ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #93744

    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΣΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Μ…..Σ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΕΥΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ. ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΔΙΑΦΩΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ.

    ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟΛΟΓΩ:

    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ. ΔΕ ΜΕΙΩΘΗΚΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΘΗΡΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΜΟΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΕΣ…

    Η ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ. ΝΑΙ Ο ΛΑΓΑΣ ΘΑ ΒΡΕΙ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΙΣΕΙ. ΚΑΙ ΝΑΙ Ο ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΛΑΓΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΦΕΚΙΣΕΙ. ΘΗΡΟΦΥΛΑΞΗ ΖΗΤΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΕΠΑΡΚΕΙΑ ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΘΥΜΩΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΕΤΡΑ.

    ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΙΜΙΑ “Ο ΛΥΚΟΣ ΤΡΙΧΑ ΑΛΛΑΖΕΙ, ΟΧΙ ΔΕΡΜΑ”. ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο Μ……Σ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΟΣΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΞΕΙ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΕΧΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ. ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΕ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΖΕΙ. ΠΟΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟ ΔΗΛΑΔΗ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ, Η ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ. ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΑ ΜΕΣΑ Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑ ΔΕ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ…

    ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑΣ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΟΙΤΟΥΝ ΜΕ ΜΙΣΟ ΜΑΤΙ ΜΗ ΠΑΡΑΒΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΝΟΝΑ ΤΟΥ Κ.Ο.Κ. ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ… ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ… ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ.

    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ. ΟΤΑΝ ΕΝΤΟΠΙΖΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ, ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ Η ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΟΥΜΕ… ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΥΜΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ.

    ΦΙΛΕ SNAG ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΔΙΚΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΙΩΣΕΙ. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΣΤΕ. ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    moufou23 στις #93749

    εχθες βρεθηκα να σηνομυλο με καποιον ‘ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ’ που η καταγωγη του ειναι απο το ΜΟΔΙ ΦΘΟΙΟΤΙΔΑΣ ο οποιος με πλοιροφορισε οτι γενικα η περιοχη βριθει απο γουρουνια κλπ κλπ αλλα μου ειπε οτι αυτο το ΣΚ θα πανε για περδικες του ειπα και εγω οτι κανει λαθος ΣΚ και οτι ξεκιναει το αλλο και μου ειπε οτι το ξερει και σηγα μην αφησει τους αθηναιους να ΤΟΥ ΤΙΣ ΦΑΝΕ λεω εγω τωρα επειδη κυνηγαω στην ευρυτερη περιοχη ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΑΣ εχεχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    SNAG στις #93762

    Παιδια τα τελευταια 10 χρονια βιωνουμε απανωτες απαγορευσεις στο κυνηγι ολων των θηραματων με συμπιεση της κυνηγετικης περιοδου , κλεισιμο καποιων περιοχων για το κυνηγι της περδικας για 5 χρονια κ.λ.π.

    Εγω πιστευω οτι δεν εφεραν κανενα αποτελεσμα διοτι οταν ανοιγαν αυτες οι περιοχες, γινοταν ξεπαστρεμα των πουλιων με αποτελεσμα να μενουν λιγοτερα πουλια σε σχεση με τα χρονια πριν και οι περιοχες αυτες ακομα δεν μπορουν να συνελθουν.

    Παρ ολες ομως αυτες τις απαγορευσεις που οφειλουμε να σεβαστουμε και να εφαρμοσουμε θα ηθελα να σας θεσω τον εξης προβληματισμο.

    Οι κυνηγοι των τριχωτων θηραματων εχουν σημερα απεναντι τους μια πιο σκληρη ρυθμιστικη σε σχεση με την προηγουμενη δεκαετια ή μηπως το αντιθετο ;

    Και αν συμβαινει αυτο γιατι ;

    Καποιοι παλαιοι συναδελφοι θα ηθελα να μας πουν την γνωμη τους και να το συζητησουμε..

      πανος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #93936

    καλισπερα παιδια ειμαι απο χανια κριτης και το κηνιγη μα το ψαρεμα ειναι το μοναδικομου χομπι μαζη βεβεα με την ανατροφοι των 2 σκυλων μου (ποιντερ) το κινιγι τις περδικας εδω ανιξε κανονικα.την πρωτι μερα ειχαι πολα πουλια και πολους λαγους,ηταν απο τα καλιτεραμας κινιγια και πολα πουλια σηκοσαν οι σκυλοι και χτιπισαμε αρκετες.εχει περασει καποιος καιρος και τορα ουτε κακαρισμτα ακους ουτε τοσα πολα πουλια βλεπεις.

    το καλο ειναι πως τωρα δεν ανεβενει κοσμος πανο και ειναι λιγα ατομα και γινεται καλιτερο κινιγι.

    αλοστε πρωτα παω για τους σκυλους μου μετα για το αγριο τοπιο που υπαρχει και μετα για την καρποσει που μπωρει να ερθει μπωρει και οχι. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    GFSG στις #93937

    FGFHFG

    Φιλε giorgosa83 συμφωνω μαζι σου με την εξης παρατηρηση.

    1.Όταν εχομε υποψη μας να εφαρμοσομε ένα μετρο για καποιο θηραμα προσπαθουμε να μην βλαψουμε καποιο άλλο από τη μια και από την άλλη να μην βλαψει το δευτερο το πρωτο. Στην συγκεκριμενη περιπτωση καλο θα ηταν να ειχε μετατεθει και το κυνηγι του λαγου ετσι ώστε να μην παταει ανθρωπος στο βουνο και μαλιστα

    τυφεκιοφορος. 

    2. Οι λαγαδες δε νομιζω ότι ευκολα τουφεκουν περδικα (για διαφορους λογους)

    Τις περδικες τις τουφεκουν αυτοι που κρυβονται πισω από το κυνηγι του λαγου.

    3. Δυστυχως δεν υπαρχουν απόδειξεις για καποιους ‘πονηρους’ που εκμεταλλευονται

    αυτή την κατασταση

    H

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #93942

    αυτο το θεμα χριαζεται πολη σηζητιση και ριζικη αλαγη.

    οι λαγουδαδες σπανια θα χτιπισουν πουλια γιατι επιρεαζουν αρνιτικα τα σκυλιατους κατι που δεν αξιζει και οι περισοτεροι το ξερουν.

    εμας εδω στην κρητη παμε την προτη μερα για κινιγι και σηνανταμαι πουκια τα οποια ειναι μοναχατους φιβισμενα και γενικα κινιγιμενα.

    εαν σε μια χορα δεν υπαρχει πεδια και ο κηνιγος δεν μαθει να σεβεται πρωτα αυτος το θυραμα και το περιβαλον τοτε θα γιρισει μπουμερακ και θα μας χτιπισει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    719
    KALTSDIM στις #346773

    ΛΕΒΕΝΤΟΜΑΓΚΕΣ(!) , ΤΥΦΕΚΙΟΦΟΡΟΙ , ΟΡΝΙΘΟΚΛΕΦΤΕΣ ,   ΛΙΓΔΟΤΑΜΠΑΡΟΙ,   ΘΡΑΣΥΔΕΙΛΟΙ ,   ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΑ ΟΡΗ , ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΒΟΥΝΑ ??

    ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ  ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ .

    ΠΑΝΤΩΣ ΚΥΝΗΓΟΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΕ!!!!

    ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΤΕ  ΣΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΡΦΩΝΕΤΕ ΤΟΥς ΑΛΛΟΥΣ,ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΓΛΥΦΤΕΣ,

    ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΛΕΒΕΤΕ ΣΤΟ..ΖΥΓΙ..,ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ , ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ , ΣΤΗΝ ΣΥΜΦΩΝΙΑ,

    ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΜΑΓΚΙΑ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ -ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ,

    ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΑΣ ΛΕΝΕ <<ΕΦΙΑΛΤΗ>>

    ΠΑΝΤΩΣ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ,ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ , ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΡΑΦΕ Σ’ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ ΑΝΑΝΔΡΟΥΣ ΤΥΦΕΚΙΟΦΟΡΟΥΣ ΜΗ ΚΥΝΗΓΟΥΣ.

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΑΓΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΟΥΦΕΚΙΣΑΝ,

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΡΗΣΑΝ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΟΡΙΟ -ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗΣΟΥΝ.

    ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    Tsipis στις #94029

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΓΑΔΕΣ ΟΤΙ ΚΥΝΗΓΟΥΝ  ΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ…ΕΓΩ ΚΥΝΗΓΩ ΛΑΓΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΔΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΥΦΕΚΙΣΕΙ ΠΟΤΕ! 1. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΝΤΟΡΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΑΜΕ ΠΕΡΔΙΚΕΣ?  2. ΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΨΑΧΝΕΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΩΝΤΑΙ Ή ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΑΓΟΣ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ? 3. ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΜΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑ ΧΤΥΠΗΜΕΝΗ ΜΕ 36γρ 3αρι Ή 4αρι ΦΥΣΙΓΓΙ? Ή ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙ ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΛΑΓΟ? ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΔΙΚΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    ASTREA στις #94096

    eEIMAI ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑ & ΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΤΑ 90% ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΥΤΗ ΜΟΔΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΑΥΤΗ Η 15ΘΗΜΕΡΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΟΙ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑΚΙΑ !!!!!

    ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΘΑ  ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ .ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ,ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΓΙΩΘΕΙ .

    ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΕΝΕΞΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΓΑΔΕΣ , ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ !!!!

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #94098

    ΑΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕΤΑΤΕΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΥΟΥΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΛΙΓΩΝ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΙΩΝΟΥΝ ΣΕ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ.ΠΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΝΤΟΥΦΕΚΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    karouzos στις #94102

    ΜΑΓΚΕΣ ΟΤΑΝ ΚΟΠΕΙ Η “ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ” ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΚΑΦΕΝΕΙΑ ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΝΟΙΑΖΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ “ΚΥΝΗΓΟΥΣ” ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΕΞΥΠΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Η ΟΡΕΙΝΗ ΠΕΡΔΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ ΚΥΝΗΓΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    SNAG στις #346794

    Φιλε anixneftis εγω ειμαι σιγουρος οτι η μεταθεση της ημερομηνιας εγινε δολια απο καποιους επιτηδιους, που παρεσυραν καποιους που εχουν λογο στην οικογενεια των κυνηγων, να το προτεινουν ‘και να καμαρωνουν κιολας.

    Αλλωστε μην περιμενεις να ξαναγινει για να πειστεις, γιατι αν θυμηθεις καλα εχει ξαναγινει, απλα ηταν σε τοπικο επιπεδο και οχι γενικα σε ολη τη χωρα.

    Εδω φτασαμε στο σημειο να μειωθει το κυνηγι της μπεκατσας κατα 10 ημερες με την προφαση της αναπαραγωγης και παραλληλα να επεκταθει η ληξη του αγριοχοιρου μεσα στην περιοδο α………..

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #346795

    ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ SNAG ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΟΝΤΕ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΓΕΤΙΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ.ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ”ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ”ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ DVD ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΟΥΝ ΑΠΟΚΡΥΣΤΑΛΩΜΕΝΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΑΡΑ ΤΑ’ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΕΞΟΔΟ ΑΥΡΙΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΒΓΟΥΝ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΓΚΡΑΤΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ”ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ”ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #94181

    Μαλλον ειμαι ο πρωτοs για φετοs που γραφω αφου ανοιξε πλεον το κυνηγι ΤΗΣ για ολουs.Λοιπον πηγα το πρωι μια βολτα κανα 20λεπτο απο το σπιτι αφου ακουσα το κακαρισμα τουs μετα απο κανα 15λεπτο  οποιντεραs τιs εντοπισε φερμαρισε σωστα σηκωθηκε το κοπαδι(8-10) πουλια κρατισα 2 πουλια αλλα απο πειρα ημουν σιγουροs οτι καποια πουλια δεν ακολουθισαν το κοπαδι μετα απο 5 λεπτα να κιαλλη φερμα αλλα 2 πουλια νεκρα αφου εφθασα στο οριο εφυγα στο αμαξι.Αυτα απο μενα για πρωτη μερα ,ευχομαι σε ολουs καλα βολια και ωραιεs φερμεs

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #94225

    Τυχερέ…

    Δίπλα σου τις έχεις;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων