ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,411 έως 7,425 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #385963

    ΥΣ Λεω Παντα Την Αληθεια,Για Να Θυμαμαι Τι Λεω,Βαγγελας.

    Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα καθώς δεν ξέρω καν τις περιοχές, αλλά η τελευταία φράση σου με αντιπροσωπεύει  ………………………. λες την αλήθεια πάντα και έχεις τα κάκαλα να υποστείς και τις συνέπειες 🙂 παρά να με πιάσουν να λέω ψέματα ……………………..  σωστός.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    alexthehunter στις #385965

    οσον αφορα το μολυβι οντως μπηκαν πολλα πουλια οπωσ και απο βιγλα και αγιο μηνα.ημουν και εγω στο μολυβι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #385967

    vagelas wrote:
    ΥΣ Λεω Παντα Την Αληθεια,Για Να Θυμαμαι Τι Λεω,Βαγγελας.

    Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα καθώς δεν ξέρω καν τις περιοχές, αλλά η τελευταία φράση σου με αντιπροσωπεύει ………………………. λες την αλήθεια πάντα και έχεις τα κάκαλα να υποστείς και τις συνέπειες παρά να με πιάσουν να λέω ψέματα …………………….. σωστός.

     

     

    εγω δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο μπορει καποιος να πει ψεματα. θα κερδισει τιποτα??? 🙄

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #385969

    Naval wrote:

    vagelas wrote:
    ΥΣ Λεω Παντα Την Αληθεια,Για Να Θυμαμαι Τι Λεω,Βαγγελας.

    Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα καθώς δεν ξέρω καν τις περιοχές, αλλά η τελευταία φράση σου με αντιπροσωπεύει ………………………. λες την αλήθεια πάντα και έχεις τα κάκαλα να υποστείς και τις συνέπειες παρά να με πιάσουν να λέω ψέματα …………………….. σωστός.

    εγω δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο μπορει καποιος να πει ψεματα. θα κερδισει τιποτα???

    Πολλά …………… είναι ακριβώς αυτά που χάνει κάποιος λέγωντας την αλήθεια.

    Κοίτα ο Κωστής ειναι φίλος ………….. ψέματα δεν λέει για κυνήγι (συγκεκριμένα μιλάει ελάχιστα) ……………….. ίσως ένας από τους δύο σας να είχε κακή  πληροφόρηση ή να έκανα ασυνήθιστη διαδρομή τα πουλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #385971

    falcon wrote:
    ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΕΡΔΥΛΙΑ ΠΑΝΟ… https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    αυτο το μερος αν ειναι στα κερδυλια, μαλλον ειναι απο το μνημιο μερια, απο την κεραια.. γιατι απο την αλλη τετοιο μερος δεν εχει.. ετσι φαλκομ?

    ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΚΕΡΔΥΛΙΟ ΟΡΟΣ,

    Κ ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΜΕΡΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    339
    skarabgr στις #385973

    vagelas wrote:
    ΥΣ Λεω Παντα Την Αληθεια,Για Να Θυμαμαι Τι Λεω,Βαγγελας.

    Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα καθώς δεν ξέρω καν τις περιοχές, αλλά η τελευταία φράση σου με αντιπροσωπεύει ………………………. λες την αλήθεια πάντα και έχεις τα κάκαλα να υποστείς και τις συνέπειες παρά να με πιάσουν να λέω ψέματα …………………….. σωστός.

     

    ΣΩΣΤΟοοος φίλε!!!

    Έτσι όπως τα λες ακριβώς……

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #385979

    gianniskavala wrote:

    falcon wrote:
    ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΕΡΔΥΛΙΑ ΠΑΝΟ… https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    αυτο το μερος αν ειναι στα κερδυλια, μαλλον ειναι απο το μνημιο μερια, απο την κεραια.. γιατι απο την αλλη τετοιο μερος δεν εχει.. ετσι φαλκομ?

    ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΚΕΡΔΥΛΙΟ ΟΡΟΣ, Κ ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΜΕΡΙΑ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

     

    αν δεν ειναι στο μνημιο, η στην απεναντη μερια, ψαχτητε λιγο γιατι εχει καλυτερα μερη..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #385981

    επισης Απο χελωνα,Πετρωνα,Τσακλα με προορισμο την Μακρυνεια,οπως και απο, Σκουλικαρια,Φραγγιστα,

    Φίλε vagela δεν έκανα παράθεση γιατί δεν ήθελα να θείξω κάποιον προσωπικά (βλέπεις έχω καεί στο παρελθόν). Αλλά επειδή νοιώθεις ότι αμφισβήτισα τα γραφόμενά σου θα πω και θα επαναλάβω ότι Άρτα δεν πέρασε φτερό.Έγραψα:

    Όσον αφορά για χτές σε όλο το Τζουμέρκο, Χελώνα, Φλωριάδα, κ.λ.π. αλλά και σε όλα σχεδόν τα καρτέρια της Άρτας, Ιωαννίνων και αρκετά της Πρέβεζας δεν πέρασε φτερό. Πως φτάνουν οι Φάσες Γρεβενά ή Τρίκαλα δεν το καταλαβαίνω αφού πρώτα θα περάσουν από δω

    Επειδή τα παραπάνω μέρη που αναφέρεις είναι στην Άρτα ή συνορεύουν με την Άρτα και επειδή με πήραν ακόμα και τηλέφωνο να μου πουν ότι έχει πουλιά εδώ στην Άρτα και ψιλοτρελάθηκα έκανα μια γενικότερη αναφορά αφού κι εγώ έχω προσωπική άποψη της περιοχής μου τουλάχιστον ίσως να κατέληξα σε πιθανόν λανθασμένο συμπέρασμα όσον αφορά τα Γρεβενά αλλά θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλω για τα Τρίκαλα ή την Αιτωλοακαρνανία.

    Έγραψα επίσης ότι

    Τα πενήντα ή τα εκατό πουλιά σε ολόκληρη περιφέρεια δεν είναι άξια λόγου

    ΥΓ

    Ελπίζω να μην το πάρεις προσωπικά.

    Κώστας ………σκέτο 😉 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    528
    thomy στις #385983

    Φιλε ksap,Σεβομενος παντα τα γραφομενα μου και χωρις ιχνος αντιπαραθεσης,αλλα ουτε και απολογιας οφειλω να επανατοποθετηθω σε οτι με αφορα, Οταν εγραψα εχθες οτι απο το πρωι εμπαιναν κοπαδια απο το μολυβι και το αιδονοχωρι,φανταζομαι οτι δεν εχεις αλλη πληροφορηση εσυ, Οταν Εγραψα οτι στην πρεβεζα μπηκαν λιγα πουλια,το γνωριζα, Οσο για Τα δικα μας καρτερια επετρεψε μου να εχω προσωπικη αποψη τοσο εγω οσο και η παρεα μου,για το εαν μπηκαν πουλια απο της περιοχες που αναφερα,Πουλια μπηκαν και στην πετρωνα και στη σταθα ,και στην περιοχη της φραγγιστας, Αυτα τα εγραψα πρωτον γιατι μιλαμε για περασματα,και οχι για πιασμενα πουλια,αλωστε δεν παροτρυνα κανενα συμφορουμιτη να παει σε κανενα καρτερι,και δευτερον η εμπειρια μου σε αυτο το θηραμα στα 35 περιπου χρονια που το κυνηγαω δεν μου επιτρεπει καθοιονδηποτε τροπο να γραφω παπαριες, ΥΣ Λεω Παντα Την Αληθεια,Για Να Θυμαμαι Τι Λεω,Βαγγελας.

    Παντως εγω για περιοχες του Βαλτου δεν νομιζω να μπηκαν πουλια, θα ειχε πεσει συρμα.

    Οσο για το χωριο που καταγομαι και ειναι κοντα στην περιοχη του Βαλτου δεν πεταει πουπουλο απο φασα ποσο μαλλον ολοκληρη φασσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #385985

    Τελικά αύριο να την κάνω για το καρτέρι μπας και σκάσουν μύτη ή να κοιμηθώ καμιά ώρα παραπάνω;!!Θα είναι καλός ο καιρός το πρωί αλλά δεν ξέρω αν αρκεί από μόνο του αυτό!;;Το Σ/Κ αναμένεται πιο ελπιδοφόρο αλλά….ποιος περιμένει μέχρι τότε!!!!!;-)B-)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #386025

     

    Στο 1:54 και 7:50 και 9:54  😯 Βασικά δείτε το όλο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #386026

    Ζόρικα τα πράγματα!!!Καθόλου πουλιά στο Καρπενήσσι και μόνο ένα κοπάδι καμιά 150 αριά στην Φουρκα. Η μόνη ελπίδα για το Σ/Κ οι πολλές τσίχλες που μπήκαν σήμερα στην Φουρκα…Για να δουμε……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #386040

    Στο 1:54 και 7:50 και 9:54 Βασικά δείτε το όλο!

    Βασικά…..Μας έσκισες πρωί πρωί!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #386043

    BeReT wrote:
    Στο 1:54 και 7:50 και 9:54 Βασικά δείτε το όλο!

    Βασικά…..Μας έσκισες πρωί πρωί!!!

    Βασικά σκέφτομαι να μετακομίσω Γαλλία..!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #386045

    Πω, πω, πω, παρακαλούσα να τελειώσει…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,411 έως 7,425 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων