Τα δικά μας “κακώς κείμενα”

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 93 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #344274

      Βρε Κώστα (Kostask) προς Θεού!!!!!Σίγουρα και δεν εννοώ τίποτε εναντίον σου…..Αλίμονο!!!! Εξάλλου άλλος ένας λόγος (πέραν του προσωπικού)  που ΄΄τα πήρα΄΄ ήταν και οι συκοφαντίες που εκτόξευσε το συγκεκριμένο άτομο εναντίον σου….

      Δημήτρη (Jimpap) σίγουρα δεν εννοώ τίποτε εναντίον του Messonas που φαίνεται αξιοπρεπέστατο και σοβαρό άτομο…

      Και φυσικά Δημήτρη μιλάω για … λεγόμενα ….

      Φίλε Σταύρο (Black Pillum) βρήκα το μήνυμά σου πολύ σκληρό και αναίτιο.Εξ άλλου εσύ ήσουν ο πρώτος που έμαθε, από μένα,και πριν πολύ καιρό, το θέμα του καρφώματος με pm όπου με ρωτούσες να διευκρινίσω τι εννοώ και σου απάντησα ευθέως , εκτιμώντας τον αυθόρμητο και αντρίκιο χαρακτήρα σου, όπως διαφαίνεται από τα καυστικά μηνύματά μσου….

      Το παράξενο είναι ότι εκείνη την εβδομάδα είχα ανταλλάξει μηνύματα με δύο μόνο μέλη και εκείνος που ”διερευνούσε” τηλεφωνικά τις προθέσεις και διασυνδέσεις μου, ΗΞΕΡΕ ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ ΕΙΧΑ ΛΑΒΕΙ pm , γιατί με ρώτησε αν έχω σχέσεις ,πέρα από το forum,ΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΛΗ που μόλις πρι 1-2 μέρες είχα ανταλλάξει pm. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ;  Η ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΟΜΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ; (Σταύρο δεν υπονοώ τίποτε  για σένα που εξακολουθώ παρά το σκληρότατο εναντίον μου μήνυμα να εκτιμώ ,αλλά υποψιάζομαι ότι το μέλος αυτό, για να ξέρει με ποιούς αντάλλαξα pm, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟN SERVER,αλλιώς πως μπορεί να το έμαθε… Ή ίσως και να είναι Hacker και να πήρε τις πληροφορίες μόνος του….Εδώ γελάμε….)

      ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ και μάλιστα κυριολεκτικά αναιτίως(ή όχι;;;) 

      Γιάννης


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #78627

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ … ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ 5-6.ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ.ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΕΣΗ ????.ΠΩΣ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΓΡΑΦΤΟΥΝ????

    ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΑΔΙΕΞΟΔΟ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #344275


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 03 Οκτώβριος 2006


    Γιάννη είπα να αφήσω το θέμα αυτό και να μην το τραβήξω άλλο , καθώς θεώρησα ότι εκείνοι στους οποίους αναφερόμουν πήραν το μήνυμα,και επιπλέον να μην διαταράξω ακόμη περισσότερο το forum,όπως με συνεβούλευσαν (φρονίμως) και κάποια μέλη.

      Δεν μου αφήνεις όμως περιθώρια και πρέπει να απαντήσω ,γιατί αν δεν το κάνω , θα είναι σαν να παραδέχομαι ότι όλα είναι φαντασιώσεις μου και συνομωσιολογίες όπως πολύ χαρακτηριστικά (και σωστά) αναφέρεις.

    Πρόθεσή μου Γιάννη, είναι όλα “στον αέρα” χωρίς υπεκφυγές και όπως ξέρεις πολύ καλά, χωρίς ίχνος προσωπικής αντιπαράθεσης,  για να καταλάβουμε για πιο πράγμα μιλάμε …

      Και συγκεκριμένα:

      1) Είναι ή δεν είναι αλήθεια ότι μόλις άνοιξε το θέμα με τον Στριλάκο και άρχισαν οι επικρίσεις για τον τίτλο από μέρους μας (κάποιων και μεταξύ αυτών και εγώ) ,κάποιος τηλεφώνησε και ανέφερε τα αναγραφόμενα καθ΄ υπερβολήν με τις γνωστές συνέπειες, να φιγουράρουν δηλαδή τα ονόματά μας και στο ΕΘΝΟΣ αλλά και στην Diananews μέχρι σήμερα;

    Δεν έχει ονοματεπώνυμο; και αν έχει γίνει κάτι τέτοιο  βρε Γιάννη εσύ που το έμαθες ; υπάρχουν “καρφιά” και στο “ΕΘΝΟΣ” ; το τι προβάλλει στην ιστοσελίδα του το ΕΘΝΟΣ είναι δικό του θέμα αφού έτσι κρίνουν οι υπεύθυνοι του και φυσικά ούτε εδώ στο site μπορούν κάποιοι ξένοι προς τη σελίδα, να επιβάλλουν τι θα γράφουμε …

    2) Είναι ή δεν είναι αλήθεια ότι σχεδόν αμέσως με το γεγονός αυτό, άρχισαν τα ”διερευνητικά” τηλεφωνήματα διάρκειας 1 ώρας και παραπάνω κάθε φορά, γνωστοτάτου μέλους της αυλής (με παραπλανητικές ”επιθέσεις” φιλίας), ώστε να εναρμονιστώ με το κλίμα και να διερευνηθούν οι τυχόν διασυνδέσεις μου (ανύπαρκτες βέβαια) με άλλα μέλη του forum;

    Εσύ να υποθέσω ότι “ξέρεις”, εμείς από που ;;  όσο για την “αυλή” επειδή εγώ τουλάχιστον είμαι σφόδρα αντιβασιλικός ούτε και σαν όνομα και πολλώ μάλλον σαν “χάρη” δεν την ενστερνίζομια και την απεχθάνομαοι απολύτως …

      3) Είναι ή δεν είναι αλήθεια ότι ο ίδιος προσπάθησε να διαβάλλει το μόνο μέλος που είχα κάποιες σχέσεις , κατηγορώντας τον απεριφράστως και αναποδεικτί ως κλέφτη;

    Ονοματεπώνυμο κλπ …

      4) Είναι ή δεν είναι αλήθεια ότι όταν έκανα την πρόταση για το άνοιγμα λογαριασμού για την οικονομική βοήθεια του Messonas (τον οποίο δεν γνωρίζω πέραν των μηνυμάτων του εδώ) και την οποία και εσύ (κατόπιν εορτής βέβαια) υποκριτικά(;) επικρότησες,κατηγορήθηκα από συγκεκριμένα παλαιότατα μέλη της αυλής, ότι οι προθέσεις μου δεν ήταν αγαθές και περίπου με παρουσίασαν ως να συνήργησα με τον Messonas για να σας εξαπατήσω και να σας πάρω χρήματα;

    Φίλε μου έλειπα με άδεια όταν έγραψες το μήνυμα και όταν γύρισα και πάλι λόγω δουλειάς η “περιήγηση” μου στον χρόνο που μπορούσα ήταν σε άλλες ενότητες πλην αυτής που ομολογουμένως δεν το πρόσεξα και όταν το είδα, αυθημερόν και τελείως ανρθώπινα και χωρίς υποκρισία -αφού το Σ/Κ της έκθεσης είχα γνωρίσει τον φίλο ΜΕΣΟΝΑ και είχαμε μιλήσει επί αρκετό χρόνο- το θεώρησα υποχρέωση μου να το κάνω, όπως και επειδή είμαι εθελοντής αιμοδότης και συμμετέχω σε πολλά προγράμματα κοινωνικής αλληλεγγύης  λόγω ιδεολογίας και όχι λόγω “μόδας”  και ΥΠΟΚΡΙΣΙΑΣ …

    Και βέβαια δεν θα σταθώ στο γεγονός ότι ναι μεν “η φήμη βασίζεται σ΄αυτά που οι άνθρωποι λένε για σένα, αλλά η υπόληψη σου σ΄αυτά που πιστεύουν για σένα …” και φυσικά δεν θα σταθώ στις φήμες ή στις υποθέσεις εργασίας, αλλά σ΄αυτά που ξέρουν και πιστεύουν όσοι ακριβώς ξέρουν και το πρόσωπο και τα πράγματα … 

     6) Είναι ή δεν είναι αλήθεια ότι συγκεκριμένο μέλος πλασάρει και δημοσίως στο forum και κατ΄ ιδίαν ,συγκεκριμένα όπλα γνωστού κατασκευαστή αλλά και όπλα της εταιρείας στην οποία εργάζεται; Είναι αυτό αντικειμενική ενημέρωση ή γκρίζα (έως βαθιά μαύρη) διαφήμιση;

    Πότε γίνονται αυτά ;;  τόσο νυχτωμένοι είμαστε οι υπόλοιποι και μακριά από αυτά τα πρόσωπα κι  καταστάσεις ;;

     7) Είναι ή δεν είναι αλήθεια ότι από ορισμένους (συγκεκριμένους της αυλής πάντα) εξαπολύονται εναντίον μου απίστευτες κατηγορίες και χαρακτηρισμοί (αφού δεν συνεμορφώθην προς τας υποδείξεις) κατ΄ ιδίαν σε άλλα μέλη;Γιατί οι συγκεκριμένοι δεν εκφράζουν δημόσια την διαφωνία τους με τις θέσεις μου και σαν κυρα Κατίνες τηλεφωνούν σε άλλα μέλη και με διαβάλλουν;

     Αυτά είναι τα γεγονότα για τα οποία έχω αποδείξεις ότι συνέβησαν…

    Δείξτε τις επιτέλους βρέ Γιάννη να καταλάβουμε για ποια πράγματα μιλάμε !!!

      Υπάρχει και μια ακόμη σειρά συμβάντων για την σκοπιμότητα των οποίων δεν έχω αποδείξεις αλλά μόνο ενδείξεις και δεν τα αναφέρω…. ακόμη…

    Ελπίζω και σ΄αυτά  ή για αυτά να μας πείς τι ακριβώς γίνεται … 

    Όσο για την έγκλησή μου από μέρους σου για άλλες αποδείξεις που υποσχέθηκα και δεν ανέφερα (άρα αβίαστα προκύπτει ότι φαντασιώνομαι πάλι συνομωσίες,οποία σύμπτωσις απόψεων με άλλο φίλο σου, στους χαρακτηρισμούς ,πάντα ευγενικά όμως και εμμέσως βέβαια) δεν είμαι ακόμη σε θέση να τις έχω γιατί δυστυχώς οι ομιλούντες περί αυτών δεν έχουν καμμιά διάθεση να καρφωθούν και βέβαια δεν είμαι και εγώ σε θέση να παίξω τον Σερλοκ Χολμς….

    Πλήρης δηλαδή “παραλογισμός κι κρυφτούλι” … για ποιό λόγο ;;  έχουμε κάτι να χωρίσουμε ; ή θα παίξουμε τη “κολοκυθιά” ;;  εδώ οι καλοί, εκεί οι κακοί, πούναι οι μεν και που είναι οι δέ ;;

      Επίσης ανέφερα τις ιστοσελίδες του HunterGR και του Γ. Πέππα γιατί θεωρώ ότι είναι καλόγουστες και έχουν πολλές και χρήσιμες πληροφορίες…. Πού είναι το μεμπτό; Εδώ έχουμε αναφέρει σχεδόν όλες τις ιστοσελίδες όπλων και πυρομαχικών, οι συγκεκριμένες σας ενόχλησαν; Α και για αποφυγή κάθε παρεξήγησης να δηλώσω ότι ούτε τον Hunter GR ούτε τον Γ. Πέππα γνωρίζω προσωπικά.Με τον ΗunterGR μάλιστα έχουμε διαφωνήσει πολλές φορές και προσφάτως και παλιότερα.Αλλά άλλο η διαφωνία και άλλο η εκτίμηση…

    Θα σε καλέσω να ξαναδιαβάσεις πάλι την παράγραφο αυτή και θα διαπιστώσεις ότι η θέση σου είναι λάθος, τουλάχιστον εδώ, έχουν βρεί φιλόξενο χώρο όλες οι σελίδες και αυτό που σημείωσα είναι ότι ακόμη και “άμεση διαφήμιση” εξασφαλίζουν μέσα από δω, χωρίς κανένα περιορισμό ή “μικροϋπολογισμό”, έχει “χρείαν” περαιτέρω αποδείξεων η δημοκρατικότητα της ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ;; αυτό εννοούσα και αυτό υπογράμμισα … 

    Και αυτό το τσιτάτο: ”Τείνουμε να κρίνουμε τους άλλους σύμφωνα με τις πράξεις μας και τα ιδανικά μας…” θεωρώ ότι με προσβάλει αλλά δεν θα απαντήσω…Όσοι μας διαβάζουν , πέρα από το αν συμφωνούν ή όχι με αυτά που γράφουμε, μπορούν να διακρίνουν το αυθεντικό από το ημιτασιόν .Μην υποτιμάτε τους κυνηγούς σαν την ΚΣΕ…Ανεξάρτητα από το μορφωτικό τους επίπεδο  διαισθάνονται ποιός είναι ειλικρινής και ντόμπρος και ποιός όχι……

    Αυτός που τόγραψε, δεν ξέρω αν εννοούσε πριν έναν αιώνα κοντά, εσένα αγαπητέ Γιάννη, εγώ το χρησιμοποίησα ατομικά και πιστεύοντάς το και όχι για να θίξω υπολήψεις ή συνειδήσεις … 

      Και κάτι τελευταίο: Γράφω γι αυτά που πιστεύω και πονάω και δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝ Η ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ με επαγγελματίες (εμπόρους ή συνδικαλιστές ή αρχισυντάκτες) του χώρου.

     Δεν ανήκω (και δεν θέλω να ανήκω) σε κανενός την αυλή και το μόνο κίνητρό μου είναι η τρέλλα μου για το κυνήγι.Επομένως μην ψάχνετε για διασυνδέσεις :ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΩ….

      Δυστυχώς είμαι παλιομοδίτης και δεν έχω προσαρμοστεί (ούτε και πρόκειται) στην σημερινή πραγματικότητα ,του ψεύδους, της διαστρέβλωσης, της παντοδυναμίας των αυλών ,της εξυπηρέτησης των συμφερόντων μας (όχι πάντα υλικών) με οποιοδήποτε τρόπο και μέσον και του άλλα λέω (και γράφω) και άλλα εννοώ….

      Να ζητήσω συγγνώμη επίσης από τα υπόλοιπα μέλη του forum που δεν γνωρίζουν τα γεγονότα (αν και κάποιοι κάτι είχαν καταλάβει),δεν τους ενδιαφέρουν και εν τέλει  τους κουράζω με όλα αυτά τα απίστευτα… Αλλά ποτέ δεν πίστευα ότι θα αντιμετώπιζα αυτούς τους οχετούς λάσπης από ανθρώπους που αρχικά τους εκτιμούσα και για μια ενασχόληση όπως το κυνήγι που απευθύνεται στην ψυχούλα μας και όχι στην τσέπη μας (με την ευρύτερη έννοια του όρου).

      Συγχωρήστε με λοιπόν και δεν θα επανέλθω (αν δεν προκληθώ βαναύσως βέβαια).

     Μετά τιμής: Ένας φτωχός και μόνος …..Κυνηγός

    Η οργουελική κατάληξη και το επιμύθιο σου αγαπητέ Γιάννη, ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΒΑΝΑΥΣΑ  ΕΜΕΝΑ, ίσως κι άλλους, από δω, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει  και “δόξα τω Θεώ” στα 45 μου χρόνια έχω την αποδεδειγμένη βεβαιότητα, ότι δεν αποτελώ ΖΩΟ ΣΤΗ ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ, που εσύ με τοποθετείς … πιστοποιητικά δε “κοινωνικής καθαροαιμίας” δεν θα ζητήσω από σένα  και κανέναν από δώ ούτε και θα μπώ στην λογική αυτή να εκδώσω πολύ περισσότερο εγώ για άλλους …

    Ποιός είσαι εσύ τελικά, που όλοι σε προκαλούν και όλοι και όλα συνομωτούν εναντίον σου ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ ;; ΕΘΝΟΣ, ΚΣΕ, ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ, ΜΕΛΗ, ΚΛΠ -ΚΛΠ- ΚΛΠ ;; ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ή να κερδίσουμε, ΣΤΡΕΦΟΜΕΝΟΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ;;

    Μας είπες ή μας θεώρησες “καιροσκόπους”, “πουλημένους” και όχι μόνο, για “κλίκα” 4-5 ατόμων, ΑΥΛΕΣ κοκ και δεν κατονομάζεις κανέναν  και δεν αποδεικνύεις τίποτα !!! αλλά θα τα πεις αν “προκληθείς” … !!!

    Τώρα αν “κρατάς στοιχεία” ως αποδείξεις από συνδιαλέξεις ή συνομιλίες σου με μέλη, σε μυστικές διαβουλεύσεις ή “κρύφιες επαφές”, εσύ ξέρεις καλύτερα από τον καθένα μας για να τα “χρησιμοποιήσεις” … στη νομική επιστήμη υπάρχει ειδικός όρος που το περιγράφει και τα αξιολογεί … προς τι λοιπόν οι “απειλές” και οι υποδείξεις ;; μας παραπέμεπεις, θάλεγα ίσως σε τόνο υπερθετικό, “συνειρμικά” σε σκοτεινές αίθουσες “Βατικανών και Κωδίκων DA VINCI” … όπου δε νάναι, νάτη κι η Ιερά Εξέταση να “κάψει” τους αιρετικούς …!!!

    “Θέλω να τα πω” αλλά τι ;; δεν σε αφήνουν ;; έλεος πια … ποιοι επιτέλους ;;;;;;;;;;;;;;;;;

    *Ακόμη δε αγαπητέ Γιάννη, περιμένω να σου στείλουν τις απτές και καταιγιστικές αποδείξεις, ο φίλος ή οι φίλοι σου ή οι γνωστοί σου, από τη Δ/νση Θήρας, για να δούμε το “αλισβερίσι” των συνδικαλιστών με το Υπουργείο και την γραπτή απόδειξη των όσων, με πύρινα λόγια καταμαρτυρείς κατ΄αυτών … αλλά και όσων έχουμε την “ατυχία” να θέλουμε μια απόδειξη αυτών, ούτε σόι μας νάτανε οι Πρόεδροι και οι συνδικαλιστές … που εμάς μας “ποδηγετούν” αλλά εσύ τους αντιμάχεσαι …!!! μόνος και μόνος και πάλι μόνος !!!

    Αν έχεις στοιχεία σου είχα επισημάνει να τάκανες “κεντρικό άρθρο”, για να δούμε και να διαπιστώσουν όλοι για ποιους μιλάμε και ποιοι μας εκπροσωπούν … και να μην βέβαια εξαντλείς τη μαχητικότητά σου, κατά του “Στριλάκου” … ποτέ βέβαια δεν είναι αργά … έτσι κερδίζεται η μάχη και έστι έχει συνέπεια ο λόγος μας … 

    Μπορούσες δε κάλλιστα, όπως κι εγώ, που ένοιωσα θιγμένος και μειωμένος από το θέμα “Γανωτή”, νάστελνες μια επιστολή διαμαρτυρίας και είτε την δημοσίευαν είτε όχι, να την περνούσες και εδώ .ταυτόχρονα …!!!

    Διαφορετικά  ούτε διάλογος γίνεται ούτε κερδίζουμε τίποτα … στην πράξη η οργή και η θυμηδία δεν παράγουν αποτέλεσμα …

    Συγγνώμη ειλικρινά για τον έντονο τρόπο γραφής και το ύφος αλλά προκλήθηκα επί προσωπικού και δικαιούμην να απαντήσω, χωρίς “αόρατες υπεκφυγές” και “άγνωστους αντιπάλους” …

    Ο Κώστας  παραπάνω, έδωσε την σωστή λύση, στο πως μπορούν να λύνονται οι όποιες παρεξηγήσεις πριν αυτές συμπαρασύρουν “δικαίους και αδίκους” και δυστυχώς εσύ,  για άλλη μια φορά αγαπητέ Γιάννη, μας βάζεις όλους, χωρίς ενδοιασμούς και χωρίς να μας ξέρεις και χωρίς να έχεις εκτιμήσει σωστά τα πράγματα στο “τσουβάλι των αδίκων” !!! πνέοντας τα μένεα και εξαπολύοντας μύδρους …

    Σε κυνηγετικό forum είμαστε άραγε ή σε πολιτική αρένα ;;

    **Μπορείς τέλος να ρωτήσεις  τη Διαχείριση, να σου πει ευθέως, την “τρικυμία” και την παρ΄ολίγον εμπλοκή σε δικαστικές διενέξεις που απείλησαν ότι θα μπαίναμε μερικά άτομα για “συκοφαντική δυσφήμιση και εξύβριση” … εσύ που ήσουν τότε, το 2003, τον Φλεβάρη ;; 


    [/indent]   Πάντα φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #78638

      Βλέπω Γιάννη ότι θέλεις να το χοντρύνουμε και να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους.

      Ας το κάνουμε λοιπόν: Εσύ μετέφερες και παραφουσκωμένα μάλιστα , τα μηνύματά μας για το θέμα του τίτλου του άρθρου του Στριλάκου , στον Στριλάκο και ο Leovar έκανε τα υπόλοιπα.

      Αυτά για να ξέρουμε με ποιούς έχουμε να κάνουμε….

     Και δεν επανέρχομαι επ΄ ουδενί…Αρκετά στενοχωρήθηκα και εξοργίστηκα με όλα αυτά…

     Και όσον αφορά την εν κατακλείδι απειλή σου για συκοφαντική δυσφήμιση και εξύβριση , με αφίνει παγερά αδιάφορο….

    ΟΧΙ Φιλικά: Γιάννης

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #78640


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 03 Οκτώβριος 2006


      Βρε Κώστα (Kostask) προς Θεού!!!!!Σίγουρα και δεν εννοώ τίποτε εναντίον σου…..Αλίμονο!!!! Εξάλλου άλλος ένας λόγος (πέραν του προσωπικού)  που ΄΄τα πήρα΄΄ ήταν και οι συκοφαντίες που εκτόξευσε το συγκεκριμένο άτομο εναντίον σου….

     


    Δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο………

    Σας ευχαριστώ που με ανεχτείκατε για 3.5 χρόνια.

     

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #78641

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΜΑ ΤΣΙΧΛΑ ΜΠΗΚΕ::::::::

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #344276

     

    Στα παραπάνω μηνύματα , τού XIRO , αναφέρονται πρόσωπα και καταστάσεις αναπόδεικτα βέβαια διότι όταν προφασίζεσαι κάτι σοβαρό το αποδεικνύεις παράλληλα , μόνο και μόνο για να στηρίξεις τη σοβαρότητα τής καταγγελίας . Οταν δεν το αποδεικνύεις μόνο υβριστής , λιβελογράφος , συκοφάντης  και λογοπλάνος μπορεί να είσαι … Αλλά  εδώ μόνο αγωνιώδεις επικλήσεις φιλιών διαβάζουμε … αποκλειόμενης κάθε διασύνδεσης με στελέχη τού έντυπου Τύπου ή άλλα συμφέροντα ………………

     

    Στο μεγάλο ζήτημα τού όπλου του , ο ίδιος ο BTCC έχει γράψει οτι του αντικαταστάθηκε το όπλο με καινούριο άρα πρός τί ο λόγος ?

    Βέβαια από το μήνα Απρίλιο , από τότε δηλαδή που τού έχει αλλαχθεί και το παρέλαβε  , έπρεπε να το έχει γράψει . Το καινούριο του όπλο είχε φθάσει στην Ελλάδα από το μήνα Μάρτιο , κι όταν το παρέλαβε ζήτησε και πέτυχε αλλαγή τών ξύλων του καινούριου που δεν του άρεσαν και ήταν αριστερά αλλά αριστερό όπλο ζητούσε , με τα παλιά  που ήταν δεξιά και λάθος αλλά του άρεσαν .

     

    Η γκρίζα διαφήμιση , κάτι που έχει αντιληφθεί να γίνεται συνεχώς , μόνο που ούτε τούτο αποδεικνύεται , διότι θα έπρεπε να το έχει στιγματίσει από καιρό .

     

    Το ζήτημα τών οικονομικών συμφερόντων όπως διατείνεται κλπ επίσης θα πρέπει να επιβεβαιωθεί και αποδειχθεί αφού  προφανώς θα έχει προσβάσεις σε μισθοδοσίες και δαπάνες εταιριών και γνωρίζει και πρόσωπα και πράγματα .

     

    Επειδή  ο καθένας μπορεί να βγαίνει και να γράφει σενάρια , το ζήτημα τών τηλεφωνημάτων κατά κύριο λόγο θα πρέπει να αποδειχθεί αφού συμμετέχουν πρόσωπα και έχει κρατήσει και αποδείξεις για να ξέρουμε όλοι τούς διαλόγους ακριβώς όπως έγιναν .

     

    Για να ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ένα τόσο ΔΟΛΙΟ σχέδιο σημαίνει ΠΡΩΤΑ ΑΠΌ ΟΛΑ, πως εσύ σκέφτεσαι ΔΟΛΙΑ ειδικότερα όταν διατείνεσαι οτι δε γνωρίζεις πρόσωπα και πράγματα και οτι συμμετέχεις ανιδιοτελώς .

    Ο καθένας εδώ μπορεί να βαρύνεται με την δική του αισθητική , αλλά τα παραπάνω μηνύματα είναι προφανές οτι είναι σε πλήρη αντίθεση με την αισθητική του φόρουμ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #344277


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 03 Οκτώβριος 2006


     

    Στα παραπάνω μηνύματα , τού XIRO , αναφέρονται πρόσωπα και καταστάσεις αναπόδεικτα βέβαια διότι όταν προφασίζεσαι κάτι σοβαρό το αποδεικνύεις παράλληλα , μόνο και μόνο για να στηρίξεις τη σοβαρότητα τής καταγγελίας . Οταν δεν το αποδεικνύεις μόνο υβριστής , λιβελογράφος , συκοφάντης  και λογοπλάνος μπορεί να είσαι … Αλλά  εδώ μόνο αγωνιώδεις επικλήσεις φιλιών διαβάζουμε … αποκλειόμενης κάθε διασύνδεσης με στελέχη τού έντυπου Τύπου ή άλλα συμφέροντα ………………

     

    Στο μεγάλο ζήτημα τού όπλου του , ο ίδιος ο BTCC έχει γράψει οτι του αντικαταστάθηκε το όπλο με καινούριο άρα πρός τί ο λόγος ?

    Βέβαια από το μήνα Απρίλιο , από τότε δηλαδή που τού έχει αλλαχθεί και το παρέλαβε  , έπρεπε να το έχει γράψει . Το καινούριο του όπλο είχε φθάσει στην Ελλάδα από το μήνα Μάρτιο , κι όταν το παρέλαβε ζήτησε και πέτυχε αλλαγή τών ξύλων του καινούριου που δεν του άρεσαν και ήταν αριστερά αλλά αριστερό όπλο ζητούσε , με τα παλιά  που ήταν δεξιά και λάθος αλλά του άρεσαν .

     

    Η γκρίζα διαφήμιση , κάτι που έχει αντιληφθεί να γίνεται συνεχώς , μόνο που ούτε τούτο αποδεικνύεται , διότι θα έπρεπε να το έχει στιγματίσει από καιρό .

     

    Το ζήτημα τών οικονομικών συμφερόντων όπως διατείνεται κλπ επίσης θα πρέπει να επιβεβαιωθεί και αποδειχθεί αφού  προφανώς θα έχει προσβάσεις σε μισθοδοσίες και δαπάνες εταιριών και γνωρίζει και πρόσωπα και πράγματα .

     

    Επειδή  ο καθένας μπορεί να βγαίνει και να γράφει σενάρια , το ζήτημα τών τηλεφωνημάτων κατά κύριο λόγο θα πρέπει να αποδειχθεί αφού συμμετέχουν πρόσωπα και έχει κρατήσει και αποδείξεις για να ξέρουμε όλοι τούς διαλόγους ακριβώς όπως έγιναν .

     

    Για να ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ένα τόσο ΔΟΛΙΟ σχέδιο σημαίνει ΠΡΩΤΑ ΑΠΌ ΟΛΑ, πως εσύ σκέφτεσαι ΔΟΛΙΑ ειδικότερα όταν διατείνεσαι οτι δε γνωρίζεις πρόσωπα και πράγματα και οτι συμμετέχεις ανιδιοτελώς .

    Ο καθένας εδώ μπορεί να βαρύνεται με την δική του αισθητική , αλλά τα παραπάνω μηνύματα είναι προφανές οτι είναι σε πλήρη αντίθεση με την αισθητική του φόρουμ .

     

    ……………………………………………………………………………………..

    ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ

     


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #344278

     

    Οι μπουρδολογίες αλλά και οι αερολογίες θυμίζουν  φαρμακοτρίφτη  και γραφικό αγύρτη της σκέψης ………………………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #78650

    ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΑΓΝΟΩ……ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ -ΠΙΣΤΕΥΩ-ΝΟΜΙΖΩ-ΚΛΠ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΗ ΕΔΩ.ΙΣΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΑ ΚΑΙ ΑΝΕΝΗΜΕΡΩΤΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΕΝΟΣ ΕΡΓΟΥ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ-ΤΗ ΜΕΣΗ-ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΝΑ ΜΗ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΚΡΗ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΤΟ ΝΑ ΠΡΑΣΒΑΛΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ????????????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #78652

     

     Ούτε κι εγώ έχω να πω κάτι περισσότερο, ευχαριστώ που με ανεχτήκατε τρία και πλέον χρόνια και να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τα άτομα που γνώρισα και εκτίμησα ευτυχώς από κοντά, αλλά και όσους είχαμε μιλήσει τηλεφωνικά, όταν είμασταν “προ των πυλών του δικαστηρίου” για τη συκοφαντική δυσφήμιση το 2003 … 

     ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ” Η αλήθεια υπάρχει, το ψέμα όμως μετράει περισσότερο, και είναι ανίκητο, γιατί απλά  μπορεί να εφευρεθεί και είναι αμέτρητο …”  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #78655

    Eκανε μπάμ και έσκασε! το θέμα έφτασε μέχρι εκεί που δεν παίρνει ,το συμπέρασμα….. μια πικρή γεύση για όλους μας πιστεύω, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που χάρηκε απο αυτή την εξέλιξη των γεγονότων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #78657

    Εγώ ο Χρήστος Καρασακαλίδης = έχω φάει σούπες

    Μαντέψτε μέλη τού φόρουμ ποιός τό είπε κ σέ περίπτωση πού γνωρίζεται τήν ακριβή έννοια μεταφραστε τό μου !   Χρήστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    200
    dgmagdal στις #78662

    αγπητοι φιλοι, ειμαι μελος του φορουμ τα τελευταια 2 περιπου χρονια και κατι ψιλα. ειναι γεγονος οτι δεν γραφω καθολου συχνα (μαλλον επειδη δεν μου αρεσει το γραψιμο), αλλα διαβαζω και παραλολουθω τα περισοτερα θεματα. γραφω στο συγκεκριμενο thread διοτι με εντυπωσιασε πραγματικα το περιεχομενο… το οποιο ειναι τουλαχιστον ανουσιο.

    διαβασα τα μυνηματα και κατα την ταπεινη μου γνωμη δεν μπορω να βγαλω κανενα νοημα πλην ενος ακρατου παραλογισμου.

    δεν θα αναφερθω στο περιεχομενο τον μυνηματων γαι τον ποιο πανω λογο. απλα θα ηθελα να πω τα εξης:


      το e-artemis ειναι μια ελαχιστη οντοτητα στην απεραντοσυνη του διαδυκτιου.

      η σημαντικοτητα του αφορα μονο εμας τους ολιγους που ασχολουμαστε με το κυνηγι και μιλαμε την ελληνικη γλωσσα.

      το σημαντικο αυτο, ειναι η διαχυση γνωσης για το κυνηγι και η πληθωρα πληροφοριων που μπορει να βρει καποιος, οπως επισης και ο ανοιχτος χαρακτηρας του.

      εξ ορισμου ειναι κατι το περατο και ευθραυστο. ακομα και οι σχεσεις που συμβολιζει θα μπορουσαν να χαθουν πολυ ευκολα, θυμηθηται οταν επαυσε η λειτουργεια του το περασμενο χειμωνα για λιγες μερες θα μπορουσε να ειχε ληξει εκει και να μην ειχε επανελθει. αυτο θα μπορουσε να ειχε σημανει οτι πλην των προσωπικων επαφων που ειχαν δημιουργηθει οι υπολοιπες σχεσεις (δικτυακες μεταξυ των μελων θα ειχαν για παντα χαθει)

    αυτα περι του φορουμ, τωρα περι των μυνηματων που θιγουν, προσπαθουν να θιξουν ή νομιζεται οτι θιγουν, οταν διαβαζουμε κατι στο internet και ειδικοτερα σε φορουμ mails ή chat δεν μπορουμε να συμπεριλαβουμε στην εμπειρια το υφος του γραφοντος με τον ιδιο τροπο οπως με την ομιλια οπου τα ερεθισματα ειναι διαφορετικα συνεπως πριν να θιγουμε θα ηταν καλο να ζηταμε επεξηγησεις ή εξηγησεις απο τον γραφων , κατα προτιμηση με pm.

    επισης πριν την αρχη αντιπαραθεσεων σκεφτητε οτι η λασπη, κακεντρεχεια, επιθεση στο internet και δη σε φορουμ ειναι κατι που σε αντιθεση με την πραγματικη ζωη, δεν κολαει αλλα φθειρεται και φευγει, ακριβως επειδη δεν υπαρχει η πραγματικη επαφη και πραγματικη κριση δεν μπορει να υπαρξει (που να λαμβανει υποψη ιδιαιτερα χαρακτηριστικα, προσωπικοτητα κλπ).

    Συνεπως θα ηθελα να κλεισω το μυνημα με τα εξης:


      αφηστε τις αντιπαραθεσεις και ασχοληθητε με το κυνηγι, τα σκυλια και τα οπλα που μας ενδιαφερουν ολους.

      αν και μονο αν εχετε κατι να χωρισετε (δεν λεω οτι εχετε) παρτε ενα τηλ και λυστε το μονοι σας, πραγματικα δεν ενδιαφερει κανεναν αλλο.

      θα ηθελα να παρακαλεσω τον διαχειριστη να διαγραψει το θεμα αυτο και να μην ασχοληθει κανεις αλλος ποτε ξανα για παντα.

    φιλικα

    δημητρης μαγδαληνος (καμμια απολυτως σχεση με τους μαγδαληνους του ωριωνα)

    p.s.

    αν καποιος θελει να απαντησει σε αυτο το μυνημα ας το σκεφτει διπλα γιατι δεν προκειται να ανταπαντησω.

    αυτα, τελος, the end, fin, el final

    p.s.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #344280

     

     Και επίσης να τονίσω ότι εγώ εκπροσωπώ τον εαυτό μου και μόνο, δεν αποτελώ “αυλικό”, ούτε μετέχω σε “δίδυμα ή τρίδυμα ή τεράδυμα”, εμφανείς ή αφανείς κερδοσκοπικές δραστηριότητες και είμαι οικ/γος, δημόσιος υπάλληλος και αμπελουργός αποδεδειγμένα … 

     Βλέποντας λίγο πιο συγκαταβατικά τα πράγματα απλά θα ζητήσω συγγνώμη για το ύφος ακόμη μια φορά και θα παρακαλέσω τον Γιάννη (xiro) να ξεκαθαρίσει τα πράγματα, όσον αφορά εμένα, με όποιο τρόπο νομίζει …

     Η εν πολλοίς αγανάκτησή του, τονίζω, κατά το μέρος που αφορά εμένα είναι πλήρως αδικαιολόγητη και ίσως έπεσε θύμα “καλόβολων καλοθελητών”, θέλω απλά να πω, να ξεκαθαρίσει αν είναι “πρωτογενής” πληροφόρηση ή “έμμεση” πληροφόρηση … κατανοώ από διαίσθηση, τι τον αγανακτεί, αλλά επειδή γαι το “σπασμένο” τηλέφωνο, τη “κατινιά” κοκ ίσως να  έχει και αποδείξεις περί αυτών … απλά θα επισημάνω ότι το “μάρμαρο” δεν θα κληθώ να το πληρώσω εγώ και κυριολεκτώ … μιας και η ιστορία αυτή και η λυπηρή εξέλιξή της,  βλέπω νάχει μια συνέχεια “βεντέτας” (;;)  από άλλη θεματική ενότητα και μετά από ένα διάστημα αναπροσαρμογής προσώπων …

     Προσωπικά και τελειώνω, αγνοώ το τι προϋπήρξε και αν υπάρχουν προηγούμενα … ούτε όπλα παρήγγειλα ούτε οτιδήποτε άλλο και σε κανέναν συνάδελφο δεν ζήτησα ή υποσχέθηκα το παραμικρό …

     Ο νοών νοείτω …   

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 93 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων