ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,196 έως 9,210 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #444546

    και μετα μου λετε εμενα για φρου φρου και αρωματα.. ρε παρτε το χαμπαρι. εχουν βγει και ηλεκτρικα με μπαταρια που δεν κανουν θορυβο καθολου. χαχαχαχα!!!!

    …,ε σιγαστήρα?????χαχαχαχαχα….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #444555

    Ανεβαινουμε ζγα ζγα…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #444570

    Ανεβαινουμε ζγα ζγα…

    “καμπίσιες”..;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #444572

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>gianniskavala wrote:</div>
    και μετα μου λετε εμενα για φρου φρου και αρωματα.. ρε παρτε το χαμπαρι. εχουν βγει και ηλεκτρικα με μπαταρια που δεν κανουν θορυβο καθολου. χαχαχαχα!!!!

    …,ε σιγαστήρα?????χαχαχαχαχα….

    ετσιιιι!!!!!! χαχαχαχα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #444573

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>falcon wrote:</div>
    Ανεβαινουμε ζγα ζγα…

    «καμπίσιες»..;;<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2013-2014

    Φάσσες:9<br>
    Τρυγόνια:9<br>
    Τσίχλες:7+2<br>
    Κοτσύφια:5

    </div>

    Διασταυρωση
    χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #444576

    Χεχε..
    Πάντως εδώ όσες καθάρισα ήταν τίγκα στην οξιά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #444581

    Χεχε..<br>
    Πάντως εδώ όσες καθάρισα ήταν τίγκα στην οξιά!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2013-2014

    Φάσσες:9<br>
    Τρυγόνια:9<br>
    Τσίχλες:7+2<br>
    Κοτσύφια:5

    </div>

    καλαμποκι ψημενο κιολας
    χεχεχε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #444591

    καλησπερα…να σας ρωτησω κατι ξερεται απο τι ωρα παει η φασσα στιν κουρνια τις περιπου?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #444600

    καλησπερα…να σας ρωτησω κατι ξερεται απο τι ωρα παει η φασσα στιν κουρνια τις περιπου?

    Αυτή την εποχή γύρω στις 15,30 πηγαίνει στον τόπο της κούρνιας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #444601

    Φασσικό ακοινωθέν της εν Τζουμέρκα 5 Νοεμβρίου 2013.
    Πριν το κινητο χτυπήσει στις 5,45 το πρωί είμαι ήδη ξύπνιος και ανήυχος απο την πολύ βροχή που ρίχνει όλο το βράδυ συνοδευόμενη απο ηχητικά εφέ -μπουμπουνιτά.
    Ανοίγω το παράθυρο και όλα άσπρα απο την ομίχλη 😕
    Καθομαι στο κρεβάτι και αυτοβασανίζομαι.Περνάνε οι ώρες και αισθάνομαι σαν τον Νώε. Εδώ αν αρχίσει να βρέχει ,ΒΡΕΧΕΙ δεν αστειεύεται. Κοντέυει 1,30 και φαίνεται ότι πάει να κόψει.
    Ετοιμάζομαι για να φύγω.Πέρνω μαζίμου και πριόνι για να μπορέσω να φτιάξω κανένα μεγαλύτερο ξέφωτο.
    Στην διαδρομή φαίνεται ότι η βροχή παει να κόψει.Κατεβαίνω απο το αμάξι και με βήμα γρήγορο αρχίζω να ανηφορίζω την πλαγιά .Φτάνοντας βλέπω κάποια πουλιά να σηκώνονται και να κάνουν γύρους . Ηταν γύρω στα 10 με 15 πουλιά που όλα ξεκομένα αρχισαν να πετάνε εδώ και εκεί .Προχωράω και η βροχή δυναμώνει ανηπόφορα. Αρχίζω να κόβω ότι μπορω για να κάνω ανοίγματα. Η ομίχλη πυκνώνει και νομίζω ότι νύχτωσε. Κοιτάω ψηλά στις αριές αλλά δεν βλέπω τίποτα και η ώρα περνάει. Ηβροχή δυναμώνει κι’άλλο και χτυπάει το προσωπό μου . Στο μυαλό μου έρχονται οι στίχοι ενός παλιού τραγουδιού του Πουλόπουλου…
    Βροχή στο προσωπό μου
    ο ήλιος πουθενά
    ψάχνω για το ονειρό μου
    μα γύρω μου βουνα ……
    Και ξαφνικά το ονειρό μου παίρνει σάρκα και …φτερά και σαν σκιές γλύφοντας τις κορφές των δέντρων μέσα στην ομίχλη πλησιάζουν και καταφέρνω και παίρνω δυο πουλιά.
    Εν τω μεταξύ εχω βραχεί και πιό μέσα απο το κόκαλο.
    Στην συνέχεια κυκλοφορούν κάτι …διαζευγμένες και παίρνω άλλα δυο πουλιά.
    Τα χθεσινά πουλιά απυσιάζουν σήμερα .Είναι πολύ λίγα αυτά που ηρθαν για βοσκή.
    Η ώρα πέρναγε και δεν βλέπω την ώρα να φύγω να πάω στο τζάκι και να πιώ κανένα τσιπουράκι να συνέλθω και να στεγνώσω.
    Και όντως αυτό κάνω αυτή την στιγμή. Τα πίνω μπροστά στο τζάκι.
    Η φωτογραφία ειναι απο το κινητό και μεσα στο πυκνό στον τόπο του εγκλήματος.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #444603

    καλησπερα…να σας ρωτησω κατι ξερεται απο τι ωρα παει η φασσα στιν κουρνια τις περιπου?

    κανα 2μισαωρο πριν νυχτωσει. αν νυχτωνει 5μιση απο της 3 πιανεις κουρνια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #444611

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xristos v 101 wrote:</div>
    καλησπερα…να σας ρωτησω κατι ξερεται απο τι ωρα παει η φασσα στιν κουρνια τις περιπου?

    Αυτή την εποχή γύρω στις 15,30 πηγαίνει στον τόπο της κούρνιας<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΥΒΕΡΝΑΝ ΚΑΡΙΟΛΙΑ ” <br>
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    </div>

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xristos v 101 wrote:</div>
    καλησπερα…να σας ρωτησω κατι ξερεται απο τι ωρα παει η φασσα στιν κουρνια τις περιπου?

    κανα 2μισαωρο πριν νυχτωσει. αν νυχτωνει 5μιση απο της 3 πιανεις κουρνια<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>
    [/quote
    ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες σας!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #444617

    φιλε η κουρνια θελει κι αυτη υπομονη…
    η που θα σου ερχοντε πουλια απο τις 3 με 3.30 μεχρι την ωρα της μπεκατσας…η μπορει να σου ερθουν κι ολες μαζι την ωρα της μπεκατσας…αργα-αργα δηλαδη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #444620

    φιλε η κουρνια θελει κι αυτη υπομονη…<br>
    η που θα σου ερχοντε πουλια απο τις 3 με 3.30 μεχρι την ωρα της μπεκατσας…η μπορει να σου ερθουν κι ολες μαζι την ωρα της μπεκατσας…αργα-αργα δηλαδη…<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    λογικα απο οτι εχω δει ολες μαζι ερχονται αλλα στην ωρα τα χαλαμε λιγο γι αυτο σας ρωτησα…ευχαριστω φιλε jason!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #444624

    Φασσικό ακοινωθέν της εν Τζουμέρκα 5 Νοεμβρίου 2013.<br abp=”203″>
    Πριν το κινητο χτυπήσει στις 5,45 το πρωί είμαι ήδη ξύπνιος και ανήυχος απο την πολύ βροχή που ρίχνει όλο το βράδυ συνοδευόμενη απο ηχητικά εφέ -μπουμπουνιτά.<br abp=”204″>
    Ανοίγω το παράθυρο και όλα άσπρα απο την ομίχλη :?<br abp=”206″>
    Καθομαι στο κρεβάτι και αυτοβασανίζομαι.Περνάνε οι ώρες και αισθάνομαι σαν τον Νώε. Εδώ αν αρχίσει να βρέχει ,ΒΡΕΧΕΙ δεν αστειεύεται. Κοντέυει 1,30 και φαίνεται ότι πάει να κόψει.<br abp=”207″>
    Ετοιμάζομαι για να φύγω.Πέρνω μαζίμου και πριόνι για να μπορέσω να φτιάξω κανένα μεγαλύτερο ξέφωτο.<br abp=”208″>
    Στην διαδρομή φαίνεται ότι η βροχή παει να κόψει.Κατεβαίνω απο το αμάξι και με βήμα γρήγορο αρχίζω να ανηφορίζω την πλαγιά .Φτάνοντας βλέπω κάποια πουλιά να σηκώνονται και να κάνουν γύρους . Ηταν γύρω στα 10 με 15 πουλιά που όλα ξεκομένα αρχισαν να πετάνε εδώ και εκεί .Προχωράω και η βροχή δυναμώνει ανηπόφορα. Αρχίζω να κόβω ότι μπορω για να κάνω ανοίγματα. Η ομίχλη πυκνώνει και νομίζω ότι νύχτωσε. Κοιτάω ψηλά στις αριές αλλά δεν βλέπω τίποτα και η ώρα περνάει. Ηβροχή δυναμώνει κι’άλλο και χτυπάει το προσωπό μου . Στο μυαλό μου έρχονται οι στίχοι ενός παλιού τραγουδιού του Πουλόπουλου…<br abp=”209″>
    Βροχή στο προσωπό μου<br abp=”210″>
    ο ήλιος πουθενά<br abp=”211″>
    ψάχνω για το ονειρό μου<br abp=”212″>
    μα γύρω μου βουνα ……<br abp=”213″>
    Και ξαφνικά το ονειρό μου παίρνει σάρκα και …φτερά και σαν σκιές γλύφοντας τις κορφές των δέντρων μέσα στην ομίχλη πλησιάζουν και καταφέρνω και παίρνω δυο πουλιά.<br abp=”214″>
    Εν τω μεταξύ εχω βραχεί και πιό μέσα απο το κόκαλο.<br abp=”215″>
    Στην συνέχεια κυκλοφορούν κάτι …διαζευγμένες και παίρνω άλλα δυο πουλιά.<br abp=”216″>
    Τα χθεσινά πουλιά απυσιάζουν σήμερα .Είναι πολύ λίγα αυτά που ηρθαν για βοσκή.<br abp=”217″>
    Η ώρα πέρναγε και δεν βλέπω την ώρα να φύγω να πάω στο τζάκι και να πιώ κανένα τσιπουράκι να συνέλθω και να στεγνώσω.<br abp=”218″>
    Και όντως αυτό κάνω αυτή την στιγμή. Τα πίνω μπροστά στο τζάκι.<br abp=”219″>
    Η φωτογραφία ειναι απο το κινητό και μεσα στο πυκνό στον τόπο του εγκλήματος.

    Την όλη φάση που αναφέρεις την έχω ζήσει πολλές φορές και παρά την ηλικία μου δεν την έχω χορτάσει ακόμη.
    Θα σου γράψω λοιπόν και εγώ μερικούς στίχους: Πανάθεμά σε δε με λυπάσαι που καίγομαι και λιώνω…
    Ζήσε την περιπέτεια…αυτό είναι το κυνήγι φάσσας!
    Σε ζηλεύω ρε!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,196 έως 9,210 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων