ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,766 έως 9,780 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #451918

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ARISTAM1 wrote:</div>
    Α ρε Ιάσωνα !!!γιαυτό σε πάω!!!και εγώ δυστυχώς έχω να σηκώσω το όπλο σε φάσσα από τις 10 Νοεμβρίου!!!!!νομίζω χειρότερη χρονιά δεν μου έχει καθήσει,χαχα!!!τι θα γίνει???θα κατεβείς καμιά βόλτα κάτω ή ετοιμάζεις ταξιδάκι πιο πάνω???εδ΄ψ πάντως μεγάλη απογοήτευση…και η χρονιά σιγά σιγά τελειώνει..και ο καιρός δεν λέει να κάνει καμιά αλλαγή…!!!!

    ελα αρη!<br>
    ισως να κατεβω δευ-τρ-τετ,αλλα για βολτα με την γυναικα…και να πιουμε και κανα καφε αν γινετε φιλε!<br>
    θα εισαι μεσα η χωριο?<br>
    και αν και εχει κατι λιγα πουλακια δεν βλεπω να πηγαινω…δεν αξιζει!οπου βγουν γινετε ομονοια!!!!<br>
    μετα ισως π-σ-κ να βρεθω βορεια με την παρεα,αφου εχουμε μηνει πολυ πισω!<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Ιάσωνα ήδη δουλεύω, είμαι κανονικά Ναύπακτο…το πρωί στη δουλειά και συνεννοούμαστε για απογευμα-βραδάκι για καφέ!!οκ???περιμένω τηλεφωνό σου από δευτέρα πρωί και μετά για να κανονίσουμε!!!:)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #451919

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>jason wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>ARISTAM1 wrote:</div><br>
    Α ρε Ιάσωνα !!!γιαυτό σε πάω!!!και εγώ δυστυχώς έχω να σηκώσω το όπλο σε φάσσα από τις 10 Νοεμβρίου!!!!!νομίζω χειρότερη χρονιά δεν μου έχει καθήσει,χαχα!!!τι θα γίνει???θα κατεβείς καμιά βόλτα κάτω ή ετοιμάζεις ταξιδάκι πιο πάνω???εδ΄ψ πάντως μεγάλη απογοήτευση…και η χρονιά σιγά σιγά τελειώνει..και ο καιρός δεν λέει να κάνει καμιά αλλαγή…!!!!

    ελα αρη!<br><br>
    ισως να κατεβω δευ-τρ-τετ,αλλα για βολτα με την γυναικα…και να πιουμε και κανα καφε αν γινετε φιλε!<br><br>
    θα εισαι μεσα η χωριο?<br><br>
    και αν και εχει κατι λιγα πουλακια δεν βλεπω να πηγαινω…δεν αξιζει!οπου βγουν γινετε ομονοια!!!!<br><br>
    μετα ισως π-σ-κ να βρεθω βορεια με την παρεα,αφου εχουμε μηνει πολυ πισω!<br>

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>

    </div>

    Ιάσωνα ήδη δουλεύω, είμαι κανονικά Ναύπακτο…το πρωί στη δουλειά και συνεννοούμαστε για απογευμα-βραδάκι για καφέ!!οκ???περιμένω τηλεφωνό σου από by I Want This” style=”background-color: transparent !important; border: none !important; display: inline !important; float: none !important; font-style: normal !important; font-variant: normal !important; font-weight: normal !important; font-size: 11.818181991577148px !important; line-height: 20px !important; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif !important; height: auto !important; margin: 0px !important; min-height: 0px !important; min-width: 0px !important; padding: 0px !important; vertical-align: baseline !important; width: auto !important; text-decoration: underline !important; background-position: initial initial !important; background-repeat: initial initial !important;”>δευτέρα πρωί και μετά για να κανονίσουμε!!!:)

    Για χωριό φεύγω σήμερα για Σ/Κ!! 🙂 🙂 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    nicks στις #451921

    ρε παιδια ορεινη Ναυπακτια πηγα προς την αναληψη και δεν ειδα ουτε τσιχλα.μηπως τα λιγα πουλια που υπαρχουν ειναι σε αλλες τοποθεσιες;δεν ακουσα ουτε μπαμ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #451923

    ρε παιδια ορεινη Ναυπακτια πηγα προς την αναληψη και δεν ειδα ουτε τσιχλα.μηπως τα λιγα πουλια που υπαρχουν ειναι σε αλλες τοποθεσιες;δεν ακουσα ουτε μπαμ…

    τα ξερεις τα μερη εκει στην περιοχη?
    δεν εχει πουλια βεβαια,μαλλον εχει 15 πουλια σε ενα σημειο,
    αλλα τα 15 πουλια δεν ειναι πουλια για να πας…και αν σου δωθει η ευκαιρια να τουφεκισεις ενα απο τα 15 και αν δεν τα εχουνε ριμαξει ηδη!

    υ.γ.αρη οκ,εαν τελικα πανε ολα καλως κ ερθω θα σε παρω τηλ.!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    nicks στις #451942

    Μονο ενα σημειο ξερω στο χωριο αυτο που κατα καιρους κραταγε πουλια.φετος τιποτα.παω συχνα πατρα λογω πεθερικων και προσπαθω να μαθω τα μερη και πεταγομαι..αλλα τιποτα..ασε που φετος τα μπασιματα εγιναν νωρις και 28/10 βαραγαμε μυγες…περνανε απο το ριγανι στα σκατοπουλα και εκει πεφτει κατασκηνωση απο 1/10…ρεζερβε το μερος..ασε που μετα τον γαμο μονο σε dvd τις βλεπω αλλα αυτο ειναι αλο καπελο.χαχαχα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #451977

    Μονο ενα σημειο ξερω στο χωριο αυτο που κατα καιρους κραταγε πουλια.φετος τιποτα.παω συχνα πατρα λογω πεθερικων και προσπαθω να μαθω τα μερη και πεταγομαι..αλλα τιποτα..ασε που φετος τα μπασιματα εγιναν νωρις και 28/10 βαραγαμε μυγες…περνανε απο το ριγανι στα σκατοπουλα και εκει πεφτει κατασκηνωση απο 1/10…ρεζερβε το μερος..ασε που μετα τον γαμο μονο σε dvd τις βλεπω αλλα αυτο ειναι αλο καπελο.χαχαχα.

    Αυτο ειναι το κακο φιλε,οτι αν δεν εισαι εκει θελεις πολυ τυχη!
    και ειναι και δυσκολα μερη..και εχει και απορευμενα!ασε που πανω απο τρεις μερες δεν μενουνε πουλια στον τοπο μας απο τους ταλιμπαν….
    τωρα το ριγανι ειναι αλλο πραγμα στα περασματα..καρτερι δεν βρισκεις τοτε,αλλα αν ξερεις εχει ακομα καλυτερα μερη πιο μπροστα απο αυτα και πιο ησυχα,μονος σου!!
    το ριγανι ειναι απο τα καλυτερα μερη στα μπασιματα αφου ειναι σαν διασταυρωση τρεις-τεσσερης διαδρομοι πουλιων που εκει γινοντε ενας, και εκει θα περασουνε για να παρουνε τον δρομο τους,ειναι 3 καρτερια φωτια αλλα θελει κατασκηνωση,αλλα οπως σου ειπα,πλεον εχει και καλυτερα μπροστινα.εγω που ειμαι απο εκεινα τα μερη δεν παω ποτε σε αυτα..
    ομως δεν ειναι ο μονος διαδρομος του νομου…ειναι ενας απο τους διαδρομους του νομου,π.χ. ορ.ναυπακτια εχει και αλλον διαδρομο πιο βορεια!και να σου πω την αληθεια πιστευω οτι εκει ειναι ακομα καλυτερος ενας συγκεκριμενος λαιμος!διοτι τα πουλια εχουνε αλλαξει,δεν ειναι οπως ηταν τα παλια τα χρονια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #451995

    ακομη φασσες κυνηγατε αδερφια? δεν το βαζετε κατω ετσι? αχαχαχα!!

    εγω απο το τελευταιο ποστ στο γκραν πρι της φασσας δεν ξαναπηγα. το εχω ριξει στην παπια. εκει τουλαχιστον φτιαχνομαι.
    το μονο που λυπαμαι ειναι το σκυλακι μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #452034

    ακομη φασσες κυνηγατε αδερφια? δεν το βαζετε κατω ετσι? αχαχαχα!!

    εγω απο το τελευταιο ποστ στο γκραν πρι της φασσας δεν ξαναπηγα. το εχω ριξει στην παπια. εκει τουλαχιστον φτιαχνομαι.<br>
    το μονο που λυπαμαι ειναι το σκυλακι μου.<br>

    Αδερφε μια τρελα εχουμε…την φασσα!αφου τα εχουμε πει…πασχουμε!!!
    αφου ξερεις,μονο για αυτην σπαμε τα ποδια μας..τρωμε σαβουρες,τσουληθρες με τον κωλο σε πλαγιες και ρεματιες και λουμπακα…

    κατι περιεργο γινετε φιλε τις τελευταιες μερες…σε δυο-τρεια σημεια που ηξερα πουλια απ το πουθενα χαθηκανε..
    ειδικα στο τελευταιο μερος,σηκωθηκανε νωρις το πρωι εκαναν ενα διαφορετικο δρομολογιο και δεν ξαναγυρισαν…
    εεε πηρανε τον λο-που???
    εεε εκανανε τοπικη μετακινηση???
    δεν ξερω..η καλοκαιρια??η μαλακια??τι γινετε,θα δειξει αυτη η εβδομαδα…
    και απο τι ακουω και σε αλλα μερη που ειχε πουλια συνεβει το ιδιο τις τελευταιες 3-4 μερες!αρα το σ-κ θα μας φανε τα χιλιομετρα στο ψαξιμο,και οι μερες τελειωνουν…
    δεν εχεις τον νου σου εκει πανω αδερφε μηπως πεσουμε σε καμια εκπληξη…..μηπως στα βουνα που ξεκινησαμε φετος την χρονια την κλεισουμε κι ολας???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #452045

    Καλησπέρα έχω ένα Baikal MP43 στα 75Μpa, 71cm κάννες και τσοκ (*και***) τι φυσίγγια μπορώ να ρίξω ,νούμερο,γραμμάρια,μάρκα και τι πιέσεις θα έχουν?
    Ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Χρήστος στις #452051

    Φιλε Πασχαλη, εχω και εγω ενα sp Baikal απλες καννες και ιδια τσοκαρισματα..Φετος ειχα και εγω αυτη την απορια για πιεσεις και ποσα γραμμαρια φυσιγγια.
    Εγω πηρα τα Λαμπρο τα μπλε που ειναι στα 34γρ και 800 bar.Τωρα αν εμεινα ευχαριστημενος,δεν ξερω να σου πω, δεν εχω ασφαλες συμπερασμα,γιατι ειχα λιγες συναντησεις με τις ‘κυριες’..
    Μια που πηρα με τα λαμπρο ηταν.Η τουφεκια γενικα παντως μαλακη για το δικανο.Κατι αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις φυσιγγια της ιδιας μαρκας που χρησιμοποιεις στα αλλα θηραματα και εχεις μεινει ικανοποιημενος σε 5-6 Νο μεχρι 36 γραμμαρια και να δοκιμασεις.
    Ελπιζω να βοηθησα λιγακι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #452066

    Φίλε Χρίστο αν χρησιμοποιείς συστηματικά φυσίγγια πάνω από το όριο πιέσεων θα έχεις κουνήματα στα κλειδιά και εκτός αυτού καταπονείς το όπλο άδικα κατά την δικιά μου άποψη. Κανένα άλλο φυσίγγι κάτω από 750bars? ευχαριστώ για την απάντηση πάντως

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Χρήστος στις #452134

    Φίλε Χρίστο αν χρησιμοποιείς συστηματικά φυσίγγια πάνω από το όριο πιέσεων θα έχεις κουνήματα στα κλειδιά και εκτός αυτού καταπονείς το όπλο άδικα κατά την δικιά μου άποψη. Κανένα άλλο φυσίγγι κάτω από 750bars? ευχαριστώ για την απάντηση πάντως

    Εχεις δικιο σε αυτο λες..Αλλα δεν γινεται να ριξω πανω απο μια κουτα τετοια φυσιγγια το χρονο, γιατι δεν βρισκω και πολυ συχνα φασσες ή κανενα παπι για να τα ριξω!!
    Εσυ μεχρι τωρα τι χρησιμοποιεις στις φασσες??
    Και εννοειται αν βρεις κανενα φυσιγγι 34-36 γρ κατω απο 750 bars ειδοποιησε..Καλη συνεχεια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #452159

    Ιασονα την πεμπτη εχουμε φεγγαρι. πιστευω θα αλλαξουν πολλα πραγμματα σε πολλα θυραματα, μιας και οπως φαινεται απο της 20 γεναρη και μετα καποια πραγμματα θα αλλαξουν στον καιρο.
    ετσι πιστευω εγω.
    φετος ειδα πραγμματα στην φασσα που 25 χρονια τωρα δεν ειχα ξαναδει.
    τετοια χρονια δεν ξαναζησα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #452175

    Ιασονα την πεμπτη εχουμε φεγγαρι……..<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    https://www.facebook.com/groups/222327021272128/

    </div>

    Δεν πας για βαρκάδα καλύτερα με το φεγγάρι ; χάλια μαύρα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #452176

    δημητρη εχω καλυτερα σχεδια για το φεγγαρι αλλα δεν τα γραφω εδω γιατι θα μας κοψουν. αχαχαχαχ!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,766 έως 9,780 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων