ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,971 έως 8,985 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    Αλεκος στις #443023

    Να δούμε πως θα περάσει η βάρδια σήμερα το βράδυ!!!Εξι το πρωί σχολάω τρεις ώρες ύπνο αναχώρηση στις 11.00 για να προλάβουμε το απογευματινό και μετά ξεκούραση για να πάρουμε δυνάμεις γιατί τις επόμενες δύο μέρες δεν κουνιέμαι απο το καρτέρι παρά μόνο για κατούρημα και μετά πάλι μέσα!!!Καλά να περάσετε όλοι και από Τρίτη ας ελπίσουμε να γεμίσει το φόρουμ πούπουλα!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #443033

    Ρε παιδια γραψτε τουλαχιστον τον νομό που κυνηγατε ,τι καιρό κανει,να καταλαβουμε πως κινούνται τα πουλιά πάνω-κάτω.<br>
    Οι κυνηγητικές ιστορίες καλές είναι,μας εξάπτουν την φαντασία,αλλά δεν βοηθάνε στο φόρουμ στον σχηματισμό άποψης για τις εξορμήσεις μας και την επιλογή κυνηγότοπου.<br>
    Κανείς δεν θα ερθει στα καρτέρια σας ,ούτε ζητώ να τα αποκαλυψετε ,μόνο γεωγραφικό προσδιορισμό για να κανουμε σωστές προβλέψεις.<br>
    Καληνύχτα και καλό τριήμερο μπαρουτοκαπνισμενο….

    Ακριβώς αυτό ρε φίλε!Τα είπες όλα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #443039

    Καμμια σημερινη πληροφορια απο Γρεβενα εχουμε????

    Ήταν φίλος μου επάνω μέχρι χθες που έμαθα τα σχετικά. Μια πληροφορία που είχα σήμερα ήταν για πολλά πουλιά στην Αετομηλίτσα, αν αυτό είναι αλήθεια σημαίνει πως έχει η οξιά καρπό στην περιοχή, όποιος είναι από την περιοχή ή σκέφτεται να πάει ας το έχει υπόψιν του.

    Ετοιμαζόμουν να την κοπανήσω την Δευτέρα για Γρεβενά – αφού είχα τελειώσει πρώτα κάτι δουλίτσες – αλλά δυστυχώς ένα παλικάρι με τράκαρε από πίσω και η εκδρομή αναβάλλεται. Με αφορμή αυτό λοιπόν, να προσέχετε πολύ όσοι ταξιδέψετε, μην έχετε κανένα άγχος και όλα θα γίνουν. Η καλή παρέα, σε μέρη που μας αρέσουν είναι ό,τι χρειαζόμαστε για να περάσουμε καλά.

    Προσοχή και καλή επάνοδο να έχετε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #443044

    Καλησπέρα παιδιά!!!Επιστροφή για λίγο από το χωριό και μπήκα κατευθείαν στο φόρουμ!!το θέμα είναι ότι και σήμερα πάλι φόλα πορτοφόλα!!!Ναύπακτος,ΝΔ Δωρίδα τα πουλιά μέχρι στιγμής δεν μας έκαναν την χάρη..αντιθέτως Πρέβεζα και σε μερικά μέρη Ορεινής Ναυπακτίας μπήκαν σωρηδόν!!!από ότι φαίνεται τον ήπιαμε φέτος!!!Τι να πώ???αν σκεφθώ ότι και από Δευτέρα γυρνάει και σε μαϊστρο τότε γ@μ@τα!!!Καλύτερη συνέχεια να έχουμε!!!! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #443048

    Από εβδομάδα βλέπω να παίρνει φωτιά το θέμα για τις φάσσες.Εγώ ελπίζω να μπορέσω να πάω την Κυριακή.Όπως και να έχει καλό φασσοτριήμερο σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #443050

    γιαννενα παπαρια 1 κοπαδακι καμια 20αρια πουλια φανηκε νωρις το πρωι και μετα ησυχια. και απο τσιχλες ελαχιστες.
    για αετομηλιτσα που λεει ο φιλος twist εχει οντος καρπο η οξια το ειδα προσφατα σε κυνηγι περδικας αλλα τα πουλια που παιζουν εκει ειναι ντοπιαρες. εκανα καμποσα εκπαιδευτικα το καλοκαιρι εκει και της εβλεπα συνεχεια. καλα καπνισματα σε ολα τα παιδια που θα πανε σ-κ-δ. οσοι το σκεφτονται να ερθουν γιαννενα τα καλα καρτερια οπως μολυβδοσκεπαστη αριστη και λοιπα ειναι πιασμενα εδω και βδομαδες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    makis στις #443055

    Καλησπέρα απο Ημαθία,
    Λίγα τα περάσματα τις 3 τελευταίες ημέρες, πάντως μερικά κοπαδάκια έχουν πέσει στις θερισμένες καλάμποκιές του κάμπου της Ημαθίας και αφού δεν ενοχλούντε ούτε απο κυνηγούς, ούτε απο τον καιρό αναπληρώνουν το χαμένο λίπος τους.
    Θέλω να ελπίζω τις επόμενες ημέρες να αλλάξει κάτι και να δούμε λίγα κοπαδάκια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    mitsos στις #443061

    Φιλοι ειχα ολη την εβδομαδα αδεια και πηγα ολες τις μερες για κυνηγι.
    Γιαννενα. Τις δυο τελευταιες μερες ουτε πουπουλο στην κυριολεξια.
    Παρα πολυς κοσμος (χωρις τις αφιξεις του τριημερου). Λεω να μην ξαναβγω εδω
    αλλα να παω Καρπενησι (καταγωγη της γυναικας).
    Παντως κατι μου λεει οτι οι επομενες μερες θα ειναι καλες.Ευχομαι να περασετε καλα
    οπου και να πατε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #443067

    Κλαιν μαιν κυνηγι.
    Μας ξεσηκωσαν καλα καλα
    κ μετα εξαφανιστηκαν,μετα
    μην τις τουφεκας καθιστες σου λεει
    ο αλλος,θα τις σκισω αν τις βρω!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #443068

    Κλαιν μαιν κυνηγι.
    Μας ξεσηκωσαν καλα καλα
    κ μετα εξαφανιστηκαν,μετα
    μην τις τουφεκας καθιστες σου λεει
    ο αλλος,θα τις σκισω αν τις βρω!!!!!

    xaxaxaxaxaxaxa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #443076

    Καλησπέρα απο Ημαθία,<br>
    Λίγα τα περάσματα τις 3 τελευταίες ημέρες, πάντως μερικά κοπαδάκια έχουν πέσει στις θερισμένες καλάμποκιές του κάμπου της Ημαθίας και αφού δεν ενοχλούντε ούτε απο κυνηγούς, ούτε απο τον καιρό αναπληρώνουν το χαμένο λίπος τους.<br>
    Θέλω να ελπίζω τις επόμενες ημέρες να αλλάξει κάτι και να δούμε λίγα κοπαδάκια.

    Σε ποιο μέρος της Ημαθίας μένεις Μάκη;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #443077

    Πρώτη μέρα στην Ηπειρο απλά ειδα 5 πουλια.Δεν μου έφτανε το χάλι μου είχα και τους γουρουνάδες με τα αλυσοπρίονα να ανοίγουν δρομους και ξέφωτα γαμω το κερατό μου.Κάθε μέρα τους έχεις δίπλα σου …….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #443083

    Η γκαντεμιά μου δεν περιγράφεται, έλεγα για πρώτη φορά σήμερα να τα κατάφερνα και να πήγαινα καμμιά βόλτα,όχι μακριά, έτσι ένα διήμερο μπάς και έκανα τίποτα, αλλά όχι η που….α η τύχη με θέλει εδώ καρφωμένο,το ξυπνητήρι ρυθμισμένο στίς 3, εκεί που κοιμάμαι για λίγη χαλάρωση 2’30 ντρίννννν το γμγ το τηλ…κοιτάω απο τη δουλειά, τι έγινε? ζημιά σε ένα μηχάνημα…..ήλπιζα ότι δεν θα ήταν κάτι σοβαρό και θα προλάβαινα να φύγω,βάζω τουφέκια και τα συναφή στο αμάξι…πάω στη δουλειά…ψάχνομαι….π…….α, μόλις γύρισα και θα ξαναπάω κατά τις 10 με εξειδικευμένο τεχνίτη μπάς και το κάνουμε να δουλέψει….καμμιά κάργια θα με έχει μουτζώσει….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #443107

    Θεοφανη…
    Για κανε κλικ εδω να βρεις την υγεια σου !!!

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #443152

    χθες τετοια ωρα ημουν στον δρομο προς το σπιτι μου!
    ο απολογησμος…. 2,5 κιλα προβατινα μισο κιλο γραβιερα και 4 κιλα κρασι!!!!!!
    στην Φωκιδα πιο καλα περναμε τρογοντας παρα τουφεκοντας!!!!
    τα πιο πολα τουφεκια πεσανε προς το κροκιλιο αν δεν κανω λαθος!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,971 έως 8,985 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων