Πληροφοριες για κυνηγι στο εξωτερικο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 151 έως 165 (από 248 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #433344

    Υπάρχουν όμως και αυτοί που πίνουν και βότκα και κυνηγάνε , όταν ρώτησα κάποτε κάποιον γνωστό να ρωτήσει τι παίζει για να κυνηγήσω στην ουκρανία, όντος πήγε και ρώτησε, το κόστος για ένα τριήμερο κυνήγι θα ήταν 300 ευρό με άτομα απο τον κυν.σύλλογο συγκεκριμένης περιοχής, όμως δεν μου το συνέστησε γιατί μου είπε ότι σχεδόν όλοι πίνουν σαν νεροφίδες και δεν θα ήταν ασφαλές να κυνηγήσω μαζί τους, φυσικά χωρίς δεύτερη σκέψη το κυνήγι απορίφθηκε

    φιλε φανη πολυ καλα εκανες και δεν πηγες , αν δεν γνωριζεις προσωπικα αυτο το ατομο δεν πρεπει να τον εμπιστευτεις να σε παει σε ενα αρκετα ‘αγριο’ δασος με πολλα αγριμια ……εκει δεν πας για τσιχλες στα λιοδεντρα……….. και το τι θα συναντησεις ποτε δεν το ξερειςWink

    Aυτό θα ήταν ένα ωραίο quiz για ερωτηματολόγιο. Πιο είναι ποιο επικίνδυνο? α. Να κυνηγάς με πιωμένους Ρώσους ? ή β. Να κυνηγάς ορτύκια στα Μέγαρα και στο Χάρακα?

    χαχαχα…..ρε γιαννη αυτο δεν ειναι κουιζ……αυτο ειναι ‘μπρος γκρεμος και πισω ρεμα’Big Smile

    γιατι δεν ρωτας καλυτερα : ‘πως θες να πεθανεις’ ……. α. απο αλκοολικο ρωσο κατα λαθος ή β. απο καυλομενο ελληνα ορτυκα στην εναρξη στα μεγαρα και τον χαρακα………ξεχασες και την κωπαιδαBig Smile


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #433479

    Ας αρχισουμε απο απλα μαθηματικα: 10 εκ κατοικοι στην Ελλαδα (ισως και παραπανω) και 400000 κυνηγετικες αδειες (ισως και λιγοτερες). Ποσοστο Ελληνων που κυνηγουν: 4%

    82 +8= 90… το αλλο 10% τι εγινε???

    ΧΕΛΟΟΥ!!!!!!! ΓΙΑ ΡΩΣΣΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ…

    ..( Μ αρεσει που διαβαζεις,,,,, τα ποστ.. και μετα απαντας..)

    παρεπιπτοντως,,,στην ελλαδα το ποσοστο κυνηγων ειναι ελευθερη επιλογη,, ( οποιος θελει βγαζει αδεια… δεν ειναι απαγορευτικο το αντιτημο… καπου 1,5 ευρω την μερα κοστιζει )

    στην ρωσσια το ποσοστο ειναι αδυνατον να προκυψει απο  ελευθερη βουληση…

    γιατι το κοστος για το 90% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   των κατοικων της ειναι ουσιαστικα ,,,απιαστο ονειρο

    την ερωτηση σου στην εχω απαντησει..οχι τοσο λακωνικα οπως την περιγραφεις..εχει κανα 2-3 προτασεις

    ανατρεξε να την διαβασεις..

    να σου πω και εγω δε θυμαμαι μερες… δεν ηταν και κατι που μου χαραξε ουλες στην  …μνημη ( δεν ειχα και δεν εχω καποια θηρευτικη πεινα που αναζητα εντονη θρεψη ουτε τοτε ουτε και τωρα..)

    κυνηγια ηταν οπως ολα ,,οπως και αυτα που κανω στην χωρα μου..

    και νομιζω δεν εκανα αναφορα μονο στην φυνλανδια… ανεφερα και αλλες χωρες….

    ,,,,,πιο πολυ θυμαμαι την πρωτη μου ορεινη περδικα.. το πρωτο μου γουρουνι… το πρωτο τρυγονακι με 36αρι..κυλινδρο.

    την μαγευτικοτατη ανατολη χειμωνα καιρο στα βαρδουσια μετα απο υπνο σε σκηνη… τετοια πραματα ..

    δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #433481

    το “πληροφοριες” ειναι παραπλανητικο? χαχαχαχααχχααχ

     

    ειχα να μπω λιγες μερες και το διασκεδασα σημερα 😀

    δεν θα συμφωνησετε ποτε, γιατι δεν ξερετε σε τι ΑΚΡΙΒΩΣ διαφωνειτε. δεν εχω χρονο και ορεξη να το αναλυσω, αλλα αν βρισκοσασταν απο κοντα, σε πολλα απο οσα  διαφωνειτε, μαλλον θα καταληγατε να συμφωνουσατε. στα λιγα που θα συνεχιζατε να διαφωνειτε, ειναι μαλλον μικρης σημασιας και στην περιπτωση σας ανευ ουσιας, μιας και δεν θα αλλαξετε στο προσεχες μελλον, ουτε εσεις, ουτε ο κοσμος ο οποιος περιγραφετε…

     

    αλεν ντελον για την ωρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #433520

    Λυπησου μας φιλε Μπιρι…Η φωτο που ποσταρες μου ανοιξε την ορεξη για ραβδωτα (που παντα υπηρχε) και στιφαδο!Ha Ha

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #433541

    Ας αρχισουμε απο απλα μαθηματικα: 10 εκ κατοικοι στην Ελλαδα (ισως και παραπανω) και 400000 κυνηγετικες αδειες (ισως και λιγοτερες). Ποσοστο Ελληνων που κυνηγουν: 4% 82 +8= 90… το αλλο 10% τι εγινε??? ΧΕΛΟΟΥ!!!!!!! ΓΙΑ ΡΩΣΣΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ… ..( Μ αρεσει που διαβαζεις,,,,, τα ποστ.. και μετα απαντας..) παρεπιπτοντως,,,στην ελλαδα το ποσοστο κυνηγων ειναι ελευθερη επιλογη,, ( οποιος θελει βγαζει αδεια… δεν ειναι απαγορευτικο το αντιτημο… καπου 1,5 ευρω την μερα κοστιζει ) στην ρωσσια το ποσοστο ειναι αδυνατον να προκυψει απο ελευθερη βουληση… γιατι το κοστος για το 90% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! των κατοικων της ειναι ουσιαστικα ,,,απιαστο ονειρο την ερωτηση σου στην εχω απαντησει..οχι τοσο λακωνικα οπως την περιγραφεις..εχει κανα 2-3 προτασεις ανατρεξε να την διαβασεις.. να σου πω και εγω δε θυμαμαι μερες… δεν ηταν και κατι που μου χαραξε ουλες στην …μνημη ( δεν ειχα και δεν εχω καποια θηρευτικη πεινα που αναζητα εντονη θρεψη ουτε τοτε ουτε και τωρα..) κυνηγια ηταν οπως ολα ,,οπως και αυτα που κανω στην χωρα μου.. και νομιζω δεν εκανα αναφορα μονο στην φυνλανδια… ανεφερα και αλλες χωρες…. ,,,,,πιο πολυ θυμαμαι την πρωτη μου ορεινη περδικα.. το πρωτο μου γουρουνι… το πρωτο τρυγονακι με 36αρι..κυλινδρο. την μαγευτικοτατη ανατολη χειμωνα καιρο στα βαρδουσια μετα απο υπνο σε σκηνη… τετοια πραματα .. δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος…

    Επιτρεψε τε μου να το κανω λιανα αγαπητε, γιατι και παλι εχετε δυσκολια στην αναγνωση και κατανοηση: το διπλασιο ποσοστο Ρωσων πολιτων (αναλογικα με την Ελλαδα) ασχολειται με το κυνηγι, παρα ολες τις ‘αντιξοοτητες’ και τα ‘σταλινικα’ υποτιθεμενα καθεστωτα που προσπαθειτε να πεισετε τον καθενα οτι ειναι εν ενεργεια. Στην Ελλαδα, φανταζομαι, ενα ποσοστο δεν ενδιαφερετε για το κυνηγι και ενα αλλο ποσοστο δεν μπορει να ασχοληθει λογο κοστους, και πιθανοτατα, το ιδιο και στην Ρωσια και παντου στον κοσμο. Αρα, το επιχειρημα σας, και παλι πεφτει στο κενο… Και μην ξεχναμε οτι, αν καποιος θελει ντε και καλα να κυνηγησει, θα το κανει ειτε νομιμα ειτε παρανομα! Παμπολλα παραδειγματα απο χωρες της Αφρικης, της Ευρωπης, της Αμερικης και της Ασιας το αποδυκνειουν αυτο. Παρ’ολα αυτα, οι πληθυσμοι θηραματων που απαντωνται στις χωρες που συζηταμε (Βουλγαρια, Ρουμανια, Αγγλια, Γερμανια, Ρωσια κλπ) δειχνουν οτι υπαρχει σωστη διαχειρηση και, ακομα και με την λαθροθηρια, διατηρουνται σε οικολογικα σωστα επιπεδα. Και τετοια επιπεδα που επιτρεπουν τον κυνηγετικο τουρισμο.

    Ενα ενδιαφερον πειραμα θα ηταν να γινει αναπτυξη κυνηγετικου τουρισμου στην Ελλαδα…εκτος ρεζερβας βεβαια, γιατι, απ’οτι ακουω για τις ρεζερβες και φασιανους, ειναι για γελια. Για να δουμε τοτε τι εχουμε να προσφερουμε….!

    Σε σχεση τωρα με τις εμπειριες σας περι κυνηγιου στο εξωτερικο, κατα δικη σας ομολογια, ειναι πενιχρες, μηδαμινες και, οποιες ειναι, εχουν γινει πριν απο 30 σχεδον χρονια (!!!). Κατα συνεπεια, οι αποψεις σας στο θεμα ‘κυνηγι στο εξωτερικο’ δεν προερχονται απο εγκυρη πληροφορηση, παρα μονο απο προκαταληψη, σπασμενα τηλεφωνα απο συγγενεις, φιλους και ‘ντι βι νταχτιρ ντι’, και μπαγιατικες (μικρες) εμπειριες.

    Ειναι λοιπον ανοητο να προσπαθειτε να πεισετε περι της ορθοτητας της αποψης σας, ιδιαιτερα οταν η εμπειρια που εχετε χωραει σε 2-3 προτασεις (οπου, επαναλαμβανω, ουτε τι κυνηγησατε, ουτε με τι το κυνηγησατε, ουτε ποσες μερες ή φορες το κυνηγησατε, αναφερουν). Επαναλαμβανω λοιπον αυτο που ειχα επισημανει σε προηγουμενο μηνυμα μου, ουτως ωστε να εχουμε καποιο σημειο αναφορας ως περι των διαφορων αποψεων και γνωμων που εκφραζεται: Οσον αφορα το κυνηγι στο εξωτερικο ειστε ασχετος…. Οπως φαινεται ακομα και απο τις προτασεις σας για τον ελεγχο των επιβλαβων και την ζημια που αυτα κανουν στον αγροτη. Αρκει βεβαια να σας υπενθυμισω, οτι η λιστα των επιβλαβων αναθεωρειται ετησιως και, αν καποιο ειδος φαινεται να εχει πλεον ελεχθει, περναει ειτε στα απαγορευμενα (πχ ψαρονι) ή στα θηραματα (πχ. καναδεζες χηνες).

    Αφησετε το θεμα αγαπητε μου να εξελιχθει απο αυτους που ενδιαφερονται και ξερουν ενα δυο πραγματα παραπανω στο συγκεκριμενο. Η προκαταληψη, ο ερισμος και ‘μαγκια’ δεν ειναι παραγωγικοι φιλοι στο διαλογο, και εχετε και τα τρια με το τσουβαλι (ή μηπως πρεπει να πω ‘βαρελι’???)

    @Kryptia-e: ο θεος να σε βοηθησει φιλε αμα παρεις πανω απο 4-5 τσιχλες ή φασσες ή λαγους 🙂 Πρεπει να επιδοθεις σε κουνελονινζιτσου για να βρεις ακρη, και ουτε ψυλλος στον κορφο σου, απαξ κ’εχεις διαφορετικη αποψη ή εμπειρια, ή μπορεις να κυνηγας με τροπους και βαθμους καρπωσης που οι ‘αγαδες’ δεν εγκρινουν 🙂
    @benetos: 😉 🙂

    Μπιριγκογκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #433561

    Επιτρεψε τε μου να το κανω λιανα αγαπητε, γιατι και παλι εχετε δυσκολια στην αναγνωση και κατανοηση: το διπλασιο ποσοστο Ρωσων πολιτων (αναλογικα με την Ελλαδα) ασχολειται με το κυνηγι, παρα ολες τις “αντιξοοτητες” και τα “σταλινικα” υποτιθεμενα καθεστωτα που προσπαθειτε να πεισετε τον καθενα οτι ειναι εν ενεργεια.

    KAΡΑΜΗΤΡΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ 500 ΤΟ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ 500 ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ..ΚΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΩΝ 90% ΤΟΥ ΠΛΗΘΙΣΜΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΕΣΥ ΤΟ ΤΟ ΛΕΣ??? ΑΓΓΛΙΚΗ ΒΑΣΣΙΛΕΥΟΜΕΝΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ???? εγω το βλεπω καρααπολυταρχικοτατο καθεστος….

    ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ 1,5 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ,, ΚΑΙ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΤΣΑΜΠΑ…ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΟ 90% ΤΟΥ ΠΛΗΘΙΣΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΔΕΙΑ….. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ????

    Ειναι λοιπον ανοητο να προσπαθειτε να πεισετε περι της ορθοτητας της αποψης σας, ιδιαιτερα οταν η εμπειρια που εχετε χωραει σε 2-3 προτασεις (οπου, επαναλαμβανω, ουτε τι κυνηγησατε, ουτε με τι το κυνηγησατε, ουτε ποσες μερες ή φορες το κυνηγησατε, αναφερουν).

    ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟ??? ΣΟΥΠΑ ΛΙΓΟΥΡΗΣ ΣΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ…

    ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΠΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΩ ΣΕ ΜΠΟΥ..ΛΑ…

    ΣΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ… ΓΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΩ,,,ΟΥΤΕ Η ΚΑΡΠΩΣΗ..ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΩΩ ΕΓΩ..ΜΕ ΘΕΤΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΩ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΑΒΛΑΒΩΝ Η ΕΠΙΒΛΑΒΩΝ.

    ΕΣΥ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛH ΟΠΩΣ  ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΙΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΗΜΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ…

    ΛΟΓΙΚΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΓΡΑΣΙΑΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ..ΚΛΠ ,,,,ΘΑΣΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑΡΗΣ ΣΑΝ ΤΗΝ ΖΑΝ.ΝΤΑΡΚ. ΑΝΤΕ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΑΠΑΡΗΓΑ…ΘΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΑΓΡΟΤΙΑΣ

    . ΓΙΑ ,,,,,,ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΜΕΤΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΤΑ …ΚΟΥΝΕΛΙΑ ,,,,,,,,,ΤΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ???

    ΕΠΕΙΔΗ ΣΟΥ ΠΑΡΑΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΣΕ ΓΟΥΝΙΝΑ ΣΤΟΧΑΚΙΑ??? ΑΥΤΟ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΟΚΟΔ. ΔΑΚΡΥ ΣΟΥ ΣΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΒΑΣΑΝΑ…

    Αφησετε το θεμα αγαπητε μου να εξελιχθει απο αυτους που ενδιαφερονται και ξερουν ενα δυο πραγματα παραπανω στο συγκεκριμενο. Η προκαταληψη, ο ερισμος και “μαγκια” δεν ειναι παραγωγικοι φιλοι στο διαλογο, και εχετε και τα τρια με το τσουβαλι (ή μηπως πρεπει να πω “βαρελι’???)

    ΤΟ ΔΗΚΑΙΟΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΘΕΣΗ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΑΠ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ

    ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΩΡΟΣ..ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ,,ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΜΟΡΦΩΜΑΤΑ ΛΟΓΟΥ ,,ΑΠΟΨΕΩΝ,,ΚΑΙ ΠΑΠΑΡΟΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑΣ

    ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΟΠΑΠΑΡΓΙΑΣ ΠΟΥ ΕΚΘΙΑΖΕΙΣ..ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ

    ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟΠΟ ΣΤΟ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΙΣ ΖΩΕΣ ΠΟΛΛΕΣ..ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ

    ,,,ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΡΑΚΙΑ..ΚΑΙ ΣΚΙΟΥΡΑΚΙΑ

    ΒΑΛΕ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΦΑΣΣΕΣ!!!

    ΒΑΛΕ ΡΕ ΚΑΙ ΦΑΣΣΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

    ΦΤΟΥΣΟΥ ΡΕ!!! ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΑ ΤΡΙΓΟΝΙΑ

    ΒΑΛΕ ,,,,,ΒΑΛΕ ,,,,ΒΑΛΕΕΕΕΕ,,,,,.( παραποιημενο αποσπασμα του φιλμ ψηλα τα χερια χιτλερ..διαμαντοπουλος βεγγος ,,)

    ΕΠΕΙΔΗ ΑΙΣΘΑΝΕΣΕ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΑΛΛΩΣΤΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΣ

    ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ…

    ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΛΕΞΗ..ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ.. ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙΣ

    ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΑΣ…

    ΚΑΛΟΣ Ο ΡΑΜΠΟ .. ΚΑΙ ΤΑ F16..ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ

    ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΕΝΑ ΕΝΗΛΙΚΑ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ….ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥΔΩΣΕ ΟΠΛΟ ,,,

    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΟΒΑΜΑΙ,,, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΝΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΟΠΛΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ… ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΕΤΕ ΝΑ ΒΡΑΘΕΙ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΛΙΓΟ ΑΠ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΣΟΥ..

    ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΝΗ ΣΟΥ,,,,,,,,,,,

     

     

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #433567

    ακουστε αγαπητε κουνελονιντζα,

    το θεμα, αν προσεξατε, εχει τιτλο ‘Πληροφοριες για κυνηγι στο εξωτερικο’. Οποτεδηποτε μπηκε καποιος συναδελφος να πει μια εμπειρια, μια γνωμη, ή να ρωτησει κατι περι κυνηγιου στο εξωτερικο, πεταγεστε ως παπαρδελας να τους πειτε γιατι δεν συμφωνειτε, γιατι δεν κανει, γιατι σκοτωσαν τους Κυπριους οι Αγγλοι, γιατι εχουν εταιρες οι Βουλγαροι, γιατι πρεπει να αρκουμαστε σε τοσα θηραματα οσα να πινουμε ενα ουζακι, και ενα σωρο αλλα τετοια, με εριστικο, υβριστικο και υποτιμητικο τροπο.

    Γνωμη δικαιουστε και οχι μια μονο, οσες θελετε. Αυτο που δεν δικαιουστε ειναι να την επιβαλετε σε ολους τους υπολοιπους. Οπως αποδυκνειεται, δεν εχετε οποιαδηποτε γνωση οσον αφορα το θεμα κυνηγι στο εξωτερικο, αλλα εχετε αποψη για τα παντα που γινονται στο κυνηγι στο εξωτερικο. Κατα συνεπεια, η γνωμη σας ειναι αναλογου βαρυτητας που της προσδιδει η γνωση σας του αντικειμενου, δηλαδη, καμια.

    Κανετε εαν θελετε ενα δημοψηφισμα στο φορουμ και ρωτησετε ποσοι θα θελαν να μπορουν να φτανουν το οριο οταν βγαινουν για κυνηγι (γιατι απο οτι καταλαβα περισυ στις τσιχλες και τις φασσες λιγοι το πιασανε), ποσοι θα θελαν να εχουν τις ευκαιριες που εχουν οι κυνηγοι του εξωτρικου στις φασσες, τα κουνελια, τα ελαφια/ζαρκαδια, γουρουνια κλπ, και να δουμε τοτε ποσοι εχουν την ιδια νοοτροπια και σκεπτικο με εσας. Υπενθυμιζω οτι το θεμα ονομαζεται ‘Πληροφοριες για κυνηγι στο Εξωτερικο’ και οχι οτιδηποτε αλλο εχετε συζητησει εδω μεσα υβριστικα, υποτιμητικα και προσβλητικα προς ολους τους συνομιλητες.

    Και να θελατε να ‘προσυλητισετε’ καποιον στην δικη σας νοοτροπια, μετα το ποιον που εχετε επανηλλημενα εκθεσει στο θεμα αυτο (και πολλα αλλα…) πιστευω οτι εχετε αποτυχει. Οσον αφορα το σχολιο σας, περι κοστος και γουρουνι τσαμπα, πειτε μου σας παρακαλω: μπορω να βγαλω μια γενικη αδεια, να παρω τα τρια μου σκυλια και να βγω στην πλαγια για γουρουνι οπου μου αρεσει? Και δειξτε μου καποιον που το κανει, χωρις να ειναι μελος τοπικης γουρουνοπαρεας και εχει γυρισει στο αυτοκινητο του και το βρηκε σωστο και τα σκυλια του ατουφεκητα!!! Εθελοτυφλειτε βαρελοφονε μου, και προσπαθειτε να πεισετε για τα απειστα. Για να μην συζητησουμε το ποσα παιδια εχουν γραψει εδω μεσα οτι το κοστος μετακινησης απο τον τοπο διαμονης (ιδιαιτερα αν ειναι καποια μεγαλουπολη) εχει καταφερει να κανει το κυνηγι πολυτελεια, ή να το απαγορευει τελειως.

    Τελειωνοντας, θελω να πιστευω οτι η νοοτροπια και ο τροπος συμπεριφορας σας ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας, γιατι αποτελειτε δυσφημιση για την κοινωνια των κυνηγων, και, προσωπικα, δεν θα ηθελα να σας συναντησω στο βουνο ενω κρατατε τουφεκι…Ισως ντυμενο ως κουνελονιντζα με την καμερα, οποτε δεν θα υπηρχε και προβλημα…:)

    Μπιριγκογκος

    ΥΓ: και για να βαλουμε και μερικα αλλα πραγματα στη θεση τους γιατι και παλι εμφανιζεστε απληροφορητος (ασχετος μαλλον…)

    1. μιας και δεν παω κυνηγι με σκυλους να κανουν αυτοι την καταδιωξη, το θηραμα το καταδιωκω μονος μου

    2. στο γιατρο δεν παμε εδω, γιατι δεν χρειαζεται να βγαλουμε αδεια κυνηγιου

    γκεγκε??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #433586

    Τελειωνοντας, θελω να πιστευω οτι η νοοτροπια και ο τροπος συμπεριφορας σας ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας, γιατι αποτελειτε δυσφημιση για την κοινωνια των κυνηγων, και, προσωπικα, δεν θα ηθελα να σας συναντησω στο βουνο ενω κρατατε τουφεκι…Ισως ντυμενο ως κουνελονιντζα με την καμερα, οποτε δεν θα υπηρχε και προβλημα…:)

     

    ΓΙΑ ΓΙΝΕ ΛΙΓΟ ΣΑΦΕΣΤΕΡΟΣ,,,ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΟΕΙΣ>>>> ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΟΥΝΟ,,,ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ….

     

    1. μιας και δεν παω κυνηγι με σκυλους να κανουν αυτοι την καταδιωξη, το θηραμα το καταδιωκω μονος μου

    2. στο γιατρο δεν παμε εδω, γιατι δεν χρειαζεται να βγαλουμε αδεια κυνηγιου

    γκεγκε??

    ΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!   ΑΠΟ ΕΚΕΙ  ΣΤΟ ΝΗΣΙ,,,,,,,,,για την κατοχη οπλ ων σου εκανα λογο… ΚΑ- ΤΟ- ΧΗ      Ο – ΠΛΩΝ,,,

    ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΣΚΥΛΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΤΟΥ,,, ΦΡΟΝΤΙΖΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑΧΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΜΟΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΙ ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ..ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ,,,

    ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ…ΓΙΑΤΙ ,,,,ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ…… ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΕΔΩ ΜΑΛΛΟΝ ΣΟΒΑΡΟ

     

    ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΙΑΚΡΗΝΩ ΜΙΑ ΤΑΥΤΙΣΗ ..ΜΕΡΙΚΗ..Η ΚΑΘΟΛΙΚΗ…ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ,, Η ΓΕΝΙΚΩΣ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤΙΚΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ( ΒΛΕΠΩ ΡΑΜΠΟ..ΚΑΛΑΧΑΝ ,,ΛΙΓΟ ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ… ΚΙΤ ΚΑΡΣΟΝ.. SNIPER n1,,,.ΚΛΠ )

    ΒΛΕΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΙΚΟΝΙΚΑ ΤΕΡΕΝ ..ΝΟΜΟΤΥΠΑ ΝΑ ΜΙΜΗΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΣΟΥ…

    ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ… ΚΑΠΟΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ..

    ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΥΣΟΥΡΑΚΙ??? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ… ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΩ

    ΞΕΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ,,ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ

    ΔΕΣ ΤΟ.. ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ… ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΤΩΡΑ ,,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ.

    ΑΝ ΒΡΟΥΝ ,,,ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΚΡΥΦΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ..ΣΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ,,ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΕΔΩ ΣΤΟ  ΦΟΡΟΥΜ  ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ..Η ΔΙΑΒΑΖΕΙ.. ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ..ΑΣ  ΤΟΠΟΘΕΤΙΘΕΙ

    ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΙΣ<<<< ΚΑΤΑΔΙΩΚΤΙΚΕΣ ΑΝΥΣΗΧΙΕΣ >>>ΤΟΥ ΠΑΛΗΚΑΡΓΙΟΥ ΤΟ ΔΙΑΚΡΥΝΩ !!!!

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝ ΤΗΣ ΔΟΥΛΙΑΣ…

    ΥΓ    αν ειχα τασεις προσηλητισμου…μαλλον θαμουν στημενος σε κανενα μετρο.. με μαυρο ταγερακι και θα προσφερα το περιοδικο..ΞΥΠΝΑ στους περαστικους

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #433589

    http://www.youtube.com/watch?v=d0VF7od68fM

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #433592

    Τελειωνοντας, θελω να πιστευω οτι η νοοτροπια και ο τροπος συμπεριφορας σας ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας, γιατι αποτελειτε δυσφημιση για την κοινωνια των κυνηγων, και, προσωπικα, δεν θα ηθελα να σας συναντησω στο βουνο ενω κρατατε τουφεκι…Ισως ντυμενο ως κουνελονιντζα με την καμερα, οποτε δεν θα υπηρχε και προβλημα…:) ΓΙΑ ΓΙΝΕ ΛΙΓΟ ΣΑΦΕΣΤΕΡΟΣ,,,ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΟΕΙΣ>>>> ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΟΥΝΟ,,,ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ…. 1. μιας και δεν παω κυνηγι με σκυλους να κανουν αυτοι την καταδιωξη, το θηραμα το καταδιωκω μονος μου 2. στο γιατρο δεν παμε εδω, γιατι δεν χρειαζεται να βγαλουμε αδεια κυνηγιου γκεγκε?? ΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ,,,,,,,,,για την κατοχη οπλ ων σου εκανα λογο… ΚΑ- ΤΟ- ΧΗ Ο – ΠΛΩΝ,,, ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΣΚΥΛΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΤΟΥ,,, ΦΡΟΝΤΙΖΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑΧΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΜΟΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΙ ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ..ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ,,, ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ…ΓΙΑΤΙ ,,,,ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ…… ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΕΔΩ ΜΑΛΛΟΝ ΣΟΒΑΡΟ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΙΑΚΡΗΝΩ ΜΙΑ ΤΑΥΤΙΣΗ ..ΜΕΡΙΚΗ..Η ΚΑΘΟΛΙΚΗ…ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ,, Η ΓΕΝΙΚΩΣ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤΙΚΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ( ΒΛΕΠΩ ΡΑΜΠΟ..ΚΑΛΑΧΑΝ ,,ΛΙΓΟ ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ… ΚΙΤ ΚΑΡΣΟΝ.. SNIPER n1,,,.ΚΛΠ ) ΒΛΕΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΙΚΟΝΙΚΑ ΤΕΡΕΝ ..ΝΟΜΟΤΥΠΑ ΝΑ ΜΙΜΗΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΣΟΥ… ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ… ΚΑΠΟΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ.. ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΥΣΟΥΡΑΚΙ??? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ… ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΩ ΞΕΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ,,ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΔΕΣ ΤΟ.. ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ… ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΤΩΡΑ ,,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ. ΑΝ ΒΡΟΥΝ ,,,ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΚΡΥΦΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ..ΣΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ,,ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ..Η ΔΙΑΒΑΖΕΙ.. ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ..ΑΣ ΤΟΠΟΘΕΤΙΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΙΣ<<<< ΚΑΤΑΔΙΩΚΤΙΚΕΣ ΑΝΥΣΗΧΙΕΣ >>>ΤΟΥ ΠΑΛΗΚΑΡΓΙΟΥ ΤΟ ΔΙΑΚΡΥΝΩ !!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝ ΤΗΣ ΔΟΥΛΙΑΣ… ΥΓ αν ειχα τασεις προσηλητισμου…μαλλον θαμουν στημενος σε κανενα μετρο.. με μαυρο ταγερακι και θα προσφερα το περιοδικο..ΞΥΠΝΑ στους περαστικους

    Να με συγχωρεσετε αγαπητε κουνελονιντζα, ξεχαστηκα οτι δεν μπορειτε να επεξεργαστειτε νοηματικως πανω απο 100 λεξεις την φορα, και το προηγουμενο μηνυμα μου πρεπει να σας μπερδεψε. Σας το επαναπαραθετω αυτουσιο, αυτη τη φορα με εντονη την γραμματοσειρα στα θεματα που θα πρεπει να απαντησετε. Οσο για την πωληση του ΞΥΠΝΑ, μαλλον θα πρεπει να επιδοθειτε σε αυτη την δραστηριοτητα, μιας και πρεπει καποτε να ξυπνησετε….

    Θα μπορουσατε, αν θελετε, να σκεφτειτε την εκδοχη οπου δημοσιευετε τις ‘πρωτογενεις σας δημιουργιες’ στο αναλογο θεμα, οπου μερικοι σας πιστευουν. Εδω, παραμενετε ασχετος…

    Αν απορρειτε για την συναντηση μας, μαλλον θα γινει εν μεσω επαγγελματικης συναλλαγης, κατα την επισκεψη μου στο ομορφο νησι… διακοπες ερχονται!! Στο βουνο, δεν προκειτε 😉

    ακουστε αγαπητε κουνελονιντζα,

    το θεμα, αν προσεξατε, εχει τιτλο “Πληροφοριες για κυνηγι στο εξωτερικο’. Οποτεδηποτε μπηκε καποιος συναδελφος να πει μια εμπειρια, μια γνωμη, ή να ρωτησει κατι περι κυνηγιου στο εξωτερικο, πεταγεστε ως παπαρδελας να τους πειτε γιατι δεν συμφωνειτε, γιατι δεν κανει, γιατι σκοτωσαν τους Κυπριους οι Αγγλοι, γιατι εχουν εταιρες οι Βουλγαροι, γιατι πρεπει να αρκουμαστε σε τοσα θηραματα οσα να πινουμε ενα ουζακι, και ενα σωρο αλλα τετοια, με εριστικο, υβριστικο και υποτιμητικο τροπο.

    Γνωμη δικαιουστε και οχι μια μονο, οσες θελετε. Αυτο που δεν δικαιουστε ειναι να την επιβαλετε σε ολους τους υπολοιπους. Οπως αποδυκνειεται, δεν εχετε οποιαδηποτε γνωση οσον αφορα το θεμα κυνηγι στο εξωτερικο, αλλα εχετε αποψη για τα παντα που γινονται στο κυνηγι στο εξωτερικο. Κατα συνεπεια, η γνωμη σας ειναι αναλογου βαρυτητας που της προσδιδει η γνωση σας του αντικειμενου, δηλαδη, καμια.

    Κανετε εαν θελετε ενα δημοψηφισμα στο φορουμ και ρωτησετε ποσοι θα θελαν να μπορουν να φτανουν το οριο οταν βγαινουν για κυνηγι (γιατι απο οτι καταλαβα περισυ στις τσιχλες και τις φασσες λιγοι το πιασανε), ποσοι θα θελαν να εχουν τις ευκαιριες που εχουν οι κυνηγοι του εξωτρικου στις φασσες, τα κουνελια, τα ελαφια/ζαρκαδια, γουρουνια κλπ, και να δουμε τοτε ποσοι εχουν την ιδια νοοτροπια και σκεπτικο με εσας. Υπενθυμιζω οτι το θεμα ονομαζεται “Πληροφοριες για κυνηγι στο Εξωτερικο” και οχι οτιδηποτε αλλο εχετε συζητησει εδω μεσα υβριστικα, υποτιμητικα και προσβλητικα προς ολους τους συνομιλητες.

    Και να θελατε να “προσυλητισετε” καποιον στην δικη σας νοοτροπια, μετα το ποιον που εχετε επανηλλημενα εκθεσει στο θεμα αυτο (και πολλα αλλα…) πιστευω οτι εχετε αποτυχει. Οσον αφορα το σχολιο σας, περι κοστος και γουρουνι τσαμπα, πειτε μου σας παρακαλω: μπορω να βγαλω μια γενικη αδεια, να παρω τα τρια μου σκυλια και να βγω στην πλαγια για γουρουνι οπου μου αρεσει? Και δειξτε μου καποιον που το κανει, χωρις να ειναι μελος τοπικης γουρουνοπαρεας και εχει γυρισει στο αυτοκινητο του και το βρηκε σωστο και τα σκυλια του ατουφεκητα!!! Εθελοτυφλειτε βαρελοφονε μου, και προσπαθειτε να πεισετε για τα απειστα. Για να μην συζητησουμε το ποσα παιδια εχουν γραψει εδω μεσα οτι το κοστος μετακινησης απο τον τοπο διαμονης (ιδιαιτερα αν ειναι καποια μεγαλουπολη) εχει καταφερει να κανει το κυνηγι πολυτελεια, ή να το απαγορευει τελειως.

    Τελειωνοντας, θελω να πιστευω οτι η νοοτροπια και ο τροπος συμπεριφορας σας ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας, γιατι αποτελειτε δυσφημιση για την κοινωνια των κυνηγων, και, προσωπικα, δεν θα ηθελα να σας συναντησω στο βουνο ενω κρατατε τουφεκι…Ισως ντυμενο ως κουνελονιντζα με την καμερα, οποτε δεν θα υπηρχε και προβλημα…:)

    Μπιριγκογκος

    ΥΓ: και για να βαλουμε και μερικα αλλα πραγματα στη θεση τους γιατι και παλι εμφανιζεστε απληροφορητος (ασχετος μαλλον…)

    1. μιας και δεν παω κυνηγι με σκυλους να κανουν αυτοι την καταδιωξη, το θηραμα το καταδιωκω μονος μου

    2. στο γιατρο δεν παμε εδω, γιατι δεν χρειαζεται να βγαλουμε αδεια κυνηγιου

    3. Στην τελευταια μου κυνηγετικη εξορμηση, ειδα και 3 βαρελια, αλλα τα λυπηθηκα…Μετραει???

    4. Και για να μην λες οτι δεν σε προσεχω, ουτε για την ο-πλο-κα-το-χη δεν παμε στο γιατρο…Αλλα, ειπαμε, ασχετος 😉

    γκεγκε τωρα καρπουζοφονια’μ??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #433642

    Τελειωνοντας, θελω να πιστευω οτι η νοοτροπια και ο τροπος συμπεριφορας σας ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας, γιατι αποτελειτε δυσφημιση για την κοινωνια των κυνηγων,

     AΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΡΓΟ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ,,ΚΥΝΗΓΙ,, ΘΗΡΑΜΑΤΑ,, ΦΥΣΗ

    ΕΧΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΚΤΙΜΗΘΕΙ,,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΣΜΙΣΕΙ ΕΞΟΦΥΛΛΑ ΑΚΡΩΣ ΔΗΜΟΦΙΛΩΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΟΥ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΖΗΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ

    ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΘΙΑΣΟΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΗΣΤΑ ΣΟΒΑΡΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑ ΚΟΣΜΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΩΝ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΕΙΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΥΝΗΓΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

     

    ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΚΟ ΕΧΕΙ Η ΦΑΒΑ ΣΟΥ????

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #433644

     Γνωμη δικαιουστε και οχι μια μονο, οσες θελετε. Αυτο που δεν δικαιουστε ειναι να την επιβαλετε σε ολους τους υπολοιπους. Οπως αποδυκνειεται, δεν εχετε οποιαδηποτε γνωση οσον αφορα το θεμα κυνηγι στο εξωτερικο, αλλα εχετε αποψη για τα παντα που γινονται στο κυνηγι στο εξωτερικο. Κατα συνεπεια, η γνωμη σας ειναι αναλογου βαρυτητας που της προσδιδει η γνωση σας του αντικειμενου, δηλαδη, καμια.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>“What others think of me, is none of my business…” http://huntingbirigogos.blogspot.co.uk/</div>

    Α γεια σου.

    Παρτο αλλιως!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #433648

    Αν απορρειτε για την συναντηση μας, μαλλον θα γινει εν μεσω επαγγελματικης συναλλαγης, κατα την επισκεψη μου στο ομορφο νησι… διακοπες ερχονται!!

     δεν θα ηθελα να σας συναντησω στο βουνο ενω κρατατε τουφεκι…Ισως ντυμενο ως κουνελονιντζα με την καμερα, οποτε δεν θα υπηρχε και προβλημα…:)

    ΚΑΙ ΟΜΩΣ!!!!!! ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΒΟΥΝΟ ΜΙΛΑΤΕ!!!!!! ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΠΟΙΗΤΕ  ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΑΣ>???

    ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ <<<ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ,,, ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΑΦΗΣ??????? ΤΙ ΦΟΒΑΣΤΑΙ???

     

     

    ΞΕΡΕΤΕ ΕΜΠΟΡΕΥΟΜΑΙ ΠIΝΑΚΕΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ… ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΡΙΒΟΣ…. ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ.

    .ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΔΗΛΑΔΗ..

    ΒΑΣΙΚΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ..

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΑΛΛΑΓΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΤΕΤΕ..

    ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑΚΙ ΕΔΩ..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #433650

    Θα μπορουσατε, αν θελετε, να σκεφτειτε την εκδοχη οπου δημοσιευετε τις “πρωτογενεις σας δημιουργιες” στο αναλογο θεμα, οπου μερικοι σας πιστευουν.

    ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟ UTUBE ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ 100.000 ΚΛΙΚΑΡΙΣΜΑΤΑ..ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΑ…..

    ΠΟΛΥ ΠΕΤΥΧΙΜΕΝΟ ΠΑΝΤΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΝΕΛΟΝΙΝΤΖΑ… ΕΧΕΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΥΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΧΟΥΜΟΡ..ΝΑΙ ΧΟΥΜΟΡ ….ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ…

    . ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΙΤΥΧΙΑ….ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ… ΤΑΛΕΝΤΑΡΑ!!!!! ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΜΑΣ ΒΑΣΤΑΜΕ…

    ΜΗ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΑΣΤΕΙΑ… ΘΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΝΕΦΡΙΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ..!!!

    ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΕΔΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ Ν. ΠΕΡΔΙΚΑΣ.. ΜΕ 20ΑΡΙ

    ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ..  ΚΟΥΝΕΛΟΝΙΝΤΖΑΚΙ !!!!

    ΕΣΥ??? ΠΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ..??? ΓΙΑ ΑΝΕΒΑΣΕ ΠΡΑΜΑ!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    Paul (pavlos) στις #433655

    <address>

    ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟ UTUBE ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ 100.000 ΚΛΙΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

    Tι , εχεις shotkam και εσύ;</address><address>πολυ λεπτομερεια οι πινακες </address><address>ωραίος</address>

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 151 έως 165 (από 248 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων