ΑΛΑΛΟΥΜ!!!

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    vlataki στις #92113

    Σε ρωτήσα γιατί από το μήνυμα σου, κατάλαβα ότι ή ιστορία αυτή έγινε στα γραφεία του συλλόγου σας. Και λέγοντας ότι τελικά η κοπέλα δέχθηκε να βάλει την σφραγίδα ψιλόκόμπλαρα λίγο, γιατί την φώτο την σφραγίζει κανονικά το Δασαρχείο, βάζει ημερομηνία έκδοσης και υπογράφει ο δασικός υπάλληλος. Επίσης, το παλιό βιβλιαράκι ποτέ δεν πετιέται αλλά επίσυνάπτεται μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά και την αίτηση και ουσιάστικά παραδίδεται στην δασική αρχή. Σε περίπτωση που δεν προσκομιστεί το πάλιο βιβλιαράκι πρέπει να κατατεθεί Υ.Δ. περί της απωλείας του.

    Επειδή έχω διατελέσει ταμίας & γραμματέας του συλλόγου μας γνωρίζω πάρα πολύ καλά το τί προβλέπει & τι απαιτεί ο νόμος και από αυτά που βλέπω τελικά επικρατέι όντως  ΑΛΑΛΟΥΜ !!!! 

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #92115

    Quote: Τέλος πάντων την άδεια την πήρα με το κακήν κακώς έβαλα την κοπέλα να βάλει δίπλα από την φωτό που θα βάλω τη στρογγυλή σφραγίδα & την υπογραφή της & όταν με βγάλει ο δρόμος από κει μου είπε να περάσω να σφραγίσουν & την άκρη της νέας φωτογραφίας.[/quote]


    Αυτό φίλε είναι παράνομο.Αν σε πιάσει η ΕΛ.ΑΣ θα τρέχεις κι εσύ και η κοπέλα που έβαλε την υπογραφή της.Μην το ρισκάρεις να πας με αυτή την άδεια για κυνήγι.

    Επίσης,είναι υποχρεωμένοι να επιστρέφουν τη φωτογραφία στον κάτοχό της.Κακώς δε στην έδωσαν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #92154

    [Σημείωση] Αρχική αποστολή από Royal Hunt στίς 27 Aυγουστος 2007

    Quote: Τέλος πάντων την άδεια την πήρα με το κακήν κακώς έβαλα την κοπέλα να βάλει δίπλα από την φωτό που θα βάλω τη στρογγυλή σφραγίδα & την υπογραφή της & όταν με βγάλει ο δρόμος από κει μου είπε να περάσω να σφραγίσουν & την άκρη της νέας φωτογραφίας.[/quote]


    Αυτό φίλε είναι παράνομο.Αν σε πιάσει η ΕΛ.ΑΣ θα τρέχεις κι εσύ και η κοπέλα που έβαλε την υπογραφή της.Μην το ρισκάρεις να πας με αυτή την άδεια για κυνήγι.

    Επίσης,είναι υποχρεωμένοι να επιστρέφουν τη φωτογραφία στον κάτοχό της.Κακώς δε στην έδωσαν.

    [/]

    H απάντησή τους ήταν ότι το παλιο βιβλιάριο το πέταξαν μαζί με τη φωτογραφία.Έκανα την φασαρία μου αλλά δεν βγάζεις άκρη με αυτούς.Το απόγευμα θα πάω να μου σφραγίσουν τη νέα φωτογραφία.Ότι & να τους πω είναι λίγο…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    fotismosxandreas στις #92191

    Φίλε μου η φωτογραφία σφραγίζετε από το δασαρχείο, και υπογράφετε από το δασαρχείο το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας στο σύλλογο σου και αυτοί να στείλουν την άδεια στο δασαρχείο αυθημερόν να σφραγίσουν τη φωτογραφία και να την υπογράψουν.

    Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα  εάν η φωτογραφία είναι ξανά σφραγισμένη  αλλά με τίποτα μην σφραγίσεις τη φωτογραφία με σφραγίδα και υπογραφή του συλλόγου είναι παράνομο και θα έχεις  προβλήματα και εσύ και ο σύλλογος  σε επικείμενο έλεγχο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    fotismosxandreas στις #92246

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ 

    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ  ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕ 120 ΕΥΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΨΗΦΙΑΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΚΤΥΠΩΤΗ  ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ ΕΚΤΥΠΩΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΚΟΣΤΟΣ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΕΛΑΝΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ)ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ  ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΑ

     ΕΓΩ  ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΟ ΕΧΩ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΩ ΕΙΣΠΡΑΞΗ

    ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΩΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΑΡΧΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ Η ΦΩΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΛΟΣ ΜΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ.

    ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ  ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ. ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΞΙΩΜΑ ΑΣ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ  ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΣ – ΤΑΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΜΕ ΒΑΡΔΙΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΑΔΕΙΕΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.

    ΑΝ ΘΙΓΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ  ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ

    ΑΥΤΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #92249

    Συγχαρητήρια Φώτη!!
    Αν σκεφτόμασταν όλοι έτσι θα ήταν πολύ διαφορετικά τα πράγματα για το Κυνήγι.  Και όχι μόνο για το Κυνήγι αλλά και για πολλούς άλλους τομείς της καθημερινής ζωής μας.

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από fotismosxandreas στίς 30 Aυγουστος 2007


    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ 
    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ  ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕ 120 ΕΥΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΨΗΦΙΑΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΚΤΥΠΩΤΗ  ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ ΕΚΤΥΠΩΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΚΟΣΤΟΣ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΕΛΑΝΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ)ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ  ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΑ

     ΕΓΩ  ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΟ ΕΧΩ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΩ ΕΙΣΠΡΑΞΗ

    ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΩΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΑΡΧΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ Η ΦΩΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΛΟΣ ΜΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ.

    ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ  ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ. ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΞΙΩΜΑ ΑΣ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ  ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΣ – ΤΑΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΜΕ ΒΑΡΔΙΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΑΔΕΙΕΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.

    ΑΝ ΘΙΓΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ  ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ

    ΑΥΤΑ


Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων