ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,916 έως 9,930 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #462464

    Γεια σου φιλε kokerkost 64.Μου φαινεται οτι προσμενουμε περισσοτερο την 20 Οκτωμβριου απο οτι τα τρυγωνια….<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    BREDA ASTRO

    </div>

    Φίλε Χρήστο ξέρει τι λέει ο Koker….Τις έχει δεμένες και το καλοκαίρι….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #462465

    Ενα ευχαριστω στο φιλο letherman για την καταπληκτικη αφηγηση. Αν εχει και συνεχεια δηλωνω οτι αναμενω ανυπομονα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #462473

    Γεια σου φιλε kokerkost 64.Μου φαινεται οτι προσμενουμε περισσοτερο την 20 Οκτωμβριου απο οτι τα τρυγωνια….

    Γειά σου πατριωτάκη!!! Πρώτη έναρξη 20 Αυγούστου, δεύτερη 15 Σεπτεμβρίου όταν ανοίγει η ζώνη, τρίτη στο πρώτο πέρασμα του Οκτωβρίου… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #462474

    Φίλε Χρήστο ξέρει τι λέει ο Koker….Τις έχει δεμένες και το καλοκαίρι….

    Φίλε δυστυχώς το μαντρί φέτος φυτεύτηκε με βαμβάκι οπότε λύθηκαν οι δεμένες…άντε τώρα μετά από μια πενταετία να ψάχνω καινούργιο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #462480

    Φίλε δυστυχώς το μαντρί φέτος φυτεύτηκε με βαμβάκι οπότε λύθηκαν οι δεμένες…άντε τώρα μετά από μια πενταετία να ψάχνω καινούργιο!!!

    ω ρε φίλε αυτό είναι γκίνια….Και εκεί που τα βάρεσα εγώ πέρυσι, κόψανε τα καβάκια οι μ@@@@@ες….Το μόνο καλό είναι ότι τις έχουμε βρει αλλού φέτος, αλλά θα κριθεί στις 18 αν θα μπορέσω να πάω…για να δούμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #462510

    Πουλάκια μου……..αρχίσατε να μαζεύεστε ε;
    Αντε να μαζεύονται και οι μπλε και να ετοιμάζονται σιγά σιγά για την κάθοδο του Οκτώβρη σύσσωμες. Με όλο το σόι!
    Τώρα που χάλασαν τα κοτέτσια του Κώστα και του Μήτσου είναι ένα θέμα για την έναρξη αλλά θα τη βρουν την άκρη.
    Εγώ πέρυσι την πρώτη φάσσα την πήρα τέλος Αυγούστου στον Εβρο. Φέτος δεν μου επιτρέπουν τα οικονομικά για τέτοια κόλπα.Θα περιμένω καρτερικά τον Οκτώβρη…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #462531

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους μας!οι μέρες μάζεψαν και πρώτα ο Θεός θα βγούμε στη φύση απολαμβανοντας το χόμπι μας..μας..Καλή αρχή σε όλους μας με ζεστές κάννες και προπάντων υγεία!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #462544

    ω ρε φίλε αυτό είναι γκίνια….Και εκεί που τα βάρεσα εγώ πέρυσι, κόψανε τα καβάκια οι μ@@@@@ες….Το μόνο καλό είναι ότι τις έχουμε βρει αλλού φέτος, αλλά θα κριθεί στις 18 αν θα μπορέσω να πάω…για να δούμε…

    Μήτσο εύχομαι να βρεθείς την πρώτη μέρα εκεί που πρέπει…

    Πουλάκια μου……..αρχίσατε να μαζεύεστε ε;<br>
    Αντε να μαζεύονται και οι μπλε και να ετοιμάζονται σιγά σιγά για την κάθοδο του Οκτώβρη σύσσωμες. Με όλο το σόι!<br>
    Τώρα που χάλασαν τα κοτέτσια του Κώστα και του Μήτσου είναι ένα θέμα για την έναρξη αλλά θα τη βρουν την άκρη.<br>
    Εγώ πέρυσι την πρώτη φάσσα την πήρα τέλος Αυγούστου στον Εβρο. Φέτος δεν μου επιτρέπουν τα οικονομικά για τέτοια κόλπα.Θα περιμένω καρτερικά τον Οκτώβρη…..

    Φίλε, μακάρι να αλλάξουν τα δεδομένα και να μη χρειαστεί να περιμένεις μέχρι τον Οκτώβρη..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #462546

    αστους ρε μητσαρα (ζολοτα)…
    αστους να πανε να βαρεσουν τις καλοκαιρινες…απο 19 οκτωβρη και μετα θα τους το γυρισω το τομαρι….υγεια και χρονο να εχουμε και θα κανω ρεκορ απο εξορμισεις φετος…
    εν το μεταξυ η χρονια παει και καλα απο βελανι,αν και στα πατρια εδαφη που ειχε πολυ,ενα χαλαζι για 20 λεπτα το εριξε ολο…παλι καλα δεν εριξε σε ολον το τοπο αλλα επιασε μονο καποια σημεια το χαλαζι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #462579

    Τελικα θα κανουμε και φετος εναρξη….. Αν θα βαρεσουμε δεν ξερω αλλα μονο και μονο η προσμονη μεχρι να ριξουμε την πρωτη ντουφεκια σε φασα ειναι μοναδικη… Το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι δεν μαζευτηκε τελικα το παρεακι για να ριξουμε και πολυ γελιο (σου χα παρει και πισινα παναθεμα σε….)αντε καλη χρονια να χουμε παιδια με υγεια πανω απ ολα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #462592

    αστους ρε μητσαρα (ζολοτα)…<br>
    αστους να πανε να βαρεσουν τις καλοκαιρινες…απο 19 οκτωβρη και μετα θα τους το γυρισω το τομαρι….υγεια και χρονο να εχουμε και θα κανω ρεκορ απο εξορμισεις φετος…<br>
    εν το μεταξυ η χρονια παει και καλα απο βελανι,αν και στα πατρια εδαφη που ειχε πολυ,ενα χαλαζι για 20 λεπτα το εριξε ολο…παλι καλα δεν εριξε σε ολον το τοπο αλλα επιασε μονο καποια σημεια το χαλαζι…<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>


    Και στα μέρη μου το μεγάλο και πυκνο χαλάζι που έριξε τρεις φορές έκανε ζημιά στο βελάνι. Θα δούμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #462597

    αυγουστος και φασσα δεν λεει ρε παιδια. γιαυτο εχω την διαθεση να σας παραθεσω εδω και τωρα μια πληροφορια για 200 πουλια κατα τα μερη μου. οποιος θελει μου λεει και του λεω. εγω στην φασσα αυγουστο δεν παω.

    το εργο της φασσα ξεικιναει στης 10 οκτωμβρη. πιο νωρις ας μεινουμε στο σεναριο του τρυγωνιου..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #462605

    αυγουστος και φασσα δεν λεει ρε παιδια. γιαυτο εχω την διαθεση να σας παραθεσω εδω και τωρα μια πληροφορια για 200 πουλια κατα τα μερη μου. οποιος θελει μου λεει και του λεω. εγω στην φασσα αυγουστο δεν παω.

    το εργο της φασσα ξεικιναει στης 10 οκτωμβρη. πιο νωρις ας μεινουμε στο σεναριο του τρυγωνιου..<br>

    Ετσι αδερφε,ετσι ειναι…καθε πραγμα στον καιρο του,και ο κολιος(η φασσα) τον αυλουστο(τον οκτωβριο)…
    αντε σου λεω να ξεκινησεις στις 15 σεπτεμβρη…απο οκτωβρη και μετα ρε παιδια…να μην βαραμε της ελληνιδες φασσες,ας περιμενουμε τις αλλοδαπες…χαχαχαχ
    παντως γιαννη,με εναν φιλο που μιλησα σε εναν καμπο κοντα στα συνορα μου ειπε και αυτος για πολλα πουλια,οτι ερχοντε απο βουνο και πεφτουν για φαγητο αλλα μετα τις 1 το μεσημερι…αλλα δεν περνουν χερι…και οτι μια πεφτουν στο ελληνικο,μια πεφτουν εκτος συνορων..αλλα για πολλα πουλια…οπου και η κουρνια ειναι στην δικια μας πλευρα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #462617

    ιασονα αν μιλας και εσυ για δραμα μερια, τα πουλια μπενουν στο χερι. το μερος που της πιανεις ειναι πουστικο, και δεν φαινεται. πρεπει να ξερεις απο που, και πως θα ανεβεις για να της βαρεσεις. δεν της βλεπεις απο πουθενα, παρα μονο αν εισαι μεσα στο περασμα. αλλιως βγενουν και μπενουν σαν τα φαντασματα.
    ξερουν αυτες απο τον χειμωνα ακομη.

    ειναι καμια 200ρια πουλια σκορπια. και πεφτουν στα σταρια, στα μπιζελια και στα φασολια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #462657

    ιασονα αν μιλας και εσυ για δραμα μερια, τα πουλια μπενουν στο χερι. το μερος που της πιανεις ειναι πουστικο, και δεν φαινεται. πρεπει να ξερεις απο που, και πως θα ανεβεις για να της βαρεσεις. δεν της βλεπεις απο πουθενα, παρα μονο αν εισαι μεσα στο περασμα. αλλιως βγενουν και μπενουν σαν τα φαντασματα.<br>
    ξερουν αυτες απο τον χειμωνα ακομη.

    ειναι καμια 200ρια πουλια σκορπια. και πεφτουν στα σταρια, στα μπιζελια και στα φασολια.<br>

    Οχι,οχι αδερφε,δεν λεω για δραμα,εκει που λεω εγω ειναι πολυ περισσοτερα τα πουλια…και πραγματικα δεν τους βαζεις χερι στον καμπο!
    το πολυ 3-4 πουλια να παρεις πρωτη μερα και αμα και μετα αντιο.τρωνε κυριως ηλιο ή σταρι.
    τωρα στο βουνο ισως να μπορεις να τα βαλεις χερι,στο περασμα τους μετα τις 15 σεπτεμβρη που ανοιγει!για την κουρνια δεν το συζηταω ειναι καταφυγιο..ολα μελετημενα τα εχουν οι ρουφιανες…
    αστες γιανναρε…θα ερθει η ωρα τους απο τις 19 οκτωβρη και μετα…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,916 έως 9,930 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων