πρωτομαγιά, το 2007 (τσιμπούσι)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #345641

    Παιδιά αν κάποιος έχει καμιά καλύτερη ιδέα η έχει να κάνει κάποια ένσταση  για την Πρωτομαγιά  δεκτή.

    Μπορούμε να πάμε και σε ταβέρνα, επίσης μπορούμε να κάνουμε και πικνίκ,  να φέρει δηλαδή ο καθ’ ένας τα δικά του από το σπίτι  να μην τρέχει κανένας, και να μην υπάρχουν και παράπονα.

    Επίσης μπορούμε να μην το κάνουμε και καθόλου, να κλειδώσει ο συντονιστής το θέμα και να τελειώνουμε.   


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #345642


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Black_Pilum στίς 22 Aπρίλιος 2007


     μπορούμε να κάνουμε και πικνίκ,  να φέρει δηλαδή ο καθ’ ένας τα δικά του από το σπίτι  


    [/indent]

    Αυτή βασικά ήταν ιδέα της γυναίκας μου και ευχαριστώ τον Σταύρο που την μεταφέρει στο φόρουμ. Αν είναι να ψήσουμε μπορεί ο καθένας να φέρει από λίγο κρεατάκι, καμμιά τσιχλίτσα κ.ο.κ. Μπορούν οι κυρίες να φέρουν και καμμία σαλατίτσα από το σπίτι, καμμία πιτούλα κλπ. Τι λέτε;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #345646


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 23 Aπρίλιος 2007



    [indent]

    [/indent]

    Αν είναι να ψήσουμε μπορεί ο καθένας να φέρει από λίγο κρεατάκι, καμμιά τσιχλίτσα κ.ο.κ.


    [/indent]

    Και μια που στον χώρο δεν υπάρχει ψησταριά, ούτε κάρβουνα, ούτε σχάρες, θα πρέπει ο κάθε ένας  να φέρει τα δικά του, η αν κάποιος αναλάβει να τα φέρει, θα πρέπει να τηρούμε και σειρά προτεραιότητας. Τώρα βέβαια αν εγώ πάω και πρώτος μια και είμαι και κοντά, κι έχω 3 σχάρες να ψήσω, κάποιος που θα έρθει στο τέλος, η θα μείνει νηστικός και θα ξεροσταλιάζει, η όταν οι άλλοι θα έχουν φάει, αυτός ακόμα θα ψήνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #88163

    Αγόρι μου, αν είναι να ψήσεις 3 σχάρες για να χορτάσεις, χαλάλι να μείνω νηστικός!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #345647


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 23 Aπρίλιος 2007


    Αγόρι μου, αν είναι να ψήσεις 3 σχάρες για να χορτάσεις, χαλάλι να μείνω νηστικός!

     


    Προκαλείς την τύχη σου.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #88165

    Η περιοχή πού ειναι? Στο περίπου….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #88167

    ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΛΥΒΙΑ-ΑΝΑΒΥΣΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #345649

    α) Γι΄αυτούς που θα έρθουν από Αττική οδό.

     Από την έξοδο 20 για Μαρκόπουλο. Από την το σημείο εκείνο ακολουθείτε την διαδρομή για Καλύβια. Αφού διανύσετε 6700  μέτρα, αφού περάσετε 5 φανάρια, εκ των οποίων τα 2 σβηστά (είναι αυτά του σκοπευτηρίου) στο 6ο στρίβετε δεξιά. Η πινακίδα γράφει Καλύβια- Ανάβυσσο- Λαγονήσι-ΚΤΕΟ.

    Ακολουθείτε αυτόν τον δρόμο, στα 1900 μ στρίβετε πάλι δεξιά. Συνεχίζετε αυτόν τον δρόμο, στα 1200 μέτρα έχει φανάρι.(αν είναι πράσινο έχει καλώς, αν είναι κόκκινο σταματάτε και περιμένετε να πρασινίσει).Στρίβετε και πάλι δεξιά, ναι αφού πρασινίσει, (θα δείτε και ένα super-market ΑΤΛΑΝΤΙΚ , στα δεξιά σας, καλά στην επιστροφή θα είναι όλα αριστερά). Θα ακολουθήσετε αυτόν τον δρόμο, για 2700  μέτρα χωρίς να στρίψετε πουθενά. Υπάρχουν πινακίδες που δίνουν κατεύθυνση προς Ανάβυσσο- Λαγονήσι- ΚΤΕΟ. Αγνοείστε τις υπόλοιπες. Όταν δείτε ,και πάλι στα δεξιά σας, μια πινακίδα που γράφει [font=” ‘Franklin Gothic Medium'”]ΑΥΓΑ ΒΛΑΧΑΚΗ, [/font]μειώστε ταχύτητα, πλησιάζετε. Υπάρχει μια πρόχειρη πινακίδα που δείχνει(για μαντέψετε) ένα αγροτικό δρομάκι στα δεξιά σας που έγραφε κάποτε Αγία Τριάδα. ΦΤΑΣΑΤΕ.

    Παιδιά προσοχή, μετά το super-market ο δρόμος είναι μαντάρα, και οι οδηγοί πολλοί και απρόσεκτοι. Γι αυτό λοιπόν μην προσπαθήσετε να βρείτε την πινακιδούλα για το εκκλησάκι. Καλό θα είναι όταν περάσετε την πινακίδα με τα [font=” ‘Franklin Gothic Medium'”]ΑΥΓΑ ΒΛΑΧΑΚΗ, [/font]κάντε χρίση κινητού. Θα ανεβαίνει κάποιος στον δρόμο να περιμένει.

     β) Γι αυτούς που θα έρθουν από την παραλιακή.

    Όταν φτάσετε στα φανάρια του Λαγονησίου, αφού βέβαια περάσετε την Βάρη, και πολύ πριν φτάσετε Σαρωνίδα, θα στρίψετε αριστερά. Θα ακολουθήσετε αυτόν, ο Θεός να τον κάνει, δρόμο για 3700  μέτρα. Χαρακτηριστικό σημάδι, γεια εσάς, λίγο πριν το σημείο Χ οι δύο μαντρότοιχοι που γράφουν ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ, στα δεξιά σας.(αμ πώς).

    Καλό θα είναι να κάνετε κι εσείς κάνα τηλέφωνο.

    Για αυτούς που δεν το ξέρουν 6974412743 .[/u][/b]  

    [font=” ‘Franklin Gothic Medium'”] 

    Υ.Γ. Αν υπάρχει αντίρρηση ΚΑΙ για το τόπο, παρακαλώ να την εκφράσετε, και να προτείνετε.  [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #88173

    EXW XATHEI IDEI MIA FORA STIN ANAVISO..

    DEN KSANAXANOMAI…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #88175

    ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ GΡS ΑΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ..ΑΦΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΝΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ….ΑΣΕ ΔΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΧΕΙ ΡΕΜΑΤΑ ΚΑΙ…  ΠΕΡΙΚΛΗΣ + GPS= ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΑΟΣ……… ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΑΔΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΥΠΝΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    liolios στις #88199

      ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ? ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΑΡΕΤΕ ΔΗΛΩΝΩ ΣΥΜΕΤΟΧΗ,

     4 ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ Κ ΣΚΥΛΟΣ

    mai

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #88208

    ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ?ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ?

    ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΩΝ…….(ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΣΟΥ?????)

    ΤΙ ΡΩΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ???????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    452
    filaraki στις #88215

    Παρουσιάστηκε αναπάντεχα υποχρέωση ανήμερα Πρωτομαγιά. Εάν δεν καταφέρω να την αποφύγω σας εύχομαι να περάσετε υπέροχα. Αλλά θα το παλέψω μέχρι τελευταία στιγμή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #88218

    ELA RE FILE..

    OI ANTHRWPOI OYTE MIA TAMPELA DEN EXOUN…

    ITHELA NA BGW ATHINA KAI BGIKA P.FWKAIA…

    TI NA LEME TWRA..

    KAI I PLAKA EINAI OTI I WRA ITAN 3 TO VRADY KAI 4 EIXA RANTEVOY ME TON NICTA , GIA NA ANEVOYME OLOI  MAZI AMFIKLEIA..

    GIA NA KSEREIS OT DEN EFTEGA EGW POY ARGISAME TOTE..ALLA O DIMARXOS TOY STAYROY,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #88220

    GIA NA KSEREIS OT DEN EFTEGA EGW POY ARGISAME TOTE…(AN KAI EIXA KATEBASEI ΕΝΑ ΒΑΡΕΛΙ ΑΛΚΟΟΛ)..ALLA O DIMARXOS TOY STAYROY,

    ΡΕ ΣΥ ΣΕ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ????????????????ΠΑΛΙ ΤΡΕΛΛΑ ΠΟΥΛΑΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων