Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 152 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #74510

    XM ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΚΑΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΦΩΤΟ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΣΟΥ…………ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΜΑΧΗ ΚΥΡΙΕ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ……………………………………


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #343642

    Αυτό που έχει σημασία είναι ένα….

    ..Η ΤΗΓΑΝΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ?????ΠΙΚΑΝΤΙΚΗ?????

    άστους Μητσάρα να λένε….Δέν πειράζει…

    υγ
    δεν νομίζω να ανέβει φώτογραφία με μπουγάδα…εκεί δεν θα μπορέσω να σε δικαιολογήσω…  :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #74512

    ΛΟΙΠΟΝ …….ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

    ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΤΟ ………ΠΛΕΝΕΙ ΤΟ ΤΗΓΑΝΙ……………ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ …………ΠΛΕΝΕΙ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ……………….ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΤΟΥ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΛΗΘΙΝΟΣ

    ΜΙΜΑΚΟ ……………….ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΡΟΜΠΑ ……………….ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

     

    Υ.Γ  Ο ΓΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΥΒΑΣ ΜΕ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΝΩ – ΠΑΝΩ ΕΧΕΙ ΜΕΛΙ…….ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΓΛΥΦΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΙ …….ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ,ΑΣ ΜΕΝΟΥΝ ΤΑ…………….. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #74515

    FILE MOY ΚΥΝΗΓΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ=ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ

    ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΤΗΓΑΝΙΑ ΜΑΣ,ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ,ΤΟ ΚΡΑΣΑΚΙ ΜΑΣ Ε ΤΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΣΑ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΕΝΟ ΤΟΠΙΟ????ΔΕΝ ΛΕΕΙ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΙ…….ΚΑΙ..

    ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΥΓΑΔΑ ΒΑΖΟΥΜΕ!!!!!

    ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ????

    ΙΣΟΤΗΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΥΡΙΟΙ.ΟΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΝΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΛΕΝΕ ΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ????

    ΥΓ.

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ PRINT ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ….????? ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ,ΜΕΤΑ ΤΩΝ ΚΥΡΙΩΝ ΜΑΣ, ΕΞΟΔΟ….

    ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΤΩΡΑ…………………………….

    ΥΓ.2.

    Β.C (δεν νομίζω να ανέβει φώτογραφία με μπουγάδα..)ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΛΕΙΝΕΙΣ ΤΗ ΜΠΛΟΥΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗ ΔΕΙ ΛΕΡΩΜΕΝΗ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ.ΑΜΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΧΙ,ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ

    ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΟΥΓΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ Η ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ,ΣΕΝΑΡΙΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ Ο ΧΙΤΣΚΟΚ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΕ!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #74516

    Δίκιο έχει ο Jim, ισότητα έχουμε, και πλύσιμο και σκούπισμα και σφουγγάρισμα. Η ήττα έρχεται όταν πέσει στο τραπέζι το θέμα του σιδερώματος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #74517

    ΧΜ ΕΚΕΙ ΠΗΡΑ ΠΡΕΣΣΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗ…..

    ΕΤΣΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ…..

    ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΤΩΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΟΛΑ.

    ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΔΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ,ΠΙΑΤΑ ,ΤΗΓΑΝΙΑ ,ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΟΙΚΟΣΥΣΚΕΥΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ….ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ,

    RED. ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!!!! ΕΓΩ 17 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #343643

    Πέρα από πλάκα, που την τράβαγε ο «νικολής» σου Παπαδοματάκια,  είναι αλήθεια, απ’ ότι έχω δει δηλαδή, από φίλους, γιατί προσωπική πείρα δεν έχω, ο γάμος είναι γεμάτος από αμοιβαίες υποχωρήσεις. 

    Μαθαίνεις να συμβιώνεις μ’ ένα άλλο άτομο. Μπαίνεις κάτω από τον ίδιο ζυγό.

    Το λένε άλλωστε και οι λέξεις,  – ο/η  σύζυγος-  , ο/η συμβοίος/α.

    Εκείνο που μένει τώρα είναι ο Μιμάκος να μας δώσει συνταγές. Π.χ. πώς καταφέρνει να του κολλήσει η κακαβιά.

    Υ.Γ. λέω δε σε κάποια ψυχή που κρυφογελάει, ότι έχω ράμματα και για την δική του  γούνα. Θα σας το βάλω σαν κουίζ.

    Μήπως αναγνωρίζει κάποιος το μέλος του eartemis που μας έχει γυρισμένη την πλάτη;;;;;;;;

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #74518

    Σαν μεγαλυτερος απο ολους τους υπολοιπους και εχοντας λιγο μεγαλυτερη πειρα απο τους υπολοιπους εχω να πω τα εξης

    1. πλενω καθε μα καθε μερα τα πιατα —-Κοινως αγορασα πλυντηριο

    2. Σχετικα με το σιδερο –Stirella και οτι αλλο θελει η ψυχη της συμβιας μου

    και 3 και καλυτερο….

    Ναχει μια οικιακη βοηθο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #343644

    Κι εσύ λιγότερα καρούμπαλα.

    Ξεψαρώσαμε;

    Που είναι το κράνος σου;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #74522

     JIMAKO ΡΕ ΘΗΡΙΟ 17 ΧΡΟΝΙΑ….???  ΕΝΟΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ Η ….ΓΙΑ ΓΑΜΟ ….??

    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΛΟΜΑΘΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΑΥΤΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΗΣ ΓΝΩΡΙΜΜΙΑΣ ΜΑΣ .  ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΤΟ 1992 ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΜΙΚΡΟΚΑΥΓΑΔΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΑΤΟΠΙΠΕΡΟ ………….Ε, ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΥΓΑΔΕΣ…!!!.

    ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ( ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΩΘΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΜΙΚΡΟΣ ).  ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΓΓΥΟΣ , ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΕΙ – ΣΚΟΥΠΙΣΕΙ ΠΟΤΕ , ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ.

    ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #74535

    Αμοιβαίες υποχωρήσεις νομίζω πως είναι το κλειδί για μια ισορροπημένη συμβίωση. Αν και η εμπειρία μου περιορίζεται σε ένα χρόνο γάμου συν ένα χρόνο περίπου συγκατοίκησης.

    Πιάτα δεν πλένω (μόνο αν χρειαστεί) αλλά το μαγείρεμα μου αρέσει (έχω κάνει αρκετά χρόνια εργένης βλέπετε).

    Και φυσικά το κυνήγι το καθαρίζω ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ, όταν η σύζυγος λείπει από την κουζίνα. Αυτό είναι κάτι που το σεβάστηκα από την αρχή, όπως εκείνη σεβάστηκε το ότι κυνηγάω και θα λείπω από το σπίτι κάποιες φορές.

    Αυτά, εν ολίγοις.

    Που είναι ο Πρόεδρος να καταθέσει την δική του άποψη;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #343648

     

    Κι εσύ λιγότερα καρούμπαλα.

    Ξεψαρώσαμε;

    Που είναι το κράνος σου;

    ___________________________________________________

    Δεν εχεις μαθει το ρητο “μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλη κουβεντα μην λες” διοτι “ουε και αλλιμονο σου ” ετσι και την πατησεις και “φας” και καμμια παντοφλα… διοτι τοτε οχι κρανος αλλα ουτε Αbrams M1 δεν σε σωζει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #74556

    Νομίζω ότι αν και όταν παντρευτεί ο Σταύρος, θα χρειαστεί (1) να μετακομίσει σε άλλη ήπειρο και (2) να μην ξαναμπεί ποτέ στο φόρουμ. Η καζούρα που τον περιμένει είναι … ας μην σχολιάσω καλύτερα…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #74561

     

      Σταύρο σκέψου το  …  “γάμος, ένα στιγμιαίο αδίκημα ππυ επισύρει  ποινή ισόβιας κάθειρξης ” …  έφεση δεν προβλέπεται … ούτε και υπάρχει ανασταλτικό αποτέλεσμα …

     Κατά τον HENRY MENCKEN, Αμερικάνος δοκιμιογράφος, ” oι εργένηδες ξέρουν περισσότερα για τις γυναiκες από τους παντρεμένους  … αν δεν ήξεραν, θα ήταν και αυτοί παντρεμένοι …” 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #74563

    ” oι εργένηδες ξέρουν περισσότερα για τις γυναiκες από τους παντρεμένους  … αν δεν ήξεραν, θα ήταν και αυτοί παντρεμένοι …” 

    ———————–

    …. και συμπληρωνω…”Αλλα το εξυπνο πουλι απο την μυτη πιανεται”

    ΑΚΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟ????????????

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 152 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων