Benelli SuperSport

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 76 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #90567

    Εγώ έχω την προηγούμενη supersport (centro) και είμαι ευχαριστημένος με το όπλο , αν και το βγάζω για κυνήγι λιγότερο από όλα μου τα όπλα .

    Tο δικό μου centro supersport είναι ελαφρύ (3,1-3,2κιλά) , πολύ αξιόπιστο και καλοζυγισμένο.

    Η μόνη μου αντίριση για το όπλο είναι όπως για όλες τις benelli , η λαβή του κοντακίου τους που είναι απαράδεκτη.

    Στην καινούργια supersport είναι σαφώς καλύτερη.

    Σε κάποιο μύνημα διάβασα ότι οι κρυογενείς κάνες είναι μόνο για το σκοπευτήριο.Είλικρινά εγώ δεν έχω βγάλει τέτοιο συμπέρασμα και δεν μπορώ να καταλάβω πως θα μπορούσε να βγεί.

    Εγώ το μόνο που έχω δει σε σχέση με την κάνη είναι ότι βγάζει γενικά σφικτές τουφεκιές πράγμα που ρεγουλάρεται με την σωστή επιλογή τσοκ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    Jonh στις #90572


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από hunter28 στίς 27 Ιούνιος 2007


    ΚΑΛΟ ΟΠΛΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ


    [/indent] ΓΙΑΤΙ  ΟΧΙ  ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    hunter28 στις #90589

    Εγώ έχω την προηγούμενη supersport (centro) και είμαι ευχαριστημένος με το όπλο , αν και το βγάζω για κυνήγι λιγότερο από όλα μου τα όπλα .

    Σε κάποιο μύνημα διάβασα ότι οι κρυογενείς κάνες είναι μόνο για το σκοπευτήριο.Είλικρινά εγώ δεν έχω βγάλει τέτοιο συμπέρασμα και δεν μπορώ να καταλάβω πως θα μπορούσε να βγεί.

    Βγαλτει για κυνηγι και μετα πες μου.Για μενα το λαθος της

    benelli ειναι οι κρυογενείς κάνες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #90592

    ΕΓΩ ΕΠΙΜΕΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ? ΓΙΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΟΙ ΚΡΥΟΓΕΝΕΙΣ ΚΑΝΝΕΣ? ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ?

    ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ CRIO ΚΑΙ 04 ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΒΛΗΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΟΣΗ…

    ΟΛΑ ΘΕΜΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ. ΑΝ ΕΞΟΙΚΕΙΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    hunter28 στις #90602

    ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΒΛΗΤΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΛΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ

    ΣΕ ΣΤΟΧΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΣΕ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΟΒΕΙ.

    ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ?

    ΠΑΡΕ ΛΑΓΟ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ,

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ

    ΤΑ ΤΣΟΚ ΣΤΗΝ SUPERSPORT ΕΒΑΛΕ ΠΙΟ ΜΑΚΡY EAN ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ

    ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ CRIO ΟΥΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #90604

    ΤΟ ΟΠΛΟ (CRIO) ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ. ΚΥΝΗΓΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΣΙΧΛΕΣ ΩΣ ΑΓΡΙΟΧΟΙΡΟΥΣ.. ΚΑΙ ΛΑΓΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟΚΕΦΑΛΑ…

    ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΤΟΥΦΕΚΙΣΕΙ ΠΑΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ KAI ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ, ΚΑΙ ΕΛΕΓΞΑ ΔΙΑΤΡΗΣΗ ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ. ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.

    ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ?

    ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΔΕΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #90605

    Φίλε μου , αν είσαι πάνω τα κόβει και τα παρακόβει ( εμένα μάλιστα μου έχει συμβεί να τα κόψει στα δύο ).

    Αν δεν είσαι πάνω όχι με crio , ούτε με μπαζούκας να τα χτυπάς δεν πέφτουν.

    Τα όπλα και τα φυσίγγια συνήθως φταίνε το λιγότερο και περισσότερο εμείς που είμαστε πίσω από αυτά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #90606

    ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ

    ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΑΣΤΟΧΙΕΣ ΤΑ ΟΠΛΑ… ΑΛΛΕΣ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ… ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΦΕΚΑΕΙ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    ULTRAXS στις #90607

    το ευκολο θυμα  το οπλο ..τα φυσιγγια ….αυτα δεν μπορουν να δικαιολογηθουν σε αντιθεση με εμας…

    γνωστος περυση τουφεκαει λαγο στα 10 μετρα με3αρια αστοχει και μετα του φταιγαν τα φυσιγγια…..τη να πεις… απλως σωπαινεις 

    φιλικα Κωστας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    ULTRAXS στις #90608

    παντως παιδια αυτες οι δικαιολογιες ειναι ο συμαντικοτερος λογος κατεμε που δεν επιτρεπει πολλους κυνηγους/σκοπευτες να φτασουν σε υψηλα σκοπευτικα επιπεδα  

    Κωστας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #90609

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.

    ΚΑΠΟΤΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ ΜΕ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ. ΚΑΤΙ ΓΚΡΑΔΑΚΙΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΟΛΕΜΙΚΑ ΣΕ ΛΕΙΟΚΑΝΑ ΧΤΥΠΑΓΑΝ ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ? ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΞΕΡΟΥΝ..

    ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ 1000 ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΛΟΓΩ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΙΑΣ.. ΑΦΟΥ ΕΚΟΒΑΝ ΕΚΕΙΝΑ ΤΟΤΕ, ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    MANOLIS27 στις #90626

    ΦΙΛΕ ΓΙΟΡΓΩ ΣΥΝΦΟΝΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΤΙΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΙΚΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ CRIO ΚΑΝΗ Η BENELLI ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΣΕ ΟΠΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΩΣΤΑ {CRIO ΚΑΝΗ}. ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟ ΑΥΛΟ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    19
    HUNDER21 στις #90651

    ΚΑΠΟΤΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ ΜΕ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ. ΚΑΤΙ ΓΚΡΑΔΑΚΙΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΟΛΕΜΙΚΑ ΣΕ ΛΕΙΟΚΑΝΑ ΧΤΥΠΑΓΑΝ ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ? ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΞΕΡΟΥΝ..

    1.παλια ειχε άυθονα κυνήγια και με σφεντόνα τα σκότωνες

    2.κανενας δεν ματιαζε ηταν ολοι καρτερατζηδες και εαν

    δεν καθοταν 2 πουλι κοντα δεν τουφεκουσαν καν!!

    τη crio την έχω και εγω δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος,

    αλλα για το σκοπευτήριο ειναι φοβερή να μην χαλάω το εργαλείο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #90653

    ΚΑΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΝΑΝ ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΜΕ ΣΦΕΝΤΟΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ… ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΟΥΛΙΑ ΜΑΖΙ ΕΝ ΜΕΡΗ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΦΕΚΑΓΑΝ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ. ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ Ο ΛΑΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΞΟΥΝ. ΟΥΤΕ ΤΟΥΦΕΚΑΓΑΝ 100 ΛΑΓΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ 5… ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ.

    ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΣΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑΣ.. Η ΑΓΟΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ 1 ΟΠΛΟ ΠΑΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ? ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ.

    ΤΕΛΟΣ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ Η CRIO ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΒΕΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΒΕΒΑΙΑ.

    ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΠΛΟ, ΠΡΟΪΟΝ ΠΑΝΤΑ ΕΠΩΝΥΜΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    Θωμάς στις #439997

    μάγκες έχω διαβάσει όλα αυτά που λέτε αλλά ακόμα δεν μου έχει λυθεί Η απορία αν κάνει για κυνήγι.Πείτε μου παρακαλώ γιατί σκέφτομαι να πάρω την Benelli super sport.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 76 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων