ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,011 έως 2,025 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #508749

    Βασιλακη ποιο beeper παραγγειλες ;;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508751

    Mακαρι ρε Αχιλεα γιατι εχω 3 εξοδους χωρις να ριξω ουτε τουφεκια ………..θα αρχισω τα αντικαταθληπτικα μου φαινεται……….. :wacko:

    Ρε σεις μηπως μεματιασατε……..;;;;; :yahoo:  :yahoo: :yahoo:

    Λογω χαμηλου μπατζετ Τασο πηρα το hunters 2000……..το γνωστο βαρελακι …….τωρα τι θα μας βγει , θα δουμε ………..! 🙂

    Αν το εχει καπιος ας μου πει τι σο’ι’ πραμα είναι ………….! :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #508780

    βασιλη μακαρι να σου βγει καλο, ο φιλος μου απο τη λαρισα εχει πεταξει 2, βεβαια κυνηγαει καθε μερα, και του κρατησαν 2 μηνες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508801

    Θα δουμε ρε φιλαρακι …..τι να πω …..! :unsure:

    Εγω θα προτημουσα το κανιμπιπ προ ……. αλλα βλέπεις τα ριμαδια τα οικονομικα γμσ τα !

    Το καλο – κακο  είναι ότι εγω δυστηχως κυνηγω μια κυριακη μονο και καμια σχόλη….!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #508804

    παντως σε τετοιες αγορες καλα ειναι για 30-40 ευρω να περνουμε μια παραταση και να περνουμε αυτο που θελουμε.
    Βαζεις στο κουμπαρατα 50 ευρω που εδοσες και μετα απο 30-20 μερες αλλα 40ευρω και περνεις αυτο που θες (κανε και κανα κυνηγι χωρις μπιπερ ή με δανεικο) .
    και το dt system καπως ετσι το πηρα, 10-20 ευρω το μηνα σε κανα χρονο το πηρα… χαχααχα. Αλλα σκυλος το beeper!

    μακαρι να σου βγει γερο, τυχερο και καλο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #509171

    Αυτό που συμβαίνει φέτος με τις περδικες είναι ασύλληπτο, δεν υπάρχουν πουλιά σχεδόν πουθενά . Το Σ/Κ χωριστηκαμε οι μισοί πήγαν ΒΑΡΔΟΥΣΙΑ και οι υπόλοιποι στην Ηπείρο… Αποτέλεσμα (1) περδικα.. Θρηνος..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #509194

    Αυτό που συμβαίνει φέτος με τις περδικες είναι ασύλληπτο, δεν υπάρχουν πουλιά σχεδόν πουθενά . Το Σ/Κ χωριστηκαμε οι μισοί πήγαν ΒΑΡΔΟΥΣΙΑ και οι υπόλοιποι στην Ηπείρο… Αποτέλεσμα (1) περδικα.. Θρηνος..

    οπως τα λες,ακομα χειροτερα πελλοπονησο

    αλλα  οταν μαλ…..αλωνιζουν τα βουνα

    απριλη μαιο,και δεν τρεχη τιποτα,

    κανη και τον καιρο που κανη

    χαλαζι κατακαλοκαιρο,και 6 μηνες να  βρεξη τη περιμενουμε μετα;

    ασε ΚΣΕ και συλλογους  ,βοηθηστε το  ενδημικο σαινια !!!αφησαν φασιανους λες και

    ημαστε στη σκωτια τους μισους  τους εφαγαν οι αλεπουδες ,και τους αλλους μισους τους πιασανε μεσα στα κοτετσια με της κοτες :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #509229

    Τρεις κυνηγετικες εξοδους για την λεβεντοπερπατουσα………..μητε την ακουσα μητε την ειδα………..!

    Αυτό το φετινο πραγματικα δεν εχει προ’ι’γουμενο…………μονο αυτοεχω να πω.

    Γυρνώντας στο αμαξι μεχρι και ο σκυλος με κοιτα με απορια σαν να μου λεει ……….ρε δεν βαρεθηκες να επιμενεις………..;;;;;;………αφου δεν υπαρχει πουλι τι με παιδευεις …. :unsure: …!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #513697

    Ένα βιντεακι εκπαιδευτικό με το κορίτσι μου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #513874

    Πως τα βλεπετε ρε συνάδελφοι πσρδικαδες τα πραγματα για την περδικα φετος όσοι ξεκινησατε τατεκπαιδευτικα , αν και ειναι λίγο νωρις ακόμα για συμπερασματα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #513875

    Βασίλη περδικας δεν είμαι αλλά στη Διρφη οι θηροφυλακες απαγορεύουν αυστηρά τα εκπαιδευτικά γιατί έχει πολύ μικρά πουλιά ακομη.  Φιλος μου πηρε τηλεφωνο για να ρωτησει αν μπορει να ανεβει το περασμενο   Σαββατο και εισεπραξε σαν απαντηση αυτο που γραφω πιο πανω. Αυτο σημαίνει δεύτερες γέννες;;; Δεν ξερω! Πάντως ο καιρός δεν τις πήγε και ασχημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #514169

    Καλησπέρα στην παρέα… Πρωτη Αυγούστου σήμερα, πρώτο εκπαιδευτικό πέρδικας. Τα σκυλιά μας όπως κ εμείς αποπροπονητα. Μόλις πέσαμε στα πουλιά αλλάξανε τα παντα. Βρήκαμε ένα κοπάδι γεμάτο, σίγουρα ειχε 10 περδικακια… Τα σηκώσαμε αρκετές φορές και τα σκυλάκια μας τους πιάστηκε. Αξιοσημείωτο είναι ο καινούργιος μου σκύλος που έχω πάρει. 2.5 χρόνων. πολύ καλή συμπεριφορά και στα πουλιά. πήρε δικές τους φέρμες χωρίς να πιέζει ούτε τα πουλιά ουτε τα αλλά σκυλιά. Μαζέψαμε και τσάι του βουνού να έχουμε για το βαρυ χειμώνα… χαχα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #514173

    1 αυγούστου τσάι??? εμάς εδώ, εύβοια, φέτος ήρθε πρώιμα και το μάσαμε τέλη ιούνη. άμα δεν έχει λουλούδι το τσάι είναι κρίμα να μαζεύετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #514177

    Εμάς εδώ πάντα μαζεύεται τελη Ιουλίου…

    Ξέρουμε να το μαζευουμε φίλε μου… Χρόνια το κάνουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514202

    Ομορφες συνενεσεις Λαμπρο να τα χαιρεσαι καρντασι……..! :good:  :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,011 έως 2,025 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων