ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,771 έως 1,785 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #465483

    Μπραβο βασιλη και στα ταιρια τους,απο ολα ειχε βλεπω ο μπακτσες,θα φατε και το στιφαδο σας

    ευχαριστω ηλια ………..ακολουθει η καρπωση του σαββατου, καθωσ τη κυριακη τα σκυλια ηταν off…………..


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #465487

    Φίλε Louis από την Καλιακούδα Ευρυτανίας μέχρι τον Κοζιακα και τα Τζουμέρκα πιστεύω ότι είναι τα καλύτερα περδικοτοπια λόγω της τεράστιας έκτασης και της δυσκολίας της περιοχής. Δυστυχώς όμως από τότε που οι δρομοι φτάσανε και στο πιο απόμακρο βουνό τα πουλιά μειώθηκαν και πιάσανε σε σαρες και στεφάνια. Η χαριστική βολή δόθηκε με την αλλαγή στην έναρξη όπου οι λαγαδες αγριεύουν και ξετοπιζουν τα κοπάδια. Τα τελευταία χρόνια λίγο η κρίση και λίγο η μόδα της μπεκατσας βοήθησαν τις ορεινές να επανακαμψουν. Προσωπικά και να βρεθώ με άδεια στα Άγραφα στο χωριό μου πηγαινω μόνο για μπεκατσα γιατί ξέρω πλέον τι τραβάνε αυτα τα πουλιά για να επιβιώσουν. Οποίος έχει περάσει ένα χειμώνα στα Άγραφα καταλαβαίνει τι εννοω. Θαυμάζω πάντως τους γνήσιους περδικαδες πουτην κυνηγάνε όχι γιατην τσάντα αλλά για τα οφέλη του συγκεκριμένου κυνηγιού…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #465513

    περασε το πρωτο σ/κ της περδικας και πραγματικα στα βουνα ειχε λιγοτερο κοσμο απο οτι θα περιμενα……….νομιζω οτι απο δω και περα θα μεινουν οσοι αγαπανε τις γρεκες…………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #465515

    ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΞΟΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΔΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΗΣΙΑ.ΗΤΤΗΘΗΚΑΜΕ 5-1.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΟΥΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ ΚΑΛΑ.ΤΡΕΙΣ ΦΕΡΜΑΡΙΣΤΕΣ ΤΟ ΠΙΑΤΟ ΑΚΟΜΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΤΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΞΑ ΤΙΣ ΡΟΥΦΙΑΝΕΣ ΧΑ ΧΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΩΣΕ ΤΗ ΤΙΜΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #465526

    καλησπερα στην παρεααα μπραβο σε ολους του συναδελφους που βγηκαν ανεξαρτητως αν την εβαλαν χερι η οχι.. ωραιος βασιλη τι γινετε με τους λαγους κλεισμενα ραντεβου εχετε? σαββατο της βρηκα αργα σχεδον μεσημερι τουφεκισα μια δεν την κρατησα τα εμασα και εφυγα. σημερα μαζι με 1 φιλο αφου βραχηκαμε μεχρι το βρακι απο το νερο που εριχνε σηκωσαμε 1 μπουλουκακι 5 πουλια απο οπου πηραμε μια. τεταρτη τα νεοτερα τωρα αρκει να κρατησει γιατι εχει ορεξι για πολυ νερο απο οτι φαινετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #465529

    Καλησπέρα! Μπραβο σε όλους για τις επιτυχίες σε αυτο το λεβέντικο κυνήγι! Baspan και οι αστοχίες ειναι μέσα στο προγραμμα,ειδικά στην πέρδικα που τα εδάφη ειναι ανώμαλα πολλές φορες, και δεν μπορούμε να πατήσουμε όπως πρεπει και είμαστε ξεθεωμενοι λόγω περπατήματος..αλλά αυτή ειναι η μαγεία της πέρδικας η δυσκολία κυνηγιού της!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #465531

    αφιερωμένο στους λεβέντες που πατάνε στις βουνοκορφές για να την βρουν!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #465543

    ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΞΟΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΔΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΗΣΙΑ.ΗΤΤΗΘΗΚΑΜΕ 5-1.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΟΥΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ ΚΑΛΑ.ΤΡΕΙΣ ΦΕΡΜΑΡΙΣΤΕΣ ΤΟ ΠΙΑΤΟ ΑΚΟΜΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΤΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΞΑ ΤΙΣ ΡΟΥΦΙΑΝΕΣ ΧΑ ΧΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΩΣΕ ΤΗ ΤΙΜΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ….

    Ρε κατι περδικες που εκαναν μηνυση σε ενα δασαρχειο η δικες σου ητανε χα χαχα,αγορι μου στο εχω πει
    για να σου βγει αυτοματα η τουφεκια στην περιδκα,οπως και να σου φυγει πρεπει να εχεις γκρεμιση πανω απο μια ντουζινα απο δαυτες
    αλλιως αυτα παθαινεις αμα εχεις καιρο να τι δεις χα χα αντε και στα ταιριας τους,,θα πω στην σταλα να σου κανη μηνυση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #465545

    Φίλε Louis από την Καλιακούδα Ευρυτανίας μέχρι τον Κοζιακα και τα Τζουμέρκα πιστεύω ότι είναι τα καλύτερα περδικοτοπια λόγω της τεράστιας έκτασης και της δυσκολίας της περιοχής. Δυστυχώς όμως από τότε που οι δρομοι φτάσανε και στο πιο απόμακρο βουνό τα πουλιά μειώθηκαν και πιάσανε σε σαρες και στεφάνια. Η χαριστική βολή δόθηκε με την αλλαγή στην έναρξη όπου οι λαγαδες αγριεύουν και ξετοπιζουν τα κοπάδια. Τα τελευταία χρόνια λίγο η κρίση και λίγο η μόδα της μπεκατσας βοήθησαν τις ορεινές να επανακαμψουν. Προσωπικά και να βρεθώ με άδεια στα Άγραφα στο χωριό μου πηγαινω μόνο για μπεκατσα γιατί ξέρω πλέον τι τραβάνε αυτα τα πουλιά για να επιβιώσουν. Οποίος έχει περάσει ένα χειμώνα στα Άγραφα καταλαβαίνει τι εννοω. Θαυμάζω πάντως τους γνήσιους περδικαδες πουτην κυνηγάνε όχι γιατην τσάντα αλλά για τα οφέλη του συγκεκριμένου κυνηγιού…

    Ετσι ειναι φιλε οπως τα λες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #465546

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>louis wrote:</div>

    Μπραβο βασιλη και στα ταιρια τους,απο ολα ειχε βλεπω ο μπακτσες,θα φατε και το στιφαδο σας

    ευχαριστω ηλια ………..ακολουθει η καρπωση του σαββατου, καθωσ τη κυριακη τα σκυλια ηταν off…………..

    ωραια πραματα μπραβο βασιλη φετος καλα πατε,,βασιλη καπου τις ξερω ρε αυτες τι πετρες, με φωναζουν χα χα
    το χωμα που εχεις πατηση πολλες φορες δεν το ξεχνας με τιποτα,εισαι σιγουρα στην διρφυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #465557

    εστι οπως τα λετε ειναι παιδες….λιακο μου εσυ με ξερεις καλα.για τη σταλιτσα οπως την λες στεναχωρηθηκα λιγο που με κοιταγε με απορια να της πω που να ψαξει μετα τα μπαμ μπουμ (χαχα)και γω της ελεγα παμε.παλι καλα που δαγκωσε και τον κοτσακο που πηρε ο φιλος.ομως σε γενικες γραμμες ειμαι χαρουμενος γιατι περπατησα στα στεκια τους,τις ακουσα να το λενε,και ειναι εκει για να γουσταρουμε.λιακο εσυ ξερεις καλα απο ομιχλη.ωρες ωρες ουτε στα δεκα μετρα δε εβλεπα αλλα εριξα τη μικρη στα ψιλοντημενα και εκει τα παει περιφημα.απο συναισθηματα γεμισαμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #465564

    Ωραίος, αυτές είναι οι ομορφιές που δεν περιγράφονται
    είναι συναισθήματα, είναι μοναδικά και σε κρατάνε με αναμνήσεις γεμάτα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #465588

    Εχω χαση περδικα που 100 φορες να μου φυγει ετσι τις 99 θα την κανω πατσαβουρα,και δεν την πηρα χα χα χα
    και οχι μονο μια φορα,,ολοι το παθαινουμε καποια στιγμη,γιατι σταματαμε την ριμαδα την κινιση του οπλου πανω στο μπαμ
    και πανε τα σκαγια πισω απο το πουλι,οχι για να ξερεις τι μακακια εκανες και δεν πηρες τα πουλια χα χα
    εχω πλακωθη στην δουλεια τωρα,μολις ηρεμησω και πανε ολοι στην μπεκατσα θα παμε ενα μεσημερι καμια βολτα στα μερη μου
    κανε προπονηση εσυ μην μου μεινης πουθενα στο βουνο παλιογερε χα χα χα μου αρεσει να πειραζω λουγκριτσα
    αλλα ξερεις ποσο σε αγαπαω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #465591

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>louis wrote:</div>

    Μπραβο βασιλη και στα ταιρια τους,απο ολα ειχε βλεπω ο μπακτσες,θα φατε και το στιφαδο σας

    ευχαριστω ηλια ………..ακολουθει η καρπωση του σαββατου, καθωσ τη κυριακη τα σκυλια ηταν off…………..
    Eχεις απολυτο δικιο ηλια ,το μερος αυτο ειναι ακριβωσ εκει που λεγαμε περυσι…….

    ωραια πραματα μπραβο βασιλη φετος καλα πατε,,βασιλη καπου τις ξερω ρε αυτες τι πετρες, με φωναζουν χα χα<br>
    το χωμα που εχεις πατηση πολλες φορες δεν το ξεχνας με τιποτα,εισαι σιγουρα στην διρφυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #465593

    Το ξερω μπιλ το καταλαβα οτι καπου εκει εισαι,απλα ηθελα να δω αν δουλευει ακομα ο σκληρος μου δισκος χα χα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,771 έως 1,785 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων