ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,106 έως 9,120 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Χρήστος στις #443925

    Χαιρετω την παρεα!! Μετα απο 3ημερο κυνηγι μονο τις ειδα (πολυ λιγα πουλια) και τουφεκισα μονο μια,χωρις να την χουφτωσω..Παντως περασα ωραια (ηρεμησα) αν και μονος στο βουνο..
    Μπραβο σε ολους οσους πηγαν και το χαρηκαν,ανεξαρτητως αποτελεσματος!!
    Παιδες βαλτε φωτο να δουμε,να χαρουμε και να γουσταρουμε.. Συνεχιστε ετσι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #443926

    Λοιπον,λοιπον…
    η φασσα και το μνι…θελουν υπομονη!!!!
    θελουν ποδια και αμαξι και σε αυτο το κυνηγι θελανε και σκυλι!!

    ο γιαννης εκοψε πολυ χιλιομετρο,και οχι χιλιομετρο σε ισωμα,,μιλαμε για ρεματιες.
    εφαγε τσουληθρες και αυτος οπως εμεις,τα φυλλα τις οξυας κατω ειναι γλυστρα,και αν δεν σταματαγες σε καποιον κορμο ακομα τσουλαγες..
    εμεις πηραμε καποια λιγα πουλια την δευτερη μερα,αλλα το καλο ηταν η τριτη μερα με τον γιανναρα!
    για να βρεις ενα πουλι εχανες αλλα 5…τελοσπαντων ομως…η παρεα πανω απο ολα και μετα η καρπωση!
    Εμεις και οι τεσσερης ειμαστε απο εδω μεσα…αυτο εχει να λεει πολλα!
    το καλυτερο σε ολο το ταξιδι ηταν η γνωριμια με τον γιανναρα και μετα ολα τ αλλα!
    2.500 χιλιομετρα το τζιπ…
    θα θυμαμαι…
    την δευτερη μερα μια καζουρα που μας κανανε κατι ζακυνθυνοι…αλλα θα θυμαμαι παντα οτι τωρα ακομα ψαχνουν να βρουν απο που ερχοντε οι τουφεκιες…
    το λουμπαγκο του μητσαρα και το κουβαλημα του…αλλα κ τα @@ με τις εμπλοκες του…
    την αναροφηση,το ροχαλιτο,τα σαλια να τρεχουν απ την νυστα του μπατμαν…(και φωτο αλλα δεν την βαζω)
    τις δυο συνεχομενες τουμπες που εφαγα την νυχτα στην ρεματια,το φουσκομενο γονατο και τους αλλους που γελαγανε μες στα σκοταδια…
    για τον γιαννη εννοειτε και μα φυσικα τον ΞΥΛΟΚΟΠΟ…(σταματα να γελας!!!)
    ευχομαι σε ολους καλα κυνηγια και να ειμαστε ολοι καλα στα βουνα!
    μερικες φωτο…και σιγα-σιγα θα βαζω κι αλλες..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #443928

    ………….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443931

    ακουστε να δειτε τι έγινε σήμερα.
    αυτοί που ήταν από πάνω μας, ούτε καν χαμπάρι πήραν που στην ευχή ήμασταν. (ηρθαν στο μαγαζι μου και μου το αναφερανε.) άκουγαν της τουφεκιές, και νόμιζαν πως έρχονταν από ζακυνθινούς από το κάτω χωριό.
    είναι δυνατών? τόσο βλήματα είναι. και να φανταστείς πως είναι ντόπιοι και λένε πως ξέρουν το μέρος σαν το σπίτι τους.
    ένα άλλο νέο είναι πως έχω βρει που κοιμούνται τα πουλιά αλλά δεν το λέω ούτε του ξυλοκόπου. αν του το πω? της @@σε.
    ένα άλλο νέο είναι πως έμαθα από που περνούν μετά το πρώτο σήκωμα από την κούρνια τους και λίγο πριν μπουν στα πρώτα καρτέρια.
    αν κάνουν πάλι το ίδιο δρομολόγιο, θα γίνει της ανόητης εκδιδομένης το συρματόπλεγμα το Σάββατο.

    πάμε τώρα στα δικά μας.
    μετά από τόσα χρόνια το ντουφέκι μου μου έκανε μετά την πρώτη εμπλοκή. θέλω να πιστεύω πως δεν θα επωμιζα σωστά. γιατί αλλιώς την γ@μησ@.

    όσο για τα σκηνικά που αναφέρεις Ιάσονα? θαθελα πολύ ρε φίλε να ήμουν εκεί και να τα έβλεπα. πολύ φάση μιλάμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #443932

    χορτάσαμε μάτι….μπράβο ρε παλικάρια, πάντα τέτοια, εμείς ακόμα ξεροσταλιάζουμε και δεν μπορούμε να βγούμε για αναζήτηση, ας ελπίσουμε αργότερα να τα καταφέρουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443933

    Λοιπον,λοιπον…<br>
    η φασσα και το μνι…θελουν υπομονη!!!!<br>
    θελουν ποδια και αμαξι και σε αυτο το κυνηγι θελανε και σκυλι!!

    ο γιαννης εκοψε πολυ χιλιομετρο,και οχι χιλιομετρο σε ισωμα,,μιλαμε για ρεματιες.<br>
    εφαγε τσουληθρες και αυτος οπως εμεις,τα φυλλα τις οξυας κατω ειναι γλυστρα,και αν δεν σταματαγες σε καποιον κορμο ακομα τσουλαγες..<br>
    εμεις πηραμε καποια λιγα πουλια την δευτερη μερα,αλλα το καλο ηταν η τριτη μερα με τον γιανναρα!<br>
    για να βρεις ενα πουλι εχανες αλλα 5…τελοσπαντων ομως…η παρεα πανω απο ολα και μετα η καρπωση!<br>
    Εμεις και οι τεσσερης ειμαστε απο εδω μεσα…αυτο εχει να λεει πολλα!<br>
    το καλυτερο σε ολο το ταξιδι ηταν η γνωριμια με τον γιανναρα και μετα ολα τ αλλα!<br>
    2.500 χιλιομετρα το τζιπ…<br>
    θα θυμαμαι…<br>
    την δευτερη μερα μια καζουρα που μας κανανε κατι ζακυνθυνοι…αλλα θα θυμαμαι παντα οτι τωρα ακομα ψαχνουν να βρουν απο που ερχοντε οι τουφεκιες…<br>
    το λουμπαγκο του μητσαρα και το κουβαλημα του…αλλα κ τα @@ με τις εμπλοκες του…<br>
    την αναροφηση,το ροχαλιτο,τα σαλια να τρεχουν απ την νυστα του μπατμαν…(και φωτο αλλα δεν την βαζω)<br>
    τις δυο συνεχομενες τουμπες που εφαγα την νυχτα στην ρεματια,το φουσκομενο γονατο και τους αλλους που γελαγανε μες στα σκοταδια…<br>
    για τον γιαννη εννοειτε και μα φυσικα τον ΞΥΛΟΚΟΠΟ…(σταματα να γελας!!!)<br>
    ευχομαι σε ολους καλα κυνηγια και να ειμαστε ολοι καλα στα βουνα!<br>
    μερικες φωτο…και σιγα-σιγα θα βαζω κι αλλες..<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    ρε συ, βαζεις και χαρτονι με την ημερομηνια? χαχαχαχαχα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #443936

    ρε συ, βαζεις και χαρτονι με την ημερομηνια? χαχαχαχαχα!!!!<br>

    το χαρτονι ειναι του μπατμαν ρε συ..αυτος τα κανει αυτα….ποιο χαρτονι ομως ρε συ…τα πουρα δεν τα βλεπεις?????????αχαχαχαχαχ

    όσο για τα σκηνικά που αναφέρεις Ιάσονα? θαθελα πολύ ρε φίλε να ήμουν εκεί και να τα έβλεπα. πολύ φάση μιλάμε

    δεν αργει φιλε..ξαναερχετε η ωρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443939

    πουρα ειναι ρε συ? και εγω ταχα παρεξηγηση.. αχαχαχαχαχ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #443940

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>gianniskavala wrote:</div>
    ρε συ, βαζεις και χαρτονι με την ημερομηνια? χαχαχαχαχα!!!!<br>

    το χαρτονι ειναι του μπατμαν ρε συ..αυτος τα κανει αυτα….ποιο χαρτονι ομως ρε συ…τα πουρα δεν τα βλεπεις?????????αχαχαχαχαχ

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>gianniskavala wrote:</div>
    όσο για τα σκηνικά που αναφέρεις Ιάσονα? θαθελα πολύ ρε φίλε να ήμουν εκεί και να τα έβλεπα. πολύ φάση μιλάμε

    δεν αργει φιλε..ξαναερχετε η ωρα…<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Ω ρε και τι έχει να γίνει την δεύτερη φοράααααααα……..Τα μισά από τα πουλιά να είναι ρε φούστη μου ,τα μισά….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #443945

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>jason wrote:</div>
    Λοιπον,λοιπον…<br><br>
    η φασσα και το μνι…θελουν υπομονη!!!!<br><br>
    θελουν ποδια και αμαξι και σε αυτο το κυνηγι θελανε και σκυλι!!

    ο γιαννης εκοψε πολυ χιλιομετρο,και οχι χιλιομετρο σε ισωμα,,μιλαμε για ρεματιες.<br><br>
    εφαγε τσουληθρες και αυτος οπως εμεις,τα φυλλα τις οξυας κατω ειναι γλυστρα,και αν δεν σταματαγες σε καποιον κορμο ακομα τσουλαγες..<br><br>
    εμεις πηραμε καποια λιγα πουλια την δευτερη μερα,αλλα το καλο ηταν η τριτη μερα με τον γιανναρα!<br><br>
    για να βρεις ενα πουλι εχανες αλλα 5…τελοσπαντων ομως…η παρεα πανω απο ολα και μετα η καρπωση!<br><br>
    Εμεις και οι τεσσερης ειμαστε απο εδω μεσα…αυτο εχει να λεει πολλα!<br><br>
    το καλυτερο σε ολο το ταξιδι ηταν η γνωριμια με τον γιανναρα και μετα ολα τ αλλα!<br><br>
    2.500 χιλιομετρα το τζιπ…<br><br>
    θα θυμαμαι…<br><br>
    την δευτερη μερα μια καζουρα που μας κανανε κατι ζακυνθυνοι…αλλα θα θυμαμαι παντα οτι τωρα ακομα ψαχνουν να βρουν απο που ερχοντε οι τουφεκιες…<br><br>
    το λουμπαγκο του μητσαρα και το κουβαλημα του…αλλα κ τα @@ με τις εμπλοκες του…<br><br>
    την αναροφηση,το ροχαλιτο,τα σαλια να τρεχουν απ την νυστα του μπατμαν…(και φωτο αλλα δεν την βαζω)<br><br>
    τις δυο συνεχομενες τουμπες που εφαγα την νυχτα στην ρεματια,το φουσκομενο γονατο και τους αλλους που γελαγανε μες στα σκοταδια…<br><br>
    για τον γιαννη εννοειτε και μα φυσικα τον ΞΥΛΟΚΟΠΟ…(σταματα να γελας!!!)<br><br>
    ευχομαι σε ολους καλα κυνηγια και να ειμαστε ολοι καλα στα βουνα!<br><br>
    μερικες φωτο…και σιγα-σιγα θα βαζω κι αλλες..<br>

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>

    </div>

    ρε συ, βαζεις και χαρτονι με την ημερομηνια? χαχαχαχαχα!!!!<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Δεν πήγα ποτέ περπατητά σε ορτύκια.<br>
    Δεν πήγα ποτέ στο καρτέρι μπεκάτσας.<br>
    Δεν πήρα προβολέα στον λαγό.<br>
    Έμαθα να σέβομαι όλους αυτούς που αγωνίζονται στ βουνά για αυτό που λατρεύουν.<br>
    Έμαθα να σέβομαι αυτούς που ταΐζουν σκυλιά.

    </div>

    Η μηχανη το βγαζει,
    ειναι αυτοματη.
    χαχαχα
    Μπραβο παιδια παντα τετοια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #443946

    ακουστε να δειτε τι έγινε σήμερα.<br>
    αυτοί που ήταν από πάνω μας, ούτε καν χαμπάρι πήραν που στην ευχή ήμασταν. (ηρθαν στο μαγαζι μου και μου το αναφερανε.) άκουγαν της τουφεκιές, και νόμιζαν πως έρχονταν από ζακυνθινούς από το κάτω χωριό.<br>
    είναι δυνατών? τόσο βλήματα είναι. και να φανταστείς πως είναι ντόπιοι και λένε πως ξέρουν το μέρος σαν το σπίτι τους.<br>
    ένα άλλο νέο είναι πως έχω βρει που κοιμούνται τα πουλιά αλλά δεν το λέω ούτε του ξυλοκόπου. αν του το πω? της @@σε.<br>
    ένα άλλο νέο είναι πως έμαθα από που περνούν μετά το πρώτο σήκωμα από την κούρνια τους και λίγο πριν μπουν στα πρώτα καρτέρια.<br>
    αν κάνουν πάλι το ίδιο δρομολόγιο, θα γίνει της ανόητης εκδιδομένης το συρματόπλεγμα το Σάββατο.

    πάμε τώρα στα δικά μας.<br>
    μετά από τόσα χρόνια το ντουφέκι μου μου έκανε μετά την πρώτη εμπλοκή. θέλω να πιστεύω πως δεν θα επωμιζα σωστά. γιατί αλλιώς την γ@μησ@.

    όσο για τα σκηνικά που αναφέρεις Ιάσονα? θαθελα πολύ ρε φίλε να ήμουν εκεί και να τα έβλεπα. πολύ φάση μιλάμε

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Δεν πήγα ποτέ περπατητά σε ορτύκια.<br>
    Δεν πήγα ποτέ στο καρτέρι μπεκάτσας.<br>
    Δεν πήρα προβολέα στον λαγό.<br>
    Έμαθα να σέβομαι όλους αυτούς που αγωνίζονται στ βουνά για αυτό που λατρεύουν.<br>
    Έμαθα να σέβομαι αυτούς που ταΐζουν σκυλιά.

    </div>

    μπραβο γιαννη εμαθα τις εχετε σκισει τις ατιμες χαχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #443947

    Μπράβο στα παιδιά… πάντα τέτοια!!! Χόρτασε το μάτι μας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #443952

    Διδαγμα Κωστη:Κατω απο το «αυλακι» παμε μονο για βολτα.Για κυνηγι παμε πανω απ΄τ΄αυλακι.

    Κώστα δίκιο έχεις, αλλά για βόλτα πήγα οικογενειακώς στα πεθερικά μου και είπα να πάω και στα παλιά καρτέρια που γνωρίζω στην περιοχή.
    Πάντως από το μεθεπόμενο ΣΚ, μόνο από Πέταλο και πάνω για μένα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    49
    woodcar στις #443953

    Λοιπον,λοιπον…
    η φασσα και το μνι…θελουν υπομονη!!!!
    θελουν ποδια και αμαξι και σε αυτο το κυνηγι θελανε και σκυλι!!

    ο γιαννης εκοψε πολυ χιλιομετρο,και οχι χιλιομετρο σε ισωμα,,μιλαμε για ρεματιες.
    εφαγε τσουληθρες και αυτος οπως εμεις,τα φυλλα τις οξυας κατω ειναι γλυστρα,και αν δεν σταματαγες σε καποιον κορμο ακομα τσουλαγες..
    εμεις πηραμε καποια λιγα πουλια την δευτερη μερα,αλλα το καλο ηταν η τριτη μερα με τον γιανναρα!
    για να βρεις ενα πουλι εχανες αλλα 5…τελοσπαντων ομως…η παρεα πανω απο ολα και μετα η καρπωση!
    Εμεις και οι τεσσερης ειμαστε απο εδω μεσα…αυτο εχει να λεει πολλα!
    το καλυτερο σε ολο το ταξιδι ηταν η γνωριμια με τον γιανναρα και μετα ολα τ αλλα!
    2.500 χιλιομετρα το τζιπ…
    θα θυμαμαι…
    την δευτερη μερα μια καζουρα που μας κανανε κατι ζακυνθυνοι…αλλα θα θυμαμαι παντα οτι τωρα ακομα ψαχνουν να βρουν απο που ερχοντε οι τουφεκιες…
    το λουμπαγκο του μητσαρα και το κουβαλημα του…αλλα κ τα @@ με τις εμπλοκες του…
    την αναροφηση,το ροχαλιτο,τα σαλια να τρεχουν απ την νυστα του μπατμαν…(και φωτο αλλα δεν την βαζω)
    τις δυο συνεχομενες τουμπες που εφαγα την νυχτα στην ρεματια,το φουσκομενο γονατο και τους αλλους που γελαγανε μες στα σκοταδια…
    για τον γιαννη εννοειτε και μα φυσικα τον ΞΥΛΟΚΟΠΟ…(σταματα να γελας!!!)
    ευχομαι σε ολους καλα κυνηγια και να ειμαστε ολοι καλα στα βουνα!
    μερικες φωτο…και σιγα-σιγα θα βαζω κι αλλες..

    Q

    Mπράβο παιδιά ,ωραία παρέα .Πάντα τέτοια !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    sailor7733 στις #443954

    καλησπερα και απο μενα…
    γυρισα απο ενα υπεροχο τετραημερο φασσας και τσιχλας απο το νομο φθιωτιδος….
    πρωτη μερα σαββατου στο μερος που ειμασταν μεχρι και τις 8.30 μπηκαν πολλες τσιχλες..απο τις 9 παρα και μετα μεχρι και τις 14.30 περασαν 2-3 μπουλουκια των 40-50 πουλιων και 2-3 μπουλουκια των 15…
    καταφεραμε και πηραμε 4 πουλακια..
    την κυριακη απο τσιχλες τπτ φασσες ομως περασαν 3 κοπαδια των 100 πουλιων και ενα τεραστιο τα υπολογιζω μπορει και 300 πουλια και 2 κοπαδια απο 20 πουλια…πηραμε αλλα τεσσερα πουλακια
    την δευτερα δεν περασε τπτ μονο ενα ΚΟΠΑΔΙ ΜΕ 15 ΠΟΥΛΙΑ….
    και την τριτη μας περασε ενα 50αρι κοπαδι και 2 ζευγαρακια οπου πεσαν και οι τεσσερις….

    φυσικα ο γκαντεμης το σαββατο την ωρα που μιλαγα στο κιν περασε ενα κοπαδακι πεταξα το κιν πηρα τη φασσα αλλα πατησα το κιν……..
    οποτε εχω μονο μια φωτο…
    απολογισμος 12 φασσες και 39 τσιχλες…
    1 σακι κρεμμυδια,ενα σακι πατατες2 τενεκεδες φετα,5 κιλα ψωμι και 10κιλα κρασι…
    αυτα συγνωμη αν σας κουρασα….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,106 έως 9,120 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων