Φυσιγγια “B&P”

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #32665

     Eιναι, φυσικα και ειναι.

    Τα Tortora που ειχα παρει εγω πριν απο 3-4 χρονια, ενω ηταν πολυ καλα, και εβγαζαν ωραιες τουφεκιες, εκαναν 3450 το κουτι… ενω τα ΑΖ-20 εκαναν τοτε 1300. Φυσικα μετα την κλασσικη περιεργεια, και επειδη ντραπηκα να μην τα παρω, επειδη πηγαινοντας στο μαγαζι δεν ηξερα την τιμη, δεν τα ξαναπλησιασα. Ποσο μαλλον τα αλλα που βγαζουν για τις τσιχλες που θες σε καλη μερα 2-3 κουτια, δηλαδη 10000….. ε οχι……


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #32666

    ΑΝ ΚΑΛΥΚΑΣ ΚΑΙ ΚΑΨΟΥΛΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΤΕ ……………………..

    Η ΛΕΞΗ ΝΤΡΟΠΗ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ………………..

    ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ,

    ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΣΟ  ΧΑΖΟΥΣ   ΓΙΑΤΙ??????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    popeye13 στις #32735

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ!!! ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΡΙΞΕΙΣ 10ΦΥΣΙΓΓΙΑ,ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ 5 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ. ΕΛΕΟΣ!!!

    ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ!! ΕΓΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΡΙΧΝΩ ΤΑ ΛΑΜΠΡΟ TORDO ME 32gr,ME 3,8 EYRO.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #32740

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΧΘΕΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ JAKET 5-6 ΦΥΣΙΓΓΙΑ B&P 32GR CLASSIC ΠΕΡΣΙΝΑ. ΑΜΕΣΩΣ ΑΝΟΙΞΑ ΕΝΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ……… ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙ -ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ- Η ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΗΤΑΝ ΠΥΡΟΞΑΝΘΑ-ΓΚΡΙΖΑ ΦΥΛΛΙΔΙΑ (Η ΓΝΩΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΒ32) ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΚΟΜΜΕΝΑ, ΕΝΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ “ΜΑΥΡΟ ΠΡΑΓΜΑ” ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΣΧΗΜΑ ΚΑΘΕ ΦΥΛΛΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΑ ΜΕΓΕΘΗ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΚΥΚΛΟΥ? ΕΛΕΙΨΗΣ? ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΟΝΟ ΟΙ ΙΔΙΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ.

    ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΑΝ ΟΙ ΠΑΝΤΑ “ΚΑΘΑΡΟΙ” ΕΜΠΟΡΟΙ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΕΙΝΑΙ “ΜΙΑ ΧΑΡΑ” ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ “ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΗ ΗΜΕΡΑ”

    ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ……………………………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #32744

     Φυσικα φιλε Alex και δεν ησουνα σε καλη μερα. Σιγα μην σου κατηγορησει κανενας πωλητης το προιον που πουλαει..

     Καλο ειναι, οπως ειπε και ο Κωστας, καθε παρτιδα που αγοραζεις, να ανοιγεις ενα φυσιγγι και να βλεπεις τα υλικα και το πως ειναι γεμισμενα η κλεισμενα τα φυσιγγια. Αυτο δειχνει και το ποσο η εταιρεια προσεχει το προιον της.

     Το περιεργο ειναι οτι στο site της B&P, λενε οτι γεμιζουν με αυτη την πυριτιδα αυτο το συγκεκριμενο φυσιγγι.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #40480

    Για να επανέλθουμε στο θέμα, η ποιότητα των πυρίτιδων B&P είχε πέσει κατακόρυφα επειδή το εργοστάσιό της, παραγωγής πυρίτιδων είχε καταστραφεί από πυρκαγιά. Η εταιρεία, για να αποφύγει την οικονομική καταστροφή, συνέχισε να κατασκευάζει τις πυρίτιδές της “φασόν” σε εργοστάσιο της Πολωνίας, με επακόλουθο τα γνωστά τεράστια προβλήματα στην απόδοσή τους.

    Το εξοργιστικό είναι ότι η Β&Ρ δεν είπε κουβέντα για το όλο συμβάν, ούτε βέβαια και οιδιανομείς της ανά τον κόσμο, αφήνοντας τους κυνηγούς να αναρωτιούνται τι έχει συμβεί. Τώρα έμαθα ότι η μονάδα παραγωγής πυρίτιδας ξαναφτιάχτηκε, και οι πυρίτιδές της θα φτιάχνονται πάλι ατο εργοστάσιο στην Ιταλία.

    Την γνώμη σας παρακαλώ.

    Φιλικά,

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #40495

    Λεωνίδα,

    Συμφωνώ απόλυτα με όσα αναφέρεις.

    Εχώ και εγώ αναφερθεί στην εν λόγω εταιρία μια που διαπιστωσα την ποιότητα των τελευταίων παρτίδων με το δύσκολο τρόπο ) στο κυνήγι.

    Θα περιμένω αρκετό καιρό μέχρι να τα ξαναεμπιστευτώ μια που τα χρησιμοποιούσα στο λαγό και ως γνωστό εκεί δεν παίζουμε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #40498

    Διάβασα όλο το θέμα σήμερα.

    Αυτό που έγινε και μάλιστα χωρίς να υπάρξει κάποια ενημέρωση, είναι ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ, ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΟ, ΚΑΘΑΡΗ ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ ΚΑΙ  ΑΣΕΒΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ.

    Ποτέ δεν έχω αγοράσει B&P και μετά από αυτά που διάβασα δεν πρόκειται να αγοράσω. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #336139

     Τι να πω, δεν μ’αρεσει μια εταιρια να αλλαζει τις προδιαγραφες των προιοντων της, και να μη με ενημερωνει, σαν τελικο καταναλωτη. Στο κατω κατω, περιπου το 50% της καλης η μη αποδοσης ενος φυσιγγιου, ειναι το ειδος και η ποιοτητα της πυριτιδας. Δεν με ενδιαφερει αν αλλαζει τη συσκευασια, η το χρωμα του καλυκα, αλλα πραγματα που επηρεαζουν την βλητικη συμπεριφορα, νομιζω οτι οφειλει να τα δημοσιοποιει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    pdimak στις #40511

    Αλεχανδρε

    εχεις καταλυξει καπου Τι φυσιγγια θα αγορασουμε για τιφετινο κυνηγη

    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #40514

    Το δίλλημά μου με τα Β&Ρ, και γι αυτό ζήτησα την γνώμη σας, είναι ότι τα είχα τόσο πολύ βολευτεί, που κόντεψα να σκάσω όταν σκαρτέψανε. Τώρα έχω δύο επιλογές: Ή τους “τιμωρώ” και δεν ξανααγοράζω τα φυσίγγια τους, ή κάνω τον κινέζο, και λέω κι ευχαριστώ που τα αγαπημένα μου φυσίγγια θα είναι πάλι διαθέσιμα.

    Ηθικά, κινούμαι στην πρώτη εκδοχή. Πρακτικά όμως;

    Φιλικά,

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #40516

     Πρακτικα φιλε μου, μπαινεις στο club αυτων που γεμιζουν μονοι τους.

     Απο γνωσεις εχεις αρκετες, ο Κωστας, αλλα και οι υπολοιποι, αν χρειαστεις κατι θα σου δειξουν, και εφοσον πας και στο σκοπευτηριο, μπορεις να τα δοκιμαζεις πολυ ευκολα. Και ετσι θα μπορεις να ξερεις με ακριβεια 99% (παιζει λιγο με τις πυριτιδες) τι υλικα χρησιμοποιεις.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #40558


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 10 Ιούνιος 2004


    Ηθικά, κινούμαι στην πρώτη εκδοχή. Πρακτικά όμως;


    [/indent]

    Follow your hart……

    Για μένα μην ξανασχοληθείς μαζί τους. Εξάλου τι περιμένεις από τούς ΒρωμοΙταλιάνους. Εγω μιά φορά τα χρησιμοποιησα στη ΜΑΛΑΚΑΣΑ και ακόμα καθαρίζω την κάννη

    Τώρα που θα ξανασχοληθούμε μόνοι μας, ποιός μας πιάνει ΛΕΟ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #40568

    AGAPHTOI MOU  FILOI,

    TO IDIO EGINE KAI EDO,U.S.A.,ME TA FISIGGIA B&P. MALISTA MIA MERA THIMAME, ETUXE NA EIMAI STO SKOPEUTIRIO,KAI KSAFNIKA ME FONAKSANE NA RIKSO MIA MATIA GIATI KATI “DEN PHGENE” KALA.TI NA DO? OPOS KAI ESEIS LETE ,MAURA XALIA.

    TORA  TA FTIAXNOUN EDO U.S.A.,GIA THN EDO AGORA.

    DEN KSERO GIATI DEN TA FTIAXNOUN  STHN ITALIA,AUTA POU ERXONTE U.S.A,OPOS PALIA,ALLA GIA NA EISTE SIGOUROI,MHN AGORASETE KAI POLLA STHN ARXH,MEXRI NA DOUME TI GINETE.

    EUXARISTO POLI

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    SAMWIN στις #40571

    ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΟΙΜΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ,ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΥΝΑ ΦΑΤΣΑ ΟΥΝΑ ΡΑΤΣΑ,ΑΓΟΡΑΖΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΠΥΡΚΑΛ ΜΑΥΡΑ,ΤΑ ΕΝ ΛΟΓΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΗΤΑΝ ΓΕΜΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΜΒ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ,ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΧΙΖΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΓΟΡΑΣΑ 20 ΚΟΥΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ10000 ΤΕΜ,ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΑ,ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ,ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΒ ΕΙΧΑΝ ΜΕΣΑ ΛΟΚΒΕΛ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΚΗ.ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΙΘΙΚΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ Η ΛΟΚΒΕΛ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΗΤΕΡΗ,ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΔΕ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΥΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΒ,ΑΥΤΟ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΤΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ.ΕΔΩ ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΔΕΧΘΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΜΒ.ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ, ΙΣΩΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων