ΑΠΡΙΛΙΑΤΙΚΑ!!! τρυγόνια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 252 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #88340

    Έχω μια απορία.

    Κάθε Σεπτέμβριο λέμε ότι κυριότερη αιτία που δεν μένουν τα τριγόνια είναι τα φώτα, οι εξωχικές κατοικίες κ.λ.π.

    Τον Απρίλη που δεν ντουφεκιόνται με εξαίρεση κάνα 2-3 περιοχές γιατί περνάνε πουλιά και μένουν κιόλας?

    Τελικά τι είναι αυτό που φταίει για την ανυπαρξία του Αύγουστου -Σεπτέμβριου?

    Μήπως αυτά που βλέπουν τώρα οι συνάδελφοι είναι τα λιγοστά πουλιά που εξολωθρεύονται τις 2 πρώτες μέρες της έναρξης?

    Εκτός και αν το πέρασμα της Θάλασσας τα εξουθενόνει και παραβλέπουν την όχληση και τα λοιπά προβληματα που τον Σεπτέμβρη τα διώχνουν. Και είναι λογικό γιατί στην έναρξη τα πουλιά φτάνουν σε μας διασχίζοντας μονο στεριά. Τον Απρίλη όμως δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

    Οι δεν τόποι συγκέντρωσης για την μετανάστευση είναι στα βόρεια σύνορα μας όπου υπάρχει αφθονη τροφή και καλύτερο περιβάλον.

    Συμπέρασμα: τριγόνια τέλος τον Σεπτέμβρη.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #345686

    Όπως το είπες Κώστα. Τα πουλιά τώρα είναι κουρασμένα και πεινασμένα. Έχοντας διανθίσει μεγαλύτερες αποστάσεις πάνω από θάλασσα.

    Τον Σεπτέμβριο όμως έχουν την δυνατότητα να παρακάμψουν την Ελλάδα, η ακόμα και περάσουν νύχτα συνεχίζοντας το ταξίδι τους.  Εκτός και αν πάνω από την Ελλάδα χαλάσει ο καιρός, όπως έγινε πριν μερικά χρόνια και τα «κατέβασε»  στις γνωστές περιοχές. Εξ άλλου μην ξεχνάς ότι τώρα τα εξοχικά είναι ακόμα άδεια.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #88352

    Βασικά νομίζω πως το Σεπτέμβριο τα τρυγόνια έχουν στο μυαλό τους μόνο την Αφρική και τα θερμά κλίματα και περνούν βιαστικά, ενώ τον Απρίλη ψάχνουν μέρη για να φωλιάσουν. Στα μέρη μου (Μακεδονία) παίζουν κάποια πουλιά σε συγκεκριμένες τοποθεσίες που πάντα πιάνει πουλιά τέτοιο καιρό, στους κλασικούς αριθμούς (ούτε μείωση, ούτε αύξηση). Την προηγούμενη βδομάδα πάντως που ήμουν σε ταξίδι είδα και κάποια πουλάκια από το αυτοκίνητο στα ορεινά των Τρικάλων.

    Τώρα για το ντουφεκίδι τι να πω; Νομίζω πως στη Νότια Ελλάδα έχουν μεγαλύτερη έφεση σε αυτό διότι αποτελεί παραδοσιακό θήραμα. Εδώ πάνω περισσότεροι είναι αυτοί που κάθονται καρτέρι το βράδυ για γουρούνια και ζαρκάδια, παρά για τρυγόνια. Μονάχα μερικοί πιτσιρικάδες και συνταξιούχοι τα κυνηγάνε σποραδικά με τα αεροβόλα.

    Φυσικά το καταδικάζω απερίφραστα. Είναι δείγμα σκληρού χαρακτήρα να σκοτώνεις θήραμα απάνω στην αναπαραγωγή και νομίζω πως φανερώνει διαταραγμένο ψυχικά άτομο (όχι απαραίτητα με την κακή έννοια) που δεν έχει σταθμίσει σωστά τη θέση του στη φύση.

    Το να τους καταγγείλουμε η όχι είναι μεγάλο θέμα. Νομίζω πως αυτοί που κινούνται στην εξοχή και το διαπιστώνουν σε πραγματικό χρόνο θα έπρεπε να τηλεφωνούν στη θηροφυλακή. Δυστυχώς εμείς που τα μαθαίνουμε κατόπιν το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να τους συνετίζουμε όσο μπορούμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    stakaman στις #88356

    nνομιζω οτι η συνοχη καποιον τοπικων θηροφυλακων ειναι γεγονος προς τους συχωριανους τους!γιαυτο και θα επρεπε η θηροφυλακη να ανεπηρεαστη απο τοπικους συλλογους και παραγοντες αν και δεν νομιζω οτι θα υπαρξει και μεγαλη διαφορα

    καταστασεις τετοιες παντα θα υπαρχουν!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #88361

    ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ.ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ  ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΠ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ.ΔΕΧΤΗΚΑ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠΟ ΘΥΡΟΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΟΠΛΟΥ Η ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ.ΑΦΟΥ Ο ΘΥΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΥΧΗΘΗΚΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ.ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ.ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΣ ΠΡΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΝΟΜΙΜΑ ΤΑ ΑΠΡΙΛΙΑΤΙΚΑ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ!!!!!.ΕΛΕΟΣ.ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ:ΑΝΗΚΕΙ Η ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ;ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΝΟΜΟΙ;

    (ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ.ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΚΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΗΛΙΑ ΜΟΥ.ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΑ ΑΡΝΟΥΜΑΙ.ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟΥΤΟ:ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΑΣ.ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΟΝ ΝΟΜΟ.ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΤΣΙΠΑ ΑΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #88366

    Αρχική αποστολή από milou στίς 01 Mάϊος 2007

    …ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΑΣ.ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΟΝ ΝΟΜΟ.ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΤΣΙΠΑ ΑΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΜΙΛΟΥ

    ΑΛΛΑ ΑΣ ΣΤΕΛΝΑΝΕ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ ΘΥΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΛΛΑ Κ ΣΤΡΑΤΟ Κ ΜΑΤ ΚΤΛ Κ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΝΥΓΗΡΙ.ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΑΘΩΟΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ,ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ!!!!

    ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΑ Κ ΠΥΡΟΒΟΛΕΙ ΛΑΘΡΑΙΑ ΑΠΡΙΛΙΑΤΙΚΑ,ΔΕΝ ΦΟΡΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ!ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΟΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΑΣ ΤΑ ΤΟΥΦΕΚΙΣΟΥΝ ΛΕΒΕΝΤΙΚΑ ΤΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΤΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΔΥΣΚΟΛΑ!!ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ!!!

    ΜΑΓΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ,ΟΥΤΕ Η ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ!!

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΑΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΠΑΡΤΕ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΕ ΘΥΡΟΦΥΛΑΚΗ,ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ,ΚΑΝΑΛΙΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #88380

    ΤΙ!!! Μα είστε σοβαροί ρε παιδιά, με άδεια του Νομάρχη; Για ρίξτε μια ματιά στο Νόμο περί θήρας. Αυτό ονομάζεται νομαρχιακό πραξικόπημα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    716
    KERMEN στις #345690

    NΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΙ  ΣΤΟ ΤΙ ΛΕΜΕ.

    ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ & ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.

    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΖΑΚΥΝΘΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ. ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΘΗΡΟΦΥΛΑΞΗ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΓΝΩΣΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ  ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ “ΑΝΕΓΓΕΦΑΛΟΙ” ΠΟΥ ΚΥΝΙΓΟΥΝ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ “ΜΑΓΓΕΣ” ΟΣΟΙ  “ΜΑΛΑΚΕΣ”  ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ & ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ!!!!!!

    ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ  ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ‘Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΝΗΚΕΙ & ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ ΕΙΣΤΕ ΠΡΟΘΗΜΟΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΣΕ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΑΠΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ . ΥΠΑΡΧΟΥΝ & ΟΡΓΑΝΑ & ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΝΟΜΩΝ!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #88399

    Ναι παιδια κάντε το αυτό. Γράψτε μου το όνομα του θηροφύλακα αυτού που έδωσε την πληροφορία και αύριο το πρωί θα φροντίσω να κληθεί από τον εισαγγελέα της περιοχής του για να αναφέρει τις πηγές του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #88419

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ KERMEN ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΠΟΤΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΜΕ ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΧΩΡΟΣ.ΟΜΩΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΥΝΧΩΡΑΤΕ ΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ Η ΕΙΣΤΕ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΙ Η ΚΡΥΒΕΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΣΑΣ.ΓΙΑΥΤΟ ΣΑΣ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ:ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΑΠΡΙΛΙΑΤΙΚΟΥ ΤΡΥΓΟΝΙΟΥ ΔΙΕΞΑΓΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΜΦΕΒΑΛΑ ΓΙΑΥΤΟ ΛΙΓΟ.ΕΤΣΙ ΠΡΙΝ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΜΕ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ 10 ΜΕ 12 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ(!!!!!!!!) ΠΟΥ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑΝΝΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ.(ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΜΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΝΝΑ.)ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΞΑΝΑΑΜΦΕΒΑΛΑ.ΕΤΣΙ ΕΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 7:30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΑΜΠΕΛΟΧΩΡΑΦΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ.ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΨΗΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΕ ΞΑΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΛΗΣΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΙΣΑΩΡΑ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΦΕΞΕΙ ΣΤΗΝ ΔΗΜΑΙΝΑ ΠΟΥ ΟΙ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΝΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΠΕΔΙΟ ΒΟΛΗΣ!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    716
    KERMEN στις #88421

    ΦΙΛΕ MILOU. ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΛΕΓΕ & Ο ΦΙΛΟΣ Ο SOTIRISLAW Η ΣΥΓΚΑΛΙΨΗ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ ΙΣΟΔΗΝΑΜΕΙ ΜΕ ΕΓΚΛΗΜΑ. ΕΑΝ ΕΣΥ ΕΙΣΕ ΓΝΩΣΤΗΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΟΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙΣ. ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΝ. ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΣΥΝΧΩΡΕΣΕ ΜΕ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΖΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ, ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΠΛΑΣΜΕΝΗ ,ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΠΟΛΗ ΕΙΜΑΙ…. ΑΛΛΑ ΖΩ ΣΕ ΧΩΡΙΟ. ΟΜΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΑΠΡΙΛΙΑΤΙΚΑ, ΓΙΑ ΣΦΑΓΕΣ ΣΕ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ(δεν λεω οτι εξαληφθηκαν) κτλ ΜΟΥ ΦΕΝΟΝΤΑΙ  ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΚΡΙΝΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΥΣΤΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ. Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ & ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΟΥΝ. ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΡΚΕΙ. ΑΛΛΙΩΣ ΣΑΣ ΤΟ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΕΜΕΙΣ-ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΓΓΕΣ.

    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #345696

    Πότε αποσχίσθηκε η Ζάκυνθος από την Ελλάδα;Απ’ότι ξέρω,τις αποφάσεις για το κυνήγι τις εκδίδει το υπουργείο γεωργίας και όχι οι Νομαρχίες.Καλά και οι άλλοι με τα όπλα στην πλάτη και δεν τους σταμάτησε κανείς από την ΕΛ.ΑΣ;Εντάξει μικρό νησί είναι και πιθανόν να γνωρίζονται όλοι,αλλά αυτό είναι ιδιαίτερα προκλητικό.Μακάρι να διαβάζει κάποιος από το Υπουργείο Γεωργίας και να αναλάβει δράση.Αν και πολύ φοβάμαι πως είναι δύσκολο να σηκωθεί από την καρέκλα του…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #88423

    ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΕΩΡΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ…..ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ?????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    444
    ΠΑΚΗΣ στις #88425

    ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ….ΕΖΗΣΑ ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ ΛΟΓΩ ΠΡΩΗΝ ΚΟΠΕΛΑΣ ΕΚΕΙ….ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΦΑΓΗ…ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΝΟΜΙΜΑ ΜΕΣΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ….ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΘΕΙΟΣ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΕΚΕΙ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΑΚΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΜΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ ΓΕΜΑΤΕΣ….ΟΤΑΝ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΦΟΥ ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΕ ΝΑ ΠΙΑΣΤΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΟΤΙ ΕΔΩ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΑΣ….ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΑΥΤΕΣ….Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ….ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΤΟ ΝΗΣΙ ΤΕΛΗ ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΤΟΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΗ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ…”ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΛΟΓΩ ΕΛΕΙΨΗΣ ΑΤΟΜΩΝ ΑΔΥΝΑΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΟΛΑ”….ΤΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ….ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΕ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ…ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ…”ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΑ ΕΠΕΦΤΑΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΓΕΡΑΝΟ ΑΝΥΨΩΣΕΩΣ ΛΙΘΩΝ..”ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 1998-2002…..ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΕΚΕΙ ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΣΥΓΓΕΝΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΓΙΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΟΙ ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΙΣ ΜΗ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΝΤΑΕΙ ΑΗΔΙΑ ΤΕΛΙΚΑ….ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ Ή ΜΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ….. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #88427

    Η ομοσπονδιακή θυροφυλακή Πελλοπονήσου πρίν λίγες μέρες δημοσίευσε μια ανακοίνωση που συνοδευόταν από μια φωτό και αναφερόταν σε κατάσχεση μεγάλου αριθμού απο φίντες υδροβίων,

     και ρωτάω είναι δυνατόν να βρίσκει πλανάρια απο υδρόβια και να τα κατασχέτει και να μην συλαμβάνει έναν έστω έναν απο αυτούς που κυνηγάνε τρυγόνια που στην κυριολεξία κάποιες μέρες τα μέρη αυτά <καίγονται> στο τουφεκίδι?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 252 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων