ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 2,064 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

• Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/7/2003

Αρ. μηνυμάτων:
    8971
    leo στις #94246

Κι εγώ Βάγγο μου δίπλα μου τις έχω αλλά δεν μπορώ να τις κυνγήσω. Οπότε …τζίφος.

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    3/6/2004

Αρ. μηνυμάτων:
    62
    ctheodor στις #94253

Καλημέρα,

Λοιπόν η διαπίστωση της πρώτης μέρας αλλά και απο μαρτυρίες λαγοκυνηγών είναι ότι σε πολλά σημεία τα πουλιά χτυπήθηκαν κανονικά τις προυγούμενες μέρες..Είναι προφανές ότι αυτό που έγινε φέτος με την μετάθεση της ημερομηνίας δεν πρέπει να επαναληφθεί..Τελικά ο Ελληνας θέλει ένα χωροφύλακα πάνω απο το κεφάλι του..Δυστυχώς το σημερινό μοντέλο του ελεύθερου και παραδοσιακού κυνηγίου δεν μας αξίζει και θα πρέπει να αναθεωρηθεί τάχυστα αν θέλουμε να βλέπουμε το κυνηγετικό μέλλον αισιόδοξα..

Φιλικά,

Κώστας

ΚΘ

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/9/2005

Αρ. μηνυμάτων:
    112
    ΗΛΚ στις #94256

Καλημέρα σε ολους.

Εναρξη εχθές,και εξόρμηση στα ορη του Βάλτου.Επτάωρο περπάτημα,δύο ατομα,σηκώσαμε δύο κοπαδάκια,ενα των τριών και ενα των τεσσάρων πουλιών.Κάρπωση,δύο πέρδικες.

Δυστυχώς επαληθεύτηκαν οι προβλέψεις μας.Τα πουλιά ηταν πολύ καιρό τουφεκισμένα,από τους ντόπιους πιτσιρικάδες,πριν την εναρξη.Την χαριστική βολή,εχουν δώσει οι λαγάδες,εδώ και δεκαπέντε μέρες.Από τις χειρότερες ενάρξεις που εχω κάνει,από αποψη συναντήσεων. 

Το Σ/Κ η συνέχεια στην Ηπειρο. 

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/9/2006

Αρ. μηνυμάτων:
    94
    mariosniva στις #94297

γεια σας και απο εμενα. αφησα λιγο τα ορτικια και ειπα να δοκιμασο λιγο την περδικουλα για πρωτη φορα στη ζωη μου(αφου εκοψα το τσιγαρο 6μηνες).λοιπον ξεκινησα για ενα βουνο της ευβοιας που ηξερα απο αλλους οτι ειχε πουλια.φτανω και βρισκω καμια 20σαρια λαγαδες να με κοιτανε περιεργα, χαμογελαω χαιρετω και προχωρο,πιο κατω 4περδικαδες γεια λεω και κανω πιο κατω, λοιπον να μην γινω κουραστικος δεν βρηκα τιποτα ουτε ακουσα ντουφεκια,μαλλον λαθος μερος η ιδη κυνηγημενες απο πριν?δεν ξερω ειμαι πρωταρης εσεις πειτε μου.ΥΧ(υπεροχο κυνηγη)φιλικα

Ημ. εγγραφής:
    1/1/1970

Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #94334

ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΟΥΦΕΚΙΣΜΕΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΣΤΡΙΜΟΞΕΙΣ ΚΑΠΟΥ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠ΄ΌΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΝΝΕΣ ΚΑΘΩΣ ΟΣΑ ΠΟΥΛΙΑ ΧΤΥΠΗΘΗΚΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ 3-4 ΠΟΥΛΙΑ ΕΩΣ 10 ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ Σ/Κ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2006

Αρ. μηνυμάτων:
    81
    kurz-mpek στις #94345

ΧΘΕΣ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ!ΤΙΣ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΜΩΣ Ο ΙΣΧΥΡΟΣ ΒΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΦΥΣΟΥΣΕ ΔΕΝ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΣΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΟΥΝ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΝ ΑΡΚΕΤΑ!ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ!ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ!

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2003

Αρ. μηνυμάτων:
    60
    karouzos στις #94359

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΞΥΘΥΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΠΕΡΔΙΚΑ ΣΤΙΣ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ!!! ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ “ΜΑΓΚΕΣ” ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΑΠΟΓΟΡΕΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΟΡΕΙΝΗ ΠΕΡΔΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ

Υ.Γ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΤΟΥ, ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΧΤΥΠΗΣΑΜΕ ΕΝΑΝ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΕΡΔΙΚΕΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ (ΠΕΡΔΙΚΑ) ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ ΟΔΕΥΕΙ ΠΡΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ.

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    7/11/2003

Αρ. μηνυμάτων:
    26
    SNAG στις #94397

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΤΡΙΛΑΚΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΝΝΑ ΤΟΥ!!

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/5/2006

Αρ. μηνυμάτων:
    5
    BULVAI στις #94398

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ

Ο ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΤΣΟΥΚΑΡ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΒΙΩΝΕΙ

Η ΓΚΡΕΚΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ

ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/7/2004

Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #346827

Φίλε BULVAI …< ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Δυστυχώς η τσούκαρ είναι ποιο δυνατό πουλί και δημιουργεί προβλήματα στην Ορεινή μέχρι που μπορεί και να την εξαφανίσει από μια περιοχή αν είναι μαζί.

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    3/6/2004

Αρ. μηνυμάτων:
    62
    ctheodor στις #94412

To πρόβλημα είναι η μιγαδοποίηση της ορεινής με την chuckar η οποία και αποδείχηκε και επιστημονικά με ανάλυση DNA του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με την χρηματοδοτηση της ΔΚΟΣΕ..Κάποια πληροφορία υπάρχει στο ακόλουθο link..

http://www.orion.net.gr/index.php?m=2…07/imerida1.htm

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/9/2006

Αρ. μηνυμάτων:
    94
    mariosniva στις #94465

γεια σας. σημερα ο καιρος γλυκος και ενα μεγαλο μηδεν,δεν απογοητευομε μου ειπαν για ενα αλλο μερος εκει ισως βρω καμια (κυρα του βουνου),μου αρεσει αυτο.ΓΕΙΑΑΑΑ

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/5/2006

Αρ. μηνυμάτων:
    5
    BULVAI στις #94476

ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΕΛΕΝΧΟΜΕΝΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ(ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ)ΥΠΑΡΧΕΙ

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΥΡΗΝΑΣ ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ ΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1000 ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΤΣΟΥΚΑΡ ΠΟΥ ΑΠΟ 15 ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΝΑΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ(ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ).ΑΚΡΙΒΩΣ 100 ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΔΙΚΕΣ

ΓΚΡΕΚΑ ΜΕ ΟΤΙ ΚΙΝΔΥΝΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΥΒΡΙΔΙΣΜΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ.ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΕΚΑΤΟ ΜΕΤΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΟΡΕΙΝΟ

ΟΓΚΟ.ΑΥΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η΄ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ?ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΥΡΗΝΑΣ ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟΥ

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2006

Αρ. μηνυμάτων:
    81
    kurz-mpek στις #94479

ΦΙΛΕ BULVAI  ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ!ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΤΣΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΣΗ!ΗΜΑΡΤΟΝ!!! ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΝΟΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    9/8/2007

Αρ. μηνυμάτων:
    475
    diego στις #94534

Σημερα γυρισα απο την Τζια οπου βρισκομαι απο την Δευτερα.Ημασταν τρεις κυνηγοι παρεα και κυνηγησαμε την Τεταρτη πρωι κι απογευμα το Σαββατο το ιδιο και την Κυριακη το πρωι λιγο γιατι επρεπε να φυγουμε.Αποτελεσμα 14 περδικες με αρκετα χιλιομετρα απο εμας και τους σκυλους μας.Για νησι τα πουλια δεν ηταν πολλα αλλα εμεις ευχαριστηθηκαμε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 2,064 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων