ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,451 έως 9,465 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #447300

    με εφαγε ο Σιδερης σημερα τι κολοφυσιγγα ειναι αυτα!!!!και νεκρους ανασταινουν με τα χιλια ζωρια να βαρεσω μια!!!εχω ριξει γελιο με τον ευατο μου!!αφου η πληροφορειες ηταν ενθαρυντικες για εμφανιση πολλων πουλιων στον καμπο ειπα να παω μια γυρα!!ξεκιναω κατα τις 9 και παω στο καλαμποκι που ξερω!!δεν προλαβαινω να στριψω τσιγαρο ερχονται τρεις και καθονται πανω απο το κεφαλι μου 20 μετρα!!σηκονωνται ριχνω την μια ενα φυσιγγι στα 25 μετρα φουλ φτερα ριχνω δευτερο κρεμαει τα ποδια και πεφτει 200 μετρα μακρυα μεσα στο λασπομενο καλαμποκι!!!πηγαινω να την παρω σιγα σιγα αφου απο το βαρος της λασπης που κολλησε στα παπουτσια δεν μπορουσα να περπατησω τεσπα την χουφτωνω και καθως γυριζω προς τα πισω βλεπω ενα κοπαδι πανω απο 200 πουλια να καθετε στα δεντρα που καθομουν!!!!τρελα εχω ριξει τα καντηλια του αιωνα!!!καθομαι σαν Μ……ΑΣ στη μεση του χωραφιου και τις κοιταζω!!!φευγουν πηγαινω καθομαι ερχετε μια μετα απο λιγο την ριχνω κρεμαει τα ποδια κανει μια γυρα και ξαναερχεται και καθετε ξανα απο πανω μου λεω χαζη ειναι???την παταω αλλο ενα αφαντη η φασσα πως εγινε αυτο δεν ξερω!!!!μετα απο αυτο και ενω δεν ειχε περασει μια ωρα γεματος νευρα εφυγα!!!χρησιμοποιουσα φυσιγγια 36 γρ ΣΙΔΕΡΗΣ πρωτη φορα τα δοκιμασα επισεις ενα φυσιγγι δεν μου πεταξε τον καλυκα εξω η ΜΠΕΝΕΛΙ πρωτοφανες!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #447302

    με εφαγε ο Σιδερης σημερα τι κολοφυσιγγα ειναι αυτα!!!!και νεκρους ανασταινουν με τα χιλια ζωρια να βαρεσω μια!!!εχω ριξει γελιο με τον ευατο μου!!αφου η πληροφορειες ηταν ενθαρυντικες για εμφανιση πολλων πουλιων στον καμπο ειπα να παω μια γυρα!!ξεκιναω κατα τις 9 και παω στο καλαμποκι που ξερω!!δεν προλαβαινω να στριψω τσιγαρο ερχονται τρεις και καθονται πανω απο το κεφαλι μου 20 μετρα!!σηκονωνται ριχνω την μια ενα φυσιγγι στα 25 μετρα φουλ φτερα ριχνω δευτερο κρεμαει τα ποδια και πεφτει 200 μετρα μακρυα μεσα στο λασπομενο καλαμποκι!!!πηγαινω να την παρω σιγα σιγα αφου απο το βαρος της λασπης που κολλησε στα παπουτσια δεν μπορουσα να περπατησω τεσπα την χουφτωνω και καθως γυριζω προς τα πισω βλεπω ενα κοπαδι πανω απο 200 πουλια να καθετε στα δεντρα που καθομουν!!!!τρελα εχω ριξει τα καντηλια του αιωνα!!!καθομαι σαν Μ……ΑΣ στη μεση του χωραφιου και τις κοιταζω!!!φευγουν πηγαινω καθομαι ερχετε μια μετα απο λιγο την ριχνω κρεμαει τα ποδια κανει μια γυρα και ξαναερχεται και καθετε ξανα απο πανω μου λεω χαζη ειναι???την παταω αλλο ενα αφαντη η φασσα πως εγινε αυτο δεν ξερω!!!!μετα απο αυτο και ενω δεν ειχε περασει μια ωρα γεματος νευρα εφυγα!!!χρησιμοποιουσα φυσιγγια 36 γρ ΣΙΔΕΡΗΣ πρωτη φορα τα δοκιμασα επισεις ενα φυσιγγι δεν μου πεταξε τον καλυκα εξω η ΜΠΕΝΕΛΙ πρωτοφανες!!!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!<br>
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ<br>
    Θεολόγης.<br>
    http://www.youtube.com/watch?v=mwyhxoCIa-U

    http://www.youtube.com/watch?v=1KK6XX6x0PM

    </div>

    χαχα….αλάτι βάζει ο Σιδερης….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #447303

    ΑΧ βρε θεολογη …κριμα….ειπαμε …μ2 και nsi colombo και καθαρισες …αντε και την επομενη φορα να μαζεψεις το 200αρι το κοπαδακι …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #447304

    με εφαγε ο Σιδερης σημερα τι κολοφυσιγγα ειναι αυτα!!!!και νεκρους ανασταινουν με τα χιλια ζωρια να βαρεσω μια!!!εχω ριξει γελιο με τον ευατο μου!!αφου η πληροφορειες ηταν ενθαρυντικες για εμφανιση πολλων πουλιων στον καμπο ειπα να παω μια γυρα!!ξεκιναω κατα τις 9 και παω στο καλαμποκι που ξερω!!δεν προλαβαινω να στριψω τσιγαρο ερχονται τρεις και καθονται πανω απο το κεφαλι μου 20 μετρα!!σηκονωνται ριχνω την μια ενα φυσιγγι στα 25 μετρα φουλ φτερα ριχνω δευτερο κρεμαει τα ποδια και πεφτει 200 μετρα μακρυα μεσα στο λασπομενο καλαμποκι!!!πηγαινω να την παρω σιγα σιγα αφου απο το βαρος της λασπης που κολλησε στα παπουτσια δεν μπορουσα να περπατησω τεσπα την χουφτωνω και καθως γυριζω προς τα πισω βλεπω ενα κοπαδι πανω απο 200 πουλια να καθετε στα δεντρα που καθομουν!!!!τρελα εχω ριξει τα καντηλια του αιωνα!!!καθομαι σαν Μ……ΑΣ στη μεση του χωραφιου και τις κοιταζω!!!φευγουν πηγαινω καθομαι ερχετε μια μετα απο λιγο την ριχνω κρεμαει τα ποδια κανει μια γυρα και ξαναερχεται και καθετε ξανα απο πανω μου λεω χαζη ειναι???την παταω αλλο ενα αφαντη η φασσα πως εγινε αυτο δεν ξερω!!!!μετα απο αυτο και ενω δεν ειχε περασει μια ωρα γεματος νευρα εφυγα!!!χρησιμοποιουσα φυσιγγια 36 γρ ΣΙΔΕΡΗΣ πρωτη φορα τα δοκιμασα επισεις ενα φυσιγγι δεν μου πεταξε τον καλυκα εξω η ΜΠΕΝΕΛΙ πρωτοφανες!!!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!<br>
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ<br>
    Θεολόγης.<br>
    http://www.youtube.com/watch?v=mwyhxoCIa-U

    http://www.youtube.com/watch?v=1KK6XX6x0PM

    </div>

    Είναι τα φυσίγγια SID (Σιδέρης) από Αθήνα; Μπορείς να μας πεις τί γράφει πάνω το κουτί;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #447305

    με εφαγε ο Σιδερης σημερα τι κολοφυσιγγα ειναι αυτα!!!!και νεκρους ανασταινουν με τα χιλια ζωρια να βαρεσω μια!!!εχω ριξει γελιο με τον ευατο μου!!αφου η πληροφορειες ηταν ενθαρυντικες για εμφανιση πολλων πουλιων στον καμπο ειπα να παω μια γυρα!!ξεκιναω κατα τις 9 και παω στο καλαμποκι που ξερω!!δεν προλαβαινω να στριψω τσιγαρο ερχονται τρεις και καθονται πανω απο το κεφαλι μου 20 μετρα!!σηκονωνται ριχνω την μια ενα φυσιγγι στα 25 μετρα φουλ φτερα ριχνω δευτερο κρεμαει τα ποδια και πεφτει 200 μετρα μακρυα μεσα στο λασπομενο καλαμποκι!!!πηγαινω να την παρω σιγα σιγα αφου απο το βαρος της λασπης που κολλησε στα παπουτσια δεν μπορουσα να περπατησω τεσπα την χουφτωνω και καθως γυριζω προς τα πισω βλεπω ενα κοπαδι πανω απο 200 πουλια να καθετε στα δεντρα που καθομουν!!!!τρελα εχω ριξει τα καντηλια του αιωνα!!!καθομαι σαν Μ……ΑΣ στη μεση του χωραφιου και τις κοιταζω!!!φευγουν πηγαινω καθομαι ερχετε μια μετα απο λιγο την ριχνω κρεμαει τα ποδια κανει μια γυρα και ξαναερχεται και καθετε ξανα απο πανω μου λεω χαζη ειναι???την παταω αλλο ενα αφαντη η φασσα πως εγινε αυτο δεν ξερω!!!!μετα απο αυτο και ενω δεν ειχε περασει μια ωρα γεματος νευρα εφυγα!!!χρησιμοποιουσα φυσιγγια 36 γρ ΣΙΔΕΡΗΣ πρωτη φορα τα δοκιμασα επισεις ενα φυσιγγι δεν μου πεταξε τον καλυκα εξω η ΜΠΕΝΕΛΙ πρωτοφανες!!!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!<br>
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ<br>
    Θεολόγης.<br>
    http://www.youtube.com/watch?v=mwyhxoCIa-U

    http://www.youtube.com/watch?v=1KK6XX6x0PM

    </div>

    θεολογηηηη… να ξερεις πως αυτα ειναι τα μονα που εχουν ημερομηνια ληξης.

    οποτε τσεκαρησετα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #447307

    εγω παιδια πρωτη φορα τα ακουω….τον μονο σιδερη που ξερω ειναι αυτος που τραγουδαει στα κλαρινα…και ειναι κ ωραιος!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #447308

    ιασονα μαπα το καρπουζι σημερα. ειδα ολο κιολο 10 πουλια. πηρα το ενα και εφυγα 10.00 γιατι ειχα δουλεια. ασε που δεν αξιζε και τον κοπο. εχτες πηραν χαμπαρι τον αεροδιαδρομο και της τουφεκισαν.
    ετσι ειναι αν εχει η περιοχη που κυνηγας πολλους συνταξιουχους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #447309

    ιασονα μαπα το καρπουζι σημερα. ειδα ολο κιολο 10 πουλια. πηρα το ενα και εφυγα 10.00 γιατι ειχα δουλεια. ασε που δεν αξιζε και τον κοπο. εχτες πηραν χαμπαρι τον αεροδιαδρομο και της τουφεκισαν.<br>
    ετσι ειναι αν εχει η περιοχη που κυνηγας πολλους συνταξιουχους.

    δεν πειραζει αδερφε,οταν τελειωσει το καλαμποκι θα με δεις πανω…και θα τις τεντωσουμε!!!
    ασε να χαρουν οι καλαμποκαδες τωρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #447311

    αυτοι αδερφε που της βαρεσαν εχτες, ειναι τα suzuki που ηταν εκεινη την μερα απο πισω σας και σας πηραν και την φασσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #447313

    αυτοι αδερφε που της βαρεσαν εχτες, ειναι τα suzuki που ηταν εκεινη την μερα απο πισω σας και σας πηραν και την φασσα.

    αααχχχχχχχχχχχχχ…
    εχει ο καιρος γυρισματα φιλε…
    2 φασσια αδερφε,οχι ενα αλλα τι να κανουμε που ηταν ετσι το μερος τοτε και τα πουλια πεφτανε στα ποδια τους…
    θα ερθει η ωρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #447319

    αυτοι αδερφε που της βαρεσαν εχτες, ειναι τα suzuki που ηταν εκεινη την μερα απο πισω σας και σας πηραν και την φασσα.

    Ζακυνθινοί ήταν; Μάλλον…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #447323

    οχι, ντοπιοι συνταξιουχοι. χαχαχα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #447324

    με εφαγε ο Σιδερης σημερα τι κολοφυσιγγα ειναι αυτα!!!!

    Καλοί και άγιοι οι Έλληνες φυσιγγάδες, μέχρι τσίχλα όμως. Όταν πρόκειται για θήραμα που στοιχίζει χρόνο, κόπο και χρήμα, καλό είναι να εμπιστευόμαστε επώνυμα φυσίγγια. Και για να προλάβω τυχόν παρεξήγηση να εξηγήσω πως δεν είναι δυνατόν μια οποιαδήποτε βιοτεχνία να έχει τον απαιτούμενο σε προδιαγραφές και συνθήκες χώρο φύλαξης πυρίτιδας (ώστε αυτή να παραμένει υγιής), ούτε βέβαια των ποσοτήτων εκείνων που εγγυώνται σταθερή απόδοση στην παραγωγή των φυσιγγίων της.

    Στην τελική πόσα φυσίγγια θα ρίξεις στην φάσσα; Ε, ας είναι καλά και ακριβά φυσίγγια.

    Σημ. Μάλλον για τον Σιδέρη που είναι στο Χαλάνδρι λες Θεολόγη, βέβαια δεν υπάρχει Σιδέρης πλέον, αλλά η εμπορική επωνυμία του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #447325

    Καλοί και άγιοι οι Έλληνες φυσιγγάδες, μέχρι τσίχλα όμως. Όταν πρόκειται για θήραμα που στοιχίζει χρόνο, κόπο και χρήμα, καλό είναι να εμπιστευόμαστε επώνυμα φυσίγγια. Και για να προλάβω τυχόν παρεξήγηση να εξηγήσω πως δεν είναι δυνατόν μια οποιαδήποτε βιοτεχνία να έχει τον απαιτούμενο σε προδιαγραφές και συνθήκες χώρο φύλαξης πυρίτιδας (ώστε αυτή να παραμένει υγιής), ούτε βέβαια των ποσοτήτων εκείνων που εγγυώνται σταθερή απόδοση στην παραγωγή των φυσιγγίων της.

    Στην τελική πόσα φυσίγγια θα ρίξεις στην φάσσα; Ε, ας είναι καλά και ακριβά φυσίγγια.

    Σημ. Μάλλον για τον Σιδέρη που είναι στο Χαλάνδρι λες Θεολόγη, βέβαια δεν υπάρχει Σιδέρης πλέον, αλλά η εμπορική επωνυμία του.

    δεν ξερω βρε παιδια ειναι κοκκινα και γραφουν ΣΙΔΕΡΗΣ επισεις τα πηρα γιατι μου τα συνεστησαν σαν κατι φοβερα!!εγω ποτε δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα με τις μαρκες των φυσιγγιων οτι με καπνιζε και αναλογως και την τσεπη αγοραζα!!!βεβαια μπορει να ηταν και η παρτιδα το κουτι δεν ξερω!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #447326

    Aαααααχχχχχ!!!!<br>
    Πουτανα μεση!!!!!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    </div>

    και σου ειπα μην κυλιεσε στα χωραφια δεν ακους να τα αποτελεσματα χαχαχα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,451 έως 9,465 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων