Τα δικά μας “κακώς κείμενα”

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 93 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #78777

    Διάβασα κι εγώ με προσοχή όλα τα μηνύματα αυτής της συζήτησης…  Να δηλώσω εξαρχής ότι δεν έχω ανταλλάξει τηλεφωνήματα και προσωπικά μηνύματα με κανέναν από το φόρουμ.  Αλλωστε δεν γνωρίζω προσωπικά σχεδόν κανένα μέλος του φόρουμ, εκτός από όσους είμαστε στον Ωρίωνα.
    Με βάση τα παραπάνω, αδυνατώ να καταλάβω, όπως και πολλοί άλλοι φίλοι, όλα αυτά τα υπονοούμενα που αναφέρθηκαν.  Χαίρομαι που όλα αυτά φαίνεται ότι έλαβαν τέλος.

    Θα ήθελα όμως, μιας και έγιναν κάποιες αναφορές στο Hunter.Gr, να διευκρινίσω κάποια πράγματα:

    Μύνημα σταλμένο από XIRO στίς 29 Σεπτέμβριος 2006 ώρα 3:51μμ – ip

    Μην ξεχνάμε ότι η επιτυχία και η απόλυτη επικράτηση του e-artemis στα Κυνηγετικού περιεχομένου sites , οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στο forum…
    To forum με την σχεδόν απόλυτη Δημοκρατικότητα, την ζωντανή ανταλλαγή απόψεων , ιδεών , γνώσεων και πληροφοριών σχετικά με το κυνήγι,είναι που κάνει την διαφορά…
    Σκεφθείτε τι θα ήταν το e-artemis χωρίς το forum…
    Οι ιστοσελίδες πχ του Πέππα ή του ΗunterGR είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσες και ενημερωμένες….αλλά χωρίς διάλογο…

    Συμφωνώ με τον Γιάννη ότι η μεγάλη επιτυχία του e-artemis οφείλεται κατά κύριο λόγο στο εξαιρετικά επιτυχημένο φόρουμ.  Το οποίο ουσιαστικά είναι το πιό ζωντανό κομμάτι του Ελληνικού κυνηγετικού διαδικτύου.
    Γιάννη, το Hunter.Gr είναι σαφώς πιό φτωχό από κάθε άποψη από το e-artemis.  Ουσιαστικά, το μόνο που κάνω για το Hunter.Gr είναι να ανεβάζω τα δελτία τύπου που λαμβάνω από τις κυνηγετικές οργανώσεις (όσες μου στέλνουν).  Επίσης διαθέτω αρκετό χρόνο για να απαντώ σε όλα ανεξαιρέτως τα μηνύματα που λαμβάνω μέσω της ιστοσελίδας μου.  Μηνύματα με ότι περιεχόμενο μπορείτε να φανταστείτε… από υβριστικά για τους κυνηγούς μέχρι εξειδικευμένα για όπλα και φυσίγγια, από ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδας μέχρι ερωτήσεις για επιλογή και εκπαίδευση κυνηγόσκυλων.

    Δυστυχώς, ποτέ δεν κατάφερα να διαθέσω στο hunter.gr τον απαιτούμενο χρόνο για να το φέρω στο επίπεδο που θα ήθελα.

    Μύνημα σταλμένο από XIRO στίς 30 Σεπτέμβριος 2006 ώρα 2:10μμ – ip

    Παραδείγματος χάριν με τον HunterGR έχω διαφωνήσει σε πάρα πολλά θέματα,αλλά σέβομαι και τον ίδιο και τις απόψεις του,γιατί ο άνθρωπος αγαπάει το Κυνήγι και δεν έχει άλλα στο πίσω μέρος του μυαλού του.

    Μύνημα σταλμένο από XIRO στίς 03 Οκτώβριος 2006 ώρα 12:10μμ

     Επίσης ανέφερα τις ιστοσελίδες του HunterGR και του Γ. Πέππα γιατί θεωρώ ότι είναι καλόγουστες και έχουν πολλές και χρήσιμες πληροφορίες…. Πού είναι το μεμπτό; Εδώ έχουμε αναφέρει σχεδόν όλες τις ιστοσελίδες όπλων και πυρομαχικών, οι συγκεκριμένες σας ενόχλησαν; Α και για αποφυγή κάθε παρεξήγησης να δηλώσω ότι ούτε τον Hunter GR ούτε τον Γ. Πέππα γνωρίζω προσωπικά.Με τον ΗunterGR μάλιστα έχουμε διαφωνήσει πολλές φορές και προσφάτως και παλιότερα.Αλλά άλλο η διαφωνία και άλλο η εκτίμηση…

    Ευχαριστώ πολύ Γιάννη για τα καλά σου λόγια και την εκτίμησή σου στο πρόσωπό μου.
    Παρότι διαφωνήσαμε, σε πολλές περιπτώσεις, η εκτίμηση ήταν και είναι αμοιβαία.

     

    Μύνημα σταλμένο από leovar στίς 30 Σεπτέμβριος 2006 ώρα 8:02μμ – ip

    Επίσης , να προσθέσω οτι εκπλήσσομαι για τις αναφορές στο E-Artemis εν συγκρίσει με άλλα sites και σχετικά με ποιότητες … καθώς και σε εφημερίδες … ανακατωμένα . Ολα αυτά πάνε «πακέτο»? Μήπως ενοχλεί κανέναν η παρουσία του E-Artemis και η δυναμική του ?

    Οσον αφορά το Hunter.Gr, να δηλώσω εδώ (αν και είναι αυτονόητο) ότι όχι μόνο δεν με ενοχλεί η παρουσία του E-Artemis αλλά αντιθέτως, είμαι τακτικότατο μέλος του.  Πιστεύω ότι τα μηνύματά μου προσφέρουν, έστω κάτι μικρό, στη συνολική προσπάθεια που γίνεται εδώ.  Σε πολλές περιπτώσεις, φίλους που μου γράφουν στο Hunter.Gr ρωτώντας διάφορα πράγματα, τους παραπέμπω στο φόρουμ του E-Artemis για περισσότερες πληροφορίες.  Αρκετοί κυνηγοί γνώρισαν το φόρουμ και έγιναν μέλη του μέσα από απαντήσεις του Hunter.Gr.
    Και το ανάποδο φυσικά, πολλοί επισκέπτες του δικού μου site με γνώρισαν μέσα από τα links και το φόρουμ του e-artemis.  Αν κοιτάξετε στα links όλων των ελληνικών ιστοσελίδων θα δείτε ότι έχουν συνδέσμους προς όλα τα υπόλοιπα sites.  Δεν υπάρχει κανένας κακώς εννοούμενος ανταγωνισμός ανάμεσα στα sites, τουλάχιστον από τη δική μου πλευρά.

    Οσον αφορά τα έντυπα μέσα, εκεί τα πράγματα είναι διαφορετικά.  Πρόκειται για εμπορικές επιχειρήσεις που πρέπει να βγάλουν το ψωμί τους και βεβαια δεν είναι καθόλου κακό αυτό.  Εμείς πράγματι τους κάνουμε λίγο χαλάστρα λόγω της αμεσότητας στη μετάδοση της πληροφορίας.  Διαβάζουμε στα περιοδικά μας κάποια “νέα” που τα έχουμε ήδη διαβάσει στις ιστοσελίδες μας πριν από ένα και πλέον μήνα… 
    Π.χ η επιστολή του Ωρίωνα προς το Βήμα στάλθηκε στις 20/9 και ταυτόχρονα κοινοποιήθηκε σε όλες τις ΚΟ, τα ΜΜΕ και τις ιστοσελίδες.  Ολοι εμείς την διαβάσαμε αυθημερόν στο e-artemis και στα άλλα sites.  Ομως, στο εβδομαδιαίο Εθνος-Κυνήγι, μόλις χτες (4/10), μετά από 2 εβδομάδες, υπήρξε μια αναφορά.  Τα δύο μεγάλα μηνιαία περιοδικά δεν πρόλαβαν να την εντάξουν στο τεύχος Οκτωβρίου, ίσως να δούμε κάποια αναφορά στα τεύχη του Νοεμβρίου, μετά από 40 μέρες.
    Εγώ προσωπικά διαβάζω όλα τα έντυπα του χώρου μας σε ποσοστό πάνω από 80%.  Ομως κάποιοι κυνηγοί αρκούνται στην ενημέρωση που έχουν από το internet και σταμάτησαν να αγοράζουν περιοδικά ή τα έχουν ελαττώσει.  Αυτό εξηγεί το λόγο που κάποιοι ίσως να μας βλέπουν κάπως περίεργα.

     

    Μύνημα σταλμένο από THEOD στίς 03 Οκτώβριος 2006 ώρα 9:10πμ – ip

    Αποτελεί όμως μια επιπλέον απόδειξη ό,τι η Διαχείριση της πύλης “ARTEMIS” δεν λειτούργησε και δεν  λειτουργεί  με “στεγανά”, εμπορικά “κριτήρια” και “ιδιοτελή κίνητρα”, βλέπετε ότι ευχαρίστως αποδέχεται να φιλοξενεί μέσα από το forum, να γίνεται παραπομπή σε προσωπικές κυνηγετικές ιστοσελίδες

    Μύνημα σταλμένο από THEOD στίς 03 Οκτώβριος 2006 ώρα 3:06μμ – ip
    … τουλάχιστον εδώ, έχουν βρεί φιλόξενο χώρο όλες οι σελίδες και αυτό που σημείωσα είναι ότι ακόμη και “άμεση διαφήμιση” εξασφαλίζουν μέσα από δω, χωρίς κανένα περιορισμό ή “μικροϋπολογισμό”, έχει “χρείαν” περαιτέρω αποδείξεων η δημοκρατικότητα της ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ;;

    Εδώ πραγματικά δεν καταλαβαίνω τί εννοείς Γιάννη.  Αν ενοχλεί το link προς το Hunter.Gr που έχω βάλει στην υπογραφή μου, πείτε μου να το βγάλω.  Ανάγκη από διαφήμιση δεν έχω.  Το Hunter.Gr – Κυνήγι στην Ελλάδα είναι ένα προσωπικό, καθαρά ερασιτεχνικό και απολύτως ΜΗ κερδοσκοπικό site. Δημιουργήθηκε και συντηρείται από αγάπη και μεράκι για το Κυνήγι με σκοπό να βοηθήσει στην ενημέρωση των Ελλήνων Κυνηγών.  Από το 2000 που βγήκε στον αέρα, μέχρι σήμερα δεν έχω βάλει ποτέ διαφήμιση παρότι είχα κατά καιρούς μερικές κρούσεις.  Ισα-ίσα που κάποιες περιπτώσεις για αγγελίες και διαφημίσεις τις έχω παραπέμψει στο e-artemis.

    Αυτά τα λίγα διευκρινιστικά επειδή υπήρξαν κάποιες αναφορές και δεν θα ήθελα να μείνουν ερωτηματικά.  Ελπίζω να σταματήσει εδώ αυτή η ανούσια διαμάχη και να ξαναβρεί γρήγορα το φόρουμ το γνώριμο ρυθμό του.

    Μόλις είδα και το μήνυμα του Κώστα.  Συμφωνώ ότι το καλύτερο θα ήταν να γίνει μια εκ του σύνεγγυς συνάντηση μεταξύ όσων θεωρούν ότι εμπλέκονται σε αυτή τη διαμάχη.  Διαφωνώ όμως με τη φράση του Κώστα: Καλό θα είναι λοιπόν όσοι δεν γνωρίζουν να μη μιλάνε.  Κώστα, εγώ θα έλεγα ότι καλό είναι όσοι μιλάνε να μιλάνε με σαφήνεια ώστε να είναι κατανοητοί από όλα τα μέλη του φόρουμ.  Οσοι αφήνουν υπονοούμενα που απευθύνονται σε συγκεκριμένα μέλη και είναι ακατανόητα για τους υπόλοιπους, ας τα στέλνουν με προσωπικά μηνύματα και όχι στο φόρουμ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #344292

     

    Πρός Kostask:

    Οταν δίνουμε δικαιώματα μέσω τών παρακάτω προσωπικών μηνυμάτων και άλλων τηλεφωνημάτων , να γίνεται Το Θέμα σε σκοπευτήρια , Το Θέμα μέσω μηνυμάτων και τηλεφωνημάτων  άνευ διευκρινίσεων , τότε είναι  που διαδίδονται ακόμη περισσότερα …………….. ερήμην μας ……………………………………………

     Γρίφους βάζουμε στις καφετέριες . Ελπίζω να δώσεις εξηγήσεις διότι κάποιοι γράφουν , κάποιοι άλλοι άλλα ακούνε και άλλα καταλαβαίνουν  , άλλος γράφει για νάχαμε να λέγαμε (αναφέρομαι σε έναν και μοναδικό όπως πάντα )………………………………….

     

     

     

    Θέμα: ΟΠΛΑ

    Σελίδα 55

    Μύνημα σταλμένο από oldtimer στίς 01 Ιούνιος 2005 ώρα 1:36πμIP 195.66.114.193
    Προφίλ Αναζήτηση Μνημόνιο Αποστολή μηνύματος Επεξεργασία Διαγραφή

    oldtimer

    Πλατινένιο μέλος


    10
     Ιούνιος 2004
    629
      Μηνύματα

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 31 Mάϊος 2005


    Κατ΄αρχάς δεν μίλησα για τους συμμετέχοντες.

    Μίλησα χωρίς να ονοματίσω για κάποιο άτομο που με τον τρόπο του έχει ανακατέψει πολλές φορές τα πράγματα.

    Το τι[font=” Verdana”] [/font]επιδιώκεις με το μήνυμα σου δεν το καταλαβαίνω.

    Το προσωπικό μου μήνυμα αφορούσε εσένα κι εμένα και δεν είχε πουθενά τίποτα προσβλητικό, ούτε αφορά το φόρουμ.

    Λυπάμαι πολύ ‘Αλκη ειλικρινά δεν το περίμενα από σένα.

    Το ποιός είμαι όσοι με έχουν γνωρίσει το ξέρουν.

    Αυτό που δεν κατάλαβα είναι τι έχω κάνει σε σενα και τα βάζεις μαζί μου.

    Όπως και να ‘χει δεν νομίζω ότι είναι σωστό να συνεχίσθεί αυτός ο διάλογος [font=” Verdana”]On[/font][font=” Verdana; mso-ansi-language: EL”] [/font][font=” Verdana”]line[/font].


    Κωστα,

    λυπαμαι πολυ που με φερνεις σε δυσκολη θεση. λυπαμαι , επισης που δεν μπορω να σεβαστω την επιθυμια σου για οχι on line συζητηση.

     η προσωπικη μας αντιπαραθεση, που λες, με αφηνει αδιαφορο. δεν νοιωθω απειλουμενος ή οτι πρεπει να υπερασπιστω κατι. νοιωθω ομως οτι λες ψεμματα.

    νοιωθω βαθεια προσβεβλημενος απο τα περι “ανακατωστρας”. επιεικως θα τα χαρακτηριζα κατινιες. δεν νομιζω οτι σου εχω δωσει δικαιωμα να θεωρεις οτι αγομαι και φερομαι απο ατομα του forum.

    αν μου επιτρεπεις μια συμβουλη, παρε παλι αζιμουθιο γιατι ή στραβος ειναι ο γυαλος ή στραβα αρμενιζεις.

    για την ταξη οφειλω να παραθεσω τα μεταξυ μας μυνηματα….

    Καλώς ήλθες old-timer

     

     

     

    Ιδιωτικά μηνύματα

      

    RE: ???

      

     

    Σταλμένο από kostask στίς 31 Mάϊος 2005 ώρα 4:05μμ
    Προφίλ

    kostask

    Πλατινένιο μέλος


    19
     Mάϊος 2003
    2428
      Μηνύματα

    Το ντοσιέ σου θα φροντίσω να το πάρεις με την πρώτη ευκαιρία. Με συγχωρείς το είχα ξεχάσει στην ντουλάπα.

    Τα υπόλοιπα άστα καλύτερα, δεν θα μας κάνεις μάθημα ηθικής.

    Το ότι έχω στοιχεία δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα δημοσιοποιήσω κι όλας. Αν το έκανα δεν θα διέφερα σε τίποτα απ’ αυτόν. Εκτός αυτού δεν αφορά το φόρουμ.

    Ευτυχώς ο[font=” Verdana”] [/font]τρόπος σου με κάνει να μην στεναχωριέμαι καθόλου για την τροπή που πήραν τα πράγματα.

    — Προηγούμενο ιδιωτικό μήνυμα —
    Σταλμένο από : oldtimer
    Αποστολή : 31
     Mάϊος 2005 at 3:50μμ


    Κωστα,

    ευκολα μυγιαζεσαι…

    αν ειχες διαβασει αυτα που εγραψα, θα ειχες βρει τις απαντησεις …

    οσο για την φατσα σου και τα σχετικα, τα ακουω βερεσε. αν θυμασαι την πρωτη φορα που σε ειδα σου εδωσα ενα τεραστιο ντοσιε με πληροφοριες ετων μαζεμενες και μεγαλη αξια για μενα. θα το εδινα σε καποιον που δεν μου αρεσει η φατσα του????

    παρεπιπτοντως, ακομα περιμενω να τα φωτοτυπησεις για να μου επιστρεψεις το ντοσιε μου…

    οσο για το ζητημα της “ανακατωστρας”, δεν καταλαβαινω τι θες να πεις και ποιον εννοεις. αν εχεις στοιχεια για καποιον απο το forum οφειλεις να πεις γιατι φανταζομαι οτι θα αφορα και αλλους. το επιβαλλε και η θεση σου σαν συντονιστη. αν δεν εχεις και απλως δεν γουσταρεις καποιον, τοτε δεν εχεις δικαιωμα να κανεις τετοια μειωτικα σχολια.

    Αλκης

    — Προηγούμενο ιδιωτικό μήνυμα —
    Σταλμένο από : kostask
    Αποστολή : 31
     Mάϊος 2005 at 11:51πμ

    ’λκη το ύφος της απάντησης σου δείχνει ότι μάλλον με παρεξήγησες. Ειδικά η τελευταία σου παράγραφος το δείχνει ολοφάνερα.

    Δεν στέκομαι στον ηθελημένα άκρως προσβλητικό τρόπο που ξεκινάς το μήνυμα σου. Πιστεύεις ότι γράφοντας «χωρίς παρεξήγηση» παύει να είναι προσβλητικό?

    Εγώ απλά υπέθεσα από τα γραφόμενα σου ότι ψάχτηκες πάρα πολύ για να λύσεις το πρόβλημα σου. Και δεν νομίζω ότι είναι κακό αυτό, ίσα – ίσα η συλλογή γνώσεων γύρω από το αντικείμενο που μας απασχολεί βοηθά στην επίλυση των προβλημάτων.

    Το ότι ζήτησα αναλυτική παρουσίαση, ήταν γιατί όσα είχες γράψει μας έβαζαν σε κάτι καινούργιο και επειδή με 2-3 γραμμές δεν μπορεί να γίνουν όλα κατανοητά, θα βοηθούσε.

    Τέλος πάντων δεν είναι η πρώτη φορά που διαπιστώνω μια εκκολαπτόμενη αντιπάθεια από μέρος σου. Δεν είναι δα και υποχρεωτικό να συμπαθεί κανείς όλο τον κόσμο.

    Απλά δεν κατάλαβα τι προέκυψε και υπήρξε αυτή μεταστροφή. Δεν ξέρω αν έχω κάνει κάτι λάθος ή απλά σου την δίνει η φάτσα μου. Δεν με απασχολεί να το μάθω από την στιγμή που είμαι σίγουρος ότι συμβαίνει. Υποψιάζομαι βέβαια κάτι, γιατί μία είναι η ανακατόστρα του φόρουμ. Από τον καιρό που άρχισε να γράφει μας έχει βάλει πολλές φορές σε μπελάδες. Εμένα που πήρε λίγο καιρό να τον καταλάβω, τον έκανα πέρα και ησύχασα.

    [font=” Arial”] [/font]

    ΥΓ. ζητω συγγνωμη απο τους αναγνωστες του παροντος αν τους εφερα σε δυσκολη θεση.

    δεν θα ηθελα να δω μhνυματα με αδιαφορα σχολια, ας σκεφτει ο καθενας μας τι συμβαινει…μεγαλα παιδια ειμαστε αλλωστε.

    δεν θα ηθελα, απο μεριας μου, να δωσω καμμια συνεχεια, αλλα διατηρω καθε δικαιωμα να απαντησω αν κρινω σκοπιμο…

     

     

    ————-
    φιλικα, Αλκης
    μονο εγω…(ΜΑΥΡΟ)
    SKB trap

     

     

    Μύνημα σταλμένο από XIRO στίς 01 Ιούνιος 2005 ώρα 9:41πμIP 194.63.213.234
    Προφίλ Αναζήτηση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    719
    KALTSDIM στις #78779

    Δε συμφωνώ ούτε με μια λέξη από όλα όσα λες, αλλά θα υπερασπίζω, και με το τίμημα της ζωής μου ακόμα, το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες αυτά που πρεσβεύεις.».

    Ο Βολτέρος πίστευε, ότι «η ανθρώπινη φύση είναι καλή» και ότι όλοι οι άνθρωποι γεννιούνται καλοί, αλλά τους διαστρέφουν οι ανάγκες της ζωής.

    <<ΟΥΔΕΙΣ ΕΚΟΝ ΚΑΚΟΣ>> ΕΛΕΓΑΝ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ

    ΟΜΟΝΟΙΑ,ΟΜΟΝΟΙΑ,ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΠΡΟΣ ΠΑΝΤΕΣ

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #344294

      Για όποιον ξέρει να διαβάζει (και να καταλαβαίνει) Ελληνικά, στην ”διαμάχη”  (παρεξήγηση κατ΄ εμέ) μεταξύ του Κώστα και του ’λκη φαίνεται καθαρά ότι παρενέβην πυροσβεστικά και αυτό γιατί όπως αναφέρεται ξεκάθαρα στο μήνυμα , τους σέβομαι και τους εκτιμώ απεριόριστα και τους δύο….

    Το ότι ζήτησα συγγνώμη από τον Γιάννη (Theod) , το θεώρησα υποχρέωσή μου και ως το ελάχιστο που έπρεπε να πράξω, αφού κατάφωρα τον αδίκησα….Έχω ως αρχή μου πάντα να αναγνωρίζω τα λάθη μου και να υφίσταμαι και τις συνέπειες των λαθών μου. Δεν νομίζω ότι αυτό με μειώνει, αντιθέτως το θεωρώ αν μη τι άλλο τίμιο…

      Η αξιοπρέπεια φίλε Leovar δεν θίγεται όταν αναγνωρίζεις τα λάθη σου , αλλά όταν επιμένεις σ’  αυτά όπως κάνεις εσύ τώρα….

      Θα ήθελα δε να σου υπενθυμίσω ότι πολλές συσκευές κινητών τηλεφώνων διαθέτουν και δυνατότητα ηχογράφησης των συνομιλιών. Η δική μου δε , μέχρι και 20 min.

      ’στο λοιπόν να πάει στην ευχή το θέμα αυτό και ας ασχοληθούμε με τίποτε άλλο πιο ενδιαφέρον.Κι όταν λέω να ασχοληθούμε εννοώ και σένα μαζί.Όλα αυτά θα ξεχαστούν με τον χρόνο και όσοι κάναμε λάθη θα βγούμε ωριμότεροι από αυτή την διαδικασία.

    Φιλικά: Γιάννης

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #78780

    Λεονάρδε νομίζω ότι όλοι κατάλαβαν ότι το θέμα δεν είναι κοινού ενδιαφέροντος.

    Έκανα την πρόταση να γίνει συνάντηση όσων εμπλέκονται και να ειπωθούν όλα από την αρχή, έτσι ώστε να φανεί ποιος είναι ο καθένας εκ των εμπλεκομένων.

    Προσωπικά δεν έχω να φοβηθώ τίποτα γι’ αυτό και ζητώ την συνάντηση οποιαδήποτε μέρα από τις 10-28 Οκτωβρίου.

    Με αποσπασματικές αναφορές σε γεγονότα μέσω του φόρουμ, δεν μπορεί να λυθεί το θέμα. Μόνο εφόσον μιλήσουμε όλοι μαζί θα βρεθεί η άκρη.

    Τώρα για τα μηνύματα που παρέθεσες παραπάνω, δείχνουν το ποιόν μου. Παρά την πικρία μου από τα λεγόμενα του ’λκη και παρόλο που ήμουν σίγουρος για την αιτία, δεν επεκτάθηκα σε πρόσωπα η πράγματα. Έσκυψα το κεφάλι και δέχτηκα το τίμημα για το λάθος που έκανα. Ήλπιζα μόνο ότι κάποια στιγμή θα καταλάβουν αυτό που αντιλήφθηκα εγώ πρώτος.

     

    Προτίμησα να απομονωθώ και να ασχοληθώ με άλλα σοβαρότερα πράγματα.

    Μην συνεχίζεις λοιπόν γιατί τα γραφόμενα σου αποδεικνύουν συνεχώς το πόσο καλός ζωγράφος είσαι με ανεπανάληπτη ικανότητα να κάνεις το άσπρο μαύρο.

     

    Θα παρακαλούσα τον διαχειριστή, αν βεβαίως υπάρχει η σύμφωνη γνώμη της πλειοψηφίας να διαγραφεί το θέμα. 

     

    ΥΓ. Φίλε Asym ο ρόλος του συντονιστή είναι ουσιαστικά τυπικός. Υπάρχουν απλά μέλη μου έχουν προσφέρει ανεκτίμητες γνώσεις.

    Προσωπικά από το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ δεν έκρυψα την απειρία μου. Όσα έγραφα δεν τα έγραφα σαν ειδικός, αλλά σαν ένας άνθρωπος που για μεγάλο διάστημα ξενυχτούσε με ευχαρίστηση για να μάθει. Όσα μάθαινα προσπαθούσα να τα μοιραστώ με τους άλλους όχι για προβολή αλλά από χαρά και πεποίθηση ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν. Όποιος έχει διαβάσει το πρώτο μήνυμα στο ιδιογομώσεις φυσιγγίων, καταλαβαίνει τι εννοώ.

    Όταν ευχήθηκα στον Λεονάρδο στο νέος συντονιστής» το έκανα ειλικρινέστατα γιατί δεν μπορώ να παραγνωρίσω το πάθος του και τις γνώσεις που απέκτησε σε μικρό χρονικό διάστημα. Πιθανώς να διαφωνώ με την έννοια της οπλοφιλίας χωρίς κυνηγετικό αντίκρισμα αλλά είναι δικαίωμα καθενός.  

    Εν πάσι  περιπτώσι επαναλαμβάνω ότι το θέμα δεν αφορά το φόρουμ. Πρέπει να γίνει κατανοητό από όλους.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #78781


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 05 Οκτώβριος 2006


    Το ότι ζήτησα συγγνώμη από τον Γιάννη (Theod)…


    Το θέμα αυτό έχει κλείσει τυπικά και ουσιαστικά και θα παρακαλέσω Γιάννη να μην αναφερθείς εκ νέου, δεν υπάρχει κανείς απολύτως λόγος.

    Για τα υπόλοιπα που προηγούνται θα αναφέρω την λέξη της Διαχείρισης :  “ανεμοστρόβιλος” που σάρωσε … αλλά βλέπω ότι ο Αόριστος Χρόνος εδώ δεν επαρκεί, κι ο “ανεμοστρόβιλος” εξακολουθεί να σαρώνει … και στον “Ενεστώτα Χρόνο”, ελπίζω όμως να μην συνεχίσει και σε “Μέλλοντα  Διαρκείας” … 

    Προσωπικά νοιώθω πλήρη απαγοήτευση και πικρία, γιατί χάσαμε ένα δάσος και προσπαθούμε να σώσουμε ένα δέντρο, πάνω πούχαμε αρχίσει να κερδίζουμε με τη μικρή ή μεγάλη συνεισφορά και προσπάθεια όλων των μελών, μια μάχη ουσίας και μια δημόσια εικόνα παραδειγματική για το portal e-Aretmis.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #344295

     

     Κι ενώ εμείς “σφαζόμαστε” και ομφαλοσκοπούμε στα δικά μας “κακώς κείμενα” πληκτρολογείστε:

     http://www.tetrapodologein.gr 

     Για να δείτε (με αγανάκτηση), ποιο είναι το προτεινόμενο “site”, από το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, από τα νέα του διδακτικά βιβλία … μάλιστα αγαπητοί φίλοι … αυτά που θα διαβάσουν τα παιδιά μας σήμερα και αύριο …!!!

    Ποιος αντέδρασε σ’ αυτά ;; τα ξέρει τουλάχιστον κανείς εξ υμών, κύριοι των Κ.Ο ;;

    * Για τους μη γνωρίζοντες ή μη ενθυμούμενους, να ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ, τα εμετικά του δημοσιεύματα μέσω των “φιλόξενων σελίδων” των  4Τ …

     Τι αγώνα κάναμε (τότε) και προς τις δύο (παραπάνω) κατευθύνσεις, με έντονα διαβήματα και υπομνήματα και επισκεπτόμενοι την ιστοσελίδα του και γράφοντας τις ενστάσεις μας … για να καταλήξουν στο τέλος, στη διαγραφή των μηνυμάτων μας, θύματα εγώ και ειδικά ο Δημήτρης (JIMPAP) τον οποίο απείλησαν ευθέως με μηνυτήρια αναφορά

     Μόνον η Δ’ ΚΟΣΕ ασχολήθηκε κι έκανε κι αυτή ενέργειες για να “αναμασήσει” τελικά ο κ. Κ. Καββαθάς, πολλά και διάφορα, ξέρετε τα γνωστά, περί “μη της ευθύνης” του εκδότη ότι “το άρθρο δεν εκφράζει” τη συντακτική ομάδα, πλην όμως δημοσιεύεται (!!!) κλπ, κλπ, κλπ…

     Και ανέκρουσαν πρύμναν “εξαφανιζόμενοι” από προσώπου γης και ξεχνώντας τις απειλές, όταν σκανάρισε και τους έστειλε τα πτυχία του 

     Αυτός πρέπει να είναι ο ρόλος αυτής της σελίδας … δεν νομίζετε ότι μπορούμε και καλύτερα και αξίζουμε και περισσότερα ;; 

     Θα αφήσουμε να γίνει βορά” αυτών των “ταγών της οικολογικής ευταξίας” το ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ … που κάποιοι ακόμη αγνοούν τι κακά επιφέρει και τι αναστάτωση … τη στιγμή, που η δικτυακή τους παρουσία αποτελεί πλέον το “προγεφύρωμα” για την ανέλιξή τους, που τους αναβάθμισε και σε “παιδαγωγικούς συμβούλους”…!!!  

     Οι κυνηγετικές ιστοσελίδες και ο ρόλος τους στην προάσπιση των “κυνηγετικών δικαίων” (εξακολουθούν) να αγνοούνται σε πολλές περιπτώσεις ή να θεωρούνται δευτερεύουσας σημασίας … ακόμη ψάχνουν κάποιοι τα “ιντερνετικά κυνηγετικά  αυτονόητα” ;;

     Τι λέτε λοιπόν ;;

     ** Συγχαρητήρια στον Δημήτρη (JIMPAP) για την ενημέρωση και την παρατηρητικότητά του, απλά να πω, ότι “χαλάλι” οι εργατοώρες που δαπανούμε κι ο ελεύθερος χρόνος που “σπαταλάμε” για να αναδείξουμε αυτά τα “ιντερνετικά κακώς κείμενα” και να πείσουμε ότι πρέπει να ληφθούν μέτρα συντονισμένα και επίσημα … ακούει ή διαβάζει κανείς ;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #78783

    Προσωπικά νοιώθω πλήρη απαγοήτευση και πικρία, γιατί χάσαμε ένα δάσος και προσπαθούμε να σώσουμε ένα δέντρο, πάνω πούχαμε αρχίσει να κερδίζουμε με τη μικρή ή μεγάλη συνεισφορά και προσπάθεια όλων των μελών, μια μάχη ουσίας και μια δημόσια εικόνα παραδειγματική για το portal e-Aretmis.

     

    Γιάννη θα διαφωνήσω, πιστεύω ότι αυτή η << κρίση >> μας έκανε, αν όχι όλους τους περισσότερους, καλύτερους ανθρώπους.

    Ισως τελικά  μια τέτοιου είδους κρίση να είναι φυσιολογική στα τόσα χρόνια ύπαρξης αυτού του portal και να χρειαζόταν κάποια εκτόνωση, πιστεύω ότι απο εδώ και πέρα όλα θα είναι καλύτερα απο ότι ήταν παλιότερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #344297

     

     * Φάνη να σημειώσω ότι η αυτοκριτική μου συνδέεται με το γεγονός, ότι δίνοντας μια μάχη με γνωστούς εχθρούς και κοιτώντας μπροστά, δεν χρειάζεται νάχεις “εμπλοκές’ στις γραμμές σου και κυρίως “θύματα” και βέβαια υπερθεματίζω και συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου, ότι όλοι (πρέπει) να βγούμε σοφότεροι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #78785

    Καλό είναι να μην ξεχνάμε με ποιους έχουμε να κάνουμε, και καλά έκανε και το ξαναέφερε στο φως ο Γιάννης:

    Κύριε Παπαδομαρκάκη, 

    Το Διαδίκτυο είναι χώρος επικοινωνίας και όχι πεδίο χυδαιολογίας και ακοντισμού άθλιων υπαινιγμών. Όσοι δεν μπορούν αυτό να το καταλάβουν, θα μπλέξουν με τη Δικαιοσύνη!

     

    Πιστεύουμε ότι σας δώσαμε να καταλάβετε την αξίωσή μας. Και σας λέμε, φιλικά, ότι δεν αστειεύομαστε…

     

    Η Ομάδα του Τετραποδολογείν»

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #78787


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 05 Οκτώβριος 2006


    Κύριε Παπαδομαρκάκη, 

    Το Διαδίκτυο είναι χώρος επικοινωνίας  …”


    [/indent]

     όταν  “βρίζουν”, “λοιδωρούν” και “συκοφαντούν” ομάδες οικολογικές, όταν επιζητάς το διάλογο ως κυνηγός, μέσα από την διαδυκτιακή επικοινωνία, απειλείσαι με ένδικα μέσα … γιατί το χρησιμοποιείς ως συκοφάντης !!! 

     Τελικά έχουμε πολύ δρόμο να διανύσουμε για  την απόδειξη των κυνηγετικών  αυτονόητων ή και πιο “σύντομο”, αν “κόψουμε” δρόμο από την Ευελπίδων και βασικά μέσα από τα κτίρια του Πταισματοδικείου ή του Πλημμελειοδικείου …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #78816

    Μου πήρε περίπου 2 ώρες αλλα τελικά κατάφερα να διαβάσω και τις 9 σελίδες … περί τα μπράβο κλπ που όλα έληξαν καλά δεν θα επιμείνω γιατί εννοούνται … Νομίζω το τελευταίο κείμενο είναι το ποιο σημαντικό και θα πρέπει όλοι να δώσουμε την προσοχή μας …

    Να υποθέσω ότι θα συνεχίσουμε στο “κακώς κείμενα” όπως πάντα και θα κλείσει αυτό το θέμα ….

    Εγώ πάντως ξέρω τι θα πώ στο παιδί μου και πως θα το διαπαιδαγωγήσω … ώστε να μάθει να χλευάζει τέτοιες ιδέες που δυστηχώς φαίνεται ο υποστηρίζονται και απο το κράτος ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #78822

    ΓΙΑΝΝΗ .ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ …ΜΑΧΗΣ ΜΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ…ΥΠΕΡΟΠΟΛΟ ΚΙΤΡΙΝΙΣΜΟΥ……

    ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΕΠΑΘΑ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΟ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #80113

    Αγαπητοί συνάδελφοι, ξέρετε τι είναι μετά από απουσία 2,5 ετών από το forum, να διαπιστώνεις την πρόοδο αυτού του δικτυακού τόπου και των μελών του, να βλέπεις την γιγάντωση ενός μέσου που πραγματικά έλλειπε από την διωκόμενη και ενίοτε χλευαζόμενη κοινωνία μας, να βρίσκεις έναν τόπο συνάντησης που κυριαρχεί η ελευθερία έκφρασης και η απρόσκοπτη έκφραση ιδεών και απόψεων ανθρώπων που αγαπούν την φύση – αληθινών φυσιολατρών και να χαίρεσαι πραγματικά και ν’ αγαλλιάζεις, μέχρι που να πέσεις στον…………………ανεμοστρόβιλο;;;;;;;;;

    Εδώ και περίπου δύο μήνες, αφού ξανά-απόκτησα τα απαραίτητα μέσα (σύνδεση κ.λ.π.) και συνθήκες (χρόνο κ.λ.π.), επισκέπτομαι σχεδόν καθημερινά το «στέκι» μας, διαβάζοντας εκατοντάδες μηνύματα προκειμένου να επανεισαχθώ στο «κλίμα»….

     

    Όταν λοιπόν μόλις εχθές, είδα τον τίτλο του θέματος, θεώρησα πως θα διαπραγματεύονταν δικά μας λάθη, παραλείψεις, αβλεψίες που έχουν σχέση με την άσκηση της κυνηγετικής δραστηριότητας (ασφαλή χρήση όπλου, εκπαίδευση σκύλου, λάθος προσεγγίσεις θηραμάτων κ.λ.π.), με σκοπό μέσω της αυτοκριτικής να γίνουμε σοφότεροι……..με λαχτάρα λοιπόν ανοίγω το θέμα και ……….. παθαίνω ψυχρολουσία……… πραγματικά πικράθηκα………

    Κατά την διάρκεια της ανάγνωσης των πρώτων σελίδων και μέχρι να λυθεί η παρεξήγηση (και να ηρεμήσω), η ταραχή μου και η έκφραση του προσώπου μου ήταν τέτοιες που έγιναν άμεσα αντιληπτές στους συναδέλφους μου, οι οποίοι με κοιτούσαν παραξενεμένοι και ρωτούσαν τι τρέχει….. τώρα τι να τους πεις;;;;;;;

     

    Γιατί όμως αυτή η συναισθηματική φόρτιση; Τι με νοιάζει εμένα εάν διαπληκτίζονται σε έντονο ύφος κάποια παντελώς άγνωστα σε μένα άτομα;;;;; και τι έγινε εάν κάποιοι (τους οποίους ομολογουμένως εκτιμώ από τα γραφόμενά τους) παρεξηγήθηκαν μεταξύ τους;;;;;;;;;;

     

    Αγαπητοί φίλοι, είμαι 37 ετών ασχολούμαι με κυνηγετικές δραστηριότητες από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, τα τελευταία χρόνια αισθάνομαι τον εαυτό μου, όλο και περισσότερο, χρόνο με τον χρόνο, ως μέλος μιας διωκόμενης κοινωνικής ομάδας. Βιώνω στο πετσί μου, από τον ευρύτερο περίγυρό μου, όλο και περισσότερο έναν ιδιότυπο κοινωνικό ρατσισμό εξαιτίας της κυνηγετικής μου ιδιότητας, τείνω πλέον να αποκτήσω «μειονοτική συνείδηση», μιας κοινωνικής μειονότητας που συκοφαντείται ασύστολα, χλευάζεται και δέχεται επιθέσεις……..πως να νιώσεις άλλωστε αν δεις το παιδί φίλου σου να γυρνάει κλαίγοντας στο σπίτι επειδή του είπανε τα  άλλα παιδιά ότι ο πατέρας του είναι «φονιάς»;;; Δεν ξέρω πόσοι από εσάς βιώνουν παρόμοια συναισθήματα και καταστάσεις.

     

    Όταν λοιπόν βλέπω έριδες μέσα στην κοινωνική ομάδα ΜΟΥ – και πόσο μάλλον στο περιβάλλον αυτής της «ανοιχτής παρέας» και μάλιστα με τέτοιο ύφος από άτομα τα οποία εκτιμώαγανακτώ, πικραίνομαι και στεναχωριέμαι…………..

    Πήρα λοιπόν το θάρρος να γράψω αυτό το μήνυμα για να σας πω ότι, ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΝ ΕΡΙΔΕΣ μεταξύ μας συνάδελφοι και οι όποιες αντιπαραθέσεις πρέπει να επιλύονται με ηρεμία και σωφροσύνη μέσω διαλόγου………..πράγμα το οποίο τελικά έγινε αν και θα μπορούσαν να αποφευχθούν πολλά από όσα διάβασα εδώ μέσα..

     

    Υ.Γ.1 Ίδιον των μεγάλων ανδρών αποτελεί η αυτοκριτική και η παραδοχή των λαθών τους, και οι δύο Γιάννηδες απέδειξαν με την τελική στάση τους ότι αξίζουν να χαίρουν της εκτίμησής μου.

    Υ.Γ.2 Επειδή έχω «χάσει επεισόδια», τι συνέβη με τον Στριλάκο; Υπάρχει κάποιο topic;

     

    Υ.Γ. 3 Τι περιπέτειες είχε το e-artemis; Υπάρχει κάποιο topic;

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #80130

    ΜΑΡΙΕ  ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΕΛΕΙΣ ΩΡΕΣ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!!

    ΛΟΙΠΟΝ ……ΝΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΑΟΣ …ΚΑΙ ΚΕΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΔΑΡΜΕΝΟΣ……

    Αθήνα

    «Ήταν προσχεδιασμένος» ο βιασμός, καταγγέλλει η 16χρονη μαθήτρια

    Πενθήμερη αποβολή στους τέσσερις μαθητές που κατηγορούνται για το βιασμό της 16χρονης μαθήτριας από τη Βουλγαρία, αλλά και στην ίδια τη μαθήτρια, επέβαλε την Τετάρτη ο Σύλλογος Διδασκόντων του Λυκείου της Αμαρύνθου -απόφαση που αναμένεται να συζητηθεί.

    O σύλλογος επέβαλε την ποινή της πενθήμερης αποβολής στη μαθήτρια με το αιτιολογικό ότι ακολούθησε το φίλο της στην τουαλέτα του σχολείου. Οι καθηγητές δεν απεφάνθησαν για τη μαθήτρια που φέρεται να βιντεοσκόπησε το συμβάν, καθώς πρόκειται για μαθήτρια του γυμνασίου και όχι του λυκείου.

    Η απόφαση του Συλλόγου έχει προκαλέσει συζητήσεις, καθώς την ώρα που οι καθηγητές αποφάσιζαν να τιμωρήσουν τη μαθήτρια ο διευθυντής του γραφείου του Προέδρου της Δημοκρατίας επισκεπτόταν τη 16χρονη, μεταφέροντάς της το προσωπικό ενδιαφέρον του Κάρουλου Παπούλια για την περιπέτειά της.

    Μήνυμα Παπούλια

    Μάλιστα, ο κ. Παπούλιας συναντήθηκε την Πέμπτη με το ΔΣ του Συλλόγου «Χαμόγελου του Παιδιού» και, παραλαμβάνοντας επιστολή της 16χρονης, έστειλε σαφές μήνυμα κατά του ρατσισμού.

    Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας εξέφρασε την ελπίδα «ότι η ελληνική κοινωνία, που έζησε την ξενιτειά και τον ρατσισμό, δεν θα επιστρέψει αυτά που έζησε στους μετανάστες που ζουν και εργάζονται εδώ», υπογραμμίζοντας:

    «Είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι. Είμαστε πολίτες αυτής της χώρας, μιας χώρας που εδώ αναπτύχθηκαν τα πιο ευγενή ιδεώδη. Δεν μπορεί να τα αμαυρώνουν μερικοί οι οποίοι, θα έλεγα, είναι έξω από τις μεγάλες αρχές και τις ηθικές αρχές της ελληνικής κοινωνίας».

    Τη 16χρονη και τη μητέρα της δέχθηκε το πρωί της Πέμπτης στο γραφείο του υφυπουργός Υγείας Γιώργος Κωνσταντόπουλος. Ο κ. Κωνσταντόπουλος εξέφρασε τη συμπαράστασή του στις δύο γυναίκες και δεσμεύθηκε ότι το υπουργείο θα τους παρέχει κάθε απαραίτητη βοήθεια.

    Παράλληλα, το ενδιαφέρον να συναντηθεί με τη μαθήτρια, αλλά και τους τέσσερις μαθητές που αρνούνται τις κατηγορίες, εξέφρασε και ο αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος.

    Θα ανακτηθεί το βίντεο;

    Προκειμένου να διαλευκανθεί η υπόθεση, οι ανακριτικές Αρχές αναμένεται να ζητήσουν από εταιρεία του εξωτερικού την ανάκτηση του σβησμένου βίντεο, που τραβήχτηκε μέσω κινητού τηλεφώνου και στο οποίο -σύμφωνα με τη 16χρονη- έχει καταγραφεί το περιστατικό.

    Όπως αναφέρουν στην Ελευθεροτυπία ειδικοί του συγκεκριμένου χώρου, δεδομένα που είτε έχουν χαθεί για κάποιο λόγο είτε έχουν σβηστεί -από λάθος ή σκοπίμως- μπορούν να ανακτηθούν μέσω ειδικού λογισμικού.

    Εκείνο, πάντως, που προκαλεί εντύπωση είναι το γιατί σβήστηκε το επίμαχο βίντεο, δεδομένου ότι θα αποδείκνυε την αθωότητα των τεσσάρων μαθητών, που αρνούνται ότι βίασαν τη 16χρονη, υποστηρίζοντας ότι όλα έγιναν με τη συναίνεσή της.

    Δεν τους «κρατεί» η Αμάρυνθος

    Να φύγει από το σπίτι της στην Αμάρυνθο και να επιστρέψει μαζί με την κόρη της στην Αθήνα αποφάσισε η μητέρα του 16χρονου κοριτσιού, που δηλώνει πικραμένη από τον τρόπο που την αντιμετώπισαν οι καθηγητές του σχολείου.

    Η μητέρα του κοριτσιού επιχείρησε να συναντήσει τους καθηγητές της κόρης της, την ημέρα που συνεδρίαζαν στο σχολείο, αλλά δεν τα κατάφερε. Όπως ανέφερε στα Νέα, ήθελε να συζητήσει μαζί τους για το εάν μπορεί η κόρη της να επιστρέψει στο σχολείο, αλλά κανένας δεν θέλησε να τη συναντήσει.

    «Επιστρέφω στην Αθήνα, απόλυτα πικραμένη και απογοητευμένη. Γύρισα στην Αμάρυνθο με ένα και μοναδικό σκοπό, να συναντήσω τους καθηγητές. Να μιλήσουμε και να δω τα περιθώρια που υπάρχουν για να επιστρέψω πίσω με την κόρη μου. Δεν υπάρχει κανένα περιθώριο, δυστυχώς. Καμία συνεννόηση, κανένας τρόπος επικοινωνίας» είπε.

    news.in.gr

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 93 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων