ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ..ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,511 έως 3,525 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #465731

    Κύριε Γιάννη καλησπέρα.
    Έχω δοκιμάσει στο κυνήγι με πολλή καλά αποτελέσματα τα RM (SIPE)25γρ.Τα φέρνει ο Σπηλιωτόπουλος στον πύργο τηλ.26210-29828 κιν.6936474098.
    Τα στέλνει στην Αθήνα με μεταφορική.Τιμή 6,5 ευρώ.
    Επίσης ο Παρδαλάκης στο Αιγάλεω έχει τα IMPERIAL 25γρ. στα 6,5 ευρώ και τα BP 26γρ. στα 7 ευρώ.Τηλ. 210 5310035

    Ευχαριστώ για τον κόπο σου να μου απαντήσεις.Θα τα λάβω υπόψη μου.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #465734

    Αν κάποιος συνάδελφος έχει δοκιμάσει (σε πίνακα / σκοπευτήριο) κυνηγητικά φυσίγγια 20 cal/70, 25 έως 28 γραμμαρίων, για Franchi Affinity. Θα ήθελα την γνώμη του προκειμένου να μειώσω τα προς δοκιμή φυσίγγια που θα αγοράσω. Με ενδιαφέρουν σε Νο 8 ή 9 και σε 5 ή 6. Ήδη έχω προμηθευτεί Lambro Classic (25) kai Cheddite (26). Αν είναι δυνατόν κάτω των 10Ε.
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    KALLISTON HELLAS
    Και δια το πιστόν
    Γιάννης Νικολακόπουλος

    </div>

    Αρκετά καλά φυσίγγια κ.Γιάννη είναι τα Navaro του Κύργια στα 28 γραμμάρια.
    Έχει νούμερα από 3 έως 10 και τιμή γύρω στα 8,50 Ευρώ.
    Δεν τα έχω δοκιμάσει στον πίνακα,αλλά στο κυνήγι με άφησαν ικανοποιημένο.

    http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=11&MID=17&langid=316&PID=1595

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #465735

    Χθες είχα τραπέζι (φάσσες) για ένα φιλαράκι που η γυναίκα του είναι Ιταλίδα… άσχετο θα μου πείτε, αλλά έχει και συνέχεια.
    Αφού φάγαμε, πιάσαμε συζήτηση για τα χρόνια που έζησε στην Ιταλία. Βρήκα λοιπόν την ευκαιρία και του λέω, δεν παίρνεις τον κουνιάδο σου (φανατικός κυνηγός) να τον ρωτήσεις κάποια πράγματα που θέλω. Αφού έμαθα αυτά που ήθελα, του είπα να ρωτήσει για συγκεκριμένη μάρκα φυσιγγιών (αν είναι καλά), αν τα δουλεύουν οι Ιταλοί και σε τι τιμή τα έχουν εκεί. Τα συγκεκριμένα κυκλοφορούν στην Ελλάδα σε τιμή 7,00-7,50 ευρώ τα 34 γρ. και είναι πολύ γνωστά. Η απάντηση του Ιταλού ήταν ότι είναι καλά, τα παίρνει και ο ίδιος και η τιμή τους εκεί είναι 5,00 ευρώ.

    Και το ερώτημα μου είναι… τόσο πολύ στοιχίζουν τα μεταφορικά από Ιταλία ή κάποιοι μας εκμεταλλεύονται;;;;;;

    <hr&gt
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Για ποια φυσιγγια μιλας;Απλα ρωταω μιας και οι Ιταλοι τα θεωρουν καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #465738

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:</div>
    Eμένα, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η τιμές των ελληνικών τσιχλοφύσιγγων…. σε μια περιήγηση που έκανα στο <span class=”rr9gm” id=”rr9gm_1″ style=”height: 14px;”>internet</span>…τα περισσότερα κυνηγομάζα, ελληνικά τσιχλοφύσιγγα, τα πουλάνε γύρω στα 7,5 ευρώ και ίσως λέω λίγα, την στιγμή που μπορείς να βρείς ιταλικό στα 32 γρ πάντα, με 6,5…
    Συγκρινόμενα λοιπόν τα Ιταλικά, με τα ελληνικά, σαφώς και μια τιμή της τάξης των 7 ευρό για 34 γρ είναι μια καλή τιμή, όσο και αν αυτή η διαφορά των 2 ευρώ από την χώρα παραγωγής μας ξενίζει, δικαιολογείται πιό εύκολα, αν υπολογίσουμε , μεταφορικά, κέρδος εισαγωγέα, κέρδος εμπόρου, από ότι να πάρω ένα ελληνικό φυσίγγι στα 32γρ και να δώσω περισσότερα από ότι το εισαγώμενο….

    Θεοφάνη φίλε μου συγνώμη αλλά οι τιμές στα 32 γρ από ελληνικές εταιρείες είναι πολύ φθηνότερες. Υπάρχουν φυσίγγια ελληνικά στα 6 ευρώ που είναι πολύ καλά, μπορεί και καλύτερα από τα ιταλικά. Θα μπορούσα να αναφέρω δεκάδες αλλά πιστεύω ότι ο Γιώργος (<span class=”rr9gm” id=”rr9gm_2″ style=”height: 12px;”>Kapnas</span>) και ο Κώστας (ksap) γνωρίζουν καλύτερα.
    Σημειώνω επίσης ότι μέχρι πέρυσι και για πάνω από 30 χρόνια προσωπικά έριχνα τα ΜΑΥΡΑ-32 της Πυρκάλ που για μένα ήταν κορυφή και σε τιμή κάτω από 6 ευρώ.

    ΥΓ. Σαφώς στα ελληνικά, η τιμή για κιβώτιο είναι ακόμη χαμηλότερη (κάτω από 6 ευρώ).

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Κώστα, δε διαφωνώ σε αυτό που λές, και εγώ βρήκα ελληνικό φυσίγγι στα 6 ευρώ και φυσικά το αγόρασα, από μεγάλο έλληνα κατασκευαστή, που αν και κάνει και αυτός τις αλχημείες του, σε γενικές γραμμές τον εμπιστεύομαι,και σαφώς θέλω να στηρίζω τους έλληνες κατασκευαστές, σίγουρα αν ψαχτείς βρίσκεις, η έρευνα μου αφορούσε καθαρά σελίδες με κυνηγομάγαζα στο ίντερνετ….παραθέτω και ένα λίνκ από ένα γνωστό site ( skroutz), με τις τιμές που σας προανέφερα…και αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα….αν κάτσετε και ψαχτείτε με διάφορα κυνηγομάγαζα θα διαπιστώσετε για τι τιμές μιλάμε….

    http://www.skroutz.gr/c/1318/bullets.html?keyphrase=%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B3%CE%B9%CE%B1+32

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #465740

    Βαζεις τα υλικα και σου κανω ενα φασσοφυσιγγο σκετο «φονικο οπλο 34γρ»

    Τώρα τι να πω… χρειάζεται και ερώτημα;;; Να προλάβουμε όμως τα πρώτα μπασίματα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #465745

    Για ποια φυσιγγια μιλας;Απλα ρωταω μιας και οι Ιταλοι τα θεωρουν καλα.

    Χρήστο σου έστειλα pm

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #465753

    Αρκετά καλά φυσίγγια κ.Γιάννη είναι τα Navaro του Κύργια στα 28 γραμμάρια.
    Έχει νούμερα από 3 έως 10 και τιμή γύρω στα 8,50 Ευρώ.
    Δεν τα έχω δοκιμάσει στον πίνακα,αλλά στο κυνήγι με άφησαν ικανοποιημένο.

    Γιώργο ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Θα το δοκιμάσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #465754

    Διπλοεγγραφή

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #465800

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>akis_a wrote:</div>
    για ποια μιλας???

    Ποσα δινεις για να μαθεις;;;

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>kokerkost 64 wrote:</div>
    Δυστυχώς Γιώργο έχεις δίκιο…

    Βαζεις τα υλικα και σου κανω ενα φασσοφυσιγγο σκετο «φονικο οπλο 34γρ»

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το αργο ειναι μαλακο και το μαλακο..γρηγορο.”
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.

    </div>

    θα σε κερασω ενα δειπνο στο χωριο…το γνωστο…θα ανεβεις??

    πες το σε εμενα να το δοκιμασω μιας κ εχω supersport να πω κ στο κωστα αμα κανει..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #465803

    Αν κάποιος συνάδελφος έχει δοκιμάσει (σε πίνακα / σκοπευτήριο) κυνηγητικά φυσίγγια 20 cal/70, 25 έως 28 γραμμαρίων, για Franchi Affinity. Θα ήθελα την γνώμη του προκειμένου να μειώσω τα προς δοκιμή φυσίγγια που θα αγοράσω. Με ενδιαφέρουν σε Νο 8 ή 9 και σε 5 ή 6. Ήδη έχω προμηθευτεί Lambro Classic (25) kai Cheddite (26). Αν είναι δυνατόν κάτω των 10Ε.

    Ένας καλός μου φίλος, που τώρα 2-3 χρόνια ρίχνει με ένα 20αρι Browning 525 κι έχει δοκιμάσει σχεδόν όλα τα φυσίγγια 20 cal. που κυκλοφορούν, φέτος δοκίμασε τα κυπριακά VICTORY 20ga. Felt και είναι κατενθουσιασμένος! Όλο το καλοκαίρι τα έριχνε στο σκοπευτήριο (sporting) με εξαιρετικά αποτελέσματα. Τα βρήκε γύρω στα 9,5 €, αν θυμάμαι καλά.
    Βγαίνουν σε 28 γρ. Νο.6 και σε 24 γρ. Νο.7 1/2 και 9. Είναι με μπαρούτι A1 ή A1 speciale και “μάλλινη” τάπα.
    Φέτος μάλιστα κυνήγησε πρώτη φορά με το 20αρι πέρδικα (κυνηγά σχεδόν αποκλειστικά πέρδικα, στη μαδάρα) και όταν μου διηγιόταν τις πρώτες του εξορμήσεις ήταν τρισευτυχισμένος από τις επιτυχίες του, “γελούσαν και τα αυτιά του” που λένε!
    Νομίζω στο κυνήγι πήρε τα Νο.6 ενώ στο σκοπευτήριο έριχνε τα Νο.7 1/2.
    Υ.Γ. Μερικά που μου είχε δώσει για να τα “σφάξω” να δω τα υλικά, είχαν 25-25,4 γρ. σκάγια κι ας γράφουν 24.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giwrgos7 στις #465804

    καλισπερα παιδια εχει δοκιμασει κανεις τα PELOPS LIGHT 30γρ??ειναι ελληνικο φυσιγγι κ απιστευτα οικονομικο…πιστευω οτι για περπατητο
    ειναι οτι πρεπει..θα ηθελα να ακουσω την αποψη σας!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    Stavros de στις #465805

    ρε παιδιά 8-9 ευρό για φυσίγγια cal 20 είναι απαγορευτικά ακριβά! εννοείται πώς υπάρχουν καλά! για μένα τα καλύτερα είναι τα nobelsport speed 28gr αλλά 9,5 ευρό το κουτί κάνουν τζιζ!!!
    εγώ γεμίζω και μου βγαίνουν γύρο στα 5 ευρό το κουτί!

    cal 20 for all!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #465806

    Ένας καλός μου φίλος, που τώρα 2-3 χρόνια ρίχνει με ένα 20αρι…………είχαν 25-25,4 γρ. σκάγια κι ας γράφουν 24.

    Σ’ ευχαριστώ πολύ Στέλιο, αν τα βρω θα τα δοκιμάσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #465807

    ρε παιδιά 8-9 ευρό για φυσίγγια cal 20 είναι απαγορευτικά ακριβά!….

    Δυστυχώς αυτοί είναι οι νόμοι της αγοράς, ότι ξεφεύγει από την πεπατημένη “κοστίζει”. Παρόλο που το 20αρι ανεβαίνει στην χώρα μας οι τιμές καλά κρατούν,όχι μόνο στα φυσίγγια αλλά και στα όπλα. Το 12άρι Franchi Affinity wood έχει 950Ε. Το 20άρι (με το λιγότερο υλικό) έχει 1250Ε. Αν διαβάσατε στο Hunter Passion 1100Ε είναι λάθος. Απορώ πως την διαφημίζουν, εδώ στο φόρουμ μας, για ίδια τιμή με την 12άρα. Δεν θα εκπλαγώ αν και η ζώνη για 20άρια είναι ακριβότερη. Ενέδωσα στον οικονομικό αυτό “βιασμό” για να συνεχίσω να κυνηγώ παρά το πρόβλημα μέσης που έχω αυτόν τον καιρό, αλλιώς δεν θα πλήρωνα, εν γνώση μου, αυτό το πόσον και δη για καραμπίνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #465808

    Ένας καλός μου φίλος, που τώρα 2-3 χρόνια ρίχνει με ένα 20αρι…………είχαν 25-25,4 γρ. σκάγια κι ας γράφουν 24.

    Σ” ευχαριστώ πολύ Στέλιο, αν τα βρω θα τα δοκιμάσω.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    <span class=”f1252n” id=”f1252n_1″ style=”height: 12px;”>KALLISTON HELLAS</span>
    Και δια το πιστόν
    Γιάννης Νικολακόπουλος

    </div>

    Aν σας ενδιαφέρει, τα συγκεκριμένα, τα φέρνει η Dispan στην Πειραιώς

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,511 έως 3,525 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων