ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,036 έως 10,050 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    barbabel στις #466104

    χααχαχαχαχαχ ετσι να ανεβασω λιγο αδρεναλινη στο φορουμ και να γνωριστουμε …δε τσιμπησατε τελικα ομως χαχαχαχαχαχ Χρηστο,σορι αν σε πηρα στο λαιμο μου αλλα αν βρεις πουλακια,αναψε μου λαμπαδα χαχαχαχαχα Παναγιωτης, Αρρωστος φασοκυνηγος και γω απο αθηνα παιδες,οτι ειναι τα λεμε εδω…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Χρήστος στις #466105

    Παναγιωτη δεν πειραζει,διαβασα καπου αλλου για παρα πολλες φασσες στη Μανη και εκανα αναστροφη για κατω!!
    Χαβαλε κανουμε..Σπιτι ειμαι και εννοειται τα λεμε απο εδω μεσα γιατι ολοι αρρωστοι ειμαστε!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #466107

    Ποια Φθιώτιδα και ποια Μάνη; Τραβάμε για πιο κάτω! Μου έστειλε φίλος video, χαμός έγινε από τις τουφεκιές!!! https://www.facebook.com/video.php?v=10152742297544146&fref=nf

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #466110

    Απο αιτ/νια καλα ηταν σημερα.μπολικες τσιχλες,μικρες μεγαλες,και δυο κοπαδακια φασσες,8 πουλια το ενα και 12 το αλλο…..
    και αυτα απο ενα φασσοκαρτερο…οχι και τοσο δυνατο…
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Ολα αυτα στην ορεινη….Αιτωλ/νια?
    Οι φασσες ντοπιες;Γιατι εμεις εδω χαμηλα
    εκτος απο κατι λιγες τσιχλες δεν εχουμε δει τιποτα ακομη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    alexan hunter στις #466116

    Οντως αιτωλοακαρνανια δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο ακομα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #466128

    Ολα αυτα στην ορεινη….Αιτωλ/νια?
    Οι φασσες ντοπιες;Γιατι εμεις εδω χαμηλα
    εκτος απο κατι λιγες τσιχλες δεν εχουμε δει τιποτα ακομη.

    Και ολα αυτα σε υψομετρο 350 μετρα 15′ λεπτα απ την ναυπακτο!
    δεν ηταν κατι σπουδαιο,2 κοπαδακια φασσες ηταν,τσιχλες ειχε μπολικες!εννοειτε περασματιαρικα πουλια,δεν κραταει ντοπια το μερος.
    οπως και σημερα που μιλησα,ειχε μονο τσιχλες στο συγκεκριμενο σημειο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #466175

    Καλησπερα
    Και σημερα (ημουνα στον λαγο) μπηκανε φασσες, οχι μικρα κοπαδακια , μεγαλουτσικα αλλα ολα ψηλωμενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #466181

    χααχαχαχαχαχ ετσι να ανεβασω λιγο αδρεναλινη στο φορουμ και να γνωριστουμε …δε τσιμπησατε τελικα ομως χαχαχαχαχαχ Χρηστο,σορι αν σε πηρα στο λαιμο μου αλλα αν βρεις πουλακια,αναψε μου λαμπαδα χαχαχαχαχα Παναγιωτης, Αρρωστος φασοκυνηγος και γω απο αθηνα παιδες,οτι ειναι τα λεμε εδω…

    φιλε μου ασε τα καλαμπουρια και την αδρεναλινη. δεν ημστε για ταχυδρομεια εδω. τα πραγματα ειναι δυσκολα. εδω η θα λεμε η δεν θα λεμε πληροφοριες.

    παμε παρα κατω. τα πουλια για την εποχη εχουν φανει να ξεσηκονοντε απο τα μερη τους και να μετακινουντε.

    αδερφε εγω 7 πουλια τα κρεμασα. αλλα αυτην την εποχη ειναι ακομη ολα στην τυχη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #466190

    Καλησπέρα και από μένα παιδιά!!Χθές και σήμερα,ΝΔ Δωρίδα, έκανε μπασιματάκι από τσίχλες με αποτέλεσμα 20 πουλάκια τις δυο μέρες!από φάσσες ένα κοπαδάκι πέρασε στο Θεό καμιά 20αριά πουλιά σήμερα…ήρεμα τα πράγματα έως τώρα αλλά εμένα κάτι μου λέει ότι αύριο θα είναι ”πονηρή” μέρα μιας και το φεγγάρι και ο βοριάς καλά κρατεί…οι έχοντες χρόνο που θα είναι στο πεδίο ”βολής” θα μας πουν αύριο..!Καλό βράδυ και καλή βδομάδα σε όλους μας!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #466216

    ΚΑΛΗΜΈΡΑ και καλή βδομάδα. Χτες είχε καλό περάσματακι φασσες τσίχλες στο ν. Κιλκίς.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #466273

    μπραβο ρε παιδια!!μπραβο μπιλι!
    αδερφε τι τους εφτιαξες????μπραβο ρε γιανναρα θα τους τον κοψουμε τον σπορο…
    καλο περασματακι εκανε,μαλλον πολυ καλο,ειδικα για 12-13 του μηνα!
    ξερω 4-5 μερη καλα τα οποια βαλανε καλους αριθμους πουλιων,να δουμε τωρα που θα κατασταλαξουν..να βρουνε ησυχια και φαγητο,να τραβηξουν και τις επομενες…
    στα κοτετσια επιασε ειδη καποια λιγα πουλια,εχει πολυ βελανι και με λιγο τυχη και…υγεια ισως να κανουμε καλα κυνηγια φετος..μεγαλα λογια να μην λεμε,μικρη μπουκια να φαμε..
    δεν το επιασα το οπλο ακομα…αδερφε..ελπιζω η πρωτη εξοδος που θα κανω να ειναι καλη με τον γερομπατμαν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #466276

    Αιτωλ/νια περασε τιποτα?
    Το μονο που εχω δει αυτες τις μερες,
    εκτος απο τσιχλες,ειναι 2-3 φασσες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #466282

    Καλησπέρα σε όλους μας!!!όπως είπα χθές τελικά επαληθεύτηκα…έγινε μπασιματάκι έχθες και φιλαράκι που ήταν σήμερα πήρε 2 πουλιά και είδε καμια 10 κοπαδάκια με μέσο όρο πουλιών 10-15..τώρα τι συνέχαια θα έχει???άγνωστο…. ο καιρός, το φεγγάρι που σβήνει και αέρας θα αποφασίσουν για τις μετακινήσεις…μπράβο σε όσους πήραν πουλάκια και καλή συνέχεια να έχουμε όλοι μας!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #466374

    δεν περασε πουπουλο σημερα. και πολυ ομιχλη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    vagelas στις #466411

    Πολλά κοπάδια φασες σήμερα στον ορεινό βάλτο Αίτ/ νέας πέρασμα πολύ καλό, ας ετοιμάζονται στην ορεινή Ναυπάκτια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,036 έως 10,050 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων