ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,841 έως 9,855 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    Giorgos Kinigos στις #454098

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΛΙΓΟ ΟΙ ΧΘΕΣΙΝΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ,ΛΙΓΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΄΄ΖΟΡΙΚΟΣ΄΄ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ,,,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΒΓΗΚΕ Ο ΚΟΠΟΣ!ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΣΑΒΚΟ ΤΩΡΑ!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #454104

    καλησπερα φασοκυνηγοι.
    Σημερα ηταν γαμάτα.

    Μαζι με ενα φιλαρακι (παμε μαζι και για λαγο), πηγαμε για φασες μετα απο πληροφορια για φασες σαν μαυροπουλα ( οχι σε μεγεθος αλλά σε αριθμο ).
    Φυσιγγια αφθονα μαζι, φαγητο κονσερβες, τσιπουρα , νερα, μηπως χρειαστει να κατσουμε και απογευμα…και βουρ απο νωρις στο πονηρο μερος.
    Τελικα η δουλεια < τζιφοπατάτα >.. Πηραμε 5 πουλια ( 3 εγω και 2 ο φιλος ) και στις 10 το πρωι τι γινεται ?
    Η λυση δοθηκε και στρωθηκαμε κατω απο μια βελανιδια, απλωσαμε τις κονσερβες γκοτζιλες, τα γιαλατζι και τους γιγαντες ψωμια και τουρσια και τιναξαμε ενα μπουκαλι τσιπουρο.
    και γαμω τα κυνηγια…τρωγοντας δε μας πατησαν και 4 φασες και ο φιλος σκοτωθηκε να παρει το οπλο να τουφεκισει, του εκατσε το γιαλατζι στο λαιμο…η μια φασα επεσε με το ζορι και σωθηκε η τιμη της παρεας.
    Μετα, γεματοι υπερηφανεια και με 6 πουλια, γυρισαμε πισω χτυπησαμε απο ενα νεςκαφε σκετο, να φυγει η σουρα και ετσι εδεσε η ολη ιστορια.
    Τωρα που γραφω, περιμενω να γινει το φαγητο ( ρεβυθια και ρεγκα)…και νιωθω μια ψιλολιγουρα…Το κυνηγι με πεινασε 🙂

    Αντε βρε, καλη ορεξη σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #454113

    Μας τρυγιριζουν αλλα ειναι πολυ ζορικες!!!!

    Ρε Δάνο …. πέρυσι τις έβαζες χαμογελαστές….. φέτος γιατί τις βάζεις με τα πόδια ανοιχτά?
    Παίχτηκε κάτι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #454193

    ηλια μπας κ εχει κισσους το μερος που πηγες?? εμεις παντως τις βρισκαμε να τραβολογανε τα κισσαδια. κατι που τα δεντρα ηταν θεοψηλα εχανες τον ουρανο κατι η βαρεμαρα εγω πηρα μονο μια την οποια την εστειλα για βαλσαμωμα.

    αλλα με φουλ τσοκ 5αρια 42,5 γρ. 38 μετρα πανω κατω η αποσταση καθιστη κ πεταξε αλλα 30 μετρα μεχρι να πεσει ..ειναι μερικες φορες να τραβας τα μαλλια σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    ilias_sp στις #454247

    οχι Άκη, δεν εχει καθόλου κισσους, αλλα γενικα εχει ψηλά δεντρα στα οποία αν εισαι λιγο μακρια απο τον κορμό και καθετε στην κορυφη δεν την χτυπάς λόγο των πολλων κλαδιών των άλλων δεντρων…ηρθαν και κατσανε 3 σε δεντρο που ηταν 20 μετρα μακρια, δεν μπορουσα να κουνηθω για να παω 5 μετρα πιο μπροστα για να τους ρίξω και τρελαθηκα!!! εκανα τελικα 2 βήματα για να μην εχω τοσα κλαδια ωστε να τις ρίξω και την κάνανε :\
    ειναι να τρελένεσε! και μολις πηγά και αλλαξα καρτερι για 10 μετρα, πηγανε και κάτσανε κατι άλλες ακριβως πανω απο εκει που ημουν πριν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #454262

    κατι ψηννουμε για το τελος για να δουμε θα κατσει αυτη τη φορα ή θα μεινουμε παλι με την ………..καραμπινα στα χερια γεματη με τα πρωτα που θα βαλουμε μεσα.Πειτε κανα νεο ρε συναγωνιστες πολλη ησυχια βλεπω και ανησυχω.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #454291

    Καλησπέρες!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #454295

    Μπραβο Γερασιμε.
    Κανεις ωραιο κλεισιμο χρονιας.
    Ετσι να τελειωσει η χρονια, και ετσι να αρχισει η νεα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #454319

    Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που καρπώθηκαν φάσσες για τη φετινή σεζόν! Εγώ αφιερώνω αρκετά πρωινά στα περάσματα του φθινοπώρου κάπου στη Βοιωτία. Δυστυχώς, δεν μπορώ να τις κυνηγήσω όλο το χειμώνα, διότι τα μέρη μου δεν τις κρατάνε: ό,τι κάνω στα περάσματα μόνο και μετά τέλος. Φέτος κατάφερα και καρπώθηκα 4 φασσούλες! Καλό υπόλοιπο σεζόν σε όλους τους φασσοκυνηγούς!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #454542

    Καλησπεριζω!
    ατουφεκιστος,τουφεκι στην ντουλαπα ολο το 2014..
    το 2014 δεν εχω παει για φασσες,και γενικα αν εξαιρεσουμε ενα απογευματινο για τσιχλες στην κορινθια,δεν το εχω ξαναπιασει το νεο ετος!
    πολυ δουλεια και καποια οικογενειακα θεματα στο παραπεντε με πανε πισω.
    αγνωστο αν θα προλαβω καμια εξορμηση εως το τελος..
    υπαρχουνε καποια πουλακια το σ-κ πηγανε οι αλλοι(βατμαν,fassas)ισα που ματωσαν καποια πολυ λιγα πουλια!
    εγω δυστηχως δουλεια,δουλεια να βαλουμε και στον λο-κω αλλα η τσεπη πετρες μεσα…χαχαχα
    αν μπορεσω καπου θα το κλεισω…αν…
    αλλιως του χρονου να μαστε καλα…με τα αδερφια και τον αδερφο απο πανω θα κανουμε θαυματα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #454543

    Καλησπέρες!

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    μπραβο ρε gerryyyyyy…μπραβο ρε poutsara!!!
    οι πρωτες σου φιλε?????
    καλως ηρθες στο κλαμπ!!!!χαχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #454635

    Καλησπεριζω!<br>
    ατουφεκιστος,τουφεκι στην ντουλαπα ολο το 2014..<br>
    το 2014 δεν εχω παει για φασσες,και γενικα αν εξαιρεσουμε ενα απογευματινο για τσιχλες στην κορινθια,δεν το εχω ξαναπιασει το νεο ετος!<br>
    πολυ δουλεια και καποια οικογενειακα θεματα στο παραπεντε με πανε πισω.<br>
    αγνωστο αν θα προλαβω καμια εξορμηση εως το τελος..<br>
    υπαρχουνε καποια πουλακια το σ-κ πηγανε οι αλλοι(βατμαν,fassas)ισα που ματωσαν καποια πολυ λιγα πουλια!<br>
    εγω δυστηχως δουλεια,δουλεια να βαλουμε και στον λο-κω αλλα η τσεπη πετρες μεσα…χαχαχα<br>
    αν μπορεσω καπου θα το κλεισω…αν…<br>
    αλλιως του χρονου να μαστε καλα…με τα αδερφια και τον αδερφο απο πανω θα κανουμε θαυματα…<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Υπομονή Ιάσωνα!!!!φτάσαμε στο ’85 έχουμε φάει 5 γκόλ και περιμένουμε να σφυρίξει ο διαιτητής να πάμε σπίτια μας!!!!τέτοιο παιχνίδι κάναμε φέτος στην φάσσα αλλά και για 2η χρονιά στην τσίχλα!!!!!!!!!!!
    αν εξαιρέσεις αλλη μιά που πήρα την Κυριακή από το πουθενά την ώρα που ήμουν έτοιμος να την κάνω απογοητευμένος,άστα βράστα τα υπόλοιπα…χαχαχα!!!! 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Χρήστος στις #454713

    Μετα απο αρκετο καιρο πηγα σημερα πρωινο για καμια τσιχλα..Και πως τα εφερε η τυχη ανημερα του Βαλεντινου μετα απο σχεδον 2 μηνες να την ξαναδω!
    Ακουσα τα φτερα της, σηκωσα το βλεμμα μου και την ειδα να κατεβαινει ‘φετες’ απο το βουνο..Περασε μακρια απο μενα αλλα αρκετα κοντα για να δω τα χρωματα της ξανα!! Νομιζω ηταν κεραυνοβολος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #454747

    Καλησπεριζω!<br>
    ατουφεκιστος,τουφεκι στην ντουλαπα ολο το 2014..<br>
    το 2014 δεν εχω παει για φασσες,και γενικα αν εξαιρεσουμε ενα απογευματινο για τσιχλες στην κορινθια,δεν το εχω ξαναπιασει το νεο ετος!<br>
    πολυ δουλεια και καποια οικογενειακα θεματα στο παραπεντε με πανε πισω.<br>
    αγνωστο αν θα προλαβω καμια εξορμηση εως το τελος..<br>
    υπαρχουνε καποια πουλακια το σ-κ πηγανε οι αλλοι(βατμαν,fassas)ισα που ματωσαν καποια πολυ λιγα πουλια!<br>
    εγω δυστηχως δουλεια,δουλεια να βαλουμε και στον λο-κω αλλα η τσεπη πετρες μεσα…χαχαχα<br>
    αν μπορεσω καπου θα το κλεισω…αν…<br>
    αλλιως του χρονου να μαστε καλα…με τα αδερφια και τον αδερφο απο πανω θα κανουμε θαυματα…<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    χαχαχαχαχαχα!!! εγω ταλεγα εδω και μηνες. εγω τα παρατησα εδω και πολυ πολυ καιρο πριν. απο το 2013 σχεδιαζω για το 2014-2015, γεροι ναμαστε..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    Giorgos Kinigos στις #454797

    ΔΕΝ ΠΕΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ!!!ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΤΗΣΑΜΕ ΤΗ ΣΚΑΝΔΑΛΗ.ΚΑΙ Σ΄ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ,,,ΟΜΙΧΛΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ 15 ΒΑΘΜΟΥΣ!ΚΙ΄ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ Β.ΕΡΒΟ!ΜΑΛΛΟΝ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΄΄ΦΑΣΣΟΥΛΕΣ΄΄!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,841 έως 9,855 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων