Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 152 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #74564

    Νομίζω ότι αν και όταν παντρευτεί ο Σταύρος, θα χρειαστεί (1) να μετακομίσει σε άλλη ήπειρο και (2) να μην ξαναμπεί ποτέ στο φόρουμ. Η καζούρα που τον περιμένει είναι … ας μην σχολιάσω καλύτερα…

    __________________

    Αγαπητε Λεο,

    Παρατηρω οτι κανεις φιλοτιμες προσπαθειες οπως αγαπητα μελη του FORUM (Μιμης / Duckhunter – αληθεια τι εγινε αυτο το παιδι- κλπ) αν ασχοληθουν με το ΣΤΑΥΡΟ και να λησμονησουν την αφεντια σου (για βαλτους /καλαμοβουτιες / κακοφωνιξ κλπ)

    Δεν κοιτας καλυτερα μην τα θυμηθουμε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #74565

    Εγώ πάντως στα περίπου τέσσερα χρόνια γάμου,μέχρι στιγμής είναι όλα τέλεια!!Παράπονο δεν έχω.Βέβαια αμοιβαίες υποχωρήσεις γίνονται & από τους δύο,γιατί αλλιώς χωριό δεν γίνεται…….Η μόνιμη <γκρίνια> θα μπορούσα να πω είναι τις περισσότερες φορές για το κυνήγι,αλλά τις περισσότερες φορές το ξεπερνάμε <ανέμακτα>.Να βοηθήσω πάντα όσο μπορώ βοηθάω σε όλες τις δουλειές(εκτός ποτέ από σιδέρωμα!!!,υπάρχει η stirella).Επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι & αναγκαστικά δουλεύουν & οι δύο τη σήμερον ημέρα τα περισσότερα γίνονται & από τους δύο(οικ.δουλειές,παιδιά κλπ),& αν τα πάρει ο ένας μόνο πάνω του όλα,τότε όπως λέει & ο φίλτατος Δημήτρης οι οικοσυσκευές αποκτούν & άλλη χρήση!!!!!!!Για μένα είναι το ωραιότερο πράγμα που μπορεί να συμβεί στον άνθρωπο…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #74566

    Ε όχι ρε Μιμάκο, όχι (παπαδο)ματάκια μου… μη πας να μας περάσεις τις προσωπικές σου αδυναμίες ως στοργή προς τα παιδιά σου.

    Για την μεν κόρη σου, να επιστήσεις την προσοχή της γυναίκας σου πως τα παιδάκια πρέπει να λερώνουν τα ρούχα τους, πως αυτό είναι υγεία σώματος αλλά και ψυχής και πως οι καλές μανάδες δεν τα καταπιέζουν τόσο που να πάνε στο μπαμπά για να τα μπουγαδιάσει.

    Το δε  γιο σου βρε…. δεν τον σκέφτεσαι… άσ’ του  πρωτοβουλίες, άσε να αναπτύξει τις ικανότητές του μέσα από τις εμπειρίες…. και πλυντήριο να βάλει και φυσίγγια να γεμίζει το παιδί, τι…  Μαμούχαλο θα τον κάνεις;

    Όσο για το θέμα που ξεκίνησε ο Σταύρος νομίζετε πως το έκανε για να πειράξει μερικούς;

    Λάθος…. πληροφορίες, γνώμες και αντιδράσεις μαζεύει… εν ολίγοις «την ψάχνει»…

    Καλά Σταυράκο κοίτα να πάρω κανένα προσκλητήριο γάμου και τότε θα δεις. Θα σου κάνω δώρο κατσαρολικά από μαντέμι, όταν χτυπάνε στο κεφάλι να φέρνουν καλά αποτελέσματα.

    Και κάτι ακόμα… μετά από 7 χρόνια γνωριμίας και 26 χρόνια γάμου έχω να πω πως όλα αυτά τα αποφθέγματα περί κλουβιών, βαρελιών, μελιών κλπ είναι όλα μπούρδες.

    Ο γάμος είναι το τελειότερο πράγμα που θα σου συμβεί, αλλιώς… πως θα απολάψεις τον τελειότερο έρωτα που είναι ο … εξωσυζυγικός.

     

    Υ.Γ. Ότι και να πείτε στην Ειρήνη δεν θα σας πιστέψει.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #74567

    Κι ό,τι κι αν της δώσουμε να διαβάσει;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #74568

     Εγω παλι καθοτι εκτος χορου, ειναι ευκολο να ξερω πολλα τραγουδια. Αυτο ομως που ξερω σιγουρα ειναι οτι καποιες υποχωρησεις θα τις κανεις, αλλιως η γυναικα (συζυγος ή μη) θα σε τσιτσιρισει. Αν λοιπον θες να πας το κυνηγι σου σαν ανθρωπος χωρις μουρμουρα, πρεπει να κανεις κατι. Εκδρομη ειναι αυτο, βολτα, πλυσιμο, μαγειρεμα, κατι πρεπει να ειναι, ωστε να μην αποχωριστεις το hobby σου. Το ιδιο και με το ψαρεμα. Σε οσους δε τυχερους (αλλιως το λεμε) βρηκαν το ετερον τους ημισυ με κατανοηση και κυνηγετικη παιδεια απο το σπιτι, να κανετε το σταυρο σας. Εσεις ισως δε χρειαζεται τοσο πολυ να ανταλλασετε την ελευθερια σας το ΣΚ με τις δουλειες του σπιτιου.

     Αυτο Λεωνιδα ειναι προδοσια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #343650

    Κατ’ αρχάς Γιάννη δεν χρειάζομαι πληροφορίες. Τις έχω.

    Έχεις μήπως ακούσει το γνωστό άσμα : όλοι μου οι φίλοι παντρευτήκανε γίνανε ρεζίλι γι αυτό κρυφτήκανε …….

    Δεύτερον με τις γνωριμίες που έχω «παίζει» να μετακομίζω στο Ανατολικό μπλοκ, οπότε κομματάκι δύσκολο να έρθει πολύς κόσμος.

    Και τρίτον το έχω πάρει πια απόφαση ότι δεν πρόκειται να έχω την τύχη-ατυχία, οπότε μιλάω εκ του ασφαλούς.

    Υπάρχουν άλλωστε τόσοι πολλοί που με περιμένουν στην γωνία, που μάλλον θα πρέπει να πάρεις σειρά προτεραιότητας.

    Όσο για το  —-Ο γάμος είναι το τελειότερο πράγμα που θα σου συμβεί, αλλιώς… πως θα απολάψεις τον τελειότερο έρωτα που είναι ο … εξωσυζυγικός.  —— αυτό ας μην το συζητήσουμε καλύτερα.  

    Είναι η ποιο τρελή φαντασίωση για πολλούς παντρεμένους. Που παραμένει φαντασίωση.[/i]

    Είναι γνωστό άλλωστε ότι όποιος  κάνει κάτι τέτοιο δεν το λέει , πόσο μάλλον να το δημοσιοποιήσει.

    Είπαμε με παντρεμένους κάνω παρέα.    

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #74571

    Ψιιιιιτττττττ Σταύρο άμα μετακομίσεις πρός ανατολικό μπλόκ εμένα και τον Maveric υπολόγιζε μας … θα ερχόμαστε για …. επίσκεψη ….

    Ωρε σε περιμένω και εγώ στην γωνία γιατί θα σου έρθει απο εκεί που δεν το περιμένεις ….. θα δείςςςςςςς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #343653


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από mnikolai στίς 30 Mάϊος 2006


    Ψιιιιιτττττττ Σταύρο άμα μετακομίσεις πρός ανατολικό μπλόκ εμένα και τον Maveric υπολόγιζε μας … θα ερχόμαστε για …. επίσκεψη ….

    Ωρε σε περιμένω και εγώ στην γωνία γιατί θα σου έρθει απο εκεί που δεν το περιμένεις ….. θα δείςςςςςςς


    Ρε παιδιά σωπάστε  εμφανίστηκε ο Μάκος.  

    Που χάθηκες εσύ βρε;

    Μ’ αρέσει πάντως που όποτε και όταν εμφανίζεσαι κάνεις δηλώσεις.  Και καλά ο Γιάννης ο Maveric μπορεί και να το κάνει, εσύ γιατί μιλάς; Θες να το πάρει χαμπάρι η κυρία mnikolai και να σε ψάχνουμε πάλι;

    Αν και αν μετακομίσω προς τα πάνω οι φίλοι θα έρχονται για κυνήγι και μόνο για κυνήγι. Δεν κλείνω σπίτια εγώ.   

    Όσο για την γωνία που αναφέρεις, μήπως θέλεις να περιμένουμε παρέα; Να μην περιμένεις μόνος σου δηλαδή. Εγώ βέβαια θα ρίξω κάνα υπνάκο, ξέρεις εσύ. Να πάρεις μαζί σου και ξυριστικά γιατί σε βλέπω από το περίμενε να βγάζεις μούσι αγωνιστικό.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    liolios στις #74572

     ΝΑ ΠΩ  ΕΓΩ ΣΤΑΥΡΟ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ????????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #74575


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Kalliston Hellas στίς 30 Mάϊος 2006


    Ο γάμος είναι το τελειότερο πράγμα που θα σου συμβεί, αλλιώς… πως θα απολάψεις τον τελειότερο έρωτα που είναι ο … εξωσυζυγικός.

     

     


    ΤΩΡΑ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ….??  

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #74576

    Χα χα χα χα. Εγω παντοφλα δεν τρωω Στραυρακα … Η “γατα” ξερει την θεση της αρα ουτε να την σκισω δεν χρειάζεται … Ειμαι όμως και εγω ΄βράχος ηθικης . Και εγώ για κυνήγι θα έρθω ρε Σταυρο στο ανατολικου μπλόκ χώρα. Καιρό τωρα το λέμε με τον Γιάννη …

    Καλά καλά …. φαντάσου όμως και να σου κάτσει ….. χε χε χε …. ας μην σχολιάσω το τι θα γίνει ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #74580

    BREEEEE

    ΝΑ ΚΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ

    ΜΑΚΟΥΛΗΗΗΗΗΗ,,,,,,,ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ?????ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ?????

    ΑΣΤΟΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥΚΟ

    ΑΜΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ε ΡΕ  ΓΛΕΝΤΙΑ !!!!!!!

    ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΤΑΦΥΓΙΩΝ ………………..

    ΛΙΟΛΙΟ……..ΣΕΜΝΑ,,,,,,,,,,,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #74581

     Ετσι οπως περιμενετε στη γωνια, πως να το αποφασισει το παιδι; Σταυρο γερα, εγω μαζι σου…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #74582

    Και εγώ μαζί σου Σταύρο. Κράτα γερά και μην τους ακούς!!!!

    ’ντε και καλά στέφανα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #74583

    όπως λένε….

    ->ΕΓΩ ( ο άντρας),…., λέω  ΠΑΝΤΑ την τελευταία κουβέντα …… ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ….

    ->…., λέω ότι θέλω και κάνω ότι θέλω…,.Ειδικά όταν είμαι μόνος στο σπίτι..

    ¨ολα είναι μια χαρά…ο φυσικός προορισμός του ανθρώπου, η σωστή και αξιοπρεπείς εξέλιξη – διαιώνιση του είδους… 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 152 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων