ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ..ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,676 έως 3,690 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    62
    Mad-Man στις #508252

    Με aquilla είναι γεμισμένα, λες να φταίει η πυρίτιδα? Εσύ σε ποια φυσίγγια είχες πρόβλημα?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #508253

    Mad Man σου έγραψα ότι ήταν Aquila πριν μου το γράψεις εσύ… χαχα είδες σύμπτωση. Λοιπόν πριν χρόνια είχα γράψει για αυτό το πρόβλημα εδώ στο forum και κάποιος μου είχε απαντήσει ότι η εταιρεία τώρα βγάζει την Aquila 2 ή κάτι τέτοιο. Δεν είμαι όμως σίγουρος ότι αυτό ισχύει, χρειάζεται μερικές ερωτήσεις στα κατάλληλα άτομα. Όχι σε μαγαζάτορες αλλά σε φίλους ιδιογομωτές. Μακάρι κάποιος να μας απαντήσει…Πάντως εγώ δεν μπορώ να βλέπω το όπλο μου τόσο καρβουνιασμένο από τα κατάλοιπα και την αποφεύγω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #508411

    Ειδατε τα Imperial που εβαλε ο Καλκαντζακος στο site του…

    Αν ειναι τα παλια …αξιζουν !!!

    Ξερει κανεις ;;;

    Τα 32 γραφει οτι βγαινουν απο νουμερο 4….μαλλον λαθος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #508419

    Φίλε tasos τα Ιmperial του Καλκατζάκου μου φαίνονται για καινούργια. Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά είμαι ευχαριστημένος από ότι Ισπανικό έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα και σίγουρα θα πάρω μερικά κουτάκια.

    Παιδιά εδώ παραθέτω τιμές φυσιγγίων όπως τις πήρα τηλεφωνικά την περασμένη εβδομάδα από κυνηγομάγαζα στην περιοχή μου. Στο κάτω κάτω αυτή είναι και η αξία αυτού του θέματος:

    Κένταυρος: Silver 6 ευρώ, Lambro Tordo 32 gr 6,5 ευρώ, Lambro Tordo 30 gr 6 ευρώ.

    Παρδαλάκης Αιγάλεω: Lambro Tordo 32 gr 6,6 ευρώ, Lambro Tordo 30 gr 6,3 ευρώ.

    Μόνο για αυτά ρώτησα, ίσως σε άλλες μάρκες οι τιμές  + – να είναι διαφορετικές.

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #508576

    Πρός τους αγαπητούς μου τσιχλάδες……που δεν κρατιούνται…..!!!!!……. :yahoo:

    Σήμερα πέρασα από τον Καλκατζάκο και είδα ότι είχε τα IMPERIAL SPAIN 64,50 ευρώ

    την κούτα.

    Υγεία σε όλους…….. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #509148

    Φίλε Mad Man μήπως ξέρεις τι πυρίτιδα έχουν ? Εγώ κάποτε είχα αυτό το πρόβλημα με Aquila..

    <hr />

    1ος Κυν.Συλ. Πειραιώς Cynergy Hunter, Maxus Premium.

    το πρόβλημα της ατελης  καυσης και των πολλων καταλοιπων στην κανη , δεν οφείλεται στην πυριτιδα αλλα στην λαθος καυση της , η ισχυς του καψουλιου αλλα και το σωστο φορτιο  αναλογα την προοδευτικοτητα της πυρίτιδας , καθοριζουν σε μεγαλο βαθμο την σωστη καυση της κάθε πυρίτιδας , πολλοι κατασκευαστες στο βωμο του κερδους βαζουν ότι καλυκα και καψουλι βρισκουν φθηνοτερο , δεν αναφέρομαι σε κανεναν συγκεκριμένα προς αποφυγή παρεξηγησεων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #509157

    Λοιπόν σήμερα δοκίμασαμε τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη. Τα 30 και 32 γραμμάρια με csb. Η πρώτη εντύπωση ηταν παρα πολυ καλη. Ρίχτηκαν με το 828u και τη raffaello του ξαδέρφου και όσα πουλιά ακούμπησαν ξεραθηκαν ακαριαία , 3 εκ των οποίων σε οριακά υψη. Ανακρουση στο δικανο απλα ανεπαίσθητη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #509780

    fantom 31gr  με  benelli  kai  fabarm  πολυ τιμιο φυσιγγι  για  τα  λεφτα του…ξερα πουλια  ακομα και σε οριακες βολες……..

    το επομενο Σ_Κ  θα δοκιμαστουν και σε 32gr

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #509783

    Φέτος για fantom και Ρουμελιώτη ακούγονται τα καλύτερα. Του δεύτερου εχω ρίξει αρκετά πλέον 32αρια με csb  και λέω μακάρι ο άνθρωπος να συνεχίσει να δίνει φτηνά αλλά καλά φυσίγγια στον κοσμο. Για εμένα φέτος έκλεισε σε saga sporting και τα προαναφερθέντα του Ρουμελιώτη.Πουλια να βρούμε να τα ριξουμε!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522944

    Λοιπον το πρώτο φορτίο απο Ρουμελιωτη για φέτος ηρθε. 20 κουτιά csb32 , 40 28άρια κυνηγετικα , 20 28άρια με piston skeet , 10 33άρια με Α1 και 10 34άρια με psb. Ελπίζω ως τις γιορτές να χρειαστεί να πάρω κι αλλα!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522945

    mitsosvinci,θαυμαζω αδερφε αυτα τα ΤΕΡΑΤΩΔΗ νουμερα φυσιγγιων που αγοραζεις!Εγω,αν και μερικα χρονια πιο μεγαλος και συνεπως καπως παλιοτερος κυνηγος απο σενα,ΠΟΤΕ μου δεν ερριξα τοσα φυσιγγια.Ισως μια πιθανη εξηγηση να ειναι οτι χτυπας τσιχλο-πρωταθλημα καθε χρονο,καθως και το οτι καρακαξες-κουρουνες σε βλεπουν απο μακρια και κλαινε…Εγω θα ηθελα να σκοτωνω κορακοειδη,δυστυχως ομως δε γνωριζω μερη στο νομο Θεσσαλονικης με μεγαλη συγκεντρωση απο αυτα τα παλιοπουλια.Αnyway,μακαρι η Παναγια να σε εχει γερο ωστε να τα ευχαριστηθεις και φετος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522946

    Γιατρέ καλημερα και ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου. Καιω πολύ φυσιγγι κάθε χρόνο είναι η αλήθεια. Βέβαια ρίχνει και ο πατέρας μου μερικά κουτιά από αυτα. Όσο για τα κορακοειδη όταν ήμουν φοιτητής στην Θεσσαλονίκη θυμάμαι το σούρουπο περνούσαν πάνω από το ΑΠΘ χιλιάδες. Από κάπου έρχονται και κάπου θα πιάνουν όλα αυτα! Με λίγο ψάξιμο πέριξ της πόλεως θα βρεις σίγουρα κάποιο σημείο που να τα περιμένεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #522960

    Μητσαρα… σε φανταζομαι στο καρτερι και διπλα παρκαρισμενο βανακι με φυσιγγια…..χαχαχαχα.                                     Ευχομαι τελος Οκτωβρη να ξανααγορασεις…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522962

    Ε κοίτα να δεις άλλοι έχουν κατοχικό σύνδρομο και φορτώνουν χαρτί υγείας και μακαρόνια. Εγώ φορτώνω φυσίγγια!!!! Ο καιρός κάνει κουμάντο για τα αποδημητικά άρα και για τα φυσίγγια που θα κάψουμε για αυτα. Οι μακροπρόθεσμες εκτιμησεις δεν μου αρέσουν καθόλου , βασικά είναι εφιαλτικες,  αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #526221

    Καλησπέρα σε όλους ….

    Που θα μπορούσα να βρω Αθήνα η Εύβοια τα diana του Τάτση από Άρτα ;;

    Επίσης αν όλα πάνε κατ’ευχην , επιτέλους να δοκιμάσω τα golden του Σταματιάδη από Δράμα στην έναρξη ….😀

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,676 έως 3,690 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων