ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,261 έως 1,275 (από 1,330 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #466401

    ωραίος και στα ταίρια του!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    σε ευχαριστω πολυ φιλε Μιχαλη…αν και δεν βαραω ποτε τις μανες!!!προτιμω τον ‘τοκο'(μικρα 30-50κγρ) ή τα καπρια!!!
    οι μανες ειναι το ‘κεφαλαιο’ που θα γεννησουν πολλους ‘τοκους’!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #466403

    στα ταίρια του συνονοματε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #467321

    Μπράβο μάγερα,τα κατάφερες.Πότε θα το φάμε το στραβούλιακα.Γιατί για να το χτυπήσεις εσύ στα 25μ. στραβό ή απελπισμένο κι ήθελε να αυτοκτονήσει,ήταν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #467359

    Μπράβο μάγερα,τα κατάφερες.Πότε θα το φάμε το στραβούλιακα.Γιατί για να το χτυπήσεις εσύ στα 25μ. στραβό ή απελπισμένο κι ήθελε να αυτοκτονήσει,ήταν.
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    </div>

    πραγματι ‘ο ερωτας είναι τυφλος’….χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #467370

    δεν ξέρω τι κάνει ο έρωτας αλλααααά
    ο Μάνος το κατάφερε και έχει μεζέ!
    και μια που λέω μεζέ (αγριογούρουνου) εγώ γουστάρω γουρουνοκεφαλή σε μουστάρδα και ψημένη σε φουρνάκι με ξύλα!
    Τα ακούς Μάνο! χαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #467383

    Μιχάλη εσύ καλά τα λες αλλά τον ρωτάς αν το ξέρει κι αν μπορεί;Μη βάζεις δύσκολα στους νέους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #467387

    Δημήτρη πρέπει να μαθαίνουν οι νέοι για να βελτιώνονται!

    Με την παρέα που κυνηγάω γουρούν όποιος χτυπήσει το αγριογούρουνο δικαιούται το κεφάλι ανεξαρτήτως της τσάντας που θα βγεί!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #467397

    δεν ξέρω τι κάνει ο έρωτας αλλααααά
    ο Μάνος το κατάφερε και έχει μεζέ!
    και μια που λέω μεζέ (αγριογούρουνου) εγώ γουστάρω γουρουνοκεφαλή σε μουστάρδα και ψημένη σε φουρνάκι με ξύλα!
    Τα ακούς Μάνο! χαχα

    πολυ σωστα τα λες φιλε Μιχαλη,και πετρινο φουρνο εχω και ταβερνιαρης 3η γενια ειμαι (ο λεων ξερει γι’αυτο και του αρεσει να με ‘πειραζει’)αλλα……..το κεφαλι αυτο ειναι μηκος 60εκ και 18kg βαρος,οποτε θα το ταριχευσω για να θυμαμαι παντα αυτο το κυνηγι!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #468430

    Δυο μερες στο “Καταφυγιο” των φιλων απο την Ελασσονα σε υψομετρο 1200 μετρων.
    Παρεα με τον Longshot,πηγαμε για αγριοχοιρο.
    Μια καταπληκτικη εμπειρεια!!!!
    Οι φασσες να περνουν απο το καρτερι μου στα 5 μετρα!!!! και να μην μπορων να τις ντουφεκισω.
    Οι δε κυργιαρινες και τα κοτσυφια…..αμετρητα!!!!
    Αποτελεσμα,δυο γουρουνια 40 κιλα το καθενα.!!!!
    Αγαπητοι φιλοι,ραντεβου τα Χριστουγεννα…..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #468443

    :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470798

    που είναι οι γουρουνάδες οεο;
    μάλλον είναι ιχνηλασία!

    αφιερωμένο σε ένα φιλαράκι(Θεολόγης) που τώρα είναι στον Έβρο!και κοντοζυγώνει η ώρα που θα απαντηθούμε! :whistle:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #470812

    βιντεάκι πολύ διδακτικό να το δείτε εσείς που κυνηγάτε με δράμια :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    johnvor στις #473555

    καλημερα και απο μενα.
    Το σαββατοκυριακο ηταν πολυ ενδιαφερον για εμενα και την παρεα μου γιατι αποδεχτηκαμε την προσκληση μιας καλης ομαδας να παμε μαζι τους για αγριογουρουνα.(εμεις κυνηγαμε αποκλειστικα περδικα μπεκατσα και ελαχιστη τσιχλα στα τελειωματα της σεζον)
    Το σαββατο δεν πηγα εγω αλλα πηγαν οι 2 κολλητοι μου. Η τυχη του πρωταρη (στα γουρουνια γιατι απο περδικες και μπεκατσες ειναι βετερανοι) φανηκε οταν και οι δυο βαρεσαν απο ενα γουρουνι, ενα 120 κιλα και ενα 40αρι.
    Εγω μου την εδωσε το πρωι και πηγα εδω κοντα για καμια τσιχλα πρωινη να ριξω και λιγο με τη νεα supersport μου.Το χερι πηρε φωτια και εκαψα οτι ντουφεκισα απο τις 10 που ειδα,τις 7 που ντουφεκισα τις πηρα. Ελα ομως που με μπριζωσανε οι αλλοι με τα γουρουνια.
    Οποτε και εγω την κυριακη στα καρτερια. Ομως επειδη δεν ειναι καθε μερια του αι Γιαννιου, δεν βγαλαμε κανενα παρολες τις φιλοτιμες προσπαθιες των κυνηγων και των σκυλων.
    Εκει που πηγαινα να αλλαξω καρτερι και τα σκυλια δεν επερναν κανενα ντορο μου βγαινει ενας καλος λαγος και φρατ βγαινει σε μια λακα, επωμιζω ασυναισθητα και τον συμαδευω. Να τουφεκισω,να μην τουφεκισω,να τουφεκισω να μην τουφεκισω ε παταω την σκανδαλη και βαραω τον λαγο. Βεβαια το σοου που εγινε δεν σας το λεω γιατι τον βαρεσα στα 40μετρα με μονοβολο.
    Εγω ζητησα κατευθειαν συγνωμη απο τον αρχηγο της ομαδας γιατι εριξα, αλλα ευτυχως οχι μονο δεν θυμωσαν αλλα το διακωμωδισαμε.
    Η εμπειρια συνεχιστηκε στο σπιτι του αρχηγου που τα 2 χτεσινα γουρουνια κοπηκαν και μοιραστικαν στην ομαδα. Δεν ειχα καναδει απο κοντα την ολη διαδικασια και φυσικα ανεβηκαν στα ματια μου ολοι οι γουρουνοκυνηγοι, γιατι οταν τους βλεπουμε στην ακρη στο δρομο να περιμενουνε ενω εμεις εχουμε σπασει τα ποδια μας στις περδικες μας φαινονται οτι ειναι πολυ τεμπελικο κυνηγι. Και ομως εχει πολυ ταλαιπωρια….
    Συγνωμη για το μακροσκελες ποστ αλλα ηταν ενα ωραιο και διαφορετικο σαββατοκυριακο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #473569

    Έτσι μπράβο, γράφε φίλε μου να κινηθεί το θέμα :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #473575

    καλημερα και απο μενα.

    ε παταω την σκανδαλη και βαραω τον λαγο. Βεβαια το σοου που εγινε δεν σας το λεω γιατι τον βαρεσα στα 40μετρα με μονοβολο.
    Εγω ζητησα κατευθειαν συγνωμη απο τον αρχηγο της ομαδας γιατι εριξα, αλλα ευτυχως οχι μονο δεν θυμωσαν αλλα το διακωμωδισαμε.

    [/quote Ωρε πως δεν θυμωσε!!!…Απλα σε ..καλοπιασε να σε βαλει ποστο στην παρεα!!!χαχαχα :yahoo: ..ακου λαγο με μονοβολο!! :wacko:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,261 έως 1,275 (από 1,330 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων