ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,761 έως 8,775 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #441424

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>falcon wrote:</div>
    γι αυτο οταν σου δωθει η ευκαιρια<br>
    παρτες το κεφαλι ειτε καθισμενες ειτε ξαπλωτες.

    ξαπλωμενες???……χαχαχαχα αν τις βρω ξαπλωμενες θα τις τρομαξω πρωτα και μετα θα τις ξανα-ξαπλωσω……. :D

    εχεις δικιο οτι ειναι το πιο ατιμο πουλι γιατι καθε χρονο οταν περασει απο επανω μου το κοπαδι με “ποτιζει” δηλητηριο ετσι ωστε την επομενη φορα που θα ξαναπαω να τις βρω να τρεχω σαν μ@λ@κ@ς καποιες χιλαδες χιλιομετρα ξανα και ξανα μεχρι την πολυποθητη συναντηση……η φασα ειναι πουτ@ν@ μεγαλη σου λεω!!!!!!!!!!<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    Εμ υστερα μου μιλας για ισους ορους.
    Οχι θα κατσω να τα προσκυναω τα βρωμοπουλα.
    Εντωμεταξυ τη φτερουγιαρα που εχω την εχω στα
    ωπα ωπα,σταρακι καλαμποκι,μολις γινει καλα θα την
    αφησω να πεταξει κ θα την τουφεκισω για να παιζουμε
    στα ισα χαχαχαχα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #441426

    Εντωμεταξυ τη φτερουγιαρα που εχω την εχω στα
    ωπα ωπα,σταρακι καλαμποκι,μολις γινει καλα θα την
    αφησω να πεταξει κ θα την τουφεκισω για να παιζουμε
    στα ισα χαχαχαχα.

    εισαι πολυ κακοοοοοοοοοοοοοςςς………χαχαχα 😀
    δωστη σε εμενα καλυτερα να σου την κανω γεμιστη με γραβιερα στον πετρινο φουρνο μου………χαχαχα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441427

    εσεις που κυνγατε στον καμπο, αν ερχοσασταν εδω στους καμους, θα φευγατε τρεχοντας, και οταν θα ακουγατε καμπο, θα παθενατε αναφυλαξια.

    εδω λοιπον τι γινετε. ειναι ο νεστος. το γκοτζαορμαν που λενε. ειναι ολο το ποταμι απαγορευμενο. και απο την μερια της χρυσουπολης, και απο την μερια της ξανθης.
    επιτρεπετε μον εκει που αρχηζουν τα χωραφια.

    αυτο το σημειο, ειναι σημειο αναφορας για την φασσα. ολα τα πουλια πριν ταξιδεξουν για αλλη γη αλλα μερη θα μπει μεσα, θα περασει καποιο διαστημα εδω και μετα θα φυγει. αν την πιασει ο χιονιας, θα παραμεινει μεσα. βγενει απο διαφορετικα σημεια για φαι στα καλαμποκια σε πολυ μεγαλα υψη επι το πληστον.

    και απο την μερια μας, και απο ξανθη, υπαρχουν 2-3 σημεια παρατηρητηρια. σταυροδρομια. εκει την πεφτουν οι ντοπιοι με μηχανακια και αμαξια. κυαλια και αλλα πολλα. παρακολουθουν τα κοπαδια. 1000δες πουλια. εδω δεν εχει κοπαδια 30ρια 50αρια.

    μολλης τα δουν και βουτανε, μπρος τα μηχανακια και βουρ. της ποπης γινετε. ολα στην τυχη. πολλες διασταυρωσεις μεσα στα χωραφια και ορατοτητα μηδεν. αν ερχετε κανεις απο την αλλη? του γ@μησε.

    τα φτανουν και εκει γινετε πανικος. ο καυγας σε ολο του το μεγαλειο. εχουν τουφεκιστοι σε καυγα πολλες φορες.

    αντε τωρα εσυ, πανε να κυνηγησεις.

    ξεχασα να πω πως η πωλησεις πανε περιφημα. εδω τουφεκιες ντοπιων σε κοπαδι, δεν ειναι κατω απο 40-50 πουλια. αν σας ανεβασω φωτο θα σας φυγει το καφασι.

    αν αυτο λεγετε κυνηγι, εγω ειμαι ο φουμ μαν τζου.. χααα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #441429

    εσεις που κυνγατε στον καμπο, αν ερχοσασταν εδω στους καμους, θα φευγατε τρεχοντας, και οταν θα ακουγατε καμπο, θα παθενατε αναφυλαξια.

    εδω λοιπον τι γινετε. ειναι ο νεστος. το γκοτζαορμαν που λενε. ειναι ολο το ποταμι απαγορευμενο. και απο την μερια της χρυσουπολης, και απο την μερια της ξανθης.

    αυτο το σημειο, ειναι σημειο αναφορας για την φασσα. ολα τα πουλια πριν ταξιδεξουν για αλλη γη αλλα μερη θα μπει μεσα, θα περασει καποιο διαστημα εδω και μετα θα φυγει. αν την πιασει ο χιονιας, θα παραμεινει μεσα. βγενει απο διαφορετικα σημεια για φαι στα καλαμποκια σε πολυ μεγαλα υψη επι το πληστον.

    και απο την μερια μας, και απο ξανθη, υπαρχουν 2-3 σημεια παρατηρητηρια. σταυροδρομια. εκει την πεφτουν οι ντοπιοι με μηχανακια και αμαξια. κυαλια και αλλα πολλα. παρακολουθουν τα κοπαδια. 1000δες πουλια. εδω δεν εχει κοπαδια 30ρια 50αρια.

    μολλης τα δουν και βουτανε, μπρος τα μηχανακια και βουρ. της ποπης γινετε. ολα στην τυχη. πολλες διασταυρωσεις μεσα στα χωραφια και ορατοτητα μηδεν. αν ερχετε κανεις απο την αλλη? του γ@μησε.

    τα φτανουν και εκει γινετε πανικος. ο καυγας σε ολο του το μεγαλειο. εχουν τουφεκιστοι σε καυγα πολλες φορες.

    αντε τωρα εσυ, πανε να κυνηγησεις.

    ξεχασα να πω πως η πωλησεις πανε περιφημα. εδω τουφεκιες ντοπιων σε κοπαδι, δεν ειναι κατω απο 40-50 πουλια. αν σας ανεβασω φωτο θα σας φυγει το καφασι.

    αν αυτο λεγετε κυνηγι, εγω ειμαι ο φουμ μαν τζου.. χααα!!!

    Αν αρχισουμε απο μονοι μας αυτο δεν ειναι κυνηγι
    εκεινο δεν ειναι κυνηγι ζητω που καηκαμε.
    Στον καθενα οπως αρεσει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #441430

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>gianniskavala wrote:</div>
    εσεις που κυνγατε στον καμπο, αν ερχοσασταν εδω στους καμους, θα φευγατε τρεχοντας, και οταν θα ακουγατε καμπο, θα παθενατε αναφυλαξια.

    εδω λοιπον τι γινετε. ειναι ο νεστος. το γκοτζαορμαν που λενε. ειναι ολο το ποταμι απαγορευμενο. και απο την μερια της χρυσουπολης, και απο την μερια της ξανθης.

    αυτο το σημειο, ειναι σημειο αναφορας για την φασσα. ολα τα πουλια πριν ταξιδεξουν για αλλη γη αλλα μερη θα μπει μεσα, θα περασει καποιο διαστημα εδω και μετα θα φυγει. αν την πιασει ο χιονιας, θα παραμεινει μεσα. βγενει απο διαφορετικα σημεια για φαι στα καλαμποκια σε πολυ μεγαλα υψη επι το πληστον.

    και απο την μερια μας, και απο ξανθη, υπαρχουν 2-3 σημεια παρατηρητηρια. σταυροδρομια. εκει την πεφτουν οι ντοπιοι με μηχανακια και αμαξια. κυαλια και αλλα πολλα. παρακολουθουν τα κοπαδια. 1000δες πουλια. εδω δεν εχει κοπαδια 30ρια 50αρια.

    μολλης τα δουν και βουτανε, μπρος τα μηχανακια και βουρ. της ποπης γινετε. ολα στην τυχη. πολλες διασταυρωσεις μεσα στα χωραφια και ορατοτητα μηδεν. αν ερχετε κανεις απο την αλλη? του γ@μησε.

    τα φτανουν και εκει γινετε πανικος. ο καυγας σε ολο του το μεγαλειο. εχουν τουφεκιστοι σε καυγα πολλες φορες.

    αντε τωρα εσυ, πανε να κυνηγησεις.

    ξεχασα να πω πως η πωλησεις πανε περιφημα. εδω τουφεκιες ντοπιων σε κοπαδι, δεν ειναι κατω απο 40-50 πουλια. αν σας ανεβασω φωτο θα σας φυγει το καφασι.

    αν αυτο λεγετε κυνηγι, εγω ειμαι ο φουμ μαν τζου.. χααα!!!

    Αν αρχισουμε απο μονοι μας αυτο δεν ειναι κυνηγι<br>
    εκεινο δεν ειναι κυνηγι ζητω που καηκαμε.<br>
    Στον καθενα οπως αρεσει…<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    </div>

    Αρκει να εισαι νομιμος κ να σεβεσαι τους γυρω σου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441431

    ρε δεν εγραψα για τον τροπο που κυνηγας εσυ στον καμπο. για την νοοτροποια που επικρατει εδω. στον δικο μας καμπο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #441438

    Δεν σε παρεξηγησα ρε Γιαννη,
    τετοια γινονται παντου,
    αυτο ειναι το ελευθερο κυνηγι,
    αν ηταν θαμασταν οπως σν Αγγλια
    κ θα κυνηγουσαμε με τα σκαρπινια.
    χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #441439

    Σημερα ο βοριας ξυριζει,
    με τετοιο αερα δεν ταξιδευουν πουλια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #441456

    παιδια συγνωμη που επανερχομαι αλλα να ρωτησω θελω πως ακριβως γινεται αυτο το ειδος κυνηγιου.παει ο κυνηγος ερποντας κοντα στο κοπαδι που βοσκαει και το ντουφεκαει στο χωμα?συγνωμη και παλι για την αγνοια μου αλλα παραδοσιακα γνωριζα την φασσα σαν καρτερατο θηραμα ειται στο τοπο βοσκης(καμπο)η στη κουρνια (βουνο)η στα περασματα.και παλι ρωταω δεν θελω να θιξω κανενα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #441461

    παιδια συγνωμη που επανερχομαι αλλα να ρωτησω θελω πως ακριβως γινεται αυτο το ειδος κυνηγιου.παει ο κυνηγος ερποντας κοντα στο κοπαδι που βοσκαει και το ντουφεκαει στο χωμα?συγνωμη και παλι για την αγνοια μου αλλα παραδοσιακα γνωριζα την φασσα σαν καρτερατο θηραμα ειται στο τοπο βοσκης(καμπο)η στη κουρνια (βουνο)η στα περασματα.και παλι ρωταω δεν θελω να θιξω κανενα…..

    Eτσι οπως τα γραφω φιλε γινεται..
    το κυνηγι στον καμπο γινεται ως εξης τουλαχιστον
    απο μενα,ξεκινας απο την μια ακρη του νομου με τ αυτοκινητο
    μεχρι να βρεις πουλια,τις περισσοτερες φορες αδειαζεις το ρεζερβουαρ
    κ δεν βλεπεις φτερο,οταν τα βρεις κατεβαινεις με τα ποδια
    κ αρχιζει το κυνηγητο,προσπαθεις να τις φτασεις κ αυτες ως συνηθως
    σηκωνονται ανα πεντε λεπτα επειδη ειναι πολυ καχυποπτες χωρις
    να συμβει κατι κ πηγαινουν 100 μετρα πιο κατω,αν σε παρουν χαμπαρι
    πηγαινουν 500 μετρα πιο κατω κ βαλε,αν εισαι τυχερος κ κατσουν σε
    κανα βολικο σημειο κ τις τουφεκισεις παει να πει οτι κοιμηθηκες με παπα
    απο βραδυς,αν οχι σε πηγαινουν καμια 3-5 χλμ προσπαθωντας να τις κοντεψεις
    κανουν ενα ξαφνικο πεταγμα κ χανονται απο τον νομο που τις κυνηγας.
    Γυρνας μετα σαν μαλακας στ αυτοκινητο που ειναι 5 χλμ μακρια,αν βρεις ταξι
    το παιρνεις κ σε παει χαχαχα.
    ναι τις τουφεκας στο χωμα την πρωτη τουφεκια κ μετα στο σηκωμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #441470

    ρε σεις βαρουτε καμια φασσα…..και ας ειναι στο βουνο και στο καμπο και οπου θελει!!!!
    το παλιοπουλο!!!

    (με την καλη την εννοια)!!! χαχχαχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #441476

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    παιδια συγνωμη που επανερχομαι αλλα να ρωτησω θελω πως ακριβως γινεται αυτο το ειδος κυνηγιου.παει ο κυνηγος ερποντας κοντα στο κοπαδι που βοσκαει και το ντουφεκαει στο χωμα?συγνωμη και παλι για την αγνοια μου αλλα παραδοσιακα γνωριζα την φασσα σαν καρτερατο θηραμα ειται στο τοπο βοσκης(καμπο)η στη κουρνια (βουνο)η στα περασματα.και παλι ρωταω δεν θελω να θιξω κανενα…..

    Eτσι οπως τα γραφω φιλε γινεται..<br>
    το κυνηγι στον καμπο γινεται ως εξης τουλαχιστον<br>
    απο μενα,ξεκινας απο την μια ακρη του νομου με τ αυτοκινητο<br>
    μεχρι να βρεις πουλια,τις περισσοτερες φορες αδειαζεις το ρεζερβουαρ<br>
    κ δεν βλεπεις φτερο,οταν τα βρεις κατεβαινεις με τα ποδια<br>
    κ αρχιζει το κυνηγητο,προσπαθεις να τις φτασεις κ αυτες ως συνηθως<br>
    σηκωνονται ανα πεντε λεπτα επειδη ειναι πολυ καχυποπτες χωρις<br>
    να συμβει κατι κ πηγαινουν 100 μετρα πιο κατω,αν σε παρουν χαμπαρι<br>
    πηγαινουν 500 μετρα πιο κατω κ βαλε,αν εισαι τυχερος κ κατσουν σε<br>
    κανα βολικο σημειο κ τις τουφεκισεις παει να πει οτι κοιμηθηκες με παπα<br>
    απο βραδυς,αν οχι σε πηγαινουν καμια 3-5 χλμ προσπαθωντας να τις κοντεψεις<br>
    κανουν ενα ξαφνικο πεταγμα κ χανονται απο τον νομο που τις κυνηγας.<br>
    Γυρνας μετα σαν μαλακας στ αυτοκινητο που ειναι 5 χλμ μακρια,αν βρεις ταξι<br>
    το παιρνεις κ σε παει χαχαχα.<br>
    ναι τις τουφεκας στο χωμα την πρωτη τουφεκια κ μετα στο σηκωμα…<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    </div>

    ευχαριστω falcon καλη συνεχεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #441477

    …που πας ρε Δάνε χωρίς συντεταγμένεεεεες ;; 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #441495

    Θα γαλαζοσουνε τα βουνα αυριο…
    Τυχεροι οσοι θα ναι στα μπασιμοκαρτερα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #441498

    Είδα το Γαλλικό που είχες ανεβάσει, αν δεν είναι σύμπτωση (και μακάρι να μην είναι), όντως κάποιοι θα το ευχαριστηθούν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,761 έως 8,775 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων