ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,621 έως 1,635 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #441593

    Μπραβο σε ολα τα παιδια,καλη συνεχεια,πυροσβεστη τι εγινε καμια μπεκατσα δεν σηκωσατε ακομα
    εκει στα ψηλα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #441594

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #441651

    Φιλαράκια καλησπέρα,
    Πιο πολλές φωτό όπως σας υποσχέθηκα μπορείτε να δείτε στο παρακάτω link…
    Πολλές φορές είναι ωραίο να μοιράζεσαι μοναδικές εικόνες απο μέρη κυνηγετικά και μόνο….

    https://plus.google.com/u/0/photos/111115027032284255107/albums/5386173271419928849

    Καλό ΣΚ σε όλους μας, με ωραία και ασφαλή κυνήγια..!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    makis στις #441776

    πηγα προχθες το πρωι στη περιοχη λιβαδι θεσσαλονικης για περδικα .
    μετα απο πολυ περπατημα ειδα ενα κοπαδακι περιπου 8 -10 αλλα ηταν σε τετοια αποσταση που ουτε καν μπηκα στον κοπο να σηκωσω οπλο, απλα τις κοιταγα . δυσκολο το μερος και ακομα πιο δυσκολη η τουφεκια.
    Θα παω και κυριακη και αν ειναι ακομα εκει βλεπουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #441974

    Πηγαμε μια βολτιτσα σημερα το απογευμα με τον φιλο μου,πηγα σε δυο κουρνιες που ηξερα
    αλλα τα πουλια εχουν φαει εξαφανιζολ,εχουν παρη την κορφη και βγηκαν απο την πισω μερια
    πηρα και μια σαρα προς τα πανω μπας και κανω τοκα στο ανεβασμα κανα μπουλουκι αλλα τιποτα
    παρολα αυτα περασαμε πολυ ομορφα,πηραμε τον αερα μας,και καναμε την βολτα μας σε αγαπημενα μερη
    με θεα που οτι και να λεμε μονο στην γκρεκα βρισκεις τετοια τοποια,αλλη ομορφια εκει πανω
    αγρια μεν,,αλλα ομορφια,ευχομαι οσοι πανε αυριο να περασουν και αυτοι καλα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #442015

    Μπραβο σε ολα τα παιδια,καλη συνεχεια,πυροσβεστη τι εγινε καμια μπεκατσα δεν σηκωσατε ακομα
    εκει στα ψηλα

    ελα φιλε μου σιγα σιγα μπενουμε σε ριθμους καλους…. κ μπεκατσα υπαρχη χαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #442452

    Γενικά πουλιά έχει άλλα είναι πολυτουφεκισμενα&είναι απλησιαστα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #442548

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΣΑΜΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΦΕΤΟΣ ΜΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ (ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΟΠΑΔΙΑ ΤΑ ΟΠΟΑ ΛΙΓΟ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ).:ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΤΟ <<ΛΕΝΕ>> ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ 10 ΜΕ 11 ΤΟ ΠΡΩΪ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΟΤΣΟ ΑΠΟ ΚΟΠΑΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΑΘΟΡΙΒΑ ΠΛΑΝΑΡΙΣΜΑΤΑ ΑΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ.ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟ ΔΥΟΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΗ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΦΕΤΙΝΑΡΙ ΕΓΩ(ΠΕΡΙΠΟΥ 500 ΓΡ) ΚΑΙ ΕΝΑ Ο ΣΥΓΚΙΝΗΓΩΣ ΜΟΥ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΡΟΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙ ΤΑ 15 ΠΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΜΕ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΔΕΥΤΙΚΑΜΕ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #442773

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΣΑΜΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΦΕΤΟΣ ΜΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ (ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΟΠΑΔΙΑ ΤΑ ΟΠΟΑ ΛΙΓΟ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ).:ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΤΟ <<ΛΕΝΕ>> ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ 10 ΜΕ 11 ΤΟ ΠΡΩΪ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΟΤΣΟ ΑΠΟ ΚΟΠΑΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΑΘΟΡΙΒΑ ΠΛΑΝΑΡΙΣΜΑΤΑ ΑΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ.ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟ ΔΥΟΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΗ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΦΕΤΙΝΑΡΙ ΕΓΩ(ΠΕΡΙΠΟΥ 500 ΓΡ) ΚΑΙ ΕΝΑ Ο ΣΥΓΚΙΝΗΓΩΣ ΜΟΥ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΡΟΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙ ΤΑ 15 ΠΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΜΕ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΔΕΥΤΙΚΑΜΕ.

    που πηγενης στο μαραθοκαμπο πανω στον κερκη στα προιν απαγορευμενα λογο φωτιας ε μετα τα 3 χρονια απαγορευσης θα εχει πουλια εμαθα οτι της πρωτες μεραις ηρθαν πολλοι λυγουρηδες και εκαναν πολλες γρουσουζιες που μετα καφχουνταν στα καφενεια με τα κατορθωματα τους δηλαδη εκαναν 4 πηγεναν της αφηναν και ξαναπηγεναν και εκαναν αλλες 4 ασε και τους αλλους που ειχαν και μπαρμπα και δεν φωβουνταν και τιποτα ποσες εκαναν παρολου που ειχαι 3 θυροφυλακες εκει που τρομαζαν μονο τους ξενους κυνηγους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #442775

    και αυτο με το λαλο που κανουν μερηκοι δεν μου αρεσει καθολου που πανε αχαραγα να ακουσουν τα πουλια και να πανε να της χτυπησουν ειναι σαν να της θελουν στο πιατο το θεωρο αναντρο κυνηγη και εχω δει πολλα ο καθε ευσομος μπωρει και ειναι περδικοκυνηγος πηγενοντας κυνηγη με το αυτοκηνητο του και οχι με τα ποδια και τη ενοω με αυτο θα σας το εξηγησω οτι ΚΥΝΗΓΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΟ ΤΟΥ πηγενη σε ενα μερος που ειναι γεματο δρομους αφηνη το αυτοκηνητο καπου ψηλα σηκωνη τα πουλια μετα περνη παλυ το αυτοκηνητο και κατεβενη ποιο χαμηλα εκει που ειδε περηπου τα πουλια και μετα συνεχηζη και ποιο κατω και συνεχια αυτο κανει το εχω δει αυτο το σκηνηκο πολλες φορες και ενευρηζουμε αφανταστα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #442776

    σε τετια μερη που ειναι γεματους δρομους εχουν μιοθη πολυ οι περδικες απο μερηκους τετιους κυνηγους οπως ειναι τα τσοπελα απο τοτε που ανοιχτηκαν οι δρομοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #442783

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΙΚΟΛΑ. ΚΥΝΗΓΑΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΒΑΘΥ ΜΥΤΙΛΙΝΙΟΥΣ ΛΟΓΩ ΕΛΗΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ.ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΟΦΕΛΟΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΤΥΠΩΝ. ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΨΑΧΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΥΑΛΙ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΛΟ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΑΝ ΜΙΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩ ΑΝ ΤΙΣ ΑΚΟΥΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ (ΟΠΩΣ ΠΧ Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΙΣ ΤΣΙΧΛΑΣ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ). ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΜΑΣΤΑΙ ΤΗΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΘΥΡΑΜΑΤΟΣ.(ΥΠΟΨΙΝ ΚΥΝΗΓΩ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΑΝΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΣ).ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΛΑΡΑΔΕΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ 80% ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΤΑΣΗ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΩΣΕΩΣ ΚΑΙ 20% Η ΚΑΡΠΩΣΗ ΟΠΟΤΑΙ ΑΥΤΗ ΕΡΘΕΙ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΚΟΥΣΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΙΔΑ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΙΣ ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΑΣΥΛΙΟ!!!! ΜΕ ΠΕΥΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΨΗΛΑ ΣΑΝ ΚΟΤΣΥΦΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ=Ο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #442795

    Nικολα το να κατση να ακουση καποιος τις περδικες δεν ειναι καθολου ανανδρο
    δεν ξερω που τις κυνηγας εσυ αλλα υπαρχουν βουνα που αμα δεν ακουσης που περιπου το λενε
    δεν θα βρεις περδικες που να περπατας δυο μερες,και δεν εχουν ολα τα βουνα δρομους
    να κυνηγανε οι κοιλαραδες οπως λες,,που και αυτοι εχουν το δικαιωμα να κυνηγισουν
    οποτε θελουν και οσο μπορουν,δηλαδη αυτος που ειναι λιγο χοντρος δεν πρεπει να παει για περδικες
    το βουνο στην φωτογραφια εχει 3 με 3 μπουλουκια πιασμενα,για πες μου εσυ θα τις εβρισκες
    αν δεν ακουγες που το λενε,,και που ακους το πιο συνηθες ειναι να μην τις βρεις

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #442829

    δηλαδη αυτος που ειναι λιγο χοντρος δεν πρεπει να παει για περδικες

    ναι πρεπη να παει αλλα να της κυνηγηση τιμια και τοτε θα σταματηση να ειναι χοντρος αλλα συνηθος αυτοι κυνηγαν η με το αυτοκηνητο η ακομα χειροτερομε κραχτες που φετος ακουσα αρκετους στην περδικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #442831

    αλλα και παλυ εαν ακουσης το κακαρηζμα της περδικας ετσυ το λεμε εμεις εδω μπωρει να πας στο σημειο που της ακουσες και να μην της βρησκης με τιποτα ουτε με σκυλο κοπανοντας την με τα ποδια η ειναι καρφομενες καπου που ουτε και ο σκυλος δεν της βρησκη

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,621 έως 1,635 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων