Τα δικά μας “κακώς κείμενα”

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 93 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #344286

      Γιάννη κατ΄ αρχήν να σε ευχαριστήσω που αποδέχθηκες την συγγνώμη μου και να σου πω ότι σε καμμιά περίπτωση δεν πρέπει εσύ να ζητάς από μένα συγγνώμη, αφού εγώ ήμουν αυτός που ήρξατο χειρών αδίκων , σε ότι αφορά το πρόσωπό σου….

      Δεν χειρίστηκα καλά το θέμα εξ αρχής…Έπρεπε να αναφέρω άπό την πρώτη στιγμή το ”πρόβλημα” ,οπότε θα είχα λάβει και τις απαραίτητες διευκρινίσεις και όλα θα είχαν διευθετηθεί χωρίς καυγάδες και αφορισμούς….Δεν το έκανα και γι αυτό είμαι υπόλογος απέναντι πρωτίστως σε σένα αλλά και σε όλους τους φίλους του forum…

      Ζητάω ξανά την συγγνώμη όλων….

      Για όλα τα άλλα έχεις δίκιο…. εκτός από ένα:

      ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠ’  ΟΥΔΕΝΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ….

    ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ.

    Φιλικά: Γιάννης


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #78703

     Τελικα νομιζω οτι με τις αμοιβαιες εξηγησεις και συγνωμες το θεμα πρεπει να θεωρηται ληξαν. Αυτο που θελω να πω εγω ειναι οτι εδω δεν περισσευει κανενας, ουτε και αξιζουμε σαν φορουμ να διαιρεθουμε σε “αποδω” και “αποκει” στρατοπεδα.

     Ο Γιαννης κανει πολυ καλη δουλεια σαν συντονιστης και δε νομιζω οτι θα πρεπει να τον αφησουν να απομακρυνθει, ουτε φυσικα και ο ετερος Γιαννης θα πρεπει να σταματησει να θετει “αιρετικες” αποψεις στο τραπεζι των συζητησεων.

     Χαιρομαι τελικα, γιατι 2 μελη που εκτιμω παρα πολυ εκαναν κατι που ενω ειναι αυτονοητο, καμμια φορα ειναι και πολυ δυσκολο να το κανεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #78704

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ (ΧΙΡΟ) ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ,ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ……….ΕΥΓΕ ΓΙΑΝΝΗ…..ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΑΥΤΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #78707

    Το τελευταίο θέμα το παρακολούθησα δυστυχώς στην πλειοψηφία των μηνυμάτων του “τηλεφωνικά”, αφού 2-3 φίλοι – μέλη ανέλαβαν να με ενημερώνουν προφορικά για τα όσα γράφτηκαν. Από την πρώτη στιγμή με έκαιγε η επιθυμία να δηλώσω γραπτώς την ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΟΥ με τα όσα έγραψε ο XIRO στο μήνυμά του “είναι ή δεν είναι αλήθεια”, ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΙΑΦΩΝΙΑ, ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΙ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΗ ΔΕ, για την εμπλοκή του THEOD στην υπόθεση του Στριλάκου, τουλάχιστον με τον τρόπο με τον οποίο παρουσιάστηκε. Τον XIRO τον γνωρίζω μόνο από τα μηνύματά του στο forum, με τον δε THEOD έχω αντάλλάξει και κάνα δύο PM, και αυτά αφορούσαν …πάπιες! Επομένως κανέναν δεν γνωρίζω προσωπικά, κι όμως και για τους δύο τρέφω υπερβολική εκτίμηση.

    Από την πρώτη στιγμή ήξερα μέσα μου ότι ο THEOD κανέναν ρόλο δεν θα μπορούσε να έχει ως μεταφορέας μηνυμάτων (και πόσο μάλλον διαστρεβλομένων) προς τον “θιγμένο” Στριλάκο, και χαίρομαι φυσικά που ο matrixd έσπευσε να με δικαιώσει. Ήταν κι αυτό το μήνυμμα του korfes που για μιά στιγμή με μπέρδεψε, αλλά ευτυχώς…

    Γιάννη και Γιάννη, έχετε την aμέριστη συμπαράσταση και εκτίμησή μου, και σας δηλώνω ευθέως ότι σας θεωρώ πόρους πολύτιμους σε τούτο εδώ το site, και κομμάτια του αναπόσπαστα.

    Για την υποβολή αίτησης παραίτησης του THEOD, θα πω μόνο ότι παρακαλώ τον Θοδωρή, εάν την κάνει δεκτή, να πράξει το ίδιο και με αντίστοιχη δική μου. Έχουμε φτάσει πολύ μακριά για να αφήσουμε ΕΝΑ άτομο να μας διαλύσει αυτόν εδώ τον χώρο. Μπορεί άλλοι να έχουν δουλέψει περισσότερο κι άλλοι λιγότερο, αλλά όλα τα παλιά μέλη έχουν καταθέσει εδώ την ψυχή τους, και το σημάδι που έχουν αφήσει δεν σβήνει με τίποτα.

    Σας ευχαριστώ όλους.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    Korfes2003 στις #78710

    Καλημέρα

     

    Παιδιά για κανένα λόγο δεν πρέπει να τους κάνετε την χάρη να παραιτηθείτε και το εννοώ αυτό !

    Αυτό θέλουν με όποιον τρόπο , όσο πας με το μέρος τους όλα μέλι γάλα,  μόλις τους ακουμπήσεις λίγο έστω χωρίς κακιά πρόθεση γίνεται αυτό που γράψανε διάφορα παιδιά .

    Εγώ έχω την εναλλακτική της δικής μου σελίδας  να γράφω αυτά που θεωρώ προσωπικά σωστά  και να κριθώ από τους διαβάζοντες , εσείς όχι !

    Όλοι και όλες οι σελίδες ειδικά οι ανεξάρτητες είναι απαραίτητες για αυτό που αγαπάμε όλοι το σωστό κυνήγι , αυτό που πρέπει να είναι στην σημερινή εποχή .

    Επαναλαμβάνω μην τους κάνετε την χέρι με τίποτε μα με τίποτε !!!!

     

    Οπως διάβασα έχουν γίνει και άλλα ευτράπελα και δεν είμαι ο μοναδικός αποδέχτης όμορφων, φιλικών  …….. τηλεφωνημάτων !!

    Προσωπικά έχω πάρει από την αρχή της σελίδας την απόφαση να μην βάλω forum και καμία διαφήμιση οποιασδήποτε μορφής  παρότι έχω δεχτεί πολλές προσφορές και

    πιστεύω να καταλαβαίνετε τον λόγο  !

    Μην παραιτηθείτε χρειάζεται ο λόγος όλων για να σωθεί το κυνήγι γιατί από εκεί ήδη είναι χαμένο !.

     

    ΓΠ

     

    ΥΣ

    JIMPAP  όταν κάποιος μου λέει κάτι δεν έχω λόγο να μην τον πιστεύω πάντα μέχρι αποδείξεως του εναντίον !

    Έτσι μου είπε , αυτό έγραψα !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #78714

    ΓΙΩΡΓΟ ,ΕΓΩ ΚΑΘΩΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΤΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΚΟΥΩ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑΩ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ….ΠΧ ΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΤΗΛ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΤΣΑΜΗ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΕΔΩ….

    ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ …ΤΣΑΜΠΟΥΚΟ-ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ (((ΕΝΕΡΓΑ))) ΜΕΛΗ.

    ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΝ ΕΙΠΩΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΝ,ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΡΚΟΥΣ…ΕΤΣΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΣΕ ΟΠΟΙΑ (ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ) ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΡΑΠΤΗ ΕΠΑΦΗ…

    ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ – ΟΛΑ ΚΑΛΑ …ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ,ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΙΩΡΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #78717


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 03 Οκτώβριος 2006



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 03 Οκτώβριος 2006


      Βρε Κώστα (Kostask) προς Θεού!!!!!Σίγουρα και δεν εννοώ τίποτε εναντίον σου…..Αλίμονο!!!! Εξάλλου άλλος ένας λόγος (πέραν του προσωπικού)  που ΄΄τα πήρα΄΄ ήταν και οι συκοφαντίες που εκτόξευσε το συγκεκριμένο άτομο εναντίον σου….

     


    Δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο………

    Σας ευχαριστώ που με ανεχτείκατε για 3.5 χρόνια.

     

    [/indent]


    [/indent]

    Κώστα δεν πιστεύω να εννοείς αποχώρηση από το forum…Σε καμμιά περίπτωση δεν πρέπει να το κάνεις και για κανένα λόγο.Εξάλλου όπως θα κατάλαβες δεν είσαι ο μόνος θιγμένος από το άτομο αυτό,ούτε μόνο εγώ ενοχλημένος…..Απ΄ ότι φαίνεται και άλλοι είχαν … δυσάρεστες ….εμπειρίες…

      Φιλικά: Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #344288

    Να παραιτηθείτε όλοι.

    Να μας αφήσετε ήσυχους. Να πάτε στα σπίτια σας να κάνετε και καμιά δουλειά.

    Τυχάρπαστοι, αδιάφοροι, τυχοδιώχτες.

    Να μπορώ εγώ και οι όμοιοί μου να κάνουμε ελεύθερα την δουλειά μας.

    Να περνάμε νόμους που μας κάνουν κέφι, να σας κατηγορούμε όταν έχουμε όφελος και κέρδος, να σας  πουλάμε ότι γουστάρουμε και να μην υπάρχει κανείς να τα βγάλει στην φόρα.

    Να παραιτηθείτε.

    Γιατί αν είσαστε εσείς εδώ δεν θα μπορούμε να κάνουμε ότι μας κάνει κέφι.

    Να παραιτηθείτε.

    Για να μην έχουν την δυνατότητα οι άλλοι, και οι νέοι κυρίως κυνηγοί να μαθαίνουν από εσάς. Γιατί αν μαθαίνουν δεν θα μας έχουν ανάγκη.

    Να παραιτηθείτε.

    Αυτά που κάνετε εσείς για το μεράκι σας και το κέφι σας, τα κάνουμε κι εμείς. Αλλά εμείς κονομάμε, ενώ εσείς που μας χαλάτε την πιάτσα τα κάνετε τζάμπα.

     

    Ρε δεν αφήνετε τις να μην πω τι και κοπεί το μήνυμα σαν ακατάλληλο.  

    Από αυτό το επεισόδιο βγήκαν χαμένοι και κερδισμένοι.

    Κερδισμένοι εμείς οι χρήστες του site.

    Χαμένοι αυτοί που ψάχνουν τρόπους να μας διαλύσουν για δικό τους όφελος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    DimitrisC στις #78720
    Συγνώμη εάν παρεμβαίνω τόσο αργά αλλά τώρα διάβασα τα τελευταία μηνύματα.

     

    Λοιπόν ένά πράγμα είναι μόνο σίγουρο. Η παρεξήγηση είναι σαν ένα βοτσαλάκι που κατρακυλά από τη κορυφή ενός χιονισμένου βουνού. Εάν δε το σταματήσεις εγκαίρως, θα γίνει χιονοστιβάδα και θα σε καταπλακώσει…

     

    Λοιπόν, λίγο καιρό μετά τα γεγονότα με το Στριλάκο, είχαμε βρεθεί για καφέ και με την ευκαιρία του έφερα το θέμα και ζήτησα να μάθω γιατί έφτασε εκεί που έφτασε. Θυμάμαι ότι του είχα πει ότι από τους τρεις ανθρώπους που είχε “σχολιάσει”, εγώ προσωπικά γνωρίζω μόνο τον Γ. Πέππα και σίγουρα ακόμα και εάν είναι παρεξηγηάρης δεν είναι σε καμία περίπτωση αυτά που αναφέρθηκαν.

     

    Τον είχα ρωτήσει μάλιστα γιατί δεν έστειλε ένα μήνυμα όταν πρωτοδημιουργήθηκε το θέμα στο forum για να λήξει η παρεξήγηση. Τότε μου είπε και είμαι σίγουρος ότι ήταν ειλικρινής γιατί πιστεύω ότι είναι ένας πραγματικά ειλικρινής και ντόμπρος άνθρωπος, ότι απόφασή του είναι πως ότι έχει να πει, θα τα λέει μέσα από την εφημερίδα του. ’λλωστε αυτός έχει δίαυλο κοινοποίησης των απόψεών του. Πάντως (και εδώ είναι το ζουμί της όλης υπόθεσης), το αρχικό του σχόλιο που εξόργισε κάποια μέλη του forum και του είπαν αυτά που του είπαν, δεν απευθύνονταν σε αυτούς αλλά σε τρίτα πρόσωπα που από ότι κατάλαβα έλαβαν το μήνυμα. Με λίγα λόγια, κάποιοι παρεξήγησαν λανθασμένα και του επιτέθεικαν.

     

    Σχετικά με το εάν τον ενημέρωσε ο συντονιστής, αυτό σίγουρα δεν είναι αλήθεια. Είχε μπροστά του ένα εκτυπωμένο φάκελο με όλα τα μηνύματα που έτσι κι αλλιώς του δίνουν οι συνεργάτες του όταν προκύπτει θέμα.

     

    Η σημερινή παρεξήγηση προέκυψε σαν συνέχεια της προηγούμενης παρεξηγήσεως… Τι να κάνουμε, έτσι είναι αυτά τα πράγματα. Είμαστε Έλληνες και το κούτελό μας θέλουμε να το έχουμε πάντα καθαρό.

     

    Δημήτρης
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #78731

     

    Μου έχει ζητηθεί πάρα πολλές φορές και έχω  βοηθήσει ανιδιοτελώς στο μέτρο τών δυνατοτήτων μου , ( λόγω της ενασχόλησής μου με το κυνήγι και επειδή έχω αποκτήσει κάποιες γνώσεις ) αρκετούς συναδέλφους  και πάντα στη βάση του αγαπημένου μου μικρόβιου που λέγεται κυνήγι και σκοποβολή . Αλλες φορές , έχω δεχθεί συνεχή τηλεφωνήματα και σε συζητήσεις προτάσεις για εξεύρεση φθηνών πυρομαχικών και άλλων παρελκομένων κλπ κλπ κλπ κλπ  Δεν επωφελήθηκα δε από γνωριμίες τού φόρουμ για τα πρός το ζείν , ασκώ επάγγελμα . Δεν ζώ από το κυνήγι και τη σκοποβολή , αντίθετα ζώ  , στην κυριολεξία για το κυνήγι και τη σκοποβολή , αφού μεγάλο μέρος από τα χρήματα που κερδίζω φεύγουν από εδώ και από εκεί για όπλα , πυρομαχικά , κοντάκια , ρουχισμό κλπ κλπ… Ακόμα  θυμάμαι κάποιον να μου λέει ειρωνικά και αυτάρεσκα : « …  στέλνεις λεφτά για τέτοια σανίδια ?» (εννοόντας ξύλα για κοντάκια …. το αποτέλεσμα εμένα με δικαίωσε βέβαια ) .

    Οσοι με ξέρουν , δεν μου έχουν επισημάνει οτι ζώ από το κυνήγι . Αντίθετα ακούω διάφορα παράπονα και επισημάνσεις περί παρατράγουδων και παρόμοιων φανταστικών ή και υπαρκτών σεναρίων που δε με αφήνουν διόλου αδιάφορο διότι έχω υπάρξει και εγώ όπως αρκετοί άλλοι , θύμα επικρίσεων , σχολίων  μέσα σε αυτό το φόρουμ (εδώ ειναι γραμμένα , όποιος ανατρέξει στο παρελθόν μπορεί να τα διαβάσει ) από γνωστούς αλλά και άγνωστους σε εμένα , απρόκλητα και πάντοτε φυσικά αστήρικτα , από άτομα που , μερικά απο αυτά , κατόπιν αναζητούσαν κάποια βοήθεια κάποια εξυπηρέτηση κλπ κλπ .

    Το να ασχολείσαι και ιντερνετικά με το κυνήγι , τελικά σε βοηθά να διευρύνεις τις γνώσεις σου . 

    Επειδή η σοβαρή ενασχόληση με το φόρουμ απαιτεί άνεση για διάθεση χρόνου , μεγάλα αποθέματα υπομονής , αλλά και μεγάλη ανοχή σε διάφορες λογικές ή παράλογες  απαιτήσεις και καταστάσεις  , επειδή κάποιοι φίλοι μου , όπως μου είπαν δεν θέλουν να γράφουν αλλά μόνο κατά καιρούς  να διαβάζουν και επειδη συμφωνώ απόλυτα με αυτή τη συλλογιστική , μή διεκδικώντας τίποτα από εδώ , έχοντας αυτά που χρειάζομαι , παρακαλώ , με τη σειρά μου , τη διαχείριση να θεωρεί ελεύθερη τη θέση του συντονιστή αφού υποβάλλω την παραίτησή μου .

    Ευχαριστώ πολύ !

     

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    293
    ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ στις #78735

    Νομίζω πως περατώθηκε η συζήτηση στο θέμα αυτό. Ειπώθηκαν πράγματα άλλα σοβαρά και άλλα ανεπίτρεπτα. Έχω την αίσθηση ότι πέρασε ένας ανεμοστρόβιλος απο εδώ.

    Μαζεύοντας λοιπόν τα συντρίμμια και προσπαθώντας να καταλήξω σε συμπεράσματα βλέπω ότι το θέμα περί καρφώματος, δοσίματος ή μεταφοράς πληροφοριών από το φόρουμ προς οποιοδήποτε έντυπο και αντίστροφα η προσπάθεια παρείσφρησης διασπαστικών ενεργειών δεν αντέχουν σοβαρής αντιμετώπισης και όποιος συνεχίζει να τα ισχυρίζεται αυτά σημαίνει πως ηθελημένα δεν θέλει να αποδεχθεί την αλήθεια για άλλους λόγους.

    Μετά δε και την ανταλλαγή συγγνώμης μεταξύ των Γιάννηδων δε νομίζω πως υπάρχει στο θέμα αυτό αδιευκρίνιστο σημείο. Οπότε δεν υπάρχει λόγος παραίτησης του THEOD και σίγουρα δε γίνεται δεκτή από τη διαχείριση. Φαντάζομαι πως όλοι συμφωνούν σε αυτό και κανένας δεν αμφιβάλει για το γνωστικό και ηθικό εκτόπισμα του Γιάννη theod.

    Εννοείται πως ακολούθως δεν υπάρχει νόημα παραίτησης του leo που θέλησε να ακολουθήσει τον Γιάννη.

    Ανοιχτό βέβαια μένει το θέμα με τον συνάδελφο leovar ο οποίος όπως αντιλαμβάνομαι από τα γραφόμενα στο θέμα θα θέλει να δώσει απαντήσεις σε διάφορα ερωτήματα που τέθηκαν έμμεσα ή άμεσα για θέματα προσωπικά, που δεν έχουν σχέση με τη λειτουργία του φόρουμ και καμία εμπλοκή της ιστοσελίδας μας.

    Η παραίτηση από το συντονισμό του θέματος περί όπλων γίνεται δεκτή προκειμένου να διευκολυνθεί ο leovar και να απαντήσει όπως νομίζει και πάντα με κόσμιο τρόπο, χωρίς να δεσμεύεται από το συντονιστικό του καθήκον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #78737

     Τι θα γινει τωρα; Ολοι θα παραιτηθητε; Εγω παλι, σαν μυνηματομαχος (χαρακτηρισμος του Λεωνιδα ειναι) θα ασκησω βετο. Η αληθεια ειναι οτι για να εισαι συντονιστης θελει και κοπο, και χρονο, και μερικες φορες και “αντερα”. Επειδη ξερω τι σημαινει για τον ελευθερο σου χρονο να ασχολησαι με την ανανεωση σελιδων, και ποσο λιγο πληρωνεσαι απο αυτη σου την ενασχοληση, ομολογω οτι καταλαβαινω το τι περνανε οι συντονιστες. Αλλα επειδη τυγχανει να ειναι και ατομα που εκτιμω για τις γνωσεις τους (αυτο ισχυει και για τους απελθοντες) πιστευω οτι με τιποτα δε πρεπει να στερηθουμε τις γνωσεις και το ηθος τους αυτο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #78772

    Τελικά η θέση του συντονιστή στο “περί όπλων” είναι μια θέση “παγίδα” που προκαλούσε, προκαλεί και ΘΑ προκαλεί προβλήματα!

    Τελικά οι ευχές που σου είχα δώσει φίλε Λεονάρδε αποδείχθησαν ελλειπέστατες!

    Πεποίθησή μου δε είναι οτι από τότε που εκλέχτηκες συντονιστής, ο πόλεμος που δέχτηκες ήταν μεγάλος!

    Τί να πώ ΙΣΩΣ κάποιοι να ήθελαν και να θέλουν να είναι χαλίφηδες στη θέση του χαλίφη! Ευτυχώς για αυτούς η θέση άνοιξε και τώρα θα μπορούν να τη διεκδικήσουν (προβλέπω δε η Τρίπολη να βουλιάζει στα σάλια από το γλύψιμο κάποιων)!

    Πιστεύω πως η όποια επιλογή για αυτή τη θέση από τη Διαχείριση θα αποτελέσει μήλον της έριδος ξανά, επειδή τελικά ΟΝΤΩΣ υπάρχουν κλίκες…..

    Υ.Γ. Θα ήταν εφικτό να γίνει ψηφοφορία;   

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #78775

    Χα’ιρομαι που λύθηκε η παρεξήγιση μεταξύ των δ’υο Γιάννιδων.

    Δυστυχώς ’εχω χάσει πολλά νούμερα τηλεφώνων κι έτσι δεν μπορούσα να έχω επαφή με τον Xiro. Αν είχα μιλήσει μαζί του δεν θα υπήρχε θέμα όσον αφορά τον Theod.

    Για το άλλο ζήτημα έχω να πω ότι δεν αφορά το φόρουμ. Αφορά κάποια συγκεκριμένα άτομα και μπορεί να λυθεί μόνο με προσωπική συνάντηση των εμπλεκομένων. Φυσικά αυτό μπορεί να γίνει μόνο σε κανα βουνό γιατί σε καφεταίρεια θα μας πετάξουν έξω.

    Καλό θα είναι λοιπόν όσοι δεν γνωρίζουν να μη μιλάνε.

    Απολογούμενος θα πω ότι έχω κάνει λάθη γιατί νομίζω ότι όλοι σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο με μένα και γίνομαι ιδιαίτερα βλακοδώς ευκολόπιστος. Δεν είμαι διπλομάτης, παρασύρομαι από τον εκνευρισμό μου και λέω πράγματα που δεν θα έπρεπε.

    Όπως έχω ξαναγράψει,εδώ και ένα χρόνο σοβαρό προσωπικό πρόβλημα σε συνάτηρτιση με το ότι βρίσκομαι μακριά με έκαναν να μην ασχοληθώ με κάποια πράγματα που θα έπρεπε.

    Ας κλείσει εδώ το θέμα, εκεί που βρίσκομαι δεν το βρίσκω και τόσο ενδιαφέρον.

    ’λκη δεν έχω κανένα πρόβλημα, το είδες πέρυσι στο σκοπευτήριο. Γενικώς με κανένα δεν εχω πρόβλημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #344291

      Φίλε Asyn από τα μηνύματά σου φαίνεται ότι είσαι σοβαρός άνθρωπος γι΄ αυτό και σου απαντάω ευθέως και με κάθε ειλικρίνεια….

      Αν εννοείς ότι όλα έγιναν για να καταλάβει κάποιος την θέση του συντονιστή, όσον αφορά το πρόσωπό μου αυτό δεν ισχύει επ’  ουδενί, για τον απλούστατο λόγο ότι (πέραν του ότι δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις) δουλεύω από τις 7 το πρωί μέχρι τις 9 το βράδυ και εν τέλει δεν με ενδιαφέρει καθώς ένας τέτοιος ρόλος δημιουργεί υποχρεώσεις και άλλα προβλήματα.

      Τώρα να γίνουν τόσες δολοπλοκίες για να γίνει κάποιος συντονιστής το θεωρώ απίθανο γιατί ο συντονιστής ενός τομέα του forum όχι μόνο δεν έχει να κερδίσει κάτι ,αλλά αντίθετα να χάσει πολλά και κυρίως τον πολύτιμο (για μένα ) ελεύθερο χρόνο του και την ηρεμία του.

      Θα σε παρακαλούσα να σκεφτείς και την περίπτωση να είχα δίκιο σ’  αυτά που έλεγα (έγραφα) και όχι μόνο εγώ, και αν δεν πεισθείς στείλε μου pm να στα αποδείξω….

      Φιλικά: Γιάννης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 93 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων