ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,466 έως 9,480 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #447329

    με εφαγε ο Σιδερης σημερα τι κολοφυσιγγα ειναι αυτα!!!!

    λοιπον θα σας πω κατι για τα φυσιγγια αυτα γιατι βγαινουν ή μαλλον βγαιναν στη γειτονια μου και με αυτα εμαθα να κυνηγαω τα παντα.Το κοκκινο ειναι 35,5 γρ. γεμισμενο με πυριτιδα ΜΒ 36 ειναι παρα πολυ καλο φυσιγγι αλλα δε θελει ζεστη ή υπερβολικη υγρασια αν τα εχεις καιρο εσυ ή αυτος που σου τα πουλησε και δεν ειναι αποθηκευμενα σωστα πεταξε τα θα υποφερεις τραβανε υγρασια και γινονται <<κροτου λαμψης>> μονο.Αν βρεις το μαυρο του σιδερη που ειναι semi 38 γρ. αλλα με αλλη πυριτιδα(μου διαφευγει τωρα ποια) παρτο με κλειστα τα ματια για δυσκολους καιρους.Παντως να ξερετε πως SID ειναι μονο η επωνυμια και ο συγκεκριμενος εχει σταματησει να παραγει εδω και 2-3 χρονια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    ανδρεας123 στις #447331

    αχ ρε θεολογη και εμενα μου συστησαν τα ιδια και ξες ποιος…χαχαχα παντως της προαλες που βαρεσα εναν πρασινοκεφαλο σηκωθηκε στα 40 μετρα μπορει και παραπανω και πρωτο φυσιγγι lambro μπλε το 5αρι 34 γραμμαρια δεν εκανε τιποτα δευτερο αυτο του σιδερη σε 5αρι που το πειραν καποια σκαγια και εκανε να πεσει αλλα αναστηθηκε ξανα η μπορει να το γαργαλισαν και εφτυχος που ειχα πισω το biturbo σε 4αρι και εμεινε στο τοπο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #447335

    Επειδή όλοι μας έχουμε ρίξει άπειρα μπινελίκια με τα φυσίγγια, ειδικά σε αυτό το θήραμα από δική μου εμπειρία και έχοντας δοκιμάσει αρκετές έως τώρα μάρκες (από 8 έως και 25 ευρώ η κούτα)έχω να σας πώ το εξής:Το καλοκαίρι με 32 – 34 βαθμούς πήραμε 28 φάσες.Οι τουφεκιές μου ήταν με Gorilla tα πράσινα 34 gr.Όσο έριχνα με αυτά, τα πουλιά πάθαιναν ηλεκτροσόκ.Επειδή κάποια στιγμή τελείωσαν η αμέσως επόμενη επιλογή που είχα, ήταν τα Gorilla 38 gr semi magnoum (μην κοροϊδεύεται, γιατί ούτε και εγώ πίστευα πως θα ανέβαινα για τρυγόνια και θα λιώναμε τις φάσες!!!).Ε!!! από εκείνη την ώρα, εγώ έπαθα το ηλεκροσόκ γιατί τα πουλιά κράταγαν σκάγια και πέφτανε πάρα πολύ μακριά.Σε πολύ κρύο το semi του Gorilla απλά…..δεν υπάρχει….Πριν από ένα μήνα όταν ανεβήκαμε πάνω με την “ομάδα”, με ζεστό καιρό, και πάλι τα 34 άρια κάνανε θαύματα. οι φάσες έπεφταν σαν τσίχλες!!!Αυτό που θέλω να πώ, και χωρίς βέβαια να θεωρείτε ότι κάνω διαφήμιση, είναι ότι αξίζει να πάρετε 2 κούτες για δοκιμή….Με θερμοκρασία άνω των 10 βαθμών τα 34 άρια.Κάτω από 10 τα semi.Και το βασικότερο για αυτές τις μέρες που ζούμε….Δεν “πονάει”και τόσο πολύ η τσέπη….

    Tyrnave εσύ ειδικά που είσαι εκεί πάνω, με κλειστά τα μάτια πάρε να τα δοκιμάσεις…Τα βαριά….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #447338

    πελαγκρη κοκκινο χειμωνα καλοκαιρι και τα μυαλα στα καγκελα.. οπου πεσει αναβει κοκκινο φαναρι. αχαχαχα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #447339

    αχ ρε θεολογη και εμενα μου συστησαν τα ιδια και ξες ποιος…χαχαχα παντως της προαλες που βαρεσα εναν πρασινοκεφαλο σηκωθηκε στα 40 μετρα μπορει και παραπανω και πρωτο φυσιγγι lambro μπλε το 5αρι 34 γραμμαρια δεν εκανε τιποτα δευτερο αυτο του σιδερη σε 5αρι που το πειραν καποια σκαγια και εκανε να πεσει αλλα αναστηθηκε ξανα η μπορει να το γαργαλισαν και εφτυχος που ειχα πισω το biturbo σε 4αρι και εμεινε στο τοπο…

    ανδρεα μετα της 2 πρωτες, στην τριτη πηγε απο καρδια το φουκαριαρικο. αχαχαχαχ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #447342

    Επειδή όλοι μας έχουμε ρίξει άπειρα μπινελίκια με τα φυσίγγια, ειδικά σε αυτό το θήραμα από δική μου εμπειρία και έχοντας δοκιμάσει αρκετές έως τώρα μάρκες (από 8 έως και 25 ευρώ η κούτα)έχω να σας πώ το εξής:Το καλοκαίρι με 32 – 34 βαθμούς πήραμε 28 φάσες.Οι τουφεκιές μου ήταν με Gorilla tα πράσινα 34 gr.Όσο έριχνα με αυτά, τα πουλιά πάθαιναν ηλεκτροσόκ.Επειδή κάποια στιγμή τελείωσαν η αμέσως επόμενη επιλογή που είχα, ήταν τα Gorilla 38 gr semi magnoum (μην κοροϊδεύεται, γιατί ούτε και εγώ πίστευα πως θα ανέβαινα για τρυγόνια και θα λιώναμε τις φάσες!!!).Ε!!! από εκείνη την ώρα, εγώ έπαθα το ηλεκροσόκ γιατί τα πουλιά κράταγαν σκάγια και πέφτανε πάρα πολύ μακριά.Σε πολύ κρύο το semi του Gorilla απλά…..δεν υπάρχει….Πριν από ένα μήνα όταν ανεβήκαμε πάνω με την «ομάδα», με ζεστό καιρό, και πάλι τα 34 άρια κάνανε θαύματα. οι φάσες έπεφταν σαν τσίχλες!!!Αυτό που θέλω να πώ, και χωρίς βέβαια να θεωρείτε ότι κάνω διαφήμιση, είναι ότι αξίζει να πάρετε 2 κούτες για δοκιμή….Με θερμοκρασία άνω των 10 βαθμών τα 34 άρια.Κάτω από 10 τα semi.Και το βασικότερο για αυτές τις μέρες που ζούμε….Δεν «πονάει»και τόσο πολύ η τσέπη….

    Tyrnave εσύ ειδικά που είσαι εκεί πάνω, με κλειστά τα μάτια πάρε να τα δοκιμάσεις…Τα βαριά….

    τα πρασινα ειναι 31 γρ νομιζω αν λες τα eco εκτος αν βγαζει και αλλα πρασινα. τα 34αρια ειναι με μαυρο καλυκα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #447347

    τα πρασινα ειναι 31 γρ νομιζω αν λες τα eco εκτος αν βγαζει και αλλα πρασινα. τα 34αρια ειναι με μαυρο καλυκα.

    σωστός….Ειναι με μαυρο κάλυκα σε πρασινο κουτί…

    πελαγκρη κοκκινο χειμωνα καλοκαιρι και τα μυαλα στα καγκελα.. οπου πεσει αναβει κοκκινο φαναρι. αχαχαχα!!

    Πονάνε ρε τα ρημάδια πονάνε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #447364

    Εγω παντος παιδια σταματησα τα πειραματα γεμιζω μονος μου και εχω το κεφαλι μου ησυχο αμα τη χασω κατι φταει σε εμενα τελος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    PANALOUK82 στις #447365

    1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    nikos1969 στις #447366

    Καλησπέρα σε όλους. Μετά από αρκετά χρόνια διαβάσματος του φόρουμ είπα κι εγώ να γραφτώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    mitsos στις #447368

    Εγω παντος παιδια σταματησα τα πειραματα γεμιζω μονος μου και εχω το κεφαλι μου ησυχο αμα τη χασω κατι φταει σε εμενα τελος.

    Οπως λες τελος οντως.
    Κυνηγαω φασσα 25 χρονια.
    Εχω ριξει οτι φυσιγγι υπαρχει στην αγορα ,ειτε φτηνο , ειτε ακριβο.
    Απο οταν αρχησα να γεμιζω μονος μου ΤΕΛΟΣ.
    Δεν υπαρχει περιπτωση να τα ξαναβαλω στο τουφεκι μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    batman1 στις #447373

    Καλησπερα παιδια!
    Καλα παει η χρονια απο θεμα ογκου πουλιων, ψαξιμο θελει κ ταλαιπωρία!
    Και προσωπικη μου αποψη ειναι οτι καθε μια περιοχη θελει και το φυσιγγι της!
    Και αν καποιος στην εκάστοτε περιοχη γεμιζει φυσιγγια αξιζει να τα δοκιμαζουμε γιατι ειναι δοκιμασμενα και προσαρμωσμενα στο περιβάλλον της περιοχης!
    Να ετοιμαζεται η παρεα για το σ-κ!!

    Sent from my GT-I8262 using Tapatalk

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #447374

    πελαγκρη κοκκινο χειμωνα καλοκαιρι και τα μυαλα στα καγκελα.. οπου πεσει αναβει κοκκινο φαναρι. αχαχαχα!!

    Γιάννη, τα F2 CLASSIC 34gr λες ή τα F2 LONG RANGE στα 36γρ ???

    Τα πρώτα έχουν από 6,5 μέχρι 7 ευρώ η 25άδα, τα δεύτερα σχεδόν τα διπλάσια…. Πολύ καλό φυσίγγι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #447375

    εγω παιδια χρησιμοποιω τις maionchi της δεκαδες ιταλικα με μπαρουτι nobel sport αν δεν κανς λαθος…φισιγκαρα ομορφεσ τουφεκιες και μακρινες!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #447376

    Εγω παντος παιδια σταματησα τα πειραματα γεμιζω μονος μου και εχω το κεφαλι μου ησυχο αμα τη χασω κατι φταει σε εμενα τελος.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΧΡΗΣΤΟΣ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ

    </div>

    Οχι μόνος σου μαζί τα γεμίζουμε χαχαχα
    Μεγάλη διάφορα μόνο που σηκωνεις το όπλο και είσαι σίγουρος για αυτό που ρίχνεις κάνει τι διάφορα γιατί πιστεύω ότι είναι και θέμα ψυχολογίας.
    Πόσες φορές όταν έχουμε αμφιβολία για τα φυσίγγια το κυνήγι δεν το ευχαριστιωμαστε
    43gr και να καινε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,466 έως 9,480 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων