CRASH TEST ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 46 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #84602

    ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΘΟΡΕΣ Η ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΚΠΤΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΗΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΟΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΣΤΕ ΕΛΑΣΤΙΚΟΙ .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #84606

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από panteli1 στίς 22 Iανουάριος 2007


    file marie para polla

    Φίλε Παντελή, το βασικό μου όπλο είναι μια Browning Silver 7ετίας. Είναι με “άσπρη” βάση χωρίς ρίγα, απλή θαλάμη 70 χιλ., αυλός 18,4, τσοκάκια Invector απλά. Το σύστημα λειτουργίας του και το κλείστρο του είναι ίδιο (σχεδόν) με το δικό σου. Το έχω δουλέψει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, τα προβλήματα που μου έβγαλε ήταν λίγα μεν, ενοχλητικά δε και αφορούσαν το κλείστρο….

    st)kato apo to klistro exei ena elasma poy krataei to fisigi sthn thalami kai otan paei piso to klistro mazi me ayto tote eleftheroni to fisigi (to patas gia na bgalis to xeroylaki toy klistroy)

    Αυτό το έλασμα έσπασε από την χρήση, με αποτέλεσμα να κάνει εμπλοκές και να «πετάει» το φυσίγγι από την αποθήκη κάτω και όχι στη θαλάμη, αυτό δεν γινόταν πάντα. Ευτυχώς αυτό μου το έβγαλε σε κυνήγια τσίχλας…. Το αντικατέστησα και δουλεύει καλά εδώ και 3-4 χρόνια… δεν ήταν πολύ ακριβό αλλά μέχρι να το παραγγείλω και να έρθει κυνηγούσα με «λειψό» όπλο…

    d)xeroyli oplisis klistroy 15 euro

    Εδώ να δεις τι έπαθα….. σε κυνήγι υδροβίων την ΜΕΡΑ που είχε πουλιά (κιρκίρια) το ΕΧΑΣΑ… έφυγε από την θέση του επειδή δεν «κούμπωνε» σωστά με το παραπάνω έλασμα… ΧΑΛΑΣΤΗΚΑ ΑΓΡΙΑ… άντε να κυνηγήσεις χωρίς μοχλό όπλισης του κλείστρου…. Από την μια έψαχνα στα σκοτάδια και στις λάσπες το «αυτάκι» κι από την άλλη προσπαθούσα να γεμίσω το όπλο, και άντε καλά το γέμιζα ΠΩΣ το αδειάζεις το έρμο;;;;  χώρια που μου χάλασε την διάθεση και μου ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΟΔΟ για υδρόβια της χρονιάς….

    Αναγκάστηκα να κυνηγάω με κατσαβίδι στην τσέπη για να αδειάζω το όπλο, γιατί δεν είχα πάρει μαζί μου δεύτερο όπλο…. Μου το χρέωσε (η παλιά αντιπροσωπεία) αν δεν με απατά η μνήμη μου 30 €!!!!!

    Τώρα (εδώ και 2++++ χρόνια) το όπλο δουλεύει καλά, «βρήκα» και τα «κόλπα» του….

    Αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι πως το κλείστρο αποτελείται από δυο βασικά κομμάτια που όμως περιέχουν χίλια δύο μικροεξαρτήματα και στην μηχανουργία το καλό και ανθεκτικό είναι το ΑΠΛΟ και το ΛΙΤΟ!!!!

    Για το σύστημα αερίων της Browning έχω να πω πως το θεωρώ το καλύτερο σύστημα αερίων, λιτό με μόλις τρία απλά κομμάτια (Πιστόνι με ενσωματωμένο ρυθμιστή αερίων, πανάλαφρο κυλινδρικό οδηγό από ανθεκτικό συνθετικό υλικό και σπειροειδές ελατήριο)….

    Το κλείστρο όμως…… Καμία σχέση με το ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΟ κλείστρο της Benelli!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #84608

     

    Και επειδή το θέμα αφορά Crash Test, δηλώνω Benellakias, παρότι κυνηγώ με δυο Browning (Silver & Auto-5).

     

    Ο πατέρας μου έχει μια Benelli, κατασκευής 1979, ΚΑΤΑΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΗ που δεν παρουσίασε ΠΟΤΕ πρόβλημα που οφείλεται στο όπλο!!! Εμένα δεν μου έρχεται στα μέτρα μου και δεν με βολεύει το τσοκ (φουλ) και το μήκος κάνης (71 εκ.)……

     

    Τις δύο ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ φορές που παρουσιάστηκε πρόβλημα δεν οφειλόταν στο όπλο αλλά στο φυσίγγι.

    Συγκεκριμένα την α΄ φορά το φυσίγγι ήταν ελαττωματικό, έκανε ατελή καύση της πυρίτιδας (έκαιγε σχεδόν την μισή) και ήταν ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ η εμπλοκή λόγω μη επαρκούς κινητικής ενέργειας (αυτό θα το πάθαινε ΚΑΘΕ αυτογεμές ανεξαρτήτως συστήματος λειτουργίας).

    Την β’ φορά λόγω ελαττωματικού κάλυκα το φυσίγγι φούσκωσε και κόλλησε στην θαλάμη με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει εξόλκευση.. (αυτό θα το πάθαινε ΚΑΘΕ ΟΠΛΟ ακόμη και δίκαννο). Αναγκάστηκα να χτυπήσω πολλές φορές με πολύ ΔΥΝΑΜΗ το αυτάκι του κλείστρου με ΠΕΤΡΑ!!!, για να εξολκευτεί ο κάλυκας. Το αυτάκι και το κλείστρο ΔΕΝ ΕΠΑΘΑΝ τίποτε, στράβωσε όμως λιγάκι ο οδηγός του ελατηρίου επανάταξης του κλείστρου με αποτέλεσμα εμπλοκές λόγω καθυστέρησης στον κύκλο λειτουργίας του όπλου. Τελικά όταν γύρισα σπίτι, έλυσα το κοντάκι και ίσιωσα τον οδηγό (όπως – όπως με απλά εργαλεία) κι έκτοτε το όπλο ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ!!!!

     

    Μακρηγόρησα αλλά θέλω να τονίσω πως πρόχειρες επισκευές στον κυνηγότοπο πρέπει να ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ!!!! Μπορεί να κάνουμε ΖΗΜΙΑ….καλό είναι να έχουμε και ένα εφεδρικό όπλο μαζί μας για κάθε ενδεχόμενο….

     

    Και να μην ξεχάσω… Γαλότσα AIGLE και μόνον AIGLE, αξίζουν τα λεφτά τους..

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #84612

    Όντως είναι πολύ καλές οι AIGLE (έχω τις PARCOURS) , αλλά για να τις βγάλεις … άστα να πάνε !!!

    Θες βοήθεια από δεύτερο άτομο , αλλίως θα παιδεύεσαι μια ώρα.

    Όσο για το εφεδρικό όπλο , ιδίως αν κάνεις πολλά χιλιόμετρα  είναι απαραίτητο (τουλάχιστον ένα στην παρέα) . Δεν μου έχει συμβεί να πάθω ζημιά , αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

    Το πρόβλημα είναι αν πας μακρινό ταξίδι με πολλά άτομα στο αυτοκίνητο. Εκεί αν φέρει ο καθένας από 2 όπλα + φυσίγγια + λοιπό εξοπλισμό , η κατάσταση γίνεται λίγο στενόχωρη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #84621


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από androu στίς 23 Iανουάριος 2007


    Όντως είναι πολύ καλές οι AIGLE (έχω τις PARCOURS) , αλλά για να τις βγάλεις … άστα να πάνε !!!

    Θες βοήθεια από δεύτερο άτομο , αλλίως θα παιδεύεσαι μια ώρα.

    Φίλε Androu, έχω τις Parcours Iso-Neopren, στην αρχή είχα μεγάλο ΖΟΡΙ στο βγάλσιμο, το πρόβλημα λύθηκε ως δια μαγείας χρησιμοποιώντας λεπτές κάλτσες!!!!

    Ακόμα και στο κρύο – 5 C, (φετεινό κρύο μην φανταστείτε κανα “ψοφόκρυο”), δεν υπήρξε πρόβλημα με τις λεπτές κάλτσες, ααααα και ενα “τιπ” καλύτερα στο κρύο να φοράμε δύο ζευγάρια λεπτές κάλτσες παρά ένα ζευγάρι χοντρές!!!!

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #84624

    ΜΑΡΙΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤEST H PARCOURS H ISO ME ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥΩΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΙΔΡΩΝΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΠΟΛΥ ΑΝΘΕΚΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΡΥΟ ΛΙΓΟ ΥΣΤΕΡΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    panteli1 στις #84674

    kalispera se oloys.

    marie to xeroylaki den soy efige alla soy espase giati etsi nomiza kai ego alla otan brika to komataki mesa sto klistro tote katalaba oti eixe gini.

    kai kati allo gia na mathenete otan agorasa thn browning .

    thn antiprosopia thn eixe o shkkas meta apo ena xronothn pire o priobolos (metplast).otan moy xalase kai zitisa na moy antikatastisoyn to xalasmeno antalaktiko moy ypan oti den to pira apo aytoys kai den thn kaliptoyn san egyhshkai na apemthintho ston sakkakai ekeinos fisika denmporoyse na kanei typota tetoia kseftila san antiprosopoia den exo ksanadei.

    pantelis1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #84680

    ΙΣΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΦΕΡΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ WINCHSTER ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΕΝΑ <<ΑΥΤΑΚΙ>> ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΣΑΚΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ  ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ.ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΗΤΑΝ ΑΧΡΗΣΤΟ,ΕΥΤΥΧΟΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΣΚΥΛΑ ΤΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ(ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ)ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕ.

    ΜΠΟΥΦΑΝ ΤΗΣ AICLE SKODLAND ISO ΠΟΛΥ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΤΟ ΕΧΩ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΣΚΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΝΕΡΑ,ΕΛΑΦΡΥ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΥΚΟΥΛΑ,ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΠΕΛΑΚΙ GORE TEX ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟΝ ΣΒΕΡΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΛΟΡΕΝΣ ΤΗΣ ΑΡΑΒΙΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #84698


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από panteli1 στίς 23 Iανουάριος 2007


    marie to xeroylaki den soy efige alla soy espase giati etsi nomiza kai ego alla otan brika to komataki mesa sto klistro tote katalaba oti eixe gini.

    Παντελή το “αυτάκι” έφυγε, δεν έσπασε, το ξέρω γιατί το είχα ξαναπάθει μόνο που το κατάλαβα νωρίς και ψάχνοντας, το βρήκα…. Τώρα κάθε τόσο το ελέγχω…. πρέπει να ακουστεί ένα κλικ για να κουμπώσει στο έλασμα… μερικές φορές ξεκουμπώνει από το τουφεκίδι…….

    Με προβλημάτισαν όσα μας είπες Παντελή, είναι απαράδεκτο να συμβαίνουν αυτά σε όπλα της εταιρίας που ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ το αυτογεμές…..

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #84706

    ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΙΑ BERETTA 303 20ETIAΣ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ CENTRO ΠΟΥ ΕΧΩ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕLITE BENELLI 2ΧΡΟΝΩΝ, ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟΛΙΔΙ. ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΑ ΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΕΚΤΟΣ BENELLI-BERETTA, ME EΛΑΦΡΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #85731

    MEIDL  CLORADO  TA ΕΧΩ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗΣ ΣΟΛΑΣ,ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΝΕΡΑ,ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    444
    ΠΑΚΗΣ στις #85801

    ΦΙΛΕ ΑΝΤΟΝΙΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΜΑΖΙ…ΕΧΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕINDL ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ…ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ…ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΠΗΓΕ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ…ΕΓΙΝΕ ΟΜΩΣ ΞΑΝΑ….ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ AIGLE BROOKS ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ…ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΤΕΓΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΝΤΟΧΗ…ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ…ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟ ΚΑΙ ΦΙΡΜΑΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #86344

    Παιδία

    Αγόρασα πρόσφατα δύο ζωστήρες και ένα γιλέκο με αντικαταβολή, μόλις τα πήρα στα χέρια μου διαπίστωσα την μετριότητα, μόλις πήγα να τοποθετήσω τα φυσίγγια διαπίστωσα πως δεν χώραγαν στις θήκες, Μάρκα ΑΕΤΟΣ

    Τώρα έχω ένα γιλέκο TOXOTIS στο οποίο πολύ γρήγορα χάλασε το φερμουάρ.

    Όσον αφορά τώρα τα τζάκετ έχω να σας πω πως έχω πάνω από 5, από coloumpia μέχρι beretta δεν θυμάμαι ακριβώς τα μοντέλα το πρώτο κάπως είναι καλό το δεύτερο ούτε συζήτηση ποιο πολύ με βολεύει το καλό μου το σακάκι!!!! Τελικά την λύση βρήκα ένα flite του αμερικάνικου στρατού, 30 € ούτε νερό και στα πυκνά το βάζω και παντού και να καταστραφεί δεν με πολύ ενδιαφέρει το έχω δύο χρόνια και είναι σαν καινούργιο με πολύ σκληρή χρήση το προτείνω ανεπιφύλακτα. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    Antonis στις #491655

    Επαναφέρω το χρήσιμο αυτό θέμα για να προσέχουμε τη αγοράζουμε.

    Μποτάκια GrinSport 10353 με σόλα VIBRAM.

    Γλιστράνε στο βρεγμένο υπερβολικά !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #491842

    μια που επανήλθε το θέμα να αναφέρω:

    ηλεκτρονικές ωτοασπίδες
    Howard Leight Impact Sport Electric Earmuff   :good:  :good:  :good:  :good: 
    ΤΙΣ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ & “ΖΟΡΙΚΗ” ΧΡΗΣΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 46 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων