ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,016 έως 9,030 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #443431

    Γιαννη η λιγουρα και η βλακεια υπερτερη του μυαλου σε μερικους,ειδικα στις καβατζες<br>
    οταν βρεις βοσκη θελουν μονες τουφεκιες τα πουλια, και τα τρυγας καθε μερα χωρις να περνουν πρεφα<br>
    αλλα λιγα ατομα εχουν τα κοκκαλα να το κανουν αυτο,βαζω και μια φωτο απο ενα τετοιο κυνηγι<br>
    που θα μπορουσα να παρω τις διπλες,,αλλα ειπαμε τα πουλια αμα τα βρεις στο φαι θελουν τον τροπο τους<br>
    αλλιως εσυ θα χασεις,και αλλη μια φωτο απο τις πολλες που πηγα για μπεκατσα και βαρεσα και φασσια<br>
    γιατι οπως λες και εσυ εκει που κυνηγαμε εμεις που εχουμε τρελα με την μπεκατσα<br>
    οπως και οι γουρουναδες δεν παει κανεις αλλος

    ΥΣ<br>
    Ωραιες η φωτο του αρη οπως παντα<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Ώραίο κρεμαστάρι …….. πλούσιο !!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443433

    louis αληθεια. αν δεν ειχα φιλους μπεκατσαδες, αν θα σου πω πως θα εκανα το 1/3 απο αυτες που κανω καθε χρονο, λιγες θα ειναι.

    οσο για τους γουρουναδες? αυτοι παιζουν. αλλες φορες μου εδωσαν πουλια, αλλα της περισοτερες με εστειλαν ταχυδρομεια.
    και για οσους δεν ξερουν? ταχυδρομειο λεμε οταν καποιος σε στελνει καπου η για να σε ξεφορτωθει, η για να δει αν θα του πεις αν ειχε πουλια η οχι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443434

    εγω θα ανεβασω φωτο μαλλον οταν γυρισουν στα πατρια εδαφη τους ιασονας μπατμαν και φασσας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #443437

    Ειμαστε καλα παιδια φιλε γιαννη για αυτο χα χα,,για αυτο να μας προσεχετε για να σας λεμε χα χα
    εμενα παντος γουρουναδες αλλα δικα μου παλικαρια με εχουν στηλη συστημενο σε μπεκατσες
    οπως και τσοπανηδες που ειναι μεγαλο χαρτι,και παντα φροντιζω να εχω καλες σχεσης μαζι τους
    εχουν και αυτοι τον τροπο τους,και αμα ξερεις σου λενε και την ιστορια τις ζωης τους

    Γιαννη αυτα τα κρεμασταρια τα καναμε οταν ειχαμε τα λεφτα και πηγεναμε καθε χρονο στο χωριο
    τωρα θες 100 ευρω να πας μονο για τις βενζινες και τα διοδια,και εχουμε και σπιτια εκει πανω
    και τρομαζουμε να παμε φιλε,,εκει μας φτασανε τα λαμογια
    αντε παλικαρια βαλτε καμια φωτο να φτιαχτουμε,,ο φιλος μου ο ιασονας τι εκανε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443438

    Γιαννη αυτα τα κρεμασταρια τα καναμε οταν ειχαμε τα λεφτα και πηγεναμε καθε χρονο στο χωριο<br>
    τωρα θες 100 ευρω να πας μονο για τις βενζινες και τα διοδια,και εχουμε και σπιτια εκει πανω<br>
    και τρομαζουμε να παμε φιλε,,εκει μας φτασανε τα λαμογια<br>

    ας τα να πανε.. και μη χειροτερα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443439

    αντε παλικαρια βαλτε καμια φωτο να φτιαχτουμε,,ο φιλος μου ο ιασονας τι εκανε

    αα αυτα θα σας τα πει ο ιδιος. εγω δεν λεω τιποτα.. χαααα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #443449

    εγω θα ανεβασω φωτο μαλλον οταν γυρισουν στα πατρια εδαφη τους ιασονας μπατμαν και φασσας.

    Σε ειδαμε κουφαλα,
    ενα κοπαδι ξεκληρισατε..
    Μπραβο καλα τις κανατε,
    δεν πιστευω να τις ριχνατε καθιστες?
    χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443450

    με πηρες χαμπαρι ρε? χααααα!!

    μπαααα… με τοσα τουφεκια γυρο γυρο που να κατσει φασσα εκει.

    αυτες ειναι μονο η δικες μου..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #443498

    Ωραίες φώτο και με διαφορά η πρώτη είναι πάρα πολύ καλή.<br>
    Δεν νομίζω να υπάρχει άλλο 725 sporting που να έχει ανέβει ποιο ψηλά :)<br>

    Γιαννη καλες οι φωτο ,να ειχαμε τουφεκισει και κανα πουλι θα ηταν ακομα καλυτερα… Πρωτη φορα εδω κ πολλα χρονια που δεν εκανα τουφεκια το συγκεκριμενο τριημερο…
    Το 725 μιας κ προοριζεται για κυνηγετικη χρηση εχει να περασει διαφορα που δεν θα εχει περασει κανενα αλλλο σκοπευτικο… 😉 Πολυ ωραιο οπλο παντως, ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και θελω μια-δυο μικροδιορθωσεις στο κοντακι για κυνηγετικη χρηση και χειμερινη ενδυση…

    Louis πολυ ωραια πουλιαστρα… πολυ ωραια ομως…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    andreas-franchi στις #443513

    Γυρίζοντας από τριήμερο το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό. Συνολικά είδα αυτές τις ημέρες μόλις 4 πουλιά και αυτά μακριά από τα καρτέρια. Το ευχάριστο ήταν την τελευταία μέρα της εξόρμησης η συνάντηση μου με μέλος του e-artemis το οποίο προσφέρει και έχει πολλά ακόμα να προσφέρει στο κυνηγετικό (ηλεκτρονικό και μη) τύπο. Του εύχομαι τα καλύτερα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    andreas-franchi στις #443514

    ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    andreas-franchi στις #443516

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>aris_kalamata wrote:</div>
    Απο τα ψηλα στα χαμηλα το μονο ενδιαφρον του τριημερου ηταν μια ευχαριστη κυνηγετικη συναντηση… ;-)<br>
    Ελαχιστα πουλια απομειναρια των προηγουμεων ημερων που χανονταν στον ογκο των βουνων και δεν εδωσαν καν ευκαιρια για μια τουφεκια…

    Ούτε για πέρδικες να ήσουν ρε παληκάρι ;) .<br>
    Ωραίες φώτο και με διαφορά η πρώτη είναι πάρα πολύ καλή.<br>
    Δεν νομίζω να υπάρχει άλλο 725 sporting που να έχει ανέβει ποιο ψηλά :)<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “Τα ψέματα που λένε οι Έλληνες είναι σε μεγάλο βαθμό παρόμοια με τα ψέματα που λένε όλοι οι άνθρωποι του κόσμου, και οι αιτίες τους είναι εν πολλοίς οι ίδιες. Εγώ υποστηρίζω, ωστόσο, ότι εδώ εμείς λέμε περισσότερα ψέματα, και τα λέμε επειδή έχουμε την ίδια την έννοια της αλήθειας σε μικρότερη υπόληψη από ό,τι μεγάλο μέρος της υπόλοιπης ανθρωπότητας.”<br>
    Το κείμενο αυτό γράφτηκε από το Θοδωρή Γεωργακόπουλο. <br>
    H μισή αλήθεια είναι το ψέμα του πονηρού και του δειλού ;) <br>

    </div>

    Η πρώτη μας θυμίζει γιατί έχουμε επιλέξει το κυνήγι.
    Η δεύτερη όταν μπαίνουν οι ατσαλένιες εκεί γίνεται το γλέντι μαζί τους. χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443520

    Το ευχάριστο ήταν την τελευταία μέρα της εξόρμησης η συνάντηση μου με μέλος του e-artemis το οποίο προσφέρει και έχει πολλά ακόμα να προσφέρει στο κυνηγετικό (ηλεκτρονικό και μη) τύπο. Του εύχομαι τα καλύτερα!!!

    αυτα ειναι τα ωραια. αλλα δεν μας ειπες ποιος ειναι? χααα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #443524

    Καταρχάς να ευχηθώ χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες που η γιορτή τους παραδοσιακά με βρίσκει στα φασσοκάρτερα!
    Τα νέα από ορεινή Αρκαδία με μία λέξη… ΧΑΛΙΑ!!!
    Το τριήμερο που βρισκόμουν εκεί δεν μπήκε ουτε ένα πουλί, αλλά και πιασμένα σχεδόν καθόλου.
    Από καμιά δεκαριά που εντόπισα σε μια χαράδρα, πήρα μία και φυσικά άφησα τις υπόλοιπες στην ησυχία τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443529

    ανεβαζω 2 φωτο απο της 26/10/2013.
    τα πουλια ειναι ολα τουφεκισμενα απο μονες, και κανα δυο με δευτερες τουφεκιες.

    της μοιραζομαι μαζι σας.

    ελπιζω τα καλα παιδια της παρεας απο την αθηνα να εφτασαν στα σπιτια τους και ολα να πηγαν καλα.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,016 έως 9,030 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων