ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,241 έως 9,255 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #444851

    Eστω και καθυστερημενα πολυχρονος με υγεια πανω απο ολα και οσο γιατις φασσες φασουλι το φασουλι γεμιζει το σακουλι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #444860

    Καλησπερα στην παρεα!
    πηγα εχθες αιτ/νια να φερω πισω τον πατερα μου καθως ειχε παει για μια βδομαδα χωριο για τσιχλες!(πολλες τσιχλες)
    οπως ανεβαινα για το χωριο κατα τις 3 το μεσημερι βρηκα στον δρομο τα ξαδερφια μου που ειχαν τελειωσει με το γουρουνι και πηγαινανε για κατι φασσες που ξερανε..τα ειπαμε 10 λεπτα και μετα συνεχισα την αναβαση..
    φτανοντας σε ενα σημειο,που ειχα βαρεσει καμποσα πουλια το 2007 σταματησα γιατι σαν να ειδα 2 πουλια να πηγαινουν πανω σε εναν γερασμενο δεντρο(δρυ) στον ιδιο που πηγαινανε και τοτε..δεν περνανε 5 δευτερα σαν να ξαναβλεπω ενα πουλι να πηγαινει κ αυτο..μεγαλη η αποσταση απ τον δρομο και επειδει το μερος εχει κ καλιακουδες λεω ισως να μην ειναι φασσες…
    (να πω οτι…οπλο φυσιγγια ρουχα δεν εχω μαζι καθως ειναι να παρω τον πατερα μου κ αμεσως να γυρισω στην γαμωαθηνα!
    ο πατερας μου με περιμενε απ το κτελ κ ετσι δεν εχω παρει τιποτα μαζι,το αυτοκινητο το ειχα αφησει σε αυτον ωστε να πηγαινο-ερχετε για τις τσιχλες!θα πηγαιναμε χωριο να κανει ενα απογευματινο ακομα τσιχλες κ δρομο!)
    τεσπα,ρωταω τον πατερα μ αν εχει το οπλο μαζι,το βγαζω βαζω ενα 9ρι μεσα και ριχνω μια τουφεκια και σηκωνοντε απο εκεινα τα δυο δεντρα 100 πουλια……παρ τον ανασκελα τον ιασονα…αχαχαχ
    περνω τον εναν ξαδερφο του λεω γυρνατε βρηκα κατι πουλια…
    γυρναει μονο ο ενας οι αλλοι πανε σε μια κουρνια….
    ερχετε κ μου λεει παμε απ το μονοπατι να πιασουμε εκει..του λεω με τζιν κ αθλητικο μεσα στις λασπες???
    δεν απανταει,δεν το συνεχιζω κ εγω περνω καμια 15ΑΡΙΑ φυσιγγια και το οπλο του πατερα μου και ξεκιναω..
    φευγει κ ο πατερας μου να παει χωριο να ετοιμασει τα πραγματα να ειναι ετοιμος για επιστροφη..
    φτανουμε στα δεντρα σηκωνοντε ξανα τα πουλια και φευγουν αφου ειχαν ξανακαθησει και πιανουμε καρτερια…να σημειωσω οτι τουφεκαγαμε ολα τα δεντρα εκτος απο ενα το πανω πανω δεντρο…δεν περνανε 5 λεπτα…ερχετε το κατοσταρι και πιανει σε εκεινο το δεντρο χωρις να κανει ουτε εναν κυκλο…κατευθειαν…αρχιζουμε τα καντηλια…τις κοιταγαμε κανα 40ΛΕΠΤΟ σαν τρελες να βελανιζουνε και να τρωνε βελανι να σηκωνοντε και ξανα καθοντε στο ιδιο δεντρο..
    η ωρα εχει περασει εχει παει 4 περιπου τα πουλια τα διωχνει ενα γερακι και τα διωχνει στην αντιθετη κατευθηνση…
    περασε η ωρα μου λεει ο ξαδερφος μετα απο κανα 20 λεπτο παμε κ θα ερθουμε αυριο…
    ποιο αυριο λεω?αυριο θα ειμαι στην ομονοια…αχαχαχαχαχα….εχω δουλειες κ το βραδυ,αλλα κ αυριο του λεω…
    την ωρα που βγαινουμε απ τις φυλαχτρες ερχοντε καμια 5-6 πουλια απο πανω μας κανουν κυκλους και καθοντε στα 10 μετρα διπλα μου στο δεντρο,στο δεντρο που τις πρωτο ειδα απ το αμαξι…παω να σηκωσω το οπλο ερχετε αλλη μια πανω μου και μου βγαινει για σκωτομα…ριχνω σε αυτην ενα φυσιγγι δεν την περνω,δεν παταγα καλα κι ολας,τρωω και μια γλυστρα κ πεφτω μεσα σε κατι ντουσκα…παπαλα….δεν ηθελα ο μαλακας να ριξω στις καθηστες…ηθελα να ριξω σε αυτην που ηταν στο φτερο…πολυ αρσενικια κι ολας η ρουφιανα,κ στα 10 μετρα με φουλ τσοκ πηρα τον γκιωνη μου!τετοιες τουφεκιες χανεις μια φορα στις 50!
    δεν φευγω για αθηνα και παω το πρωι παλι με τον ξαδερφο μεχρι τις 9,…12 εχω ραντεβου αθηνα και γυρισα αερας…
    ηρθαν μονο 6 πουλια,στο ιδιο δεντρο και πηρα μια καθηστη.δεν την ξαναπατησα…ουτε το οπλο ξερω καλα κ εχει κ το φουλ πανω λεω ασε μια σιγουρη κ δρομο..εγω εφυγα αυτος εκατσε αλλα δεν ηρθαν,ειναι για το απογευμα εκει για φαι!
    περασαν κ δυο κοπαδια καμια 60 μετρα ολορεμα αλλα πηγαν απεναντι να λιαστουν,το λογικο ειναι κατα τη μια να ερθουν για βελανι εκει που της βρηκα…αλλα ειμαι ηδη αθηνα εκανα την δουλεια κ ξυνω τον τσο-που μου στο pc…αυριο παλι δουλεια και σ-κ βλεπουμε με την παρεα αν παμε καπου…αλλα δεν βλεπω να μενουνε τα πουλια απ τα τουφεκια εκει!ταλιμπαν!!!
    βελανι εχει η αιτ/νια,απλα θελει ψαξιμο και τα ξαδερφια μου βαρεσαν στην κουρνια μερικα πουλια κ ειχαν μερικες κ βελανι απο δεντρο αλλα κανα δυο αλλες κ μικρο βελανι απο αργιες…πρωτη φορα βλεπω τοσο νωρις να τρωνε βελανι αργιας!
    το 2007 τις βαραγα σε εκεινο το σημειο…και ηταν και 7 νοεμβρη…σαν σημερα δηλαδη μετα απο 6 χρονια…πως τα φερνει η τυχη.απλα τοτε τις ειχα πελεκισει…δεν υπηρχαν υποχρεωσεις…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #444861

    υ.γ. χρονια πολλα στον ΔΑΝΟ για εχθες αλλα και στον ARISTAM για προχθες!!
    πολυχρονοι με υγεια κ οι δυο με πολλα φασσοτουφεκια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #444882

    Ευχαριστω παιδια για τις ευχες…
    Λιγο αλλαξε ο καιρος κ φανηκαν πουλια.
    Μεγαλα κ δυνατα πουλια.
    Ενα κοπαδι 2-3000 πουλια.
    Σημερα δεν μπορεσα να παω λογω υποχρεωσεων
    αλλα αυριο θα την κανω την βολτα μου..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #444904

    Κι εγώ τη σημερινή μέρα την πίστευα με το βοριαδάκι αλλά δεν μπόρεσα να πάω!Κοιτούσα συνεχεία προς το βουνό και μου λέγανε “που χαζευεις”;;..άντε τώρα να εξηγήσεις..(αν και ξέρουν τη λόξα μου)!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #444905

    Χρόνια πολλά σε όσους γιόρταζαν υγεία και ευτυχία και καλές τουφεκιες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #444910

    Σήμερα σηκώθηκα πιο πρωί γιατί είχα να κάνω μεγαλύτερο δρομολόγιο.
    Εκαν γύρω στα 60 χλμ. και μετα θα έμπαινα σε χωματόδρομο για 10 περίπου χλμ. και μετά περπάτημα .
    Μπαίνοντας στον χωματόδρομο μετά απο ενα χλμ .ήταν κομένος απο τα νερά ρέματος. Βλέπετε η προχθεινή βροχή ηταν πολύ δυνατή.
    Το δίλλημα ήταν μεγάλο .Τι κάνω τώρα ;Το κόβω με τα πόδια για δυόμιση ώρες με ανηφόρες και κατηφόρες και τελικά έφτασε σε ένα σημείο που δεν μπορούσα να προχωρήσω άλλο γιατί το ποτάμι δεν πέρναγε και οι πλαγιές απότομες.Αλλες δυόμιση ώρες επιστροφή με γρήγορο βήμα και φορτωμένος για τα καλά γιατι πήγαινα αποφασισμένος για πόλεμο.
    Ετσι εχασα όλο το πρωινό .Εχει πάει μεσημέρι και φεύγω για Γιάννενα για να βάλω αέριο -το τρίτο τεπόζιτο που καταναλώνω εδω- κάνοντας έναν τεράστιο γύρο στα Τζουμέρκα.
    Το είδαν τα μάτια μου σήμερα ειναι το κάτι άλλο.
    Πέρασα δάση με καστανιές ,με έλατα, με βελανιδιές,χαράδρες ,γεφύρια βγήκα σε κορφές με πολύ μεγάλο υψόμετρο και με θέα μέχρι βαθιά στα Γιάννενα και ότι άλλο μπορεί να δεί κανείς στην Ηπειρο.
    Επιστρέφοντας μια και η ώρα εχει πάει 2 μμ λέω να περάσω απο κεί που….ξέρω. Βρήκα 6-7 πουλάκια και κατάφερα να πάρω τα δύο μέσα απο κάποιο ξέφωτο που ειχα κάνει προπερσι.
    Τη φωτογραφία την αφιερώνω στον φίλο Γιάννη απο Καβάλα επειδή του άρεσε ο αριθμός κυκλοφορίας μου.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #444926

    αυτα ειναι μητσο.. μπραβο… εισαι αγωνηστης…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    vpower στις #444946

    καλησπερα ,,εχει παει κανεις αγ γεωρη ,φουρνα,,,παιζει τιποτα,,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #444950

    υ.γ. χρονια πολλα στον ΔΑΝΟ για εχθες αλλα και στον ARISTAM για προχθες!!<br>
    πολυχρονοι με υγεια κ οι δυο με πολλα φασσοτουφεκια!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Kαλησπέρα σε όλους!!Ιάσωνα σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και ανταποδίδω να έχεις υγεία και ευτυχία σε όλη σου την ζωή!!!όσο για τα πουλιά δεν σε φοβάμαι,γιατί πήρες μυρωδιά τι και που παίζει και με την πρώτη ευκαιρία θα τα ”τακτοποιήσεις”,χαχα κανονικά όμως!!!!!!
    Δάνο εύχομαι και σε σένα πολύχρονος και ότι επιθυμείς.Και ετοιμάζεις δυνατό comeback οσφριζομαι,χαχα!!
    Οσο για τον Δήμητρη στα Γιάννενα μας έχει αφήσει άφωνους και κάθε φορά που ετοιμάζομαι να διαβάσω το Post του είναι λες και περίμενα πως και πως να διαβάσω πιτσιρικάς ΜΠΛΕΗΚ και Λοχαγό Μάρκ!!(όποιος τα διάβαζε θα τα αναπολεί με νοσταλγία)!!!
    Με υγεία πάνω από σε όλους μας και ας συνεχίσουμε να επικοινωνούμε εδώ μέσα όπως το κάνουμε,έχοντας όλοι μας την ίδια κοινή αγάπη:Το κυνήγι και παρατήρηση της Γαλάζιας Κυρίας!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #444979

    Δάνο εύχομαι και σε σένα πολύχρονος και ότι επιθυμείς.Και ετοιμάζεις δυνατό comeback οσφριζομαι,χαχα!!

    Ευχαριστω φιλε,χρονια πολλα κ σε σενα,
    να σε χαιρονται οι δικοι σου υγεια ευτυχια…

    Παρακατω πονεμενη ιστορια,
    δεν περιγραφω αλλο….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #444985

    Τα κωλοπουλα,δεν εξηγειται αλλιως,
    φτανεις στα 20 μετρα απο το κοπαδι
    επειτα απο 1 ωρα ερπινγκ,εχεις παθει
    3 εγκεφαλικα κ 5 ανακοπες καρδιας μεχρι
    να φτασεις κοντα τους,ειναι γαλαζιος ο τοπος
    εκει που θα ριξεις την πρωτη τουφεκια
    μενουν δυο δευτερα για να σηκωσεις το οπλο
    κ στο ενα δευτερο το κοπαδι σηκωνεται
    κ το μονο που μαζευεις ειναι πουπουλα κ φασσες
    που πεφτουν αλλη στα 200 αλλη στα 500 κ αλλη
    στα 1000 μετρα,τρεχα να τις βρεις,
    δεν εξηγειται αλλιως ακουνε τον ηχο της
    καρδιας μου….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #445000

    Τα κωλοπουλα,δεν εξηγειται αλλιως,<br>
    φτανεις στα 20 μετρα απο το κοπαδι<br>
    επειτα απο 1 ωρα ερπινγκ,εχεις παθει<br>
    3 εγκεφαλικα κ 5 ανακοπες καρδιας μεχρι<br>
    να φτασεις κοντα τους,ειναι γαλαζιος ο τοπος<br>
    εκει που θα ριξεις την πρωτη τουφεκια<br>
    μενουν δυο δευτερα για να σηκωσεις το οπλο<br>
    κ στο ενα δευτερο το κοπαδι σηκωνεται<br>
    κ το μονο που μαζευεις ειναι πουπουλα κ φασσες<br>
    που πεφτουν αλλη στα 200 αλλη στα 500 κ αλλη<br>
    στα 1000 μετρα,τρεχα να τις βρεις,<br>
    δεν εξηγειται αλλιως ακουνε τον ηχο της<br>
    καρδιας μου….

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    </div>

    Οχι παληκαρι μου δεν ακουν την καρδια σου τη σκεψη σου διαβαζουν και φευγουν την καταληλη στιγμη αυτες ειναι μεντιουμ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #445016

    καλησπερα ,,εχει παει κανεις αγ γεωρη ,φουρνα,,,παιζει τιποτα,,

    Kαλησπερα φιλε,απο οσο ξερω δυστυχως δεν εχει βελανι το μερος και οταν μιλησα με εναν γνωστο γουρουνα δεν ειχε και πουλια…τωρα αγνωστο τι γινετε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #445023

    εγω παλι περασα σκατα…11 ημερες φουλ ολοημερα κ δε χρειαζεται να πω τι γκαντεμια βαρεσε…τη μια ενα μοσχαρι ξαπλα στο καρτερι μου κ οχι μονο αυτο αλλα περασαν κ οι φασσες απο πανω του. 2 μερες γυρναγα γυρω γυρω να μην αναγκαστω κ γινω μπιλιες με κατι τσοπανοσκυλα που εγινα τελικα τη μια μερα,την αλλη μερα να γινεται κολαση απ οφασσες κ να μου φερνει ο αλλος 500 προβατα στη καλαμποκια, ενα πρωινο παρολιγο να γυρισω με το κτελ πεταχτηκε ενα καπρι απο 140 κιλα κ πανω στα 5 μετρα απ οτο αμαξι ,παλι καλα ειχα κοψει ταχυτητα γιατι ξερω οτι κραταει αρκουδες το μερος, αλλιως θα γυριζα με τα τασια πισω…κ γενικως τη καταλαβα τη δουλεια απο νωρις κ ειχα ηδη απογοητευτει οποτε το μονο που χαρηκα ηταν η παρεα με το χρηστο κ 2 φασσουλες με το δικαννακι μου..
    κατα τα αλλα ολα καλα παιδες…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,241 έως 9,255 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων