ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,621 έως 7,635 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #389147

     

     

     

     

    ΝΑΙ,ΜΙΛΑΜΕ Κ ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ. ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΨΑΡΑΚΕΣ Κ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΟΛΑ.Κ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΣΑΝ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Καλα εμεις είμαστε και μακρυά αλλα εσυ??Εχεις φαει κατι

    πατσάδες στα πρωινά ραντεβού πριν το κυνήγι εεε???? :mrgreen:


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #389151

    Σήμερα πήρα τρια πουλάκια με μια τριπλέτα που την ευχαριστήθηκα όσο λίγες μια και τα πουλιά ήταν σε αντίθετες κατευθύνσεις. Ομως δεν ξέρω αν πρέπει να είμαι ευχαριστημένος μια και μέχρι 8.10 είμουνα στο σημείο που απο χθές είχα αποφασίσει. Μόλις έφυγα ερχεται ένα κοπάδι γύρω στα 60 πουιά και κλαρώνει σε ένα πλάτανο.Σε λίγο άρχισαν να έρχονται φάσσες απο παντού. Πάνω στον πλάτανο πρέπει να ήταν γύρω στα 100 πουλια. Βλαστημούσα την ώρα και την στιγμή που άλλαξα θέση.Αρχισα λοιπόν να σέρνομαι σε βρεγμένο χορτάρι και ανάμεσα σε βάτα …..ωχ……αι …αχ……διανύοντας μια απόσταση 40 μέτρων.Μετά υπήρχε ενα κενό και θα με έβλεπαν.Ετσι σηκώθηκα σιγα σιγα σε οκλαδόν και έμεινα ετσι μια ώρα και απέχοντας απο τα πουλιά περίπου 70 μ. .Μερικές ήταν τόσο κοντα η μια στην άλλη που με μια τουφεκιά μπορεί να πέφτανε και 5 πουλια .Καταλαβαίνετε τι θα γινόταν ……Ετσι λοιπόν περάσαμε μια ωραία ώρα εγω και τα πουλιά ανανεώνοντας το ραντεβου για αύριομια και μέχρι που βράδυασε δεν ξαναφάνηκαν

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

     

    Ωραίος Δημήτρη..Όμορφα σκοτώματα διακρίνω..Φυσίγγι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #389366

    DIM.ZOLOTAS wrote:
    Σήμερα πήρα τρια πουλάκια με μια τριπλέτα που την ευχαριστήθηκα όσο λίγες μια και τα πουλιά ήταν σε αντίθετες κατευθύνσεις. Ομως δεν ξέρω αν πρέπει να είμαι ευχαριστημένος μια και μέχρι 8.10 είμουνα στο σημείο που απο χθές είχα αποφασίσει. Μόλις έφυγα ερχεται ένα κοπάδι γύρω στα 60 πουιά και κλαρώνει σε ένα πλάτανο.Σε λίγο άρχισαν να έρχονται φάσσες απο παντού. Πάνω στον πλάτανο πρέπει να ήταν γύρω στα 100 πουλια. Βλαστημούσα την ώρα και την στιγμή που άλλαξα θέση.Αρχισα λοιπόν να σέρνομαι σε βρεγμένο χορτάρι και ανάμεσα σε βάτα …..ωχ……αι …αχ……διανύοντας μια απόσταση 40 μέτρων.Μετά υπήρχε ενα κενό και θα με έβλεπαν.Ετσι σηκώθηκα σιγα σιγα σε οκλαδόν και έμεινα ετσι μια ώρα και απέχοντας απο τα πουλιά περίπου 70 μ. .Μερικές ήταν τόσο κοντα η μια στην άλλη που με μια τουφεκιά μπορεί να πέφτανε και 5 πουλια .Καταλαβαίνετε τι θα γινόταν ……Ετσι λοιπόν περάσαμε μια ωραία ώρα εγω και τα πουλιά ανανεώνοντας το ραντεβου για αύριομια και μέχρι που βράδυασε δεν ξαναφάνηκαν ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ «ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ»
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Ωραίος Δημήτρη..Όμορφα σκοτώματα διακρίνω..Φυσίγγι?

    Για  πρώτη  φορά  φέτος  ,μετα απο πάρα πολλά χρόνια , ξέφυγα απο την αποκλειστηκοτητα  του     ROTTWEIL   WAIDMANNSHEIL          και  ρίχνω με  CACCIA 36 γρ   αλλά  και με  biturbo.   Kαι  τα δύο  σε  No6  και μπορώ να πω ότι με εξέπληξαν στις μακρυνές ντουφεκιές. Αυτές  που είδες στη φωτογραφία  είνιαι  όλες με caccia

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #389400

    Σήμερα  κατάφερα και πήρα  μια  παραπάνω  απο χθές ,δηλ. 4 φάσσες.   Τα  πουλιά λίγα και  σκόρπια . Πρωί  πρωί πήγα και κάθισα  κοντά στον πάλατανο  που προχθές ειχε  καθίσει το μεγάλο κοπάδι. Κάποια στιγμή  ήρθαν  δύο και κάθισαν .Δεν τις  τουφέκισα και τελικά μετα απο λίγη ώρα έφυγαν.Αυτο το σκηνικό παίχτηκε 3 φορές  αλλά εγώ δεν ενέδιδα στον πειρασμό .Ηθελα τνα έρθει το ….μεγάλο κοπάδι .Τελικά  πήρα τα αρχ…..μου και  μια κάτι ξεκομμένες  άρχισαν να  παιζουν πιο πέρα στη ρεματια    και αποφάσισα  να αλλάξω θέση  με το αποτέλεσμα …4-0.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #389405

    Σήμερα πήρα τρια πουλάκια με μια τριπλέτα που την ευχαριστήθηκα όσο λίγες μια και τα πουλιά ήταν σε αντίθετες κατευθύνσεις. Ομως δεν ξέρω αν πρέπει να είμαι ευχαριστημένος μια και μέχρι 8.10 είμουνα στο σημείο που απο χθές είχα αποφασίσει. Μόλις έφυγα ερχεται ένα κοπάδι γύρω στα 60 πουιά και κλαρώνει σε ένα πλάτανο.Σε λίγο άρχισαν να έρχονται φάσσες απο παντού. Πάνω στον πλάτανο πρέπει να ήταν γύρω στα 100 πουλια. Βλαστημούσα την ώρα και την στιγμή που άλλαξα θέση.Αρχισα λοιπόν να σέρνομαι σε βρεγμένο χορτάρι και ανάμεσα σε βάτα …..ωχ……αι …αχ……διανύοντας μια απόσταση 40 μέτρων.Μετά υπήρχε ενα κενό και θα με έβλεπαν.Ετσι σηκώθηκα σιγα σιγα σε οκλαδόν και έμεινα ετσι μια ώρα και απέχοντας απο τα πουλιά περίπου 70 μ. .Μερικές ήταν τόσο κοντα η μια στην άλλη που με μια τουφεκιά μπορεί να πέφτανε και 5 πουλια .Καταλαβαίνετε τι θα γινόταν ……Ετσι λοιπόν περάσαμε μια ωραία ώρα εγω και τα πουλιά ανανεώνοντας το ραντεβου για αύριομια και μέχρι που βράδυασε δεν ξαναφάνηκαν

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΠΛΕΤΑ.

    ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ?ΜΠΡΑΒΟ.

    ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ,Κ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ

    ΕΧΩ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΔΥΟ ΜΑΖΙ,ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ

    ΜΟΝΑΧΙΚΑ ΠΟΥΛΙΑ Κ ΟΧΙ ΣΕ ΚΟΠΑΔΙ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ

    ΣΒΕΛΤΕΣ ΟΙ ΑΤΙΜΕΣ.

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΙΣΜΕΝΕΣ

    ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΑ 25 ΜΕΤΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΡΑΓΑΤΣΙ

    ΚΑΜΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗ,Κ ΚΑΜΙΑ 400ΑΡΙΑ ΕΒΟΣΚΑΝ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΧΩΡΑΦΙ.

    ΕΒΑΛΑ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙΣΩ,

    ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΝΑ ΠΑΡΩ 10-15 ΠΟΥΛΙΑ

    ΣΤΟ ΠΙΟ ΠΥΚΝΟ ΚΛΑΔΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥΦΤΑΝΑΝ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΑ

    ΝΑΡΘΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΠΑΔΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΓΙΑ ΝΑ

    ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ 30ΑΡΙΑ ΩΣΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ Κ ΠΗΡΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ… 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #389410

    Σήμερα κατάφερα και πήρα μια παραπάνω απο χθές ,δηλ. 4 φάσσες. Τα πουλιά λίγα και σκόρπια . Πρωί πρωί πήγα και κάθισα κοντά στον πάλατανο που προχθές ειχε καθίσει το μεγάλο κοπάδι. Κάποια στιγμή ήρθαν δύο και κάθισαν .Δεν τις τουφέκισα και τελικά μετα απο λίγη ώρα έφυγαν.Αυτο το σκηνικό παίχτηκε 3 φορές αλλά εγώ δεν ενέδιδα στον πειρασμό .Ηθελα τνα έρθει το ….μεγάλο κοπάδι .Τελικά πήρα τα αρχ…..μου και μια κάτι ξεκομμένες άρχισαν να παιζουν πιο πέρα στη ρεματια και αποφάσισα να αλλάξω θέση με το αποτέλεσμα …4-0.

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ?

    ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙ ΤΟ 2008 Η ΤΟ 2009 ΕΔΩ ΣΤΗ ΣΕΡΡΕΣ,

    ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΕΤΑΕΙ ΠΟΥΠΟΥΛΟ.

    ΜΠΡΑΒΟ Κ ΠΑΛΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    sotlag στις #389413

    καλησπερα κι απο μενα,α παιδια εγω και μια να ταν θα της εριχνα,πανε τα χουνερια  τα παλια και δε μας παιρνει για τετοια πλεον!!κανενας απο αιτ/νια κανα νεο????

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #389421

    Απάντηση

    Είμαι στα Τζουμέρκα στην Ηπειρο.  Ειλικρινά σου μιλάω πουλιά στην  κυριολεξία δεν υπάρχουν.                                                                                Μου έχει φύγει ο πάτος σε βουνά και ρεματιές να παρακολουθώ τι παίζει.                                                                                                                                      Το πρώτο καλό κοπαδάκι στα μέρη που κυνηγάω το είδα προχθές και  απ’ότι φαίνεται πήρε δρόμο.      Πάντως  για την κατάσταση που επικρατεί  έχω  μια κωλοφαρδία  φέτος και αυτό είναι όλο. Είναι η πρώτη  χρονιά που  όσες  τουφέκισα τις πήρα  αλλά το κυριότερο είναι που δεν έχασα πουλια όπως άλλες  χρονιές , λόγω δύσβατων και πυκνών πλαγιών.Πέρυσι τέτοιες μέρες που είμουνα πάλι εδώ,είχα  αφήσει πάνω απο δέκα φάσσες  μέσα στα πυκνα γιατί  δεν μπορούσα να τις εντοπίσω , καθώς οι πλαγιές σε ξεγελάνε  στην απόσταση που πέφτουν τα πουλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #389435

    falcon wrote:
    Απάντηση

    Είμαι στα Τζουμέρκα στην Ηπειρο. Ειλικρινά σου μιλάω πουλιά στην κυριολεξία δεν υπάρχουν. Μου έχει φύγει ο πάτος σε βουνά και ρεματιές να παρακολουθώ τι παίζει. Το πρώτο καλό κοπαδάκι στα μέρη που κυνηγάω το είδα προχθές και απ»ότι φαίνεται πήρε δρόμο. Πάντως για την κατάσταση που επικρατεί έχω μια κωλοφαρδία φέτος και αυτό είναι όλο. Είναι η πρώτη χρονιά που όσες τουφέκισα τις πήρα αλλά το κυριότερο είναι που δεν έχασα πουλια όπως άλλες χρονιές , λόγω δύσβατων και πυκνών πλαγιών.Πέρυσι τέτοιες μέρες που είμουνα πάλι εδώ,είχα αφήσει πάνω απο δέκα φάσσες μέσα στα πυκνα γιατί δεν μπορούσα να τις εντοπίσω , καθώς οι πλαγιές σε ξεγελάνε στην απόσταση που πέφτουν τα πουλιά.

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΑ ΠΜ,ΤΟ ΕΙΔΕΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #389510

    Σήμερα κατάφερα και πήρα μια παραπάνω απο χθές ,δηλ. 4 φάσσες. Τα πουλιά λίγα και σκόρπια . Πρωί πρωί πήγα και κάθισα κοντά στον πάλατανο που προχθές ειχε καθίσει το μεγάλο κοπάδι. Κάποια στιγμή ήρθαν δύο και κάθισαν .Δεν τις τουφέκισα και τελικά μετα απο λίγη ώρα έφυγαν.Αυτο το σκηνικό παίχτηκε 3 φορές αλλά εγώ δεν ενέδιδα στον πειρασμό .Ηθελα τνα έρθει το ….μεγάλο κοπάδι .Τελικά πήρα τα αρχ…..μου και μια κάτι ξεκομμένες άρχισαν να παιζουν πιο πέρα στη ρεματια και αποφάσισα να αλλάξω θέση με το αποτέλεσμα …4-0.

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ…ΑΝ Κ ΣΤΟ ΧΡΩΣΤΑΓΕ ΤΟ ΚΟΠΑΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΧΑΡΑ ΣΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ…ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΔΥΟ ΠΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #389583

    Σήμερα  πηγαίνοντας   για  φάσσες  στο μέρος        που κυνηγάω     σήκωσα  μια μπεκατσούλα     σε  κάτι νερά που  εχει σε  ένα σημείο  και  τη γέμισα με 6αράκια   ξεκινόντας τη μέρα   καλά.                                                               Απο  φάσσες   τρία  πουλιά     γυροφέρνανε  για    κάμποση   ώρα  και  αφού  πήρα τις  δύο  άφησα τη  μία  για αύριο  – για  μαιά –  ώστε να ολοκληρωθεί  το ………..’ΞΕΚΛΗΡΙΣΜΑ “

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #389585

    Σήμερα πηγαίνοντας για φάσσες στο μέρος που κυνηγάω σήκωσα μια μπεκατσούλα σε κάτι νερά που εχει σε ένα σημείο και τη γέμισα με 6αράκια ξεκινόντας τη μέρα καλά. Απο φάσσες τρία πουλιά γυροφέρνανε για κάμποση ώρα και αφού πήρα τις δύο άφησα τη μία για αύριο – για μαιά – ώστε να ολοκληρωθεί το ………..’ΞΕΚΛΗΡΙΣΜΑ «

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Μπραβο φιλε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #389597

    Σήμερα πηγαίνοντας για φάσσες στο μέρος που κυνηγάω σήκωσα μια μπεκατσούλα σε κάτι νερά που εχει σε ένα σημείο και τη γέμισα με 6αράκια ξεκινόντας τη μέρα καλά. Απο φάσσες τρία πουλιά γυροφέρνανε για κάμποση ώρα και αφού πήρα τις δύο άφησα τη μία για αύριο – για μαιά – ώστε να ολοκληρωθεί το ………..’ΞΕΚΛΗΡΙΣΜΑ «

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Όσο τις βρίσκεις δώσ’τες να καταλάβουν.. Μπράβο σου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #389602

    ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΗΤΣΑΡΑ…ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ!!!

    ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΦΑΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ!!! 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #389670

    Σήμερα πηγαίνοντας για φάσσες στο μέρος που κυνηγάω σήκωσα μια μπεκατσούλα σε κάτι νερά που εχει σε ένα σημείο και τη γέμισα με 6αράκια ξεκινόντας τη μέρα καλά. Απο φάσσες τρία πουλιά γυροφέρνανε για κάμποση ώρα και αφού πήρα τις δύο άφησα τη μία για αύριο – για μαιά – ώστε να ολοκληρωθεί το ………..’ΞΕΚΛΗΡΙΣΜΑ «

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    μπραβο ρε πατριωτη της εχεις λαμπαδιασει. 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,621 έως 7,635 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων