μισή δακτυλήθρα ρακόμελο που μου προσέφεραν φροντίζοντας μη μου ανέβει η πίεση. Τέλος…. για την χρυσή τους την καρδιά.

    ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #87665

    Η νέα χωροταξική της Diana με τους φαρδύτερους διαδρόμους και τα μεγαλύτερα περίπτερα έδωσαν «Ευρωπαϊκή» διάσταση. Για μια φορά ακόμα είδα λαμπερά και επαγγελματικά διακοσμημένα περίπτερα. Έχω την εντύπωση πως αυτά που συζητούσαμε στο παρελθόν περί εξυπηρέτησης πελατών και καλής διάθεσης των εκθετών έχουν πιάσει τόπο, δεν βρίσκετε πως έχει αλλάξει το κλίμα;  

    Φέτος δεν είχα πολύ χρόνο στην διάθεσή μου για να ψάξω όλα τα εκθέματα, η μεγάλη προσέλευση του κοινού κυρίως το Σαββατικύριακο δεν μου επέτρεπαν να λείψω από το Στέκι των Φίλων των Σπάνιελς. Βρήκα όμως ένα πολύ ωραίο μαχαίρι Viper στο περίπτερο Sunbird, σε καλή τιμή, που έκανα δώρο στον γιο μου. Για την γυναίκα μου πήρα ένα πολύ ωραίο και σε δελεαστική τιμή κυνοφιλικό κόσμημα, εγώ αγόρασα 3 ζώνες δερμάτινες προς 4Ε εκάστη. Είδα ρούχα και εξαρτήματα προσιτά που θα μου χρειαστούν στο μέλλον και θα ξέρω που να τα βρω. Είδα από κοντά όπλα που πολυσυζητούνται τελευταία και σχημάτισα την προσωπική μου γνώμη. Περιεργάστηκα τα μεταχειρισμένα όπλα για καμιά καλή ευκαιρία. Παρακολούθησα όσα με ενδιέφεραν περισσότερο από την έκθεση μορφολογίας των σκύλων. Συνάντησα φίλους και γνωστούς που μου έδωσαν πολύ χαρά. Ξαναθυμήθηκα την εποχή που έκανα ιππασία και πως όλα αυτά τα αξεσουάρ, τις ιπποσκευές και τα διακοσμητικά που είδαμε στην Diana μόνο από το εξωτερικό αγοράζαμε. Αντάλλαξα γνώμες με τους θηροφύλακες και τους παράγοντες της ΚΣΕ και ΚΟΣΕ. Ενημερώθηκα από το περίπτερο για τα αδέσποτα των συνεργαζόμενων δήμων.

    Το κυριότερο όμως είναι πως σε αυτήν την έκθεση πας για να «αγοράσεις» όνειρα, από εκεί έβαλα κάποτε στο μάτι το πλαγιόκαννο που αγόρασα όταν μπόρεσα.

    Φέτος «ταξίδεψα» με απίθανα 4κίνητα και αμαξάκια ιππήλατα. Έκανα ψαρέματα με γρήγορα σκαφάκια. Χάζεψα και «χάζεψα» με τα όπλα του Χατζιώτη και του Παπατσαρούχα. Τα χειροποίητα μαχαίρια με τις δαμασκηνές (ή μη) κάμες και τις περίτεχνες λαβές από φανταστικά υλικά. Τα κυνηγητικά τρόπαια.  

    Και του χρόνου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #345553

    ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ”ΖΕΣΤΑ” ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ.ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ.

    ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΗΤΑΝ ΓΙΟΡΤΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΣ ΕΛΕΝΑΣ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ (ΤΣΑΜΗ)ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ”ΕΘΝΟΣ-ΚΥΝΗΓΙ” ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΙΚΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΤΟΠΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΕΔΑΦΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ Η ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΑΡΚΑΔΙΑ. 

    ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΚΤΟΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

    Υ.Γ. ΤΟ ΝΕΚΤΑΡ ΤΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ ΚΑΙ ΖΗΤΑΓΑΝ ΚΙ’ΑΛΛΟ.(ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ 4-5 ΤΑ ΤΙΜΗΣΑ ΔΕΟΝΤΟΣ)

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #87742

    Συνάδελφοι θέλω να σας ευχαριστήσω όλους, όσους μπορέσατε να επισκεφθείτε το περίπτερό μας στην diana, αλλά και όσους ήσασταν νοητικά μαζί μας.

    Φέτος πραγματικά η προσέλευση των μελών και φίλων του e-artemis ήταν εντυπωσιακή.

    Ιδιαίτερα ευχαριστώ τον Γιάννη Θεοδώρου για την συνεχή παρουσία του στο περίπτερο και την βοήθειά του, και όσους ήρθαν από μακριά ειδικά για την έκθεση, όπως τον φίλο Βαγγέλη που ήρθε από Ιταλία, το φίλο justinian από Μυτιλήνη, τους φίλους από Δράμα, Μεσολόγγι, Καλαμάτα Φέρες, Καστοριά κλπ. Αν ξεχνάω κάποιον ζητώ συγγνώμη.

    Το ρακόμελο καταναλώθηκε ταχύτατα, αλλά ξεροσφύρι. Μερικοί που μας είχαν τάξει πάπιες και λαγούς με πετραχήλια μας την έκαναν…… Τέλος πάντων ευχαριστώ όλους τους συντονιστές.

    Σας παραθέτω εδώ το e-mail που μας έστειλε ο διευθυντής της έκθεσης κ. Νίκος Φωτακόπουλος με την παράκληση να το κοινοποιήσω στο φορουμ:

    “Αγαπητοί φίλοι παρακαλώ δεχθείτε τις πιο θερμές μου ευχαριστίες για την συμβολή σας στην επιτυχία της έκθεσης DIANA OUTDOOR 2007 καθώς και τα συγχαρητήριά μου για το πολύ όμορφο περίπτερο του e-artemis που για μια ακόμα φορά έκλεψε την παράσταση.

    Παρακαλώ όπως μεταβιβάσετε τις ευχαριστίες μου στα μέλη του forum των οποίων τις τοποθετήσεις και τα σχόλια παρακολουθώ ανελειπώς.

    Σας εύχομαι Καλό Πάσχα σε σας και τις οικογένειές σας και ελπίζω στην DIANA 2008 να είμαστε ξανά όλοι μαζί για να ξανατσουγκρήσουμε τα ποτήρια με το ρακόμελο.”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    125
    Stoxos (tsironis giannis) στις #87746

    TO PIO ORAIO PERIPTERO EITAN TO DIKO MAS ME DIAFORA OPO TA ALLA EGO NA SAS PO TIN ALIFIA MOY DEN TRELAFIKA KIOLAS DEN 3ERO KATI ME XALAGE PANTOS STIN EKFESI  OTAN EFTASA STO  E-ARTEMIS KAI EIDA MIA KOPELIA POY EDINE AYTOKOLITA TA 3EXASA OLA TA ALLA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kostas27 στις #87753

    ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ(Η ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝΕ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ).ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΒΕΡΟΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/03/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    416
    J.K. στις #87756

    ΡΕ  ΠΑΙΔΙΑ,  ΕΓΩ  ΔΕΝ  ΕΙΔΑ  ΚΑΜΙΑ  ΚΟΠΕΛΙΑ.

    ΜΗΠΩΣ  ΟΤΑΝ  ΕΙΜΑΣΤΕ  ΣΤΟ  ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ  ΕΜΕΙΣ  ΟΙ  ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ

    ΜΕ  ΤΙΣ  ΓΥΝΑΙΚΕΣ  ΜΑΣ,  ΦΡΟΝΤΙΖΑΝ  ΟΙ  ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ  ΝΑ  ΤΗΝ  ΚΡΥΒΟΥΝ?

    ΠΑΝΤΩΣ  ΟΠΩΣ  ΚΙ  ΑΝ  ΕΙΝΑΙ  ΤΟ  ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ  ΜΑΣ  ΗΤΑΝ  ΟΝΤΩΣ  ΤΟ

    ΚΑΛΥΤΕΡΟ  ΚΑΙ  ΤΟ  ΠΙΟ  ‘ΦΙΛΙΚΟ’.

    ΑΝΤΕ  ΚΑΙ  ΤΟΥ  ΧΡΟΝΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #345638

    Μετα απο προσπαθειες αρκετων ετων τελικα καταφερα και εγω να παρευρεθω σ’αυτη την γιορτη των απανταχου κυνηγων & κυνοφιλων..Δυστυχως ενα προβλημα υγειας [με 39 πυρετο επεστρεψα σπιτι] που ειχα δεν μου επετρεψε να καθησω για πολυ ωρα αλλα ουτε και να ανταλλαξω αποψεις για θεματα τα οποια μας αφορουν..Χαρηκα ομως ιδιαιτερα που γνωρισα αρκετους συναδελφους που πραγματικα κοσμουν το κυνηγετικο γιγνεσθαι με την παρουσια τους..Ειλικρινα ευχομαι οτι καλυτερο για την προσπαθεια αναμορφωσης του site και πολλα συγχαρητηρια σε ολους τους συντελεστες που συνεβαλαν στο γεγονος του οτι το περιπτερο του e-artemis ηταν μακραν το καλυτερο της εκθεσης..!

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 76 έως 88 (από 88 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων