ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,606 έως 7,620 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #388818

    ΟΧΙ ΡΕ,ΤΙ ΞΗΓΙΕΜΑΙ ΩΡΑΙΑ?

    ΔΕΝ ΥΠΟΝΝΟΩ ΤΙΠΟΤΑ…

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #388871

    οπλο δεν εχω ξεχασει ,αλλα φυσιγγια ναι και μαλιστα 2 φορες …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    456
    leatherman στις #388873

    Ο ορισμός της γκαντεμιάς στο φασσοκυνήγι .Να πας στον κυνηγότοπο να ξεχάσεις το όπλο ή τα φυσίγγια στο σπίτι, να πέσεις στο

    πέρασμα που μόνο μια φορά στη ζωή μπορείς να συναντήσεις , το πλησιέστερο χωριό να είναι 100 χιλ.(κατά φαντασία) και εκεί που θα είσαι να μην έχει και σήμα το κινητό για να ειδοποιήσεις τους φίλους να έρθουν. Και σαν να μην έφταναν αυτά στην επιστροφή για να πας για το τουφέκι ή τα φυσίγγια ο δρόμος να είναι φραγμένος από τον έλατο που πριν λίγο από το βάρος του χιονιού και τον αέρα έπεσε καταμεσής στο διάβα σου.” Όχι ρε πούστη μου το πρωί έβγαλα από το αγροτικό το αλυσοπρίονο”!!!!!!!!!!.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #388909

    Ο ορισμός της γκαντεμιάς στο φασσοκυνήγι .Να πας στον κυνηγότοπο να ξεχάσεις το όπλο ή τα φυσίγγια στο σπίτι, να πέσεις στο

     

    πέρασμα που μόνο μια φορά στη ζωή μπορείς να συναντήσεις , το πλησιέστερο χωριό να είναι 100 χιλ.(κατά φαντασία) και εκεί που θα είσαι να μην έχει και σήμα το κινητό για να ειδοποιήσεις τους φίλους να έρθουν. Και σαν να μην έφταναν αυτά στην επιστροφή για να πας για το τουφέκι ή τα φυσίγγια ο δρόμος να είναι φραγμένος από τον έλατο που πριν λίγο από το βάρος του χιονιού και τον αέρα έπεσε καταμεσής στο διάβα σου.» Όχι ρε πούστη μου το πρωί έβγαλα από το αγροτικό το αλυσοπρίονο»!!!!!!!!!!.

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΕΣ.

    Ο ΘΕΟΣ ΤΙΜΩΡΕΙ..

    ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΧΙΟΝΟΚΑΛΥΨΗ

    ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ?

    😆 😆 😆 😆

    ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ

    ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ Κ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΘΡΥΛΟ

    ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΙΜΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗΝ

    ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ… 😥 😥 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #388918

    Κ ΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΔΑΝΕ….. 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #388923

    Κ ΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΔΑΝΕ…..

    [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ …

    ΝΑΙ ΡΕ ΙΑΣΩΝΑ,ΕΙΧΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΥΛΙΑ

    Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΑ ΕΦΕΡΝΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ. 😆 😆

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΣΟΥ ΜΕΤΕΔΙΔΕ

    Κ ΜΙΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΣΣΑ.

    ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

    ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΩΝ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ

    ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ ΝΑΡΘΟΥΝ.

    😆 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    flas στις #388957

    οπλο δεν εχω ξεχασει ,αλλα φυσιγγια ναι και μαλιστα 2 φορες …..

    Καλά αυτό δεν είναι τίποτα…..

    η άλλη ξέχασαν να μάσουν τα σκηλια,

     και αφου ηπιαν και τσίπουρα στο καφενείο του χωριού,

     όταν πήγαν να φύγουν, βλέπουν το τρέιλερ ανοιχτό.

    Τάμασες τα σκυλιά ρε μαλάκα;;

    Ναι ρε μαλακα έλεγε ο άλλος.  πλάκα με κανς.

    Ξανά πάει στο καφενείο και φώναζε  στους παππούδες

    φέρτε τα σκυλιά γρήγορα, για τη θα γίνει της πουτάνας εδώ περα… 😀 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #388963

    σημερα μετα απο ενα δυημερο ψαξιματος, η καρπωση ηταν πολυ καλη με τον φιλο μου τον κωστα. αν και θα επρεπε να ειχαμε αλλες τοσες. υριο ειναι μια καινουργια μερα, και ελπιζω καλυτερη, μιας και αυριο θα ειμαστε και γνωστες απο λεπτομερειες. edit. καπου στην κασα εχει αλλη μια. συνολο ηταν 10, και στην φωτο βλεπω 9.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 2 μέρες, 19 ώρες πριν από τον gianniskavala.

    ωαιος ο γιαννης….τι εγινε ωρε το φεροζα ?

    διονυσης 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #389042

    ΝΑΙ ΡΕ ΙΑΣΩΝΑ,ΕΙΧΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΥΛΙΑ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΑ ΕΦΕΡΝΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΣΟΥ ΜΕΤΕΔΙΔΕ Κ ΜΙΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΣΣΑ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΩΝ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ ΝΑΡΘΟΥΝ.

    ναι ρε δανε,πεθενα μ αυτα που ελεγε κ οντως σου εδινε μια αισιοδοξια…αν και μερικεσ φορες το ξεφευγε το θεμα…
    εκει που τρελενομουν ηταν με τα περιφανα,τα δυνατα,τα μεγαλα πουλια…500gr.το καθενα….. 😆
    απλα θρυλος…. 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #389048

    Σήμερα  πήρα τρια πουλάκια  με μια τριπλέτα  που την ευχαριστήθηκα όσο λίγες  μια και τα πουλιά ήταν σε αντίθετες κατευθύνσεις.                 Ομως  δεν ξέρω αν πρέπει να είμαι ευχαριστημένος  μια και μέχρι 8.10  είμουνα  στο σημείο που απο χθές είχα αποφασίσει.  Μόλις έφυγα ερχεται  ένα κοπάδι γύρω στα 60 πουιά  και κλαρώνει σε ένα πλάτανο.Σε  λίγο άρχισαν να έρχονται   φάσσες απο παντού.  Πάνω  στον πλάτανο πρέπει να ήταν γύρω στα  100 πουλια. Βλαστημούσα την ώρα και την στιγμή  που άλλαξα θέση.Αρχισα  λοιπόν  να σέρνομαι σε βρεγμένο   χορτάρι και  ανάμεσα σε   βάτα …..ωχ……αι …αχ……διανύοντας μια  απόσταση 40  μέτρων.Μετά  υπήρχε  ενα κενό  και θα με έβλεπαν.Ετσι  σηκώθηκα σιγα σιγα σε  οκλαδόν   και έμεινα ετσι  μια  ώρα  και απέχοντας  απο τα πουλιά περίπου  70 μ. .Μερικές  ήταν τόσο κοντα η μια στην άλλη  που με μια τουφεκιά  μπορεί να πέφτανε  και 5  πουλια .Καταλαβαίνετε τι θα γινόταν ……Ετσι  λοιπόν περάσαμε μια ωραία  ώρα εγω και τα πουλιά  ανανεώνοντας το ραντεβου  για αύριομια και μέχρι που βράδυασε  δεν  ξαναφάνηκαν

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #389053

    Σήμερα πήρα τρια πουλάκια με μια τριπλέτα που την ευχαριστήθηκα όσο λίγες μια και τα πουλιά ήταν σε αντίθετες κατευθύνσεις. Ομως δεν ξέρω αν πρέπει να είμαι ευχαριστημένος μια και μέχρι 8.10 είμουνα στο σημείο που απο χθές είχα αποφασίσει. Μόλις έφυγα ερχεται ένα κοπάδι γύρω στα 60 πουιά και κλαρώνει σε ένα πλάτανο.Σε λίγο άρχισαν να έρχονται φάσσες απο παντού. Πάνω στον πλάτανο πρέπει να ήταν γύρω στα 100 πουλια. Βλαστημούσα την ώρα και την στιγμή που άλλαξα θέση.Αρχισα λοιπόν να σέρνομαι σε βρεγμένο χορτάρι και ανάμεσα σε βάτα …..ωχ……αι …αχ……διανύοντας μια απόσταση 40 μέτρων.Μετά υπήρχε ενα κενό και θα με έβλεπαν.Ετσι σηκώθηκα σιγα σιγα σε οκλαδόν και έμεινα ετσι μια ώρα .Μερικές ήταν τόσο κοντα η μια στην άλλη που με μια τουφεκιά μπορεί να πέφτανε και 5 πουλια .Καταλαβαίνετε τι θα γινόταν ……Ετσι λοιπόν περάσαμε μια ωραία ώρα εγω και τα πουλιά ανανεώνοντας το ραντεβου για αύριομια και μέχρι που βράδυασε δεν ξαναφάνηκαν

    ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ….Κ ΣΤΑ ΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥΣ….ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΗΤΣΑΡΑ!!! 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #389054

    Σήμερα πήρα τρια πουλάκια με μια τριπλέτα που την ευχαριστήθηκα όσο λίγες μια και τα πουλιά ήταν σε αντίθετες κατευθύνσεις. Ομως δεν ξέρω αν πρέπει να είμαι ευχαριστημένος μια και μέχρι 8.10 είμουνα στο σημείο που απο χθές είχα αποφασίσει. Μόλις έφυγα ερχεται ένα κοπάδι γύρω στα 60 πουιά και κλαρώνει σε ένα πλάτανο.Σε λίγο άρχισαν να έρχονται φάσσες απο παντού. Πάνω στον πλάτανο πρέπει να ήταν γύρω στα 100 πουλια. Βλαστημούσα την ώρα και την στιγμή που άλλαξα θέση.Αρχισα λοιπόν να σέρνομαι σε βρεγμένο χορτάρι και ανάμεσα σε βάτα …..ωχ……αι …αχ……διανύοντας μια απόσταση 40 μέτρων.Μετά υπήρχε ενα κενό και θα με έβλεπαν.Ετσι σηκώθηκα σιγα σιγα σε οκλαδόν και έμεινα ετσι μια ώρα .Μερικές ήταν τόσο κοντα η μια στην άλλη που με μια τουφεκιά μπορεί να πέφτανε και 5 πουλια .Καταλαβαίνετε τι θα γινόταν ……Ετσι λοιπόν περάσαμε μια ωραία ώρα εγω και τα πουλιά ανανεώνοντας το ραντεβου για αύριομια και μέχρι που βράδυασε δεν ξαναφάνηκαν

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Καλα,μιλαμε την ξεκληρισες την οικογενεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    green-blue στις #389063

    jason wrote:
    Κ ΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΔΑΝΕ….. [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ …

    ΝΑΙ ΡΕ ΙΑΣΩΝΑ,ΕΙΧΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΥΛΙΑ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΑ ΕΦΕΡΝΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΣΟΥ ΜΕΤΕΔΙΔΕ Κ ΜΙΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΣΣΑ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΩΝ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ ΝΑΡΘΟΥΝ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    😀 😀  Είσαι απίστευτος!! Καιρό είχα να γελάσω έτσι, αυτό με τα διαβατήρια όλα τα λεφτά…Μου ήρθε απότομο, ωραίο να θυμάσαι μια εποχή νοσταλγική!! Δίκιο έχετε πάντως,χρειαζόμαστε κάποιον να μας εμφυσήσει την ελπίδα των μεγάλων περασμάτων της φάσσας. Δανιήλ μια φώτο απο τα παλιά. Ελπίζω να τα πούμε και απο κοντά και για τα πραγματάκια που λέγαμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #389076

    ωαιος ο γιαννης….τι εγινε ωρε το φεροζα ? διονυσης

     

    oπα!!  τωρα τυχαια το ανεφερες το φεροζα? η με ξερεις και το θυμασαι?

     

    παει το φεροζα ρε συ. εχει εδω και 6 χρονια που το εδωσα…. :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #389096

    falcon wrote:

    jason wrote:
    Κ ΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΔΑΝΕ….. [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ …

    ΝΑΙ ΡΕ ΙΑΣΩΝΑ,ΕΙΧΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΥΛΙΑ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΑ ΕΦΕΡΝΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΣΟΥ ΜΕΤΕΔΙΔΕ Κ ΜΙΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΣΣΑ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΩΝ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ ΝΑΡΘΟΥΝ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Είσαι απίστευτος!! Καιρό είχα να γελάσω έτσι, αυτό με τα διαβατήρια όλα τα λεφτά…Μου ήρθε απότομο, ωραίο να θυμάσαι μια εποχή νοσταλγική!! Δίκιο έχετε πάντως,χρειαζόμαστε κάποιον να μας εμφυσήσει την ελπίδα των μεγάλων περασμάτων της φάσσας. Δανιήλ μια φώτο απο τα παλιά. Ελπίζω να τα πούμε και απο κοντά και για τα πραγματάκια που λέγαμε…

    ΝΑΙ,ΜΙΛΑΜΕ Κ ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ.

    ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΨΑΡΑΚΕΣ Κ

    ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΟΛΑ.Κ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΜΑΣΤΑΝ

    ΣΑΝ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.

    ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ,ΑΝ ΒΓΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΕΡΔΥΛΙΑ ΠΕΣ

    ΜΟΥ ΝΑΡΘΩ ΝΑ ΣΕ ΒΡΩ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,606 έως 7,620 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων