ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,251 έως 8,265 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #409671

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us χερετω τους φασσαδες.την κυριακη ειχαι λιγες φασσες στον ν.κιλκις περασαμε ωραια,καναμε ντουφεκιες,ψησαμε και γυρησαμε πισω το απογευμα.και αυτην την κυριακη θα ειμαστε παλι στο βουνο να περασουμε ωραια και αν ειμαστε τυχεροι και της δουμε να κανουμε και κανενα παιχνιδι με τα μεγαλα και τα δυνατα πουλια!

    ΧΑΙΡΕΤΕ ΒΙLLΥ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ!

    ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΕ,ΒΟΥΡ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΗΝΑΝΕ…

    ΚΡΑΣΟΠΡΟΒΑΤΙΝΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΠΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #409783

    ΓΙΑΣΟΥ ΙΑΣΩΝ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ!ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ.ΚΥΡΙΑΚΗ-ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΑΝΤΙΟ.ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΟΤΙ ΕΜΦΑΝΗΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝΔΡΟΤΣΙΧΛΕΣ.ΠΑΝΤΑ ΜΗΛΑΜΕ ΓΙΑ Ν.ΚΙΛΚΙΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #409838

    καλησπερα παιδες. φετος η πιο χαλια χρονια για την φασσα. ευτυχως τελειωνει..

     

    ρε να μην ξερω να ανεβαζω φωτο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #410000

    Aφιερωμενη στον Batman.

    Θαναση κανονισε,στην επομενη συναντηση να μου ερθεις με νεο look!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #410034

    καλησπερα παιδες. φετος η πιο χαλια χρονια για την φασσα. ευτυχως τελειωνει..

     

     

    ρε να μην ξερω να ανεβαζω φωτο…

    ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΦΑΣΣΑ?

    ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ

    ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ.

    ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΚΩΛΟΧΡΟΝΙΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΤΕΤΟΙΑ,ΑΣΕ

    ΠΟΥ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΚΟΥΡΙΑΣΕ ΝΑΝΑΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΘΗΚΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #410036

    Εκεί που τα είχα μαζέψει τα κυνηγετικά για φέτος , ένα τηλεφώνημα ήταν αρκετό για  με βγάλει έξω στην βροχή. Αποτέλεσμα 2 πουλιά και από ατυχία ένα χαμένο στο ρέμα του Πηνειού.

    φωτο αργότερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #410068

    λιγα τα πουλακια σημερα αλλα τελικα κατι εγινε

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #410225

    Eπιτέλους έσπασε και λίγο η γκίνια..!!Επρεπε να περάσουν σχεδόν 2 μήνες για να πάρω τα επόμενα πουλιά μιας και μας είχε ”τεντώσει” η βροχή τα Σαββ/κα.!!!!/ευτυχώς 2 πουλάκια πέσαν στα χέρια μου φτάνωντας μετά κόπων και βασάνων τα 7 !!!!άλλες δύο μέρες άδεια και φεύγω για το χωριό για να δούμε πως θα κλείσει η χρονιά!!!
    http://imageshack.us/photo/my-images/834/18022013638.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/812/17022013635.jpg/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #410230

    Απ΄οτι εμαθα,ο Batman,ο Robin και ο Catman (!!!!!),τα πανε πολυ καλα!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #410249

    φασσες τελος για μενα φετος!!

    η χρονια δεν ηταν και η καλυτερη ζητημα να εκανα 5-6 πουλια!! βεβαια εκανα οφθαμολουτρο κατι ειναι και αυτο (χαχαχχαχα)!!!

    δυστυχος δεν μου εκαναν την χαρη παντα ειχαμε μια διαφορα περιπου 70-80 μετρα !! και φυσικα δεν εριχνα περιμενα να στρωσουν αλλα ματαια τελευταια στιγμη μου την εκαναν!!!

    δεν πειραζει αυτη ειναι και η μαγεια που εχουν ……..οι ρουφιανες!!!!!(χαχαχαχαχαχα)

    αντε και του χρονου με υγεια!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #410258

    Παλι πισω σε αφησαν ρε Γιωργη;;;;

    Θα το πω στη Νταλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #410266

    Παλι πισω σε αφησαν ρε Γιωργη;;;; Θα το πω στη Νταλια.

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό”.

    Α…….οχι,οχι,οχι στη νταλια!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #410290

    εγω χτες λαδωσα το οπλο το ασφαλισα και ειπα καλη χρονια (ετσι λεω τουλαχιστον εκτος αν γινει κανενα δυνατο μπαμ) !η φετινη χρονια εδω πανω ηταν καλη αλλα οχι σαν την περσυνη αλλα ολοι εμειναν ευχαρηστημενοι ακομα και εγω που ουτε πολυ εντατηκα τις κυνηγησα, τρεις με τεσσερεις ωρες καρτερι καθε φορα(γουρουνας βλεπετε ειχα και το μυαλο μου στα τσιπουρα χαχαχα!!!!) και οταν επεσαν τα χιονια εμεις δουλευαμε παρολαυτα ειδα αρκετες φασσες να βοσκουν σε καλαμποκια και οργωμενα χωραφια, εβγαινες και ακουγες συνεχεια τουφεκιες που σε κρατουσαν σε μια αγωνια και φασσες να παιζουν συνεχεια!!!!!ετσι κλεινωντας την χρονια και με την προυποθεση οτι κατα 70% θα παρω μεταθεση με διακατεχουν αναμεικτα συναισθηματα ,απο την μια χαρα γιατι θα γυρισω στα πατρια εδαφη γιατι γνωρισα αυτους τους τοπους που πραγματικα ειδα πρωτοφανη πραγματα που ουτε θα το ειχα φανταστει ,μιλαμε για ατελειωτα κοπαδια σε φασσες !!!και απο την αλλη στεναχωριεμαι που δεν μου δωθηκε η ευκαιρια να τις κανω καλα μια μερα!!!!θες αστοχια θες καλαμπουρι με τον διπλανο θες ατυχια ολο  με μια  αντε δυο γυρνουσα σπιτι!!!!βεβαια λογω της δουλεια μου παλι θα περασω απο εδω οποτε θα τα ξαναπω με τις κυριες καλυτερα εφοσον πλεον εμαθα και τους τοπους!!!!τωρα ΑΝ λεω παρω την μεταθεση για βολο λογω οτι και η χρονια με τα γουρουνια πηγε στραβα  με τα σκυλια και επειδη τα οικονομικα περιθωρια εχουν στενεψει παλι με τις φασσουλες με βλεπω να ασχολουμαι προς πηλιο σκητη κισαβο μερια χαχαχα!!!ειδωμεν!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #410319

    ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΦΑΣΣΑ? ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ. ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΚΩΛΟΧΡΟΝΙΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΤΕΤΟΙΑ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΚΟΥΡΙΑΣΕ ΝΑΝΑΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΘΗΚΗ.

    Που είσαι εσύ ρε, μου έλειψες… δεν είμαστε και κοντά να το ρίξουμε στο τάβλι!!!!!!!! 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #410322

    Μεγάλο μπράβο στους Σωτηρη, ARISTAM, Xristosps και TIRNAVOS, και φυσικά σε όσους βρίσκονται ακόμα στα καρτέρια!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,251 έως 8,265 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων