Επίχρυσα μέρη – 391 Gold

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #86739

    Φίλε Λευτέρη ζω στο Ρέθυμνο και τα όπλα μου βρίσκονται στην Κόρινθο, συνεπώς ψάχνω να βρώ κάποιον από την Αθήνα!!!

    Τελικά ο χαράκτης είναι διαφορετικός από τον χρυσοχόο!!! Δεν το ήξερα!

    Το να το κάνω μόνος μου είναι λίγο δύσκολο, δεν είμαι για τέτοιες δουλειές!!! Είχα αγοράσει ένα kit (το είχα δει στο  about) δεν κατάφερα να το χρησιμοποιήσω!! Τελικά θα ψάξω να βρώ κάποιον χαράκτη!!

    ΑΝ κάποιος συνάδελφος γνωρίζει κάποιον χαράκτη…στην ευρύτερη περιοχή της Αθήνας….

    Φίλε Λευτέρη σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #345414

    Αν κάποιος ξέρει κανένα χαράκτη στην περιοχή της Αθήνας , ενδιαφέρομαι κι’ εγώ γιατί θέλω να διακοσμήσω με ένα ελαφρύ σκάλισμα και τα αρχικά μου το Perazzi μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #86758

    Φίλε androu τότε αφού ψάχνουμε τον ίδιο επαγγελματία αν μάθεις ή βρείς κάτι θα ήθελα να με ενημερώσεις το ίδιοο θα κάνω και εγώ!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #125433

    Αγαπητοί φίλοι, επαναφέρω ένα παλίο θέμα το οποίο είχα αναρτήσει διότι λύση στο πρόβλημα μου δεν έχω βρει ακόμα. Σκέφτηκα ότι ίσως μετά από τόσο καιρό να έχουν αλλάξει τα δεδομένα και ίσως κάποιος να έχει περισσότερες από τις προαναφερθείσες πληροφορίες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    ALEXTRAP στις #362900

    Αγαπητοί φίλοι, επαναφέρω ένα παλίο θέμα το οποίο είχα αναρτήσει διότι λύση στο πρόβλημα μου δεν έχω βρει ακόμα. Σκέφτηκα ότι ίσως μετά από τόσο καιρό να έχουν αλλάξει τα δεδομένα και ίσως κάποιος να έχει περισσότερες από τις προαναφερθείσες πληροφορίες.

    Φιλε δεν εχω κατι νεοτερο να σου πω αλλα θα σου πω ενα περιστατικο που μου συνεβη το 2007 με την beretta hellas k βγαλε τα συμπερασματα σου.
    Ξεκινησα ενα πρωι το 2007 με ενα φιλο που εχει καταστημα κυνηγετικων ειδων για την beretta με το σκεπτικο να διαλεξω ενα σκοπευτικο trident DT-10
    αξιας 6.500Ε οταν τελικα διαλεξα ενα που μου αρεσαν τα ξυλα κ συμφωνησα οτι θα το παρω κ μετρητα παρακαλω μου λενε εχουμε μαζι με το οπλο μια προσφορα ενα ζευγαρι ωτοασπιδες ηλεκτρονικες αξιας 300Ε αλλα επειδη ο μηνας εχει 15/2 κ η προσφορα ισχυει απο 1/3 δεν μπορειτε να τις παρετε.Ενταξει λεω παιδια δεν πειραζει δωστε μου δωρο ενα γιλεκο σκοπευτικο που σημειωτεων η αξια του συγκεκριμενου ηταν 80Ε.Οχι μονο δεν μου το εδωσαν αλλα οταν ειδαν την εκπληξη μου με την αρνηση τους μου απαντανε "φιλε μου ειναι το μαρκετινγκ της εταιριας ετσι κ δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα" Ο μαγαζατορας να φανταστεις μου λεει μην παρεις το οπλο αστο.
    Εγω βεβαια το πηρα οχι απο πεισμα αλλα επειδη πραγματικα το ηθελα κ μου αρεσε αλλα η αντιμετωπιση της εταιριας στους πελατες ειναι χατιρικος ''απαραδεκτη".
    Τα συμπερασματα δικα σου………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #362904

    Φιλε δεν εχω κατι νεοτερο να σου πω αλλα θα σου πω ενα περιστατικο που μου συνεβη το 2007 με την beretta hellas k βγαλε τα συμπερασματα σου.
    Ξεκινησα ενα πρωι το 2007 με ενα φιλο που εχει καταστημα κυνηγετικων ειδων για την beretta με το σκεπτικο να διαλεξω ενα σκοπευτικο trident DT-10
    αξιας 6.500Ε οταν τελικα διαλεξα ενα που μου αρεσαν τα ξυλα κ συμφωνησα οτι θα το παρω κ μετρητα παρακαλω μου λενε εχουμε μαζι με το οπλο μια προσφορα ενα ζευγαρι ωτοασπιδες ηλεκτρονικες αξιας 300Ε αλλα επειδη ο μηνας εχει 15/2 κ η προσφορα ισχυει απο 1/3 δεν μπορειτε να τις παρετε.Ενταξει λεω παιδια δεν πειραζει δωστε μου δωρο ενα γιλεκο σκοπευτικο που σημειωτεων η αξια του συγκεκριμενου ηταν 80Ε.Οχι μονο δεν μου το εδωσαν αλλα οταν ειδαν την εκπληξη μου με την αρνηση τους μου απαντανε "φιλε μου ειναι το μαρκετινγκ της εταιριας ετσι κ δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα" Ο μαγαζατορας να φανταστεις μου λεει μην παρεις το οπλο αστο.
    Εγω βεβαια το πηρα οχι απο πεισμα αλλα επειδη πραγματικα το ηθελα κ μου αρεσε αλλα η αντιμετωπιση της εταιριας στους πελατες ειναι χατιρικος ''απαραδεκτη".
    Τα συμπερασματα δικα σου………..

    Έχω επισημάνει τα παραπονά μου αρκετές φορές τι να πω, είναι απαράδεκτη η στάση της νομίζω πως θα πρέπει να φάνε κάποιο χαστούκι από τους ¨Ελληνες κυνηγούς και να δεις μετά πως θα συμμορφωθούν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #362906

    Είναι γενικότερο θέμα marketing η συμπεριφορά της Beretta. Είναι θέμα καθαρά του ποιος έχει το πάνω χέρι. Η Beretta, επειδή είναι κορυφαία σε ποιότητα και σε ζήτηση και το ξέρει, δε φοβάται να αντιμετωπίζει τους πελάτες της με αυτόν τον τρόπο. Και το κάνει γιατί μπορεί. Είναι θέμα "κύρους". Αν κάποια στιγμή αλλάξουν οι ισορροπίες στην αγορά, τότε μπορεί να κάνει και τεμενάδες για να περάσουμε από το μαγαζάκι της, αλλά κάτι τέτοιο μάλλον θα αργήσει.

    Είναι επίσης και θέμα "βίτσιου" του καταναλωτή (και όμως). Είναι αλλιώς να ταλαιπωρηθείς για να φτάσεις στο πολυπόθητο Beretta σου και αλλιώς να το βρίσκεις στο πιάτο να σε περιμένει. Όπως και η VW με τα αυτοκίνητα. Έχει αγοράσει κανείς VW χωρίς να περιμένει 6-7 μήνες να του έρθει το αυτοκίνητο?

    Η μοναδική λύση προς το παρόν μου φαίνεται το χαρτί παραπόνων "κύριοι, είχα κακή εξυπηρέτηση από την αντιπροσωπεία, αγενείς υπαλλήλους, αντιεπαγγελματική αντιμετώπιση κτλ και γι αυτο δεν αγόρασα, έτσι για να συμμορφωθείτε" (άσχετα αν θα πας σε άλλο οπλοπωλείο μετα ;) )

    όσο για τα επίχρυσα μέρη στα όπλα, μάλλον θα ξαναξεβάψουν γρήγορα αν πέσει πάνω απλά μια ηλεκτροστατική επικάλυψη… Το σετ που γεμίζει τα σκαλίσματα που είχε προτείνει ο elvas φαίνεται ωραία λύση, φτηνή και επαναχρησιμοποιούμενη όταν παραστεί ανάγκη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #125443

    ΟΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΕΤΣΙ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΑΥΤΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ. ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ(ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ) ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΩ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ.ΤΩΡΑ ΑΝ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΟΠΑΝΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ. ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ ΛΕΦΤΑ ΚΑΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΥΛ…ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ Γ….Ω ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΑ ΜΟΥ. BERETTA ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΜΗ ΑΓΟΡΑΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΟΠΛΟΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #362920

    Είναι γενικότερο θέμα marketing η συμπεριφορά της Beretta. Είναι θέμα καθαρά του ποιος έχει το πάνω χέρι. Η Beretta, επειδή είναι κορυφαία σε ποιότητα και σε ζήτηση και το ξέρει, δε φοβάται να αντιμετωπίζει τους πελάτες της με αυτόν τον τρόπο. Και το κάνει γιατί μπορεί. Είναι θέμα "κύρους". Αν κάποια στιγμή αλλάξουν οι ισορροπίες στην αγορά, τότε μπορεί να κάνει και τεμενάδες για να περάσουμε από το μαγαζάκι της, αλλά κάτι τέτοιο μάλλον θα αργήσει.

    Είναι επίσης και θέμα "βίτσιου" του καταναλωτή (και όμως). Είναι αλλιώς να ταλαιπωρηθείς για να φτάσεις στο πολυπόθητο Beretta σου και αλλιώς να το βρίσκεις στο πιάτο να σε περιμένει. Όπως και η VW με τα αυτοκίνητα. Έχει αγοράσει κανείς VW χωρίς να περιμένει 6-7 μήνες να του έρθει το αυτοκίνητο?

    Η μοναδική λύση προς το παρόν μου φαίνεται το χαρτί παραπόνων "κύριοι, είχα κακή εξυπηρέτηση από την αντιπροσωπεία, αγενείς υπαλλήλους, αντιεπαγγελματική αντιμετώπιση κτλ και γι αυτο δεν αγόρασα, έτσι για να συμμορφωθείτε" (άσχετα αν θα πας σε άλλο οπλοπωλείο μετα ;) )

    όσο για τα επίχρυσα μέρη στα όπλα, μάλλον θα ξαναξεβάψουν γρήγορα αν πέσει πάνω απλά μια ηλεκτροστατική επικάλυψη… Το σετ που γεμίζει τα σκαλίσματα που είχε προτείνει ο elvas φαίνεται ωραία λύση, φτηνή και επαναχρησιμοποιούμενη όταν παραστεί ανάγκη

    Αγαπητέ φίλε, είχα δοκιμάσει το σετάκι αυτό χωρίς αποτέλεσμα, είναι πολύ δύσκολο να είσαι ακριβής με το συγκεκριμένο τουλάχιστον για εμένα. Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερες λεπτομέρειες καλοπροαίρετα να απαντήσει…

    Εγώ να μαζευτούμε τα άτομα του foroum που έχουμε παράπονα από την εξυπηρέτηση και να στείλουμε μια επιστολή παραπόωνων επώνυμη, τόσο εδώ όσο και στην Ιταλία, ίσως η δύναμη των πολλών τους φοβίσει αν και δεν το νομίζω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #362990

    Αγαπητέ φίλε, είχα δοκιμάσει το σετάκι αυτό χωρίς αποτέλεσμα, είναι πολύ δύσκολο να είσαι ακριβής με το συγκεκριμένο τουλάχιστον για εμένα. Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερες λεπτομέρειες καλοπροαίρετα να απαντήσει…

    Πιστεύω ότι ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει και κάποιος αργυροχρυσοχόος, αν δεχθεί βέβαια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #362995

    Πιστεύω ότι ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει και κάποιος αργυροχρυσοχόος, αν δεχθεί βέβαια.

    Είχα αναζητήσει αρκετούς, αλλά είτε αρνήθηκαν είτε μου είπαν ότι δεν αξίζει το μόνο που μένει είναι να βρώ κάποιον οικονομικό χαράκτη και να επεναδημιουργήσει τα σχέδια από ασήμι, θα το είχα κάνει αλλά υπάρχουν και τα γράμματα στα οποία είναι πάρα πολύ δύσκολο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #129125

    Δεν ρώτησα και την πάτησα….

    http://www.oplognosia.com/index.php?option…7&Itemid=60

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #131042

    ΠΩς σας φαίνεται η παρακάτω λύση:
    http://www.oplognosia.com/index.php?option…1&Itemid=55

    Μου φαίνεται ότι πολλοί έχουν παρόμοιο πρόβλημα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #131044

    ego phsteuo oti fteei h edo adiprosopia kain oxi h beretta den tha kathotan h etairia na xalasei to onomaths gia teteia mikropragmata tha sto adikathistouse amesos. an kai nomizo oti synaderfimas kunhgh sthn europh den nomizo na exoun teteia provlimata.pou shmenh oti h antiprosopoia den kanei kala thn douleia ths.kai den sevetai ton pelati.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #188915

    Λοιπόν μετά από πολύ καιρό ίσως να βρέθηκε λύση στο πρόβλημα μου.

    Ο Big Hunter εφαρμόζει αυτή την τεχνική και άφησα το όπλο χθες, είδα δουλειά σε δύο όπλα του και δεν κατάλαβα την διαφορά. Είδε το όπλο είπε ότι κάτι μπορεί να γίνει και το άφησα.

    Κόστος περίπου 50 ευρώ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων