ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,791 έως 8,805 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #441663

    ι μπορεσα και κρατησα 1 με τα 8αρια παλι!!
    επεσε μακριουτσικα και αυτη ….αλλα αυτην ευτυχως την βρηκε το σκυλακι μεσα σε ενα πουρναρακι!!!!
    οποτε μαζι με της τσιχλουλες και 1 φασσουλα!!!

    Mία λαμπάδα στο μπόι του Χρήστου και του Μήτσου για την σκυλίτσα και γρήγορα παρακαλώ. Πάντα τέτοια φίλε (βάζε και κανά 7αράκι μέσα στο εργαλείο για τα δύσκολα).


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #441668

    περναει λιγη ωρα τσουπ μια 4αδα ξανα ριχνω και μπορεσα και κρατησα 1 με τα 8αρια παλι!!

    και αν εχεις κ@λ@ διαβαινε …….γιωργακη ‘ανοιξες’….χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #441670

    Mία λαμπάδα στο μπόι του Χρήστου για την σκυλίτσα και γρήγορα παρακαλώ. Πάντα τέτοια φίλε (βάζε και κανά 7αράκι μέσα στο εργαλείο για τα δύσκολα).

    ασε τζον οχι μονο λαμπαδα αλλα ολο το jumbo με της λαμπαδες του!!χχαχα
    ρε φιλε μονο να την εβλεπες οταν εφτασε στο πουρναρι!! παει δεξια-αριστερα στο τελος συκωθηκε στα δυο ποδια…λεω τη κανη αυτη τωρα, και ξαφνικα παει απο την αλλη μερι (πισω) μπαινει μεσα και δινει μια μαχη!!!

    οσο για τα 7αρια την επομενη φορα θα τα εχω μαζι νομιζω οτι ειναι οτι χρειαζετε!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #441671

    και αν εχεις κ@λ@ διαβαινε …….γιωργακη “ανοιξες’….χαχαχα

    ΜΑΝΟ!!! να λειπουν οι χαρακτηρισμοι ρε φιλε!!!χαχαχχαχχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #441673

    τετοια να ακουω να φτιαχνομαι και που το σκηνικο (αν θες απαντας).

    φιλε pacman …..ειπα την αττικη!!!! μεχρι εκει καλα ειναι….για περισοτερες λεπτομεριες δυστυχως ΕΓΩ εχω προβλημα!!! καποια αλλη φορα (φιλικα παντα)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Χρήστος στις #441676

    Λοιπον απο Αιτ/νια, τα καρτερια γεματα απο νωρις, οποτε τραβηχτηκα πιο πισω και πιο ψηλα για να εχω την ηρεμια μου.. Δεν ακουστηκε τουφεκιδι πουθενα, δεν πετουσε τιποτα και οπως καθομαι και αγναντευω τα βουνα βλεπω την ουρα απο ενα μπουλουκι πισω απο κατι δεντρα.
    Οποτε κανω ενα καλο σπριντακι αναμεσα απο τα κεδρα και βγαινω 20 μετρα πιο πανω.. Ε,και με την μονιμη πλεον γκαντεμια μου, τις βλεπω(ακουω και το φαπ,φαπ) να περνανε στα 60-70 μετρα ακομη πιο πανω.
    Αυτα τα 15 πουλακια ειδα,τπτ αλλο και δεν ακουστηκαν τουφεκια γυρω.
    Να δω ποτε θα αλλαξει η τυχη!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    Wolf1978 στις #441679

    Kαλο μεσημερι σε ολους ειμαι καινουργιος εδω στην παρεα και ειμαι απο τον Βολο.
    Βλεπω πως η Δυτικη Ελλαδα μπηκε δυναμικα φετος απο αποψη περασματων.¨)
    Απο Βολο μερια δεν εχουν εμφανιστει περασματιαρικα πουλια ακομη, στην εναρξη του κυνηγιου ομως
    η ευρυτερη περιοχη ειχε αρκετο ενδιαφερον. Σε χθεσινη και προχθεσινη μου εξορμηση εχω παρατηρησει το εξης.
    Πολλα πουλια σκορπια,μονα,ζευγαρια,3-4 μαζι,τα οποια εμφανιζονται απο το πουθενα ψαχνουν και φευγουν.
    Χθες το μοναδικο ενδιαφερον ενα πολυ καλο κοπαδι το οποιο περασε 1χλμ ψηλα και εφυγε καρφι για τον Νοτο.
    Χαρηκα για την γνωριμια τα λεμε ΄)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #441680

    καλωσορισες στην παρεα μας ελπιζω να περασεις καλα μαζι μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #441681

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>PACMAN wrote:</div>
    τετοια να ακουω να φτιαχνομαι και που το σκηνικο (αν θες απαντας).

    φιλε pacman …..ειπα την αττικη!!!! μεχρι εκει καλα ειναι….για περισοτερες λεπτομεριες δυστυχως ΕΓΩ εχω προβλημα!!! καποια αλλη φορα (φιλικα παντα)

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    BENELLI M2 LEFT (BLACK GYN)<br>
    Σ.Σ.Κ.Π<br>

    Κ.Σ-ΑΧΑΡΝΩΝ<br>
    ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ…..!!!!<br>
    ΗΘΕΛΕ, ΛΕΕΙ, ΝΑ ΝΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΣ. ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΤΟΝ……..

    </div>

    καλα δε σε ρωτησα και το καρτερι σου απλα για να δουμε απο που μπαινουν τα πουλια ανατολικα ή δυτικα δεν υπαρχει προβλημα παντως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #441682

    και θελω να ρωτησω κατι πως εστιαζουμε σε ενα πουλι στο κοπαδι σε κατι τετοιες περιπτωσεις
    χανεις τη μπαλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441691

    λοιπον μαγκες. το απαγορευμενο γεμισε πουλια. αυτα τα πουλια ψαχτικαν οπως το προβλεψα στα βουνα μας, και λιγες ντοπιες κρατησαν μεσα ενα καλο αριθμο.

    αυτα τα πουλια ειναι οπως παντα αυτα που κανουν την σταση εδω. αν σκεφτω πως σημερα ειχε δυτικους ισχυρους, αυριο που χαλαραωνει ισως κατι να γινει.

    αν και ξερω και μπορω να παω σε μερος τροφης, εγω φετος θα επιμεινω να παω σε περασματιαρικο καρτερι. μια φορα αν τα σκαλωσω, θα τα κοψω τον σπορο. τα εχω παρει ασχημα στο κρανιο, και δεν κανω πλακα…

    αν δεν κανω 30 πουλια σε μια μερα εμενα να μην με λενε γιαννη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441694

    και μετα σου λεει ο αλλος τι καραμπινα να παρω. οχι η μπενελι ειναι καλυτερη, οχι η μπερετα, οχι της θειας μου της χορευτριας.

    ρε μια μαγικη γυαλα πρεπει να παρουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #441702

    Συνάδερφοι άδεια άρξασθε!!!φεύγω για το χωριό!!!καλά βόλια σε όλους μας!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Χρήστος στις #441704

    και μετα σου λεει ο αλλος τι καραμπινα να παρω. οχι η μπενελι ειναι καλυτερη, οχι η μπερετα, οχι της θειας μου της χορευτριας.

    ρε μια μαγικη γυαλα πρεπει να παρουμε.

    χαχαχα…. Φιλε Γιαννη εχω λιωσει!!
    Παντως αν βαρεσεις τριαντα θα εισαι αρχοντας, εδω εμεις παλευουμε να μας κατσει μια..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #441708

    Kαλο μεσημερι σε ολους ειμαι καινουργιος εδω στην παρεα και ειμαι απο τον Βολο.<br>
    Βλεπω πως η Δυτικη Ελλαδα μπηκε δυναμικα φετος απο αποψη περασματων.¨)<br>
    Απο Βολο μερια δεν εχουν εμφανιστει περασματιαρικα πουλια ακομη, στην εναρξη του κυνηγιου ομως<br>
    η ευρυτερη περιοχη ειχε αρκετο ενδιαφερον. Σε χθεσινη και προχθεσινη μου εξορμηση εχω παρατηρησει το εξης.<br>
    Πολλα πουλια σκορπια,μονα,ζευγαρια,3-4 μαζι,τα οποια εμφανιζονται απο το πουθενα ψαχνουν και φευγουν.<br>
    Χθες το μοναδικο ενδιαφερον ενα πολυ καλο κοπαδι το οποιο περασε 1χλμ ψηλα και εφυγε καρφι για τον Νοτο.<br>
    Χαρηκα για την γνωριμια τα λεμε ΄)

    Καλως ορισες φιλε και καλος σε βρηκαμε!
    τα τιμαμε τα μερη σου τον χειμωνα!

    Λοιπον απο Αιτ/νια, τα καρτερια γεματα απο νωρις, οποτε τραβηχτηκα πιο πισω και πιο ψηλα για να εχω την ηρεμια μου.. Δεν ακουστηκε τουφεκιδι πουθενα, δεν πετουσε τιποτα και οπως καθομαι και αγναντευω τα βουνα βλεπω την ουρα απο ενα μπουλουκι πισω απο κατι δεντρα.<br>
    Οποτε κανω ενα καλο σπριντακι αναμεσα απο τα κεδρα και βγαινω 20 μετρα πιο πανω.. Ε,και με την μονιμη πλεον γκαντεμια μου, τις βλεπω(ακουω και το φαπ,φαπ) να περνανε στα 60-70 μετρα ακομη πιο πανω.<br>
    Αυτα τα 15 πουλακια ειδα,τπτ αλλο και δεν ακουστηκαν τουφεκια γυρω.<br>
    Να δω ποτε θα αλλαξει η τυχη!!

    Ετσι ειναι χρησταρα για τα μερη μας…ο τυχερος μαλλον εισαι σημερα που ειδες!
    με 5-6 ατομα που μιλησα ξαδερφια κ φιλους σε φιαφορετικα καρτερια κ φαρμακερα δεν ειδαν ουτε φασσα,ουτε τσιχλα σημερα…
    θα δουμε αυριο…
    παντως δεν μπορω να καταλαβω πως σε αλλα μερη μπαινουν και σε αλλα δεν μπαινουν…για την ιδια μερα μιλαω…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,791 έως 8,805 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων