ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,746 έως 8,760 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #441393

    check


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    panospreveza στις #441397

    κ πρεβεζα σημερα σχεδον τιποτα..ειχαμε δυνατο βορειοδυτικο που δεν ειναι κ οτι καλυτερο!!
    αυριο θα εχει καθαρο βορειο ανεμο κ ελπιζω οτι κατι θα εμφανιστει..
    ολη η επομενη εβδομαδα θα κυλησει με πολυ καλο καιρο κ αν συνεχιστουν ετσι τα περασματα προβλεπω πολυ φασσα να μενει στην ηπειρο τον χειμωνα..
    εμεις στον νομο μας εχουμε αρκετο βελανι αλλα δεν φτανει αυτο..
    αν τον νοεμβριο δεν δεις πουλια να γυριζουν πισω σημαινει οτι την εκαναν για αφρικη..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #441400

    αν τον νοεμβριο δεν δεις πουλια να γυριζουν πισω σημαινει οτι την εκαναν για αφρικη..

    το πιστευω αυτο φιλε…
    και το πιστευω γιατι περσυ ετυχε και ημουν σε ενα τετοιο αναποδο περασμα..το οποιο εγινε και μεσα νοεμβρη περιπου και ηταν και απογευμα!
    ενω την προηγουμενη δεν ειχε πουλια,κατι λιγα κοπαδακια,κ την επομενη το πρωι τα ιδια…
    το απογευμα ομως….ηταν μαγευτικο!!!!!

    ασχετο……α ρε παρεα με τα ψαρεματα…μας εφαγες…θα μπουνε τα πουλια ολα και εσυ θα κανεις συρτη…
    τεσπα…δυστηχως κυριακη η πρωτη εξοδος…εκτος απροοπτου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #441403

    Ελα να ζεσταινομαστε σιγα σιγα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #441406

    τι να ζεσταινομαστε ρε chris εδω εχει παρει φωτια ο κ@λος μας και ψαχνουμε βουνο να τον σβησουμε φανηκανε κατι πουλακια σημερα λεπτομεριες αργοτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #441407

    καλημερα παιδια! ορεινη ναυπακτια, ευριτανια, φωκιδα εχουμε καμια εμφανιση????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441409

    σιγα μην μαλωσω για το που ειναι καλυτερα το κυνηγι της φασσας. εδω μεσα ολοι αδερφια ημαστε. ο αλλος μπορει να γουσταρει να της κυνηγα στα κεραμυδια.

    απο την στιγμη που δεν ενοχλη κανεναν, γουστο του και καπελο του..

    εγω παντως δεν μαλωνω. χαααααααα… !

    παρτε και ενα βιντεακι σχετικο.

    https://www.youtube.com/watch?v=UCJ5tbw5Fdg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #441410

    φιλε δανε δεν τα λεω αυτα για να προσβαλω οσους κυνηγουν στον καμπο,ο καθε ενας μας εχει τις προτιμισεις του και αυτο ειναι σεβαστο , ισως εγω να ειμαι επηρεασμενος απο τον παπουλη μου που μου εμαθε να μην τουφεκαω ποτε τα πουλια καθιστα για να παιζουμε με ‘ισους ορους’……εκει ‘κολαει’ το ‘ισους ορους’ που προανεφερα!!!
    ο φιλος μου ειναι ο κυρ γιαννης απο τον προβατα σερρων(γνωστος στον καμπο) και τα νουμερα δεν τα λεει αυτος, τα λεω εγω που τα ειδα με τα ματια μου!!!!!

    τα κυνηγαμε σε ευκαληπτους ειναι να τα χτυπησουμε 5-10 μετρα πιο ψηλα απο τα δεντρα αυτα οπου δεν ειναι καθολου μικρη αποσταση…τωρα σε φαση που λεει ο φιλος πιο πανω με ενα κοπαδι που κατεβει στα δεντρα…ναι μπορεις να χτυπησεις πουλια…3-4 στο συνολο…τωρα για 10-15 ανα κοπαδι πολυ δυσκολο…και 100 πουλια να εχει το κοπαδι για να παρεις 10-15 σημαινει πρεπει να ριξεις 3 και 4 φορες..πραγμα δυσκολο γιατι μετα τις πρωτες τουφεκιες αυτα θα χαθουνε..

    φιλε λεωνιδα πρεπει να σου κανει μερικα ιδιαιτερα μαθηματα ο δανος που το κατεχει το αθλημα(κυνηγι στον καμπο)….. 😀
    τα πουλια στον καμπο δεν τα τουφεκανε καθιστα στα δεντρα οπως προαναφερες,απλα καθονται σε στρατηγικα σημεια που βλεπουν ολο τον καμπο και οταν καποιο κοπαδι κατσει σε καποιο χωραφι τοτε οι ‘γνώστες’ του καμπου ξερουν ποια πορεια θα κανουν και απο που θα πανε για να τα πλησιαζουν στα 30-50 μετρα(ισως και παραπανω) και τα τουφεκανε καθιστα στο χωραφι…….ετσι λοιπον μπορεις ευκολα να κρατησεις και 10 και 15 πουλια με τρεις τουφεκιες!!!!!! φιλε δανε τα λεω καλα?????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #441412

    <<ο αλλος μπορει να γουσταρει να της κυνηγα στα κεραμυδια.>>
    αυτο Γιαννη δεν το ειχα σκεφτει μεχρι τωρα μη βαζεις ιδεες οσο για το βιντεακι απαιχτο κλασικος αθανατος Ζηκος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441413

    <<ο αλλος μπορει να γουσταρει να της κυνηγα στα κεραμυδια.>><br>
    αυτο Γιαννη δεν το ειχα σκεφτει μεχρι τωρα μη βαζεις ιδεες οσο για το βιντεακι απαιχτο κλασικος αθανατος Ζηκος.

    μπααα μην το σκεφτεσαι ρε συ. οχι τιποτα, αλλα μια απο της πολλες μακακιες που σκεφτομαι συχνα εγραψα… χαχαχαχαχαχα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #441414

    δε λες που σκεφτομαστε και αυτες και ξεδινουμε θα ειχαμε σαλταρει ομαδικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #441415

    σιγα μην μαλωσω για το που ειναι καλυτερα το κυνηγι της φασσας. εδω μεσα ολοι αδερφια ημαστε. ο αλλος μπορει να γουσταρει να της κυνηγα στα κεραμυδια.
    απο την στιγμη που δεν ενοχλη κανεναν, γουστο του και καπελο του..

    εγω παντως δεν μαλωνω. χαααααααα… !

    ε, οχι και να μαλωσουμε!!! συζητηση κανουμε σαν πολιτισμενοι ανθρωποι και πανω απ’ολα φιλοι συναδελφοι κυνηγοι που ολοι πασχουμε απο την ιδια ‘ασθενεια’……το κυνηγι μας!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #441418

    φιλε δανε δεν τα λεω αυτα για να προσβαλω οσους κυνηγουν στον καμπο,ο καθε ενας μας εχει τις προτιμισεις του και αυτο ειναι σεβαστο , ισως εγω να ειμαι επηρεασμενος απο τον παπουλη μου που μου εμαθε να μην τουφεκαω ποτε τα πουλια καθιστα για να παιζουμε με “ισους ορους’……εκει “κολαει” το “ισους ορους” που προανεφερα!!!<br>
    ο φιλος μου ειναι ο κυρ γιαννης απο τον προβατα σερρων(γνωστος στον καμπο) και τα νουμερα δεν τα λεει αυτος, τα λεω εγω που τα ειδα με τα ματια μου!!!!!

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Leonidas wrote:</div>
    τα κυνηγαμε σε ευκαληπτους ειναι να τα χτυπησουμε 5-10 μετρα πιο ψηλα απο τα δεντρα αυτα οπου δεν ειναι καθολου μικρη αποσταση…τωρα σε φαση που λεει ο φιλος πιο πανω με ενα κοπαδι που κατεβει στα δεντρα…ναι μπορεις να χτυπησεις πουλια…3-4 στο συνολο…τωρα για 10-15 ανα κοπαδι πολυ δυσκολο…και 100 πουλια να εχει το κοπαδι για να παρεις 10-15 σημαινει πρεπει να ριξεις 3 και 4 φορες..πραγμα δυσκολο γιατι μετα τις πρωτες τουφεκιες αυτα θα χαθουνε..

    φιλε λεωνιδα πρεπει να σου κανει μερικα ιδιαιτερα μαθηματα ο δανος που το κατεχει το αθλημα(κυνηγι στον καμπο)….. :D<br>
    τα πουλια στον καμπο δεν τα τουφεκανε καθιστα στα δεντρα οπως προαναφερες,απλα καθονται σε στρατηγικα σημεια που βλεπουν ολο τον καμπο και οταν καποιο κοπαδι κατσει σε καποιο χωραφι τοτε οι “γνώστες” του καμπου ξερουν ποια πορεια θα κανουν και απο που θα πανε για να τα πλησιαζουν στα 30-50 μετρα(ισως και παραπανω) και τα τουφεκανε καθιστα στο χωραφι…….ετσι λοιπον μπορεις ευκολα να κρατησεις και 10 και 15 πουλια με τρεις τουφεκιες!!!!!! φιλε δανε τα λεω καλα?????????
    <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    Aυτα τα γαμωπουλα δεν εχουν μπεσα κ δεν σε παιζουν ποτε
    με ισους ορους,ειναι παντα πολυ μπροστα απο μας κ σε
    πονηρια κ σε εξυπναδα γι αυτο οταν σου δωθει η ευκαιρια
    παρτες το κεφαλι ειτε καθισμενες ειτε ξαπλωτες.

    Οσο για το κυνηγι στον καμπο γινεται ως εξης τουλαχιστον
    απο μενα,ξεκινας απο την μια ακρη του νομου με τ αυτοκινητο
    μεχρι να βρεις πουλια,τις περισσοτερες φορες αδειαζεις το ρεζερβουαρ
    κ δεν βλεπεις φτερο,οταν τα βρεις κατεβαινεις με τα ποδια
    κ αρχιζει το κυνηγητο,προσπαθεις να τις φτασεις κ αυτες ως συνηθως
    σηκωνονται ανα πεντε λεπτα επειδη ειναι πολυ καχυποπτες χωρις
    να συμβει κατι κ πηγαινουν 100 μετρα πιο κατω,αν σε παρουν χαμπαρι
    πηγαινουν 500 μετρα πιο κατω κ βαλε,αν εισαι τυχερος κ κατσουν σε
    κανα βολικο σημειο κ τις τουφεκισεις παει να πει οτι κοιμηθηκες με παπα
    απο βραδυς,αν οχι σε πηγαινουν καμια 3-5 χλμ προσπαθωντας να τις κοντεψεις
    κανουν ενα ξαφνικο πεταγμα κ χανονται απο τον νομο που τις κυνηγας.
    Γυρνας μετα σαν μαλακας στ αυτοκινητο που ειναι 5 χλμ μακρια,αν βρεις ταξι
    το παιρνεις κ σε παει χαχαχα.
    Γι αυτο λεω δεν παιζονται τα κωλοπουλα στα ισα.
    Η πιο καλη μου καραμπινια που εχω κανει ηταν οταν κοντεψα ενα κοπαδι 1000ων
    κ βαλε πουλιων,στα οποια ημουν πολυ κωλοφαρδος κ τα κοντεψα με την μια,οταν ειναι
    πολλα τα πουλια δεν τρομαζουν τοσο ευκολα,μπορει να σε δουν τα εκατο ας πουμε κ να τρομαξουν
    αλλα παρασυρονται απο τα υπολοιπα που δεν σε παιρνουν χαμπαρι κ ξανακαθονται κ παλι.
    Απο τοτε με κυνηγαει εκεινη η καραμπινια κ δεν μπορω να παρω πολλα πουλια γιατι
    προσπαθω να παρω περισσοτερα με αποτελεσμα να μου φευγουν ατουφεκιστα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #441419

    αρκαν ή αρκας ρε δανο;;;

    Ο αρκας Αντρεα ειναι αυτος με τα σκιτσα ρε.χαχχααχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #441421

    γι αυτο οταν σου δωθει η ευκαιρια
    παρτες το κεφαλι ειτε καθισμενες ειτε ξαπλωτες.

    ξαπλωμενες???……χαχαχαχα αν τις βρω ξαπλωμενες θα τις τρομαξω πρωτα και μετα θα τις ξανα-ξαπλωσω……. 😀

    εχεις δικιο οτι ειναι το πιο ατιμο πουλι γιατι καθε χρονο οταν περασει απο επανω μου το κοπαδι με ‘ποτιζει’ δηλητηριο ετσι ωστε την επομενη φορα που θα ξαναπαω να τις βρω να τρεχω σαν μ@λ@κ@ς καποιες χιλαδες χιλιομετρα ξανα και ξανα μεχρι την πολυποθητη συναντηση……η φασα ειναι πουτ@ν@ μεγαλη σου λεω!!!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,746 έως 8,760 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων