ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,956 έως 8,970 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    484
    panos citori στις #442869

    καλησπερα και απο μενα! εξοπλησμος ετοιμος τα μεσανυχτα αναχοριση προς αγνωστα βουνα!!!!
    αν δω ενδιαφερων την Τριτη θα ξαναπαω!! διστηχος μονο μονοημερα μπωρω να παω! αλλα απο το καθολου
    πιο καλα θα ειναι!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #442877

    Καλημέρα!<br>
    Καλώς σας βρήκα ώς καινούργιος στο forum…και εγώ κάτω απο το αυλάκι είμαι και ασχολούμαι με αυτή τη »ρουφιάνα»όσο μου το επιτρέπει η δουλειά και οι υποχρεώσεις.Έχουν περάσει ή και ακόμη εμφανίζονται κάποια πουλιά αλλά τώρα σε εμάς έτσι συνήθως γίνεται μέχρι να κατασταλάξουν για το πού θα τραφούν.Την προηγούμενη Κυριακή βγήκα για πρώτη φορά και είδα 7-8 πιασμένες σε αριά.Ψυχραιμία θέλει μπάς και φέρουν κι άλλες.

    Δημήτρη καλώς ήρθες στην παρέα μας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #442885

    Στο Αγρινιο εγινε ενα καλο περασματακι απο φασσες 19-20 του μηνα.Ειδαμε κοπαδακια μικρα και μεγαλα.Περνουσανε ψηλωμενα,και ειχανε την πορεια τους.Λιγα πουλια στρωσανε στα καρτερια.Απο τις 21 και μετα κοψανε.Τσιχλες περνανε καθε μερα πολλες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    144
    Γιάννος-12gauge στις #442887

    Χθες βγήκα με το παπάκι μια βόλτα χαλαρά μιας και δεν είχα ακούσει για πουλιά τίποτα από συγχωριανούς μου, βάζω το δίκανο στη θήκη παραμάσχαλα και βουρ για εξερεύνηση! αφού έχω φάει κανα δυο ώρες στο ψάξε ,μέσα σε χωματόδρομους και χωράφια, ξαφνικά βλέπω περιστεροειδή να παίζουν μέσα σε μια κομμένη καλαμποκιά! λέω εδώ είμαστε! αφήνω το παπί και συνεχίζω με τα πόδια. Για καλή μου τύχη εκεί έχει ένα καναλάκι ( για νερό για πότισμα) μπαίνω μέσα και προχωράω, φτάνω κοντά τους και εκεί που πλησιάζω σηκώνονται κάτι καρακάξες και μαζί και δεκαοχτούρες! τέτοιες ήταν τελικά! γύρω ήρθα να τις τουφεκίσω αλλά άντε! φεύγω παίρνω το παπί συνεχίζω και φτάνω σε μια “συστοιχία” από λεύκες, είχε πάει και η ώρα 18:30 λέω ας κατέβω να στήσω καρτέρι για καμιά κουρούνα, στήνω το παπί στο σταντ κατεβαίνω και βάζω στο δίκανο τα “φτηνά” φυσίγγια, κάτι τραποφύσιγγα, και εκεί που περπατάω ΝΑ ΞΕΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ καμιά 30ριά φάσσες από τις λεύκες σε απόσταση πάνω από 40 μετρα και μένω μαλάκας! επωμίζω, καθώς μία σπάει απ’το κοπάδι και έρχεται προς το μέρος μου, αλλά σκέφτομαι ας’ τες, αύριο πάλι εδώ! ε όσο τις είδατε εσείς άλλο τόσο τις είδα κι εγώ! ηθικόν δίδαγμα, άμα βρεις ευκαιρία , βάρα και μην σκέφτεσαι το αύριο!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    headhunter στις #442918

    Ρε παιδια γραψτε τουλαχιστον τον νομό που κυνηγατε ,τι καιρό κανει,να καταλαβουμε πως κινούνται τα πουλιά πάνω-κάτω.
    Οι κυνηγητικές ιστορίες καλές είναι,μας εξάπτουν την φαντασία,αλλά δεν βοηθάνε στο φόρουμ στον σχηματισμό άποψης για τις εξορμήσεις μας και την επιλογή κυνηγότοπου.
    Κανείς δεν θα ερθει στα καρτέρια σας ,ούτε ζητώ να τα αποκαλυψετε ,μόνο γεωγραφικό προσδιορισμό για να κανουμε σωστές προβλέψεις.
    Καληνύχτα και καλό τριήμερο μπαρουτοκαπνισμενο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #442919

    Για Γρεβενά και περιοχή Φιλιππαίων, Σαμαρίνας και γύρω περιοχές, για 3 ημέρες δεν εμφανίστηκε τίποτα από πουλιά. Όσοι ωστόσο σκέφτονται να πάνε για φάσσες εκεί τριγύρω και δεν έχουν κλείσει δωμάτιο να έχουν υπόψιν τους πως είναι όλα ήδη κλεισμένα για το 3ήμερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    144
    Γιάννος-12gauge στις #442926

    Ρε παιδια γραψτε τουλαχιστον τον νομό που κυνηγατε

    sorry, Βοιωτία συνάδελφε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #442952

    Καμμια σημερινη πληροφορια απο Γρεβενα εχουμε????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    kostask στις #442955

    άντε να ξεκινάμε σιγά σιγά για το χωριό μήπως και ζεστάνουμε καμιά κάννη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #442956

    καλημερα σημερα δεν εμφανιστηκαν πουλια χειροτερα απο χθες βορειο ελλαδα, ας ελπισουμε στις επομενες ημερες!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #442979

    καλημερα σημερα δεν εμφανιστηκαν πουλια χειροτερα απο χθες βορειο ελλαδα, ας ελπισουμε στις επομενες ημερες!!![/quot
    καλημερα φιλε οταν λες βορειο ελλαδα που ενοεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    panospreveza στις #442983

    Στην περιοχη του νομου μας κατι κινειται καθημερινα..καμια σχεση ομως με τα πουλια της προηγουμενης εβδομαδας.
    Μπαινουν λιγες λιγες..
    εχει τοσο κοσμο ομως που πραγματικα ειναι αηδια..10 χρονια κυνηγαω στο ιδιο καρτερι κ δεν με ειχε ενοχλησει κανεις..φετος κ ειδικα μετα τις 20 του μηνα επικρατει ενα χαος!!
    ευχομαι να μην ξαναεχει ποτε τοσα πουλια γιατι χανεται ολη αυτη η ευχαριστηση που σου προσφερει αυτο το θηραμα.
    το μονο καλο ειναι οτι εχουν πιασει ηδη καποια πουλια(ισως κ να φυγουν με το επομενο κρυο) στα ψηλα και σε μια εξορμηση την τεταρτη το απογευμα τελειως κατα τυχη μεσα σε 1 ωρα πηραμε 10 πουλια..
    ΥΓ.Τα πουλια ηταν κυριολεκτικα σαν κοτες(πολυ μεγαλες) κ ολες ηταν γεματες βελανι..
    ψαχτειτε μαγκες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #442990

    ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ,ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΣΜΟ…ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΥΡΙΟ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΠΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΚΥΡΙΑΚΗ Κ ΔΕΥΤΕΡΑ..ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΤΟΥΣ ΧΩΡΑΕΙ ΟΛΟΥΣ ΑΡΚΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ..
    …ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΣΟΥΠ,ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΟΠΑΔΑΡΕΣ…ΑΧΑΧΑΧ..ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΟΧΕΣ ΑΥΤΕΣ..ΘΕΛΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝΕ..
    Α ΠΑΝ ΜΟΥ,Α ΠΑΝ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο ΜΠΑΡΜΠΑΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #443004

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xristos v 101 wrote:</div>

    καλημερα σημερα δεν εμφανιστηκαν πουλια χειροτερα απο χθες βορειο ελλαδα, ας ελπισουμε στις επομενες ημερες!!![/quot<br>
    καλημερα φιλε οταν λες βορειο ελλαδα που ενοεις?

    περιξ 8εσσαλονικης φιλε προς κερδυλια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443015

    αποτι βλεπω ολοι μας εχουμε ετοιμαστει για την εξοδο του 3ημερου.

    πριν λιγο πηραμε και τα τελευταια απολυτος απαρετητα (παντσετες, λουκανικα, παιδακια, ρετσινες, τσιπουρο, κοκα κολες, ντοματουλες, κατι λιγες γλυκατζουρες, και φυσικα τραπουλα για χαρτακι.) φορτωθηκαν τα αυτοκινητα, καμερες φωτο κλπ κλπ. το μονο που εμεινε ειναι να βρουμε και πουλακια.
    μαλλον οχι να βρουμε, αλλα να ειναι εκει που τα βρηκαμε αυριο. χαααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!

    καλα να περασετε παιδια πανω απολα σε οσους ξοδεψουν το 3ημερο στο βουνο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,956 έως 8,970 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων