ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ..ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,346 έως 3,360 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #430322

    Οριστε ακομη μια παρτιδα φυσσιγγια που πηρα σημερα. Μοσχοβολανε μπαρουτι……

    Μ’αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι όσον αφορά τα νούμερα και τα βάρη … Wink. Ωραίοι συνδιασμοί.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #430324

    παιδια εγω πηρα 7 κουτια ισπανικα φυσιγγια 28 γρ , 4.5 ευρω , πιστευω μεχρι τον οκτωμβρη να με βγαλουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #430325

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>airman wrote:</div>
    Οριστε ακομη μια παρτιδα φυσσιγγια που πηρα σημερα. Μοσχοβολανε μπαρουτι……

    Μ’αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι όσον αφορά τα νούμερα και τα βάρη … Wink. Ωραίοι συνδιασμοί.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>http://www.youtube.com/user/AltairLusso</div>

    Κοιτα,τα 28γρ θα τα ριχνω με το πλαγιο που ανακατασκευασα  και το beretta 686 E,τα υπολοιπα,ψιλα και χοντρα φυσιγγια θα τα ριξω με την  Α400 Xtreme.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #430350

    Κοιτα,τα 28γρ θα τα ριχνω με το πλαγιο που ανακατασκευασα και το beretta 686 E,τα υπολοιπα,ψιλα και χοντρα φυσιγγια θα τα ριξω με την Α400 Xtreme.

    Το μάτι μου έπεσε στις επιλογές σου από τα 36γρ και πάνω…Wink. Τώρα μ’αρέσεις περισσότερο Laughing.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #430363

    παιδια εγω πηρα 7 κουτια ισπανικα φυσιγγια 28 γρ , 4.5 ευρω , πιστευω μεχρι τον οκτωμβρη να με βγαλουν

    Τάκη,από που τα πήρες αν επιτρέπεται;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #431793

    Καλημερα στην παρεα,

    Μηπως ξερει κανενας τι παιζει με τα STOKAS?

    Εκλεισε το εργοστασιο?Αν οχι μηπως ξερουμε τιμες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #431803

    Καλημερα στην παρεα, Μηπως ξερει κανενας τι παιζει με τα STOKAS? Εκλεισε το εργοστασιο?Αν οχι μηπως ξερουμε τιμες? [/quote

    Mαλλον εκλεισε !!!!!!Αλλα ρε φιλε και να μην εχει κλεισει ποιος τον εμπιστευεται μετα απο τοσες αλχημειες που ειχε κανει τα τελευταια χρονια!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #431810

    περσι ολη τη σεζον εριξα 4 κουτες απο τα δικα του τα αναμικτα(9-10)

    Σε γενικες γραμμες δεν με κρεμασανε…με την υγρασια λιγο ζοριστηκαν…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #433159

    Παιδιά έχει ρίξει κάποιος τα Λάμπρο Direct 34 gr. ?
    Είχα βολευτεί για χρόνια το Stokas Max D που με κύλινδρο στα 15 μέτρα άνοιγε ένα μέτρο, αλλά πλέον δεν το βρίσκω πουθενά και γενικά δεν θα το ξαναβρώ μιας και ο Στόκας θα κλείσει.

    Το Direct 34 έχει παρόμοιο σύστημα με ανάποδη τάπα, οπότε μάλλον θα συμπεριφέρεται παρόμοια. Τονίζω ότι το θέλω για κύλινδρο και όχι για σφιχτά τσόκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #433166

    Παιδιά έχει ρίξει κάποιος τα Λάμπρο Direct 34 gr. ?
    Είχα βολευτεί για χρόνια το Stokas Max D που με κύλινδρο στα 15 μέτρα άνοιγε ένα μέτρο, αλλά πλέον δεν το βρίσκω πουθενά και γενικά δεν θα το ξαναβρώ μιας και ο Στόκας θα κλείσει. Το Direct 34 έχει παρόμοιο σύστημα με ανάποδη τάπα, οπότε μάλλον θα συμπεριφέρεται παρόμοια. Τονίζω ότι το θέλω για κύλινδρο και όχι για σφιχτά τσόκ.

    Ειτε με κυλινδρο το ριξεις, ειτε με μισο, 2 αστερια θα παρεις μια διασπορα περιπου 1,20 επι1,20   στα 15 μετρα… Απλα με λιγο πιο σφιχτο τσοκ απο τον κυλινδρο διεκδικεις μια καλυτερη κατανομη, με λιγοτερα κενα εως και τα 25 μετρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #433168

    Ευχαριστώ για την απάντηση (και μια διόρθωση παραπάνω ενοώ το διασποράς MAX και όχι το ΜΑΧ D το απογκεντρωτικό).
    Άρα μου κάνει θα το δοκιμάσω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    144
    Γιάννος-12gauge στις #433249

    Παιδιά έχει ρίξει κάποιος τα Λάμπρο Direct 34 gr. ?
    Είχα βολευτεί για χρόνια το Stokas Max D που με κύλινδρο στα 15 μέτρα άνοιγε ένα μέτρο, αλλά πλέον δεν το βρίσκω πουθενά και γενικά δεν θα το ξαναβρώ μιας και ο Στόκας θα κλείσει. Το Direct 34 έχει παρόμοιο σύστημα με ανάποδη τάπα, οπότε μάλλον θα συμπεριφέρεται παρόμοια. Τονίζω ότι το θέλω για κύλινδρο και όχι για σφιχτά τσόκ.

    Θα συμφωνήσω με τον Άρη και θα προσθέσω την δική μου εμπειρία με αυτά τα φυσίγγια, όπου κανοντας δοκιμές σε διάφορες αποστάσεις, είδα ότι όσο μεγαλώνει η απόσταση, μεγαλώνει και το κενό στο κέντρο (θά’χεις ακούσει φαντάζομαι). Δυστυχώς έχω κρατήσει μόνο δύο φωτό με φουλ τσοκFrown .Ευκαιρία να βάλω τις φωτό , βέβαια το lambro ίσως αδικείται λόγω του χαρτιού 70 επί 100 έναντι 100 επί 100 σε εκατοστά του στόκαUndecided

    πάντως τα εμπιστεύομαι εξίσου! οι τουφεκιές ειναι στα 15 μέτρα με τσοκ μετρημένο με παχύμετρο 8/10 επί του αυλού 18.2 δίκανο baikal. Επίσης να πω πως το λάμπρο είναι 32 γραμμ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #433332

    καλο απογευμα! περα απο αυτα που σου ειπαν οι προλαλησαντες δοκιμασε τα jordan διασπορας σε νουμερο 10! ειναι με ελικοειδη διασπορεα 34γρ..γνωμη μου να βαλεις αντι για κυλινδρο, 4 αστρα θα σου βγαζει πιστευω καλυτερες κατανομες!! το εχω δοκιμασει πολυ καλο φυσιγγι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #433341

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Το στόκας το ξέρω σα φυσίγγι εδώ και χρόνια. Είναι η καλύτερη “σκορπιοσκαγιάστρα” για 10-15 μέτρα και το βάζω σε πρωινά καρτέρια καθώς και σε μπεκάτσα (όντως στο κέντρο αφήνει κενό). Το βάζω και πρώτο φυσίγγι σε τρυγόνι την πρώτη μέρα, μιας και τα πουλιά το πρωί είναι απονήρευτα και πετάνε χαμηλά (και έχουμε και 6 μήνες να τουφεκίσουμε) πέρσι ειδικά στο τρυγόνι κένταγε πρωί πρωί.

    Το Στόκας πλέον δεν το βρίσκεις πουθενά. Εγώ σήμερα παρέλαβα ένα κιβώτιο από το Στόκα που είναι υπο διάλυση. Πήγα από το εργοστάσιό του και το παράγγηλα πρίν 4 μέρες. Βέβαια έχει γεμίσει σε διαφορετικό κάλυκα, αλλά η τάπα είναι ίδια κ.λ.π. Λογικά  θα κλείσει και δε θα ξαναπάρω από εκεί.

    Στα πουλιά θα χρισημοποιώ το Direct 32 όταν τελειώσω αυτά του Στόκα.

    Φίλε 12gauge το Direct βγαίνει και σε 34 gr σε συσκευασίες των δέκα. Ρώτησα συγκεκριμένα για αυτό επειδή βγαίνει και σε χοντρά νούμερα που θέλω ένα φυσιγγι διασποράς για λαγό γιατί μερικές φορές είμαι σε πουρναρωτό που θα μου περάσει στα 10-15 μέτρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #433871

    Τί έγινε ρε παιδιά; 7  ημέρες πριν την έναρξη και δεν αναφέρει κανείς μας κάποια προμήθεια; Έχουμε όλοι μας κάπως πεσμένο ηθικό ή μου φαίνεται;   Smile

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,346 έως 3,360 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων