ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,871 έως 9,885 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #457463

    τι λες μωρη μυξο παρθενα κ γκρινιαζεις ολη την ωρα… που σε εχω χρυσωσει να συναντηθουμε κ δε νερχεσαι…

    σπατιουλιαρη θα σε περασω πριονοκορδελα του χρονου κανονισου…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #457870

    καλο μεσημερι! μηπως το κανουν πολύ ευκολο και τελικα χανει το νοημα του?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #457873

    καλο μεσημερι! μηπως το κανουν πολύ ευκολο και τελικα χανει το νοημα του?

    <iframe src=”http://www.youtube.com/embed/Erl5h7n1ozc?feature=oembed&wmode=opaque&#8221; allowfullscreen=”” frameborder=”0″ height=”332″ width=”591″></iframe>

    ωρες,ωρες τα βλεπω και εγω και νομιζω οτι τελικα χανουν το νοημα τους και ειναι κριμα !!!
    το κυνηγι ΔΕΝ ειναι σκοποβολη…….αυτα τα ολιγα με δυο λογια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #457882

    ωραιες μπαλες βλεπω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #457883

    Ωραία η κοπελίτσα φασσοκυνηγός

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #457885

    Τα έχουμε ξαναπεί. Απλά χάνεται όλο το νόημα και η σημασία της λέξης κυνήγι.Ανούσιο και καταστροφικό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #457886

    Ολα στον βομο του κερδους !!!! απλα προοθουν προΐντα μεσο των κινηγετικων video
    οποτε τροποποιουνε το κινηγι κατα το δοκουν απλα για να πουλεισουν

    εμεις μπενουμε στο τρυπακι και κακος ακολοθουμε οτι μας προβαλουν τα διαφημιστικα κινηγετικα μεσα χανοντας σταδιακα την ουσια, εμεις κανουμε το κινηγι ομως και δεν πρεπει ν αντιγραφουμε και να καυχιομαστε με νουμερα .

    αν εγω τωρα αγορασω την καμερα που προοθει ο τυπος ( και ο καθε τυπος) για να εχω καλη και ευκρινη λψη για να ΠΡΟΒΑΛΩ στα φιλαρακια μου το video αναγκαστικα θα κανω κοντινες βολες για να καταγραφει σωστα η καμερα .

    αναφερομαι γενικα με αφορμη το video απο τα φυσιγγια μεχρι το οπλο και τον ρουχισμο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #457913

    Θα ήθελα και να πώ τη γνώμη μου έχοντας δεί αυτό το video όπως και πολλά άλλα που προβάλλονται,κάθε εβδομάδα,στο fieldsportschannel youtube.
    Εκεί στην Αγγλία η φάσσα δέν θεωρείτε κυνήγι όπως το έχουμε εμείς….η φάσσα θεωρείται ένα επιβλαβές για τις καλιέργειες ,μαζί με τα κοράκια και τις καρακάξες,τα κουνέλια ,τις αλεπούδες και πρόσφατα ένα είδους σκίουρου.
    Γι’αυτό χρησιμοποιούνται ‘διαφορετικές’μέθοδοι κυνηγίου με φίντες…κράχτες καθώς και νυκτερινό κυνήγι με προβολείς πάνω από τροχοφόρα οχήματα.
    Είναι πάρα πολλές οι φάσσες και με κάποιο τρόπο πρέπει να ελεγχθούν,οι ίδιοι οι κτηματίες δίνουν άδειες ή προσκαλούν του κυνηγούς γι’αυτή τη δουλειά.
    Τώρα όσον αφορά τον Clausen που έκανε αυτό το video…..αυτή είναι η δουλειά του,κυνηγάει ανά το κόσμο,γυρίζει ταινίες και τις πουλάει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    312
    CHRISB στις #457948

    Θα ήθελα και να πώ τη γνώμη μου έχοντας δεί αυτό το video όπως και πολλά άλλα που προβάλλονται,κάθε εβδομάδα,στο fieldsportschannel youtube.<br>
    Εκεί στην Αγγλία η φάσσα δέν θεωρείτε κυνήγι όπως το έχουμε εμείς….η φάσσα θεωρείται ένα επιβλαβές για τις καλιέργειες ,μαζί με τα κοράκια και τις καρακάξες,τα κουνέλια ,τις αλεπούδες και πρόσφατα ένα είδους σκίουρου.<br>
    Γι’αυτό χρησιμοποιούνται “διαφορετικές’μέθοδοι κυνηγίου με φίντες…κράχτες καθώς και νυκτερινό κυνήγι με προβολείς πάνω από τροχοφόρα οχήματα.<br>
    Είναι πάρα πολλές οι φάσσες και με κάποιο τρόπο πρέπει να ελεγχθούν,οι ίδιοι οι κτηματίες δίνουν άδειες ή προσκαλούν του κυνηγούς γι’αυτή τη δουλειά.<br>
    Τώρα όσον αφορά τον Clausen που έκανε αυτό το video…..αυτή είναι η δουλειά του,κυνηγάει ανά το κόσμο,γυρίζει ταινίες και τις πουλάει.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Τα παντελόνια είναι περίεργο ρούχο……<br>
    l

    Όλα καλά μας τα είπες ρε γιατρούλη αλλά για το κοριτσάκι δε μας είπες τίποτα!!!!1

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #457949

    καλησπέρα! για την φασσα επειδή είναι και επιβλαβες στην Αγγλια με 60 εκατομμύρια πληθυσμο να το παρει το παταμι αυτό το κυνηγι…Φασιανο εχετε δει πως κυνηγάνε κατά το πλειστον στην Αγγλια? ΠΑΓΑΝΑ! ακομα και μπεκατσα και περδικα και λαγο ΠΑΓΑΝΑ! είναι αυτό κυνηγι? αρμοζει σε αυτά τα θηράματα η παγανα? σκοποβολή κανουμε? ειδατε στο βιντεο πως κυνηγάνε τις χηνες? ακομα και καθιστα στα 5 μετρα τις εκτελουν.. τι κυνηγάνε παλικαρισια τελος παντων αυτοι οι ανθρωποι? οι πολιτισμένοι κατά τα αλλα Αγγλοι…φετος πρωτη φορα στη ζωη μου επιασα 2 φασσες! μου εβγαλαν την ψυχη για να τις πιασω..αλλα πραγματικα το χαρηκα πιστευω πιο πολύ από το να ημουν εκει και να χτυπουσα τις 300 που πηρε αυτος πιο πανω…αν θελω να παω για σκοποβολή παω στο σκοπευτηριο..δεν κανω σκοποβολή σε φασιανούς-περδικες-μπεκάτσες-λαγους με παγανα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #457953

    καλησπέρα! για την φασσα επειδή είναι και επιβλαβες στην Αγγλια με 60 εκατομμύρια πληθυσμο να το παρει το παταμι αυτό το κυνηγι…Φασιανο εχετε δει πως κυνηγάνε κατά το πλειστον στην Αγγλια? ΠΑΓΑΝΑ! ακομα και μπεκατσα και περδικα και λαγο ΠΑΓΑΝΑ! είναι αυτό κυνηγι? αρμοζει σε αυτά τα θηράματα η παγανα? σκοποβολή κανουμε? ειδατε στο βιντεο πως κυνηγάνε τις χηνες? ακομα και καθιστα στα 5 μετρα τις εκτελουν.. τι κυνηγάνε παλικαρισια τελος παντων αυτοι οι ανθρωποι? οι πολιτισμένοι κατά τα αλλα Αγγλοι…φετος πρωτη φορα στη ζωη μου επιασα 2 φασσες! μου εβγαλαν την ψυχη για να τις πιασω..αλλα πραγματικα το χαρηκα πιστευω πιο πολύ από το να ημουν εκει και να χτυπουσα τις 300 που πηρε αυτος πιο πανω…αν θελω να παω για σκοποβολή παω στο σκοπευτηριο..δεν κανω σκοποβολή σε φασιανούς-περδικες-μπεκάτσες-λαγους με παγανα…

    +1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #458039

    τεστ…τεσττεσττεστ

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #458150

    τεστ…τεσττεσττεστ

    [/url]<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Μια καλημέρα αδέλφια !!!!!!!!!!έτσι για να κρατάμε και το φόρουμ λίγο ζεστό!!!!δείτε κανένα παλιό dvd ή κανένα βιντεάκι στο u tube και που θα πάει θα περάσει ο καιρός!!!

    Εύχομαι σε όλους μας ολόψυχα Καλό Πάσχα με υγεία πάνω από όλα σε εμάς και τις οικογενειές μας, και με ζεστές……ΣΟΥΒΛΕΣ,χαχα!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #458325

    Παιδες φασαδες, γεια σας.

    Προχθες κυριακη, πηρα μόνο 3 φασες…λίγο που τα πουλια ηταν λιγα και ψηλωμενα, λίγο το ψιλοβροχο αχχχ…ατυχια 🙁
    δεν πειραζει θα ξαναπαω την Μεγ. Παρασκευη το πρωι…πιστευω να τα παω καλυτερα…αν δεν παει καλα και την Μεγ. Παρασκευη, θα ξεσπασω στις γαρδουμπες…που πετουν χαμηλα και πέφτουν και ευκολα !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #458327

    λίγο που τα πουλια ηταν λιγα και ψηλωμενα

    Έχεις σκεφτεί να πάρεις ψυγείο με την κατάψυξη από κάτω?

    Πάλι λίγα θα είναι τα πουλιά, αλλά απλά, δε θα τεντώνεσαι να τα φτάσεις 😀

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,871 έως 9,885 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων