Ο ΣΚΥΛΟΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 187 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #197271

    Διπλοκαταχώρηση


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #244414

    [size=4][font=”Comic Sans MS”]Μάλλον πρόκειται περί λάθους, το σχέδιο νόμου δεν είναι πλέον σχέδιο αλλά νόμος του κράτους, ο 4039 από τις 2/2/12. Προφανώς αυτά θα τα είχε παραδώσει ο Φωτακόπουλος προς έκδοση πριν την ψήφιση του νόμου. Κρίμα οι προτάσεις που έγραψε, όχι πως θα τις λάμβανε κανείς (από αυτούς που επεξεργάζονταν το σχέδιο) υπόψη του, αλλά να… θα είχε ακουστεί και η άποψη του Έθνους. [/font][/size]

    ΚΥΡΙΕ ΓΙΑΝΝΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ TOPIC ΓΙΑ ΤΑ SRINGER SPANIEL ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ-ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #244412

    ΚΥΡΙΕ ΓΙΑΝΝΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ TOPIC ΓΙΑ ΤΑ SRINGER SPANIEL ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ-ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ?

    [font=”Comic Sans MS”]Το θέμα με τα SPRINGERS SPANIELS είναι ανοικτό, το έφερα στην "επιφάνεια". Κλειδωμένα είναι μόνο τα άρθρα που έχουν δημοσιευτεί σε περιοδικά.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #200553

    Έχω στην κατοχή μου χρόνια τώρα 2 ημιαίμα επανιέλ μπρετόν!Το ένα είναι 4,5 χρονών κ το άλλο 6,5!Τα έχω από μωρά!Οι σκύλοι είναι πάντα μαζί στο ίδιο κουμάσι στο ίδιο κουτί κοιμούνται αγκαλιά!Εδώ κ ένα χρόνο συνέχεια τσακώνονται!Στην αρχή απλά ψιλοαγρίευαν αλλά απο τότε όλο κ αυξάνεται η ένταση,με αποτέλεσμα τις 3 τελευταίες εβδομάδες δύο αυτιά σκισμένα,μία πατούσα σκισμένη ένας αυχένας κ ένας μηρός με πληγές.Είχαν δέιξει κάποια πολύ μικρά σημάδια ζήλειας στο κυνήγι δεν άφηναν εύκολα τα πουλιά όταν ήταν το άλλο μπροστά αλλα το θεωρησα φυσιολογικό κάπως!Στην αρχή ο μεγάλος τσαμπουκαλευόταν αλλά πλέον όποιος προλαβει πρώτος!Πίστευα πώς μπορεί να φταίει μια θηλυκη σκυλίτσα που ήταν στο χώρο αλλά εδώ κ πολύ καιρό δεν υπάρχει πλέον!Στο κυνήγι τους αφήνω κ ενώ ψάχνουν σταματούν κοιτάζει ο ένας τον άλλο κ γίνονται κουβάρι κ τρέχω εγώ μετά να γιατρεύω πληγές!Αν χαιδέψω τον έναν κ οχι τον άλλο,πόλεμος!Στο κυνήγι φέτος αν κθνηγουσα κ με τα δύο ή θα γυρνούσα με θηράματα δαγκωμένα χαλασμένα ή με δύο σκυλιά μες στο αίμα!Για να μην μακρυγορώ έχουν γίνει άπειρες σκυλομαχίες!Θα αναρωτιεστε γιατί συνεχίζω να τα έχω μαζί η να τα κυνηγάω μαζί!Θα σας πω το σημερινό συμβάν που το τελείωμα του είναι ίδιο με κάθε αλλης φοράς!Πήγα εκπαιδευτικό για ορτύκια μου χάλασαν την μέρα γύρισα πίσω,μισή ώρα να φτιάξω τις πληγές το καθενός!Τα χωρίζω τα βάζω σε διαφορετικά κλουβιά με ενα κλουβί κενό αναμεσά τους!Πήγα ξανα μετά από μια ώρα να δω πως είναι οι πληγές κ ήταν στο ίδιο κλουβί αγκαλιά κ περιποιούνταν το ενα τις πληγές του άλλου!Κ πρίν 10 λεπτά που πήγα να τα ταίσω κοιμόντουσαν αγκαλιά!Αύριο πάλι υπάρχει πιθανότητα να γίνουν μαλλιά κουβάρια χωρίς αφορμή!Δεν μπορώ να το εξηγήσω!Με κομμένη πατούσα να σκαρφαλώνεις κλουβιά για να πας σε αυτόν που ''έπαιξες ξύλο'' κ όχι για να τσακωθείς αλλά να κοιμηθείς αγκαλιά;;;;;Κ άντε το έκανε όλο αυτό ενώ τα επλενα χωρις να χαιδέψω κανένα ή να κάνω κάτι που να δείχνει κάποιο παραπάνω ενδιαφέρον για ένα απο τα δύο πάλι ήταν ετοιμα για μάχη!

    Υ.Γ Το χέρι μου είναι ακόμα μουδιασμένο από το πρωί γιατι την ώρα που πήγα να τα χωρισω κ έπιασα το ένα από τον αυχένα το άλλο του έσκισε το πόδι πόνεσε κ με δαγκωσε για να τον αφησω να συνεχίσει τον πολεμο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #200564

    Φίλε αν και δεν το γράφεις ξεκάθαρα, να υποθέσω ότι είναι και τα 2 αρσενικά. Κατ'εμέ οι πιθανότητες είναι 2. Ή κάποια σκύλα στην περιοχή ζητάει και για αυτό τα φαινόμενα είναι εντονότερα ή που για μένα είναι το πιο πιθανό, έχει αρχίσει ο νεότερος σκύλος να διακρίνει σημάδια γήρατος στον μεγαλύτερο και έχει αρχίσει την προσπάθεια να τον ξεπεράσει στην κυριαρχία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #235202

    Φίλε αν και δεν το γράφεις ξεκάθαρα, να υποθέσω ότι είναι και τα 2 αρσενικά. Κατ'εμέ οι πιθανότητες είναι 2. Ή κάποια σκύλα στην περιοχή ζητάει και για αυτό τα φαινόμενα είναι εντονότερα ή που για μένα είναι το πιο πιθανό, έχει αρχίσει ο νεότερος σκύλος να διακρίνει σημάδια γήρατος στον μεγαλύτερο και έχει αρχίσει την προσπάθεια να τον ξεπεράσει στην κυριαρχία.

    Σωστος μητσο,,για μενα μαλον το δευτερο παιζει,προφανος ειναι θεμα κυριαρχιας,και τσαμωμοι κυριαρχιας υπαρχουν και αναμεσα σε αρσενικα και θυλικα
    για μενα θελουν χωρισμα γιατι απο οτι φαινεται ειναι και οι δυο κυριαρχη χαρακτηρες αλλιως θα ξεκαθαριζαν πιο γρηγορα τα πραματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #200566

    Είναι κ τα δύο αρσενικά κ έιναι πολύ κουραστικό k ΣΤΕΝΆΧΩΡΟ το φαινόμενο πλέον!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #235189

    Υπομονή και επιμονή. Και εγώ που έχω 1 αρσενικό και 1 θυληκό δεν τα βγάζω σχεδόν ποτέ ζευγάρι :lol: . Φυσικά στο σπίτι δεν έχω πρόβλημα παρά μόνο όταν ζητάει η σκύλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #200589

    Εγω που εχω 3τρια αρσενικα,δεν εχω κανενα προβλημα μπορουν να φανε ολα μαζι απο ενα δοχειο, καμια φορα μπαινουν σε ενα σπιτακι ολα και τα δυο ειναι κουταβια και το αλλο ποιο μεγαλο,ισως επειδη μεγαλωσανε κοντα του,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #235125

    Εγω που εχω 3τρια αρσενικα,δεν εχω κανενα προβλημα μπορουν να φανε ολα μαζι απο ενα δοχειο, καμια φορα μπαινουν σε ενα σπιτακι ολα και τα δυο ειναι κουταβια και το αλλο ποιο μεγαλο,ισως επειδη μεγαλωσανε κοντα του,

    Δεν είναι όλα τα σκυλιά κυριαρχικά και πίστεψε με να λες να είναι πάντα έτσι. Και εγώ παλαιότερα είχα 2 πόιντερ και 1 σέτερ, όλα αρσενικά. Το σέτερ δεν δημιουργούσε ποτέ πρόβλημα, τα 2 πόιντερ δεν μονιάσανε ποτέ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #200597

    Είναι από μωρά μαζί,κοιμόνται μαζί αγκαλιά!Τώρα σκοτώνονται ματώνουν κ μετα αγκαλιά είναι πολύ παράξενο!Το δέχομαι να τσακώνονται,αλλά συνέχεια!Όχι μία αγκαλιά μία εχθροί!Το πρωί να τρέχουν αίματα κ το απόγευμα να σκαρφαλώνουν τα κλουβιά για να ξαναείναι μαζί!Τι να πώ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #234990

    Είναι από μωρά μαζί,κοιμόνται μαζί αγκαλιά!Τώρα σκοτώνονται ματώνουν κ μετα αγκαλιά είναι πολύ παράξενο!Το δέχομαι να τσακώνονται,αλλά συνέχεια!Όχι μία αγκαλιά μία εχθροί!Το πρωί να τρέχουν αίματα κ το απόγευμα να σκαρφαλώνουν τα κλουβιά για να ξαναείναι μαζί!Τι να πώ!

    Άγνωστη η βουλή των κύνων :angry: .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #234948

    Είναι από μωρά μαζί,κοιμόνται μαζί αγκαλιά!Τώρα σκοτώνονται ματώνουν κ μετα αγκαλιά είναι πολύ παράξενο!Το δέχομαι να τσακώνονται,αλλά συνέχεια!Όχι μία αγκαλιά μία εχθροί!Το πρωί να τρέχουν αίματα κ το απόγευμα να σκαρφαλώνουν τα κλουβιά για να ξαναείναι μαζί!Τι να πώ!

    [font=”Comic Sans MS”]Έχουν αρπαχτεί σοβαρά όταν απουσιάζεις (παντελώς); Όταν είναι τελείως μόνα τους; (χωρίς να αντιλαμβάνονται πως κάποιος/οποιοσδήποτε είναι εκεί κοντά) [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #234870

    [size=4][font=”Comic Sans MS”]Έχουν αρπαχτεί σοβαρά όταν απουσιάζεις (παντελώς); Όταν είναι τελείως μόνα τους; (χωρίς να αντιλαμβάνονται πως κάποιος/οποιοσδήποτε είναι εκεί κοντά) [/font][/size]

    Όχι ποτέ!Μόνο όταν είμαι εγώ μπροστά!Κ στον πατέρα μου μπροστά λίγο,αλλά όχι κάτι πολύ ανησυχητικό!Σε εμένα αν δεν τα χωρίσω το ένα από τα δυο θα σκοτωθεί!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #234849

    Όχι ποτέ!Μόνο όταν είμαι εγώ μπροστά!Κ στον πατέρα μου μπροστά λίγο,αλλά όχι κάτι πολύ ανησυχητικό!Σε εμένα αν δεν τα χωρίσω το ένα από τα δυο θα σκοτωθεί!

    [font=”Comic Sans MS”]Γιατί, τότε, απορείς; Μεταξύ τους τα έχουν βρει, δεν είναι θέμα κυριαρχικότητας, ξέρει ακριβώς ο καθένας την θέση του. Την θέση τους ως προς εσένα δεν έχουν ξεκαθαρίσει και για αυτό ο μόνος αρμόδιος είσαι εσύ. Να αποδίδεις τα του Καίσαρος τω Καίσαρι και όλα θα διορθωθούν, βέβαια έχεις αργήσει οπότε ο χρόνος αποκατάστασης των σχέσεων τους θα είναι μεγαλύτερος και αν δεν ξέρεις να το χειριστείς δεν θα αποκατασταθούν ποτέ.
    Φιλικά [/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 187 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων