ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,591 έως 7,605 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    456
    leatherman στις #388652

    Χωρίς υπερβολές ,να κάνω μια πρόταση, λίγο παλιομοδίτικη.

    Δεν φωνάζουμε κανά παπά να μας διαβάσει  ευχέλαιο μήπως και φτιάξουν το πράγματα μα το φασσοκυνήγι μας εφέτος; 😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #388655

    Χωρίς υπερβολές ,να κάνω μια πρόταση, λίγο παλιομοδίτικη. Δεν φωνάζουμε κανά παπά να μας διαβάσει ευχέλαιο μήπως και φτιάξουν το πράγματα μα το φασσοκυνήγι μας εφέτος;

    ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΑΠ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ????

    ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΑΞΙΜΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ Κ ΟΙ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΠΟΥΛΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ…… 😆 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #388657

    leatherman wrote:
    Χωρίς υπερβολές ,να κάνω μια πρόταση, λίγο παλιομοδίτικη. Δεν φωνάζουμε κανά παπά να μας διαβάσει ευχέλαιο μήπως και φτιάξουν το πράγματα μα το φασσοκυνήγι μας εφέτος;

    ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΑΠ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ???? ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΑΞΙΜΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ Κ ΟΙ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΠΟΥΛΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ……

    [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ …

    Εγω ουτε με χιλιάρικο δεν βαράω ! :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #388659

    jason wrote:

    leatherman wrote:
    Χωρίς υπερβολές ,να κάνω μια πρόταση, λίγο παλιομοδίτικη. Δεν φωνάζουμε κανά παπά να μας διαβάσει ευχέλαιο μήπως και φτιάξουν το πράγματα μα το φασσοκυνήγι μας εφέτος;

    ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΑΠ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ???? ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΑΞΙΜΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ Κ ΟΙ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΠΟΥΛΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ…… [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ …

    Εγω ουτε με χιλιάρικο δεν βαράω !

    Παναγιωτης
    Κ.Σ.Κορωπιου Πατρίς-Θρησκεία-Οικογένεια

    Δεν κανονίζουμε καμιά κυνηγετική εκδρομή εκεί που τραβάνε τα video (Ισπανία μάλλον) . Άμα πάμε group λιγότερα θα μας έρθουν τα έξοδα  😆 😆 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    kostask στις #388662

    δεν υπάρχει τίποτα …. τζάμπα τα χιλιόμετρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    panospreveza στις #388686

    ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝΕΜΙΣΑΝ ΚΑΤΙ ΣΚΟΡΠΙΕΣ..ΕΙΔΑ 7-8 ΜΟΝΕΣ ΚΑΙ 2 ΚΟΠΑΔΑΚΙΑ ΤΩΝ 15 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ Κ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΝΑ ΤΟ ΕΙΔΑ 2 ΦΟΡΕΣ..

    ΠΗΡΑ 1 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 16 ΜΕΡΕΣ!!!Κ ΑΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 4-5..

    ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ…

    ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΕΙ…Κ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!

    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΤΣΙΠΟΥΡΑ 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    84
    dimz στις #388716

    Νομίζω συνάδελφοι ότι φέτος θα είναι πολύ καλή χρονιά.

    Και το λέω αυτό γιατί πουλάκια μπήκαν αρκετά και θα μπουν και άλλα αν αλλάξει λίγο ο καιρός.

    Αν λοιπόν κάνει βροχούλες και σαπίσει το βάλανο και πέσει αυτή που της κυνηγάμε στα καλαμπόκια θα κάνουμε  νούμερα.

    Αυτό θέλω να πιστεύω γιατί από φίλους που συζητάμε πουλάκια λίγο πολύ βλέπουν όλοι αλλά με την τροφή που έχει σήμερα είναι στον Νέστο και αύριο στην Ναύπακτο.

    Εύχομαι να βγω αληθινός.

    Παίρνω έτσι και εγώ κουράγιο χα χα        

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #388718

    Νομίζω συνάδελφοι ότι φέτος θα είναι πολύ καλή χρονιά. Και το λέω αυτό γιατί πουλάκια μπήκαν αρκετά και θα μπουν και άλλα αν αλλάξει λίγο ο καιρός. Αν λοιπόν κάνει βροχούλες και σαπίσει το βάλανο και πέσει αυτή που της κυνηγάμε στα καλαμπόκια θα κάνουμε νούμερα. Αυτό θέλω να πιστεύω γιατί από φίλους που συζητάμε πουλάκια λίγο πολύ βλέπουν όλοι αλλά με την τροφή που έχει σήμερα είναι στον Νέστο και αύριο στην Ναύπακτο. Εύχομαι να βγω αληθινός. Παίρνω έτσι και εγώ κουράγιο χα χα

    Πολύ σωστές η παρατηρήσεις σου φίλε . Μακάρι να επαληθευτεί το σενάριο που αναφέρεις γιατί η ελπίδα πεθαίνει τελευταία !!!  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #388775

    Τα  πουλάκια μπήκαν στο  …μαντρί !     Δηλαδή ,στο μέρος που τις κυνηγάω απο  12 και μετα , σήμερα για πρώτη μέρα φάνηκαν γύρω στα 70 πουλιά. Αυριο   θα  έχω   ολοήμερο   ραντεβού  για να παίξουμε το……… λύκο με τη κοκκινοσκουφίτσα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #388776

    Καλημέρα στο E-artemis.Σήμερα λόγο δουλειάς που προέκυψε πήγα στα κοντά στον Χορτιάτη για 3 ώρες.Από φάσσες μου πέρασαν μία τριάδα και μία πεντάδα σε οριακό ύψος με αποτέλεσμα οι τουφεκιές να μην έχουν αποτέλεσμα.Τα πουλιά έχουν τουφεκιστεί πάρα πολύ με αποτέλεσμα να σπάσουν τα κοπάδια και να πετάνε σε απόσταση ασφαλείας.Τελικά έφυγα με μία δενδρότσιχλα,ένα κότσυφα και μισό κιλό κάστανα

    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

     

    χτες και εγω ειμουνα στον χορτιατη,μετα απο 3 βδομαδες που ειχα να παω στο κυνηγι λογο δουλειας και δεν ειδα ουτε μια!!!καλα που ειχαι λιγες δενδροτσιχλες και εκανα λιγες ντουφεκιες.αποτελεσμα 4 δεδροστιχλες,1τσιχλα και μια σακουλα καστανα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #388780

    Τα πουλάκια μπήκαν στο …μαντρί ! Δηλαδή ,στο μέρος που τις κυνηγάω απο 12 και μετα , σήμερα για πρώτη μέρα φάνηκαν γύρω στα 70 πουλιά. Αυριο θα έχω ολοήμερο ραντεβού για να παίξουμε το……… λύκο με τη κοκκινοσκουφίτσα

    \

    Σου εύχομαι να παίξεις το λύκο με τα πρόβατα, που έφυγε χορτάτος, γιατί ο άλλος με την Κοκκινοσκουφίτσα έφυγε δαρμένος 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #388789

    »
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Περασαν τα πουλια πατριωτη….

     

    τα πουλια παιδια δεν περασαν ακομα. θα γινουν περασματα ακομα και μεσα στον νεμβριο. το λεγαμε και στις αρχες. ηδη π-π-σ εγιναν μεγαλα περασματα απο συμβολο και κερδυλια απο τις πληροφοριες που ειχα.

     

    τωρα οσο για μενα??  την φωτο που ανεβασα μαλλον την ειδατε ολοι ετσι?  ηταν σαββατο βραδυ. εε την κυριακη το πρωι που ξαναπηγαμε εκει στο μερος, 2,5 ωρες δρομο απο την καβαλα, εγω ξεχασα να παρω το οπλο μου. ναι κυριοι. το οπλο μου. και σιγουρα τωρα που διαβαζετε θα γελατε ετσι? αλλα μην γελατε. και εγω οταν καποιοι μου το ειχαν πει πως εχουν ξεχασει το οπλο τους κατα καιρους, εγω γελουσα και ελεγα πως μου λενε παραμυθια.  εε λοιπον αυτα γινοντε. και ειναι μεγαλη πικρα σε οποιον τυχη κατι τετοιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    sailor7733 στις #388800

    σημερα γυρισαν κατι φιλοι απο μαρμαρα….

    τους ειχε παρει ντοπιος την κυριακη οτι γινοταν χαμος…

     

    και φεραν πισω  μονο τα κορμια τους…. 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #388806

    theodoris theo wrote:

    »
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Περασαν τα πουλια πατριωτη….

     

    τα πουλια παιδια δεν περασαν ακομα. θα γινουν περασματα ακομα και μεσα στον νεμβριο. το λεγαμε και στις αρχες. ηδη π-π-σ εγιναν μεγαλα περασματα απο συμβολο και κερδυλια απο τις πληροφοριες που ειχα.

     

    τωρα οσο για μενα?? την φωτο που ανεβασα μαλλον την ειδατε ολοι ετσι? ηταν σαββατο βραδυ. εε την κυριακη το πρωι που ξαναπηγαμε εκει στο μερος, 2,5 ωρες δρομο απο την καβαλα, εγω ξεχασα να παρω το οπλο μου. ναι κυριοι. το οπλο μου. και σιγουρα τωρα που διαβαζετε θα γελατε ετσι? αλλα μην γελατε. και εγω οταν καποιοι μου το ειχαν πει πως εχουν ξεχασει το οπλο τους κατα καιρους, εγω γελουσα και ελεγα πως μου λενε παραμυθια. εε λοιπον αυτα γινοντε. και ειναι μεγαλη πικρα σε οποιον τυχη κατι τετοιο.

    ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!!!!!

    ΛΕΩ ΑΥΤΟΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΙΣ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ

    ΣΦΕΝΤΟΝΑ,ΑΦΟΥ Η ΦΥΣΙΓΓΙΟΘΗΚΗ ΗΤΑΝ ΑΘΙΚΤΗ.

    Κ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΣ!!!!!! 😆 😆 😆

    Υ.Γ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ.

    ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΥΧΝΑ.

    ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ,

    ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ Τ ΑΜΑΞΙ.

    😆 😆 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    billarnaia στις #388811

    gianniskavala wrote:

    theodoris theo wrote:

    »
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Περασαν τα πουλια πατριωτη….

    τα πουλια παιδια δεν περασαν ακομα. θα γινουν περασματα ακομα και μεσα στον νεμβριο. το λεγαμε και στις αρχες. ηδη π-π-σ εγιναν μεγαλα περασματα απο συμβολο και κερδυλια απο τις πληροφοριες που ειχα. τωρα οσο για μενα?? την φωτο που ανεβασα μαλλον την ειδατε ολοι ετσι? ηταν σαββατο βραδυ. εε την κυριακη το πρωι που ξαναπηγαμε εκει στο μερος, 2,5 ωρες δρομο απο την καβαλα, εγω ξεχασα να παρω το οπλο μου. ναι κυριοι. το οπλο μου. και σιγουρα τωρα που διαβαζετε θα γελατε ετσι? αλλα μην γελατε. και εγω οταν καποιοι μου το ειχαν πει πως εχουν ξεχασει το οπλο τους κατα καιρους, εγω γελουσα και ελεγα πως μου λενε παραμυθια. εε λοιπον αυτα γινοντε. και ειναι μεγαλη πικρα σε οποιον τυχη κατι τετοιο.

    ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!!!!! ΛΕΩ ΑΥΤΟΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΙΣ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΦΕΝΤΟΝΑ,ΑΦΟΥ Η ΦΥΣΙΓΓΙΟΘΗΚΗ ΗΤΑΝ ΑΘΙΚΤΗ. Κ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΣ!!!!!! Υ.Γ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ. ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΥΧΝΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ, ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ Τ ΑΜΑΞΙ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    ωραιος ο falcon καλα ξηγετε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,591 έως 7,605 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων