ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 109 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    326
    cougar στις #93658

    Kostask έχεις δοκιμάσει να του μάθεις να φερμάρει κατ’εντολή;  Αν το κάνεις μπορείς να διορθώσεις το ότι «σπάει» την φέρμα. Δεν θεωρώ κακό να κυνηγήσει και να πιάσει πουλιά όσο είναι κουτάβι … αυτό θέλετε να πωρωθεί με τα πουλιά… θέλετε έναν σκύλο birdjunky… δοκίμασε να του μάθεις να φερμάρει κατ’εντολή κάνε μερικά εκπαιδευτικά κρύβοντας πουλιά και θα δεις πόσο γρήγορα θα λυθεί το πρόβλημα…

    Πρόβλημα είναι όταν ο σκύλος ΔΕΝ φερμάρει καθόλου όχι όταν «σπάει» την φέρμα…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #93660


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DimitrisC στίς 25 Σεπτέμβριος 2007


    Εάν συνέβαινε το αντίθετο, τότε κανένα σκυλί που θα είχε μυρίσει την πεδινή πέρδικα που “βρομάει” από μακριά, δε θα καταδεχόταν το άγριο ορτύκι.

     

    Δημήτρης


    [/indent]

    Δημήτρη νομίζω ότι η πεδινή πέρδικα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από τα ορτυκάκια που ζουν σε κλουβάκια χωρίς να έχουν πετάξει ποτέ στην σύντομη ζωή τους. Απλά οι πεδινές έχουν εντονότερη οσμή από μια βουνίσια. Από τα εκατοντάδες εκπαιδευτικά που γίνονται στις περιοχές που ζουν, έχουν αποκτήσει τεράστια εμπειρία και πολλές φορές πλην της εποχής του ζευγαρώματος συμπεριφέρονται το ίδιο με όλα τα άγρια θηράματα.

    Ο Kalliston έχει αναφερθεί παλιότερα και στον τρόπο που πρέπει να γίνει το μάθημα αλλά και στις προδιαγραφές των πουλιών που θα χρησιμοποιήσουμε.

    Περιλιπτικά αναφέρω ότι επιλέγουμε τα πιο δυνατά και υγειή ορτύκια, τα βάζουμε σε κλούβα που το μέγεθος (ύψος – πλάτος) επιτρέπουν το πέταγμα. Τα αφήνουμε αρκετές μέρες δίνοντας μόνο σπόρους. Κατόπιν όταν νομίζουμε ότι είναι έτοιμα, θυσιάζουμε μερικά για να δούμε στην πράξη την συμπεριφορά τους. Αν ξέρουν να κρυφτούν, αν πετάνε σε μεγάλη απόσταση τότε είναι πραγματικά έτοιμα. Τα αφήνουμε σε χωράφι αρκετές ώρες νωρίτερα πριν πάμε με το σκύλο.

    Βεαίως οι επαγγελματίες εκπαιδευτές τα χρησιμοποιούν αλλά ξέρουν πως να το κάνουν και δεύτερον δεν μπορούν να τρέχουν σε μέρη που δεν είναι σίγουρο ότι θα βρούν πουλιά. Εκτός αυτού φροντίζουν να έχουν κατάλληλα πουλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    81
    kurz-mpek στις #93662

    ΓΙΑ ΗΜΕΡΟ ΟΡΤΥΚΙ ΜΗΛΗΣΑ ΓΙΑ 2-3 ΦΟΡΕΣ!ΤΟΝΙΣΑ,ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΥΨΟΜΑΤΑΚΙ,ΠΕΤΑΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΤΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ!ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΟΠΛΟ!ΔΕΝ ΜΗΛΗΣΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ 10 ΟΡΤΥΚΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΧΟΙΝΙΑ!ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΗΜΕΡΟ ΟΡΤΥΚΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΓΡΙΟ!ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ,ΤΟ ΚΟΥΝΑΒΙ,Ο ΣΚΑΝΤΖΟΧΟΙΡΟΣ,Η ΓΑΛΙΑΝΤΡΑ?ΑΝ ΝΑΙ ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΝΑ ΑΓΡΙΟ ΠΟΥΛΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ 10 ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝΙΣΑ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΚΟΥΤΑΒΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΣΕ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ!

    ΦΙΛΕ kostask ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΤΙ ΓΡΑΦΕΤΑΙ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #93663


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kurz-mpek στίς 25 Σεπτέμβριος 2007


    ΓΙΑ ΗΜΕΡΟ ΟΡΤΥΚΙ ΜΗΛΗΣΑ ΓΙΑ 2-3 ΦΟΡΕΣ!ΤΟΝΙΣΑ,ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΥΨΟΜΑΤΑΚΙ,ΠΕΤΑΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΤΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ!ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΟΠΛΟ!ΔΕΝ ΜΗΛΗΣΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ 10 ΟΡΤΥΚΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΧΟΙΝΙΑ!ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΗΜΕΡΟ ΟΡΤΥΚΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΓΡΙΟ!ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ,ΤΟ ΚΟΥΝΑΒΙ,Ο ΣΚΑΝΤΖΟΧΟΙΡΟΣ,Η ΓΑΛΙΑΝΤΡΑ?ΑΝ ΝΑΙ ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΝΑ ΑΓΡΙΟ ΠΟΥΛΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ 10 ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝΙΣΑ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΚΟΥΤΑΒΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΣΕ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ!

    ΦΙΛΕ kostask ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΤΙ ΓΡΑΦΕΤΑΙ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ!


    [/indent]Καλά άστο…… όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    81
    kurz-mpek στις #93664

    ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΦΙΛΕ???

    ΕΓΩ ΓΡΑΦΩ ΠΕΝΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΟΧΙ!Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!

    Η ΑΓΝΟΙΑ ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΑ ΦΙΛΕ ΚΟSTASK!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #93679

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΑΛΩΝΕΤΕ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΛΕΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΥΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ.

    ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΥΛΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΓΑΖΑΤΕ ΜΙΚΡΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΕ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #93681

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ. ΙΣΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑΣ ΖΗΤΑΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΙ ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ ΣΕ ΚΑΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ . ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΕΨΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΤΟΥ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ.

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ-ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ.

    Εάν συνέβαινε το αντίθετο, τότε κανένα σκυλί που θα είχε μυρίσει την πεδινή πέρδικα που “βρομάει” από μακριά, δε θα καταδεχόταν το άγριο ορτύκι.

     

    Δημήτρης

    ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑΣ Η ΜΙΑ ΝΕΑΡΗ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΝΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΝΤΡΕΣΣΑΡΗ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΟΡΤΥΚΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕ ΓΡΑΜΜΗ ΤΙΣ ΠΕΔΙΝΕΣ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΡΤΥΚΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΕΔΙΝΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #104135

    ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΣΕ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    pao στις #104341

    και εγω με την σειραμου δημητρη να σου ευχηθω να το χερεσαι,μη το φοβασε να το βγαζεις,10-15 λεπτα σε ευκολο εδαφος,που να εχει αγριο ορτυκι,και ξαφνικα θα δεις αυτο που θελεις,θα σου δειξω φωτο,του δικουμου,περσυ,που ηταν,6 μηνων. γιωργος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Κάπα στις #104363

    τυχερέ browning. Ζόρικο το κουρτσχαράκι σου θα το αγαπήσεις σίγουρα. Τα κούρτσχααρ κάνουν το κυνήγι εκστρατεία. (αυτό ‘μου βγάζει΄’ το δικό μου στο βουνό). Πολύ αρχοντικά σκυλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #104386

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ!
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΟΥ.ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΣΗΚΩΣΕ 2 ΠΟΥΛΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΥΛΑ ΜΟΥ.
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΤΩΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗ ΣΑΝ ΣΚΥΛΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΤΥΚΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ.
    ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΕΙΣ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΑΝΤΑ ΣΑΝ ΣΚΥΛΙΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.
    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΣ ΦΩΤΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #104501

    ΜΠΡΑΒΟ ΜΕΓΑΛΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΟΥΣΚΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΣΠΡΟ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΟΥΣ.ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΦΑΙΝΕΤΕ ΜΕΓΑΛΩΣΟΜΟ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΩΝ.ΕΙΝΑΙ Η ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΦΩΤΟ?ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΤΟ ΠΗΡΕΣ?ΤΟ ΝΤΡΑΧΤΧΑΑΡ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ?ΩΡΑΙΟ Κ ΑΥΤΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #104558

    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΝΗΣΙ Ο ΦΙΛΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    pao στις #104596

    το εχω παρει απο τον παναγη τον σινανη γεννηθηκε 30/10/06 οι φοτο ειναι περσι το απριλη ειναι μεγαλωσομο το ντραχτχααρ,ειναι επτα χρονων  και ειμαι απο κεφαλλονια ειναι πολυ ασπρο γιατι ειναι γραμμες hege-haus.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #104597

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΝΗΣΙ?ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΤΟΠΙΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 109 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων