ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ – ΒΥΘΟΥ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 469 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #75070

    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΑΝΗ ΧΤΥΠΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟΝ ΑΦΡΟ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ.  

    ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ “ΧΩΡΑΦΙ” ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΣΤΡΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ 4 ΒΑΡΚΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΡΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΑΠΑΡΙΑ .

    ΣΤΟ ΤΣΑΠΑΡΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ  ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΟΣ ……………ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΑΛΟ ΤΣΑΠΑΡΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΑΣΠΡΟ ΦΤΕΡΑΚΙ ΤΟΥ.  ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ( ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ , ΜΕ ΧΡΥΣΟ , ΜΕ ΔΙΑΦΑΝΟ, ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΑΝΕΝΑ. ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

    ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΨΑΡΑΚΙΑ , ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΡΚΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΑΠΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ …….!!!  ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΟΛΠΑΚΙ …………….ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΕΤΥΧΕΤΕ.

    ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΣΤΩΣΩ ΦΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕ “ΑΠΑΛΑΞΟΥΝ”  ΑΠΟ ΑΥΤΑ….!!  

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #75089

    Είναι ακόμα και στον αφρό? Γιώργο οι τράτες θα έκαναν πάρτυ!

    Την γούνα την έχεις δοκιμάσει? την κάνουν σε πάρο και αντίπαρο, μιλάμε απίστευτος μεζές…. για πολλές μπύρες!

    Εγώ αυτή που έφαγα ήταν απο σκουμπρί αλλά μου είπαν ότι γίνεται και με κολιό και σαφρίδι.

    Παίρνουνε το ψάρι το ανοίγουνε και το διπλώνουνε αfού φυσικά βγάλουν τα εντόσθια το παστώνουνε με χονδρό αλάτι και την αφήνουν 3-4 μέρες στον ήλιο μετά την ψήνουν, μιλάμε μου έφυγε το σαγόνι.

    Αν ξαναπιάσεις φίλε δοκίμασε το

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    PAGANI στις #75097

    ΓΙΑ ΤΗ “ΓΟΥΝΑ” ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ.

    Η ORIGINAL ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΓΟΠΑ η ΚΑΛΑΜΟΓΟΠΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ

    ΜΕ ΟΣΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ.

    ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΘΕΛΕΙ ΑΝΟΙΓΜΑ ΣΤΑ ΔΥΟ (ΟΠΩΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΓΙΑ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ), ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΜΕ ΔΥΟ ΟΔΟΝΤΟΓΛΥΦΙΔΕΣ ΜΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΩ, ΧΟΝΤΡΟ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΞΥΔΙ (ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΥΓΕΣ).

    ΤΩΡΑ ΑΛΛΟΙ ΤΙΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ, ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ (ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΨΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ).

    ΜΕΤΑ ΨΗΣΙΜΟ, ΛΙΓΟ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΡΙΓΑΝΗ ΚΑΙ… ΜΕΤΑ ΜΠΥΡΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ.

    Α ΡΕ ΦΑΝΗ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΔΥΣΚΟΛΗ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #75099

    Δεν άντεξα ,πήγα και αγόρασα σκουμπριά, θα τα ετοιμάσω απόψε θα το βάλω στον ήλιο αύριο και σκ θα τους ξηγηθώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #75131

    ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ………….ΤΟ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟ ΨΑΡΙ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΛΑΤΙ ΧΟΝΤΡΟ …??  ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 1-2 ΜΕΡΕΣ …???  ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΨΗΣΙΜΟ …??  Η ΤΟ ΤΡΩΜΕ ΣΚΕΤΟ ΜΕ ΛΑΔΑΚΙ …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    PAGANI στις #75145

    ΓΙΩΡΓΟ,

    ΤΟ ΨΑΡΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΛΑΤΙΣΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ.

    ΜΕΝΕΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΣΤΑ ΔΥΟ ( ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΔΟΝΤΟΓΛΥΦΙΔΕΣ)

    ΜΕΤΑ “ΚΡΕΜΑΣΜΑ” ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΛΙΓΟ ΨΗΣΙΜΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #343802

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ.ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΓΙ’ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ.

    ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ Σ/Κ ΠΗΓΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΣΑΠΑΡΙ ΚΑΙ ΘΡΑΨΑΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓ.ΑΝΝΑ ΕΥΒΟΙΑΣ ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΕΚΕΙ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΣΥ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΑΠΟ ΤΑ ΘΡΑΨΑΛΑ.

    ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΒΟΥΡ ΓΙΑ ΕΥΒΟΙΑ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ.

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #75150

    Εγώ τα άφησα 2 μέρες στον ήλιο και σήμερα θα τα ψήσω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #75155

    Πρόσεχε μην… κάψεις τη γούνα σου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #75265

    ΟΚ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.

    ΟΙ ΟΔΟΝΤΟΓΛΥΦΙΔΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΣΤΗΡΙΓΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #75285

    Kαλημέρα γιώργο

    ακριβώς οι οδοντογλυφίδες μπαίνουν για να κρατάνε το ψάρι ανοικτό

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #76341

    Τις προηγούμενες μέρες βρέθηκα στην Λευκάδα σε οργανωμένο camping, φυσικά ο τόπος ήταν τίγκα στους ιταλούς με κάτι απίστευτα φουσκωτά, και όπως καταλαβαίνεται το πρωί φεύγαν κατά ορδές είτε για ψαροντούφεκο είτε για συρτές, αυτός ήταν και ενας λόγος που δεν πήρα μαζί τα σύνεργα, οι περισσότεροι δεν έβγαζαν τίποτα, το αποκορύφωμα ήταν ενα απόγευμα όπως κολυμπούσα πλησίασε ενα φουσκωτό με ενα ζευγάρι ιταλών οι οποίοι με συρτή είχαν βγάλει ενα μαγιάτικο τουλάχιστον 10 κιλά λάλησε όλη η παραλία.

    κατά τα άλλα όπως τσέκαρα και στις ταβέρνες παρα πολύ φθηνό και καλό – φρέσκο ψάρι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #84483

    ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ>>!!!!!

    ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ  ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΟΓΩ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ( ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ), ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΡΤΗ , ΑΦΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ  ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..!!

    3 , 700αρια ΡΥΚΙΑ ΜΑΣ ΤΙΜΗΣΑΝ ΕΝΩ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ “ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ” ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΣΑΦΡΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΦΩΜΑ …!!  ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΨΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΣΥΡΤΕΣ ΜΑΣ , ΚΑΙ ΤΑ 3 ΡΥΚΑΚΙΑ ΒΑΡΕΣΑΝ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 15 ΛΕΠΤΩΝ ΣΤΗΝ ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΗ ΑΘΕΡΙΝΑ. 

    ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΨΑΡΕΨΑΜΕ  ΜΕ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΚΑΙ ΑΘΕΡΙΝΑ ΣΚΟΥΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΕ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥ ΗΛΙΟΥ.

    ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΡΗΧΑ ΝΕΡΑ….!!!!

    ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ …!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #84488

    παιδια το YU ZURI SWING MINNOW ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ………ΟΛΑ ΧΤΥΠΑΤΕ ΟΠΟΙΑΔΗΤΟΤΕ ΩΡΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #86794

    Ερώτηση…

    Παράκτια συρτή αφρού γίνεται?

    Πληροφορίες εντός…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 469 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων