ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,576 έως 7,590 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #388399

    κατι λιγες ειδα και εγω σημερα κιλκις…αν και ειχε κοσμο στα καρτερια…δεν ακουστηκαν και πολλες τουφεκιες..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #388419

    σημερα μετα απο ενα δυημερο ψαξιματος, η καρπωση ηταν πολυ καλη με τον φιλο μου τον κωστα. αν και θα επρεπε να ειχαμε αλλες τοσες. υριο ειναι μια καινουργια μερα, και ελπιζω καλυτερη, μιας και αυριο θα ειμαστε και γνωστες απο λεπτομερειες. edit. καπου στην κασα εχει αλλη μια. συνολο ηταν 10, και στην φωτο βλεπω 9.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 13 ώρες, 6 λεπτά πριν από τον gianniskavala.

    Μπραβο παιδες,τις “φυστικωσατε” τις ριμάδες!!! 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    batman1 στις #388420

    σημερα μετα απο ενα δυημερο ψαξιματος, η καρπωση ηταν πολυ καλη με τον φιλο μου τον κωστα. αν και θα επρεπε να ειχαμε αλλες τοσες. υριο ειναι μια καινουργια μερα, και ελπιζω καλυτερη, μιας και αυριο θα ειμαστε και γνωστες απο λεπτομερειες.

    μπραβο παιδες παντα τετοια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    the zoo στις #388472

    Παιδιά καλημέρα,ψάχνω κάποιον να ξεματιάζει καλά.

    Σε καρτέρι στη Βοιωτία που κυνηγάω με την παρέα μου απ΄την αρχή της σεζόν,

    σήμερα οι φίλοι πήραν 7 φάσσες καιήταν η πρώτη φορά που δεν μπορούσα να πάω  γ@μω την τύχη μου

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #388473

    Καλημέρα στο E-artemis.Σήμερα λόγο δουλειάς που προέκυψε πήγα στα κοντά στον Χορτιάτη για 3 ώρες.Από φάσσες μου πέρασαν μία τριάδα και μία πεντάδα σε οριακό ύψος με αποτέλεσμα οι τουφεκιές να μην έχουν αποτέλεσμα.Τα πουλιά έχουν τουφεκιστεί πάρα πολύ με αποτέλεσμα να σπάσουν τα κοπάδια και να πετάνε σε απόσταση ασφαλείας.Τελικά έφυγα με μία δενδρότσιχλα,ένα κότσυφα και μισό κιλό κάστανα 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #388549

    Μία  με το ζόρι και με τα νεύρα  τεντωμένα σαν χορδές κιθάρας. Μια   βδομάδα   στα Τζουμέρκα  και παίζω κρυφτό με ένα κοπαδάκι .      Άλλα   πουλιά  δεν υπάρχουν.  Απο  Γιάννενα   ρε  παιδιά  κανείς ;   παίζει τίποτα να  ανέβω μια και είμαι ήδη στο χωριό ;;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    super_sport στις #388558

    Αιτ/νια σημερα ελαχιστα πουλια εκτος απο ενα μεγαλο κοπαδι που περασε μακρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388560

    Μία με το ζόρι και με τα νεύρα τεντωμένα σαν χορδές κιθάρας. Μια βδομάδα στα Τζουμέρκα και παίζω κρυφτό με ένα κοπαδάκι . Άλλα πουλιά δεν υπάρχουν. Απο Γιάννενα ρε παιδιά κανείς ; παίζει τίποτα να ανέβω μια και είμαι ήδη στο χωριό ;;;;;;

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Περασαν τα πουλια πατριωτη…..ελαχιστα πραγματα παιζουν πια απο Αηδονοχωρι-Μολυβι κλπ ζαγορια……ο προηγουμενο σ/κ ηταν ενα μεγαλο μπασιμο και της γλεντησανε…πολλες παρα πολλες περασανε ψηλα στη Βοβουσα.Εγω δευτερα και τριτη ειδα λιγα πουλακια και πηρα ελαχιστα,απο τεταρτη και μετα ερημια παντου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #388563

    DIM.ZOLOTAS wrote:
    Μία με το ζόρι και με τα νεύρα τεντωμένα σαν χορδές κιθάρας. Μια βδομάδα στα Τζουμέρκα και παίζω κρυφτό με ένα κοπαδάκι . Άλλα πουλιά δεν υπάρχουν. Απο Γιάννενα ρε παιδιά κανείς ; παίζει τίποτα να ανέβω μια και είμαι ήδη στο χωριό ;;;;;; ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ «ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ»
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Περασαν τα πουλια πατριωτη…..ελαχιστα πραγματα παιζουν πια απο Αηδονοχωρι-Μολυβι κλπ ζαγορια……ο προηγουμενο σ/κ ηταν ενα μεγαλο μπασιμο και της γλεντησανε…πολλες παρα πολλες περασανε ψηλα στη Βοβουσα.Εγω δευτερα και τριτη ειδα λιγα πουλακια και πηρα ελαχιστα,απο τεταρτη και μετα ερημια παντου.

    Το ηξερα για τη βοβούσα απο φίλο λαγοκυνηγό   και το ειχα γράψει .Μαλακία μου που δεν πήγα .Το σκέφτομαι  όμως για μεσοβδόμαδα αλλα για που ;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388569

    theodoris theo wrote:

    DIM.ZOLOTAS wrote:
    Μία με το ζόρι και με τα νεύρα τεντωμένα σαν χορδές κιθάρας. Μια βδομάδα στα Τζουμέρκα και παίζω κρυφτό με ένα κοπαδάκι . Άλλα πουλιά δεν υπάρχουν. Απο Γιάννενα ρε παιδιά κανείς ; παίζει τίποτα να ανέβω μια και είμαι ήδη στο χωριό ;;;;;; ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ «ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ»
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Περασαν τα πουλια πατριωτη…..ελαχιστα πραγματα παιζουν πια απο Αηδονοχωρι-Μολυβι κλπ ζαγορια……ο προηγουμενο σ/κ ηταν ενα μεγαλο μπασιμο και της γλεντησανε…πολλες παρα πολλες περασανε ψηλα στη Βοβουσα.Εγω δευτερα και τριτη ειδα λιγα πουλακια και πηρα ελαχιστα,απο τεταρτη και μετα ερημια παντου.

    Το ηξερα για τη βοβούσα απο φίλο λαγοκυνηγό και το ειχα γράψει .Μαλακία μου που δεν πήγα .Το σκέφτομαι όμως για μεσοβδόμαδα αλλα για που ;;;;;

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Για πουθενα…..τωρα τα πουλια ντοπιαζουν,απο τα μερη που ξερεις διαλεξε που εχει κομμενα καλαμποκια και ορμα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #388571

    ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤΑ.

    ΤΡΟΦΗ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ,Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΠΩΘΕΙ

    ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΖΟΡΙΣΤΟΥΝ

    Κ ΜΑΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΠΩΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ.

    ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΑ ΧΙΟΝΑΚΙ ΣΤΑ ΨΗΛΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ

    ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΦΕΤΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #388573

    [quo.

    Για πουθενα…..τωρα τα πουλια ντοπιαζουν,απο τα μερη που ξερεις διαλεξε που εχει κομμενα καλαμποκια και ορμα…. [/quote]

    Εδώ  πάνω δεν υπάρχουν καλαμπόκια .Στα δενδρα που άλλες χρονιές κράταγε φάσσες δεν υπάρχει τίποτα παρόλο το βελάνι  που έχουν φέτος.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #388576

    [quo. Για πουθενα…..τωρα τα πουλια ντοπιαζουν,απο τα μερη που ξερεις διαλεξε που εχει κομμενα καλαμποκια και ορμα….

    Εδώ πάνω δεν υπάρχουν καλαμπόκια .Στα δενδρα που άλλες χρονιές κράταγε φάσσες δεν υπάρχει τίποτα παρόλο το βελάνι που έχουν φέτος.

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.
    [/quote]    Αρα τα πουλια εφυγαν απο κει…..οταν βρισκουν αλλου ευκολα σιτηρα φευγουν φιλε.Κανε καμια βολτα στα λημερια που περασαν για τιποτα ξεχασμενες που γυρναν ακομα γυρω γυρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #388580

    DIM.ZOLOTAS wrote:
    [quo. Για πουθενα…..τωρα τα πουλια ντοπιαζουν,απο τα μερη που ξερεις διαλεξε που εχει κομμενα καλαμποκια και ορμα….

    Εδώ πάνω δεν υπάρχουν καλαμπόκια .Στα δενδρα που άλλες χρονιές κράταγε φάσσες δεν υπάρχει τίποτα παρόλο το βελάνι που έχουν φέτος. ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ «ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ»
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Αρα τα πουλια εφυγαν απο κει…..οταν βρισκουν αλλου ευκολα σιτηρα φευγουν φιλε.Κανε καμια βολτα στα λημερια που περασαν για τιποτα ξεχασμενες που γυρναν ακομα γυρω γυρω. [/quote]

    Οι  μόνες   ξεχασμένες σε μια τεράστια έκταση  ειναι ενα κοπαδάκι 10 πουλιων και αυτα κυνηγάω και βαράω.Στη κυριολεξια τέτοιο χάλι εδω στην περιοχή δεν θυμάμαι  άλλη  φορα.Παραπάνω  απο απογοήτευση.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    mitsos στις #388629

    Μία με το ζόρι και με τα νεύρα τεντωμένα σαν χορδές κιθάρας. Μια βδομάδα στα Τζουμέρκα και παίζω κρυφτό με ένα κοπαδάκι . Άλλα πουλιά δεν υπάρχουν. Απο Γιάννενα ρε παιδιά κανείς ; παίζει τίποτα να ανέβω μια και είμαι ήδη στο χωριό ;;;;;;

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Δυο μέρες έκανα 300 χιλιόμετρα και είδα ολα και ολα 50 πουλιά.

    Λίγα πουλιά μόνο σύνορα Γιάννενα -Τρίκαλα χαμηλά

    Δεν αξίζει τον κόπο νομίζω

    Εγω αν δεν αλλάξει ο καιρός δεν ξαναπάω

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,576 έως 7,590 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων