Πληροφοριες για κυνηγι στο εξωτερικο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 248 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434166

    Άντε να σας πω πως κυνηγάνε στην Ιταλία ποιο πολύ για σύγκριση γιατί οι νόμοι είναι τόσο πολύπλοκοι που είναι αδύνατον (σχεδόν) για ένα ξένο να κυνηγήσει ακόμη και σε ρεζέρβα εδώ. Στη δεκαετία του 70 ήταν όλα χύμα λίγο πολύ όπως στην Ελλάδα αλλά λόγω της πολύ μεγαλύτερης πυκνότητας κατοίκων είχε γίνει κρανίου τόπος ειδικά τα πεδινά εδάφη. Από τότε άλλαξε ο νόμος που έχει ουσιαστικά ως εξής: Εδώ η άδεια κυνηγιού είναι ουσιαστικά η άδεια οπλοκατοχής για κυνήγι που στοιχίζει 173€ το χρόνο και είναι διαφορετική από την άδεια για σκοποβολή (η οποία εμπεριέχεται στην κυνηγετική) την συλλεκτική ή την άδεια οπλοφορίας. Μόνο με την άδεια οπλοκατοχής όμως δεν πας πουθενά. χρειάζεσαι το βιβλιάριο θήρας από το διαμέρισμα (π.χ. Βένετο , Τοσκάνη, Καλαβρία )που κατοικείς όπου σημειώνεις όλες τις εξόδους (πριν φτάσεις στον κυνηγότοπο) και τα θηράματα που καρπώνεσαι (πριν τα βάλεις στο σάκο) και που στο τέλος της περιόδου πρέπει να το παραδώσεις για τις σχετικές έρευνες του δασαρχείου. Κόστος από δωρεάν (στις Άλπεις) μέχρι 84€ (στο Βένετο που είμαι εγώ). Βέβαια για να σου δώσουν το βιβλιάριο πρέπει πρώτα να κάνεις ασφάλεια κόστος από 60€ και πάνω. Τώρα για νορμάλ κυνήγι μπορείς να γραφτείς σε μια από τις τοπικές κυνηγετικές οργανώσεις (όπως οι δικοί μας τοπικοί σύλλογοι) του διαμερίσματος που μένεις ή να ζητήσεις σε κάποιο άλλο μέρος αλλά λόγω που υπάρχει όριο κυνηγετικής πίεσης (νομίζω στη Bologna που από φέτος θα κυνηγήσω μετά από 3 χρόνια αναμονής είναι 19 κυνηγοί ανά 10.000 στρέμματα) στους καλούς κυνηγότοπους είναι δύσκολο να σε δεχτούν. Το κόστος είναι κατά μέσον όρο 100€ και πάνε ¨ΌΛΑ για τη θηραματική διαχείριση και εδώ φαίνονται οι διαφορές. Θα μπορούσα με 120€ να κυνηγήσω δίπλα στο σπίτι μου αλλά δυστυχώς η διαχείριση που κάνουν εδώ είναι 2 μήνες πριν να αφήσουν τους φασιανούς σε μέρη που τα ενεργά μέλη ξέρουν για να πάνε να τα πιάσουν τη πρώτη εβδομάδα. 100 km νοτιότερα με σχεδόν τα ίδια λεφτά μπορώ να κυνηγώ σε ένα μέρος που δεν γίνονται εκτροφές σε κλουβιά αλλά σε ελεύθερα μέρη και τον Γενάρη συλλαμβάνονται (το πώς ακόμη δεν το ξέρω) και απελευθερώνονται μερικά χιλιόμετρα μακριά που επιτρέπεται το κυνήγι (φασιανοί και λαγοί). Η συνολική έκταση που μπορώ να κυνηγήσω είναι γύρω στα 1300 τετραγωνικά χιλιόμετρα. Τώρα αν πάρω ενεργά μέρος στην διαχείριση θα έχω μια έκπτωση που μπορεί να είναι και ολόκληρο το ποσό. Έχουμε όριο κάρπωσης τόσο ημερήσιο όσο και όλης της περιόδου (π.χ. 10 λαγοί όλη τη περίοδο) επιπλέον εδώ και 2-3 χρόνια που έχει επιτραπεί το κυνήγι της πεδινής έχεις 5 κομμάτια όλη τη σεζόν και την υποχρέωση να ειδοποιήσεις το σύλλογο μέσα σε 24 ώρες για την κάρπωση. Για τα οπληφόρα ζώα (είναι μέσα και το αγριογούρουνο) χρειάζεσαι άλλη άδεια (που τη παίρνεις με ξεχωριστές εξετάσεις μετά από σεμινάριο 80 περίπου ωρών και εξετάσεις γραπτές, προφορικές και τεστ σκοποβολής με ραβδωτό) και πληρώνεις μόνο την τοπική κυνηγετική οργάνωση (π.χ. εγώ για την Τοσκάνη πληρώνω 56€) Δηλ. Εγώ φέτος για τις διάφορες άδειες θα πληρώσω 173 οπλοκατοχή +84 βιβλιάριο θήρας +99 ασφάλεια + 150 Κυνηγότοπος Bologna + 70 Κυνηγότοπος Τοσκάνη σύνολο 576€

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Στελιος
    ___________________________________________________________</div>

    γι αυτα που σου προσφερει το κυνηγι αξιζει τα αυτα τα λεφτα? θελω να πω επειδη και εσεις εκει περνατε δυσκολα λογω κρισης δεν ειναι πολλα τα λεφτα?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    164
    SteliosP στις #434167

    γι αυτα που σου προσφερει το κυνηγι αξιζει τα αυτα τα λεφτα? θελω να πω επειδη και εσεις εκει περνατε δυσκολα λογω κρισης δεν ειναι πολλα τα λεφτα?<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!<br>
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ<br>
    Θεολόγης.<br>
    http://www.youtube.com/watch?v=mwyhxoCIa-U

    http://www.youtube.com/watch?v=1KK6XX6x0PM

    </div>

    για μένα είναι, και γιαυτό πολλοί προτιμούν να πληρώνουν μόνο τα 173 της άδειας και να πηγαίνουν στις ρεζέρβες Ιταλικές ή στο εξωτερικό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434168

    για μένα είναι, και γιαυτό πολλοί προτιμούν να πληρώνουν μόνο τα 173 της άδειας και να πηγαίνουν στις ρεζέρβες Ιταλικές ή στο εξωτερικό.

    παντως φαινεται οτι ουτε οι δικοι σας βαζουν μυαλο απο θελουν μας τα περνουν!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #434203

    Μανωλη καλημερα Θα ηθελα να με ενημερωσεις αν στην λιστα σου που εχεις φτιαξει με τα αρρωστα μυαλα και μετα νοητικα προβληματα οπως και στα ξενερωτακια εδω μεσα σε αυτο το ποστ που αναφερεις  ανηκω και εγω Θα περιμενω απαντηση σου

    καλησπερα, λογο διακοπων ειναι δυσκολο να απαντησω αμεσα διοτι σπανια εχω ιντερνετ

    κωστα φιλε μου ασφαλος και οχι …….. εσυ εχεις την αποψη σου περι κυνηγιου στο εξωτερικο και αυτη ειναι σεβαστη…….αυτα τα εγραψα διοτι εδω το θεμα μας ειναι οι πληροφοριες για το κυνηγι στο εξωτερικο και καποιοι γραφουν αρες μαρες κουκουναρες, προσβολες, και εξυπναδες……γενικα ασχετα πραγματα με το θεμα μας!!!

    αλοιμονο αν δεν δεχομουν την αντιθετη αποψη….φυσικα και την γουσταρω αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας……

    εδω καποιοι παρερμηνευουν τα λεγομενα καποιων μονο και μονο επειδη δεν τους γουσταρουν ή εχουν κοντρες του παρελθοντος με αποτελεσμα να  λενε οτι τους κατεβει στο κεφαλι χωρις να εχει καμια σχεση με το ζητουμενο που ειναι οι ‘πληροφοριες για κυνηγι στο εξωτερικο’ επισης θεωρω απαραδεχτο να βριζοντε εδω μεσα,να ‘πετανε’ απειλες,και αλλα τετοια φυσικα εχοντας την ‘μαγκια’ κρυμενη πισω απο ενα πληκτρολογιο!!!!!!!

     

    ΑΝ… ΑΝ ΟΜΩΣ…ΛΕΩ ,,,,,ΜΕ ΑΦΟΡΑ… ΠΟΣΤΑΡΕ ΜΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ ΚΟΠΛΑΜ ΡΩΣΣΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΩ ΣΤΑ ΔΕΟΝΤΑ…

    μαρκο λογο του οτι δεν γουσταρω να με προσβαλουνε (το εχω για κακο…πολυ κακο!!!)  αλλα ουτε και να με ειρονευονται ……το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μην ασχολησε μαζι μου οπως δεν ασχολουμε εγω με εσενα!!!!!!!!!!!

    στο ειχα ξαναζητησει πριν απο καμια δεκαρια ποστ αλλα δεν το ‘επιασες’ οπως φαινεται!!!!!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #434214

    περαστικα στα αρρωστα μυαλα σας σε καποιους…..συνεχιστε να φανταζεστε τα περι κυνηγιου οπως σας βολευει και οπως σας “παιρνει’………..γιατι ως εκει φτανετε νοητικα…….τα υπολοιπα αφηστε τα για τους πιο ανοιχτομυαλους!!!!!!

    ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ..ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΙΕΣ ΜΕΡΕΣ

    ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΟ ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΒΑΘΜΟ.. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΣΟΥΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

    ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕ  ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ.

    ΕΠΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΥΧΝΟΣ ΓΡΑΦΩΝ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ

    ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ…

    ΚΑΙ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ… ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ Ο ΑΛΛΟΣ

    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΖΥ ΣΟΥ.. ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ… ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙΣ

     ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ ΣΕ ΔΥΟ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ…ΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΕΣ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΝΟΗΣΗΣ…ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ… ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΑ…

    ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕΣ ΚΟΥΒΕΝΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΖΥ ΜΟΥ.. Μ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ. και εγω εκανα παραβαση του ζητουμενου σου……ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ..

    ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ… ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΛΚΤΡΟΛΟΓΙΟ…ΠΡΩΤΟΣ..( αδιαφορο αν το καταθετεις πως δεν το γουσταρεις…).ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΖΗΤΑΣ ΤΑ ΡΕΣΤΑ..

    απαντοντας με αυτον τον τροπο τωρα

     

    μαρκο λογο του οτι δεν γουσταρω να με προσβαλουνε (το εχω για κακο…πολυ κακο!!!)  αλλα ουτε και να με ειρονευονται ……το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μην ασχολησε μαζι μου οπως δεν ασχολουμε εγω με εσενα!!!!!!!!!!!

    στο ειχα ξαναζητησει πριν απο καμια δεκαρια ποστ αλλα δεν το “επιασες” οπως φαινεται!!!!!!!! 

     αν δεν γουσταρεις/// οκ..το καταλαβα… αλλα μην ανοιγεις κουβεντες με γενικολογιες… πρωτος εσυ… και μαληστα με ΠΡΟΣΒΗΤΙΚΟΤΑΤΟ ΤΡΟΠΟ,,,ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΩΠΩΝ… ΓΕΝΙΚΩΣ!!!!

    <hr />

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #434215

    Ηρεμα….

    ο στοχος κοινος, η προσεγγιση διαφερει, κατα το μαλλον ή το ηττον…

    56 ωρες …μεινανε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #434224

    α εσύ έχεις ξεφύγ……………

    κ λιγα λες θεοφανι….. αλλα ολοι εδω μεσα….. κυνηγοι ειστε ρε οι πολιτικοι…. γιατι την λετε ο ενας στον αλλον…  γιατι δν συζητατε ομορφα, κ ο καθενας να εχει την αποψη του. αλλα χωρις να μειωνη την αποψη του συναδελφου…..κανετε σαν να βλεπω κυβερνηση με αντιπολιτευσι…..  ο καθενας  εχει τις εμπηριες του κ πρεπει να ειναι σεβαστες σε ολους… αλα κ αυτος που τις εχει να μην  κανει το καμποσο στους αλλους….. αιντε…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #434240

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>KYNIGOSDK wrote:</div>
    Μανωλη καλημερα Θα ηθελα να με ενημερωσεις αν στην λιστα σου που εχεις φτιαξει με τα αρρωστα μυαλα και μετα νοητικα προβληματα οπως και στα ξενερωτακια εδω μεσα σε αυτο το ποστ που αναφερεις ανηκω και εγω Θα περιμενω απαντηση σου

    καλησπερα, λογο διακοπων ειναι δυσκολο να απαντησω αμεσα διοτι σπανια εχω ιντερνετ κωστα φιλε μου ασφαλος και οχι …….. εσυ εχεις την αποψη σου περι κυνηγιου στο εξωτερικο και αυτη ειναι σεβαστη…….αυτα τα εγραψα διοτι εδω το θεμα μας ειναι οι πληροφοριες για το κυνηγι στο εξωτερικο και καποιοι γραφουν αρες μαρες κουκουναρες, προσβολες, και εξυπναδες……γενικα ασχετα πραγματα με το θεμα μας!!! αλοιμονο αν δεν δεχομουν την αντιθετη αποψη….φυσικα και την γουσταρω αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας…… εδω καποιοι παρερμηνευουν τα λεγομενα καποιων μονο και μονο επειδη δεν τους γουσταρουν ή εχουν κοντρες του παρελθοντος με αποτελεσμα να λενε οτι τους κατεβει στο κεφαλι χωρις να εχει καμια σχεση με το ζητουμενο που ειναι οι “πληροφοριες για κυνηγι στο εξωτερικο” επισης θεωρω απαραδεχτο να βριζοντε εδω μεσα,να “πετανε” απειλες,και αλλα τετοια φυσικα εχοντας την “μαγκια” κρυμενη πισω απο ενα πληκτρολογιο!!!!!!!

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>
    </div>

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>”οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!” Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!! ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!</div>

    Eγινε ρε φιλε θα τα πουμε καποια στιγμη και απο κοντα μολις μπορεσω θα ανεβω προς τα πανω για κανεναν μεζε 😉

    Συντονιστής
    Ημ. εγγραφής:
    24/06/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    81
    mod3 στις #434389

    Είπαμε ανταλλαγή απόψεων και απαντήσεων μέσα σε σωστά πλαίσια. Θα παρακαλέσω για μια ακόμα φορά να είστε συνεπέστατοι στους όρους χρήσης του φόρουμ που σας δίνει βήμα.σας ευχαριστώ πολύ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #434996

    να πουμε και καμια πληροφορια για κυνηγι στο εξωτερικο……….

    τις τελευταιες 5 μερες γινετε χαμος απο τρυγωνια στα σκοπια…..επιτελους κατεβηκαν τα πουλια απο τα βουνα στους καμπους

    φιλαρακια γυρισαν τα ξημερωματα απο τα σκοπια με απιστευτα μεγαλο αριθμο τρυγωνιων και αρκετες φασσες στα ψυγεια τους…..μετα απο ενα μηνα ταλαιπωριας τελος καλο ολα καλα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #436802

    που ειναι ο μπιριγκογκος ρε παιδια? να μαθουμε καμια ιστορια για κανενα κυνηγι..εδω μονο για καρακαξες λεμε 1 μηνα. τι θα γινει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #436803

    τωρα θα μπειτε να δειτε τι εγραψα…και εσεις βαρεθηκατε να διαβαζετε μονο στο “καρακαξα” 😛

     

    τον προγκιξατε ρε και εφυγε και δεν εχει ενδιαφερον πλεον. ουτε πληροφοριες μαθαινουμε, ουτε κανενα καυγαδακι στηνεται, να περναει η ωρα. τστστς…απαραδεκτοι ειστε.αυτοκαταστροφικοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #436833

    τωρα θα μπειτε να δειτε τι εγραψα…και εσεις βαρεθηκατε να διαβαζετε μονο στο «καρακαξα» :P τον προγκιξατε ρε και εφυγε και δεν εχει ενδιαφερον πλεον. ουτε πληροφοριες μαθαινουμε, ουτε κανενα καυγαδακι στηνεται, να περναει η ωρα. τστστς…απαραδεκτοι ειστε.αυτοκαταστροφικοι

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

    τωρα εσυ βαλτος εισαι να βαλεις φωτιες???????…………..χαχαχαχαBig Smile

    απολυτο δικιο εχεις krypria και οχι τιποτα αλλο αλλα τωρα που εχει βαρεσει ο γρηγορης greg21  με την παρεα του καμια 150 αρια απο δαυτες δεν μπαινει και ο μπιρι να βγαλουν τις φωτο τους να τις μετρησουνε…………..Big Smile

    φιλε μπιρι σε ‘φαγαμε’…….τα ‘καψαμε’ τα επιβλαβη πτηνα φετος στην ελλαδα και μαλιστα σε καποιες περιοχες οργανωμενα !!!!!Big Boss

    γνωρισα καποιους συναδελφους απο εδω μεσα οπου φετος πραγματικα το πηραν πατριωτικα το θεμα με τα επιβλαβη και στηναν καρτερια καθε απογευμα στην κουρνια και κανανε παρα πολυ καλη δουλεια……….τα ‘καπνισαν’ τα βρωμοπουλα…..Big Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #436836

    ενδιαφερον παρουσιαζει..που η 150αρα.. αδιαφορο του αν ειναι…<επιβλαβη..αβλαβη> απο την στιγμη που ειναι υπερθηρια …

    αν και ειναι κυνηγι εσωτερικου …

    βρισκει τοπο στα κυνηγια του εξωτερικου!!!!

    μαλλον οτι εχει ΝΟΥΜΕΡΟ..ειναι εξωτερικο

    το μπολικο..τελικα με τον διαδικο τροπο σκεψης… ταυτιζετε με ενοια εξωτερικο…

    δεν ξερω αν καποτε κυνηγησω στο εξωτερικο..και παω στοχευμενα για 2 καλους αγριους φασιανους μονο..

    παρασυρθω και εγω..μεσα απο αυτη την σκεψη…και αντι να το αναφερω στο τοπικ..κυνηγια στο εξωτερικο

    το γραψω.. στα κυνηγια στην ελλαδα…

    ΑΧΧ… ΑΥΤΑ τα νουμερα…αχχχ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #436838

    εγω δεν μιλησα για νουμερα, αν αναφαιρεσαι σε μενα. εγω ειπα απλα οτι μιας και τα θηραματα της εποχης ειναι ελαχιστα (πχ ορτυκια και τριγωνια) και αυτο ειναι ΚΑΤΑΝΤΙΑ, ασχολουμαστε με την καρακαξα. οποτε μπαινω τις τελευταιες 20 μερες, μονο το τοπικ της καρακαξας εχει κινηση. τουλαχιστον οταν εμπαινε ο μπιριγκογκος ακουγαμε και για τιποτα ελαφια και ξεχνιωμασταν οτι δηθεν ζουμε σε κυνηγετικο παραδεισο. αλλα τωρα κοπηκε και αυτο και προσγειωθηκαμε αποτομα στην Ελληνικη πραγματικοτητα με τις καρακαξες…

    ας ειναι, τουλαχιστον τωρα απαντατε σε μενα και εχουμε κατι να πουμε. μπορει να μαλωσουμε κιολας, να περασει η ωρα. κατι ειναι και αυτο…βλεπεις σε μενα δεν εχει αρχισει ακομα το κυνηγι. 15 σεπτεμβριου αρχιζει.οποτε ουτε τις καρακαξες δεν μπορω να τουφεκισω…γιαυτο ειπα να  μπω στο αρτεμις να πουμε καμια μαλακια να περασει η ωρα 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 248 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων