ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,081 έως 10,095 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #467202

    Περιοχη ωρωπου φιλε,baschieri pellagri f2 classic ειναι 8αρι
    νομιζα οτι ειχα και 7αρια αλλα δεν ειχα τελικα και το ειδα το πρωι
    δεν πειραζη αμα περασουν καλα και τα 8αρια μια χαρα τις κατεβαζουν
    αρκη να παει η τουφεκια πανω τους,και αμα την φανε και σε φτερο τελος
    το κακο ειναι οτι εδω περνανε μετα τις 9,με 9.30 και εγω εχω δουλεια τωρα
    και φευγω 9,30 το αργοτερο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #467213

    φίλε μου sargentis γι’αυτές τις ΠΑΛΙΟΦΑΣΕΣ ανεβαίνω εκεί πάνω αλλά έχω φάει μεγάλο
    κουλούρι γιά την ώρα εφέτος.
    Που πέρασαν αυτές που είπες αν επιτρέπετε?
    Δεν τις ντουφέκισε κανείς?

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #467323

    Τη δευτερα εκανε καλο περασμα σχεδον παντου αλλα στη κεντρικη ελλαδα, τα πουλια ομως πετουσαν ψηλα ,ειχαν πορεια ,χθεσ και σημερα καλυτερα αλλα με πολυ λιγοτερα πουλια………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #467346

    Εγω τζουφρωσα μια στην αττικη σημερα,περασανε ενα κοπαδακι 8 πουλια κατα τις 8.30
    και ενα κοπαδακι αργοτερα καμια 20αρια που μου βγηκανε απο αριστερα και αρκετα ψηλα
    παρολο τα 8αρια και τον κυλινδρο την εριξα με σπασμενο φτερο με ενα ντουμπλεδακι,τα τσιχλακια τα βαρεσα για μεζε γιατι μου βγαζανε τα ματια σημερα,και τα εφαγα κιολας χα χα
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    ωραιο οπλο και δυσκανδαλο τη μαρκα ειναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #467357

    Μπαικαλ ειναι νικο,αλλα ειναι παραγκελια δεν βγαινει ετσι απο την μανα του
    ειναι για μπεκατσα,κυλινδρο και οι δυο κανες,και 18.8 αυλο,αλλα τελικα με αυτο κανω ολα τα κυνηγια μου μια χαρα,και περδικες,και μπεκατσα,και φασσες και οτι θες το κατεβαζει
    αυτοι που ειδανε απο που κατεβασε την φασσα ο κυλινδρος με τα 8αρια δεν το πιστευανε

    σημερα πηγα ξανα αλλα επιδη ενας φιλος ηθελε να τον παρω παρεα τον εβαλα στο καρτερι μου
    του περασανε 3 μεσα στα μουτρα και δεν πηρε καμια,εμενα τιποτα,αυριο παλι να δουμε
    αν ειμαστε τυχεροι και ντουφεκισουμε καμια,χθες παντος πολυ καλος και εμπιστος φιλος ειδε παρα πολλα κοπαδια που περναγαν ψηλα,πηρε δυο πουλια,αλλα μου λεει ειδα τοσες φασσες που στην αττικη δεν ειχα δει αλλη φορα,μακαρι να εχει φετος να τις γουσταρετε,γιατι ειναι ωραιο πουλι,και δυσκολο κυνηγι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #467360

    τριημερη εξορμηση ορεινη ναυπακτια
    αναφορα:
    κυριακη: πολλες δεντρότσιχλες και καμμια 20αρια κοπαδια στα 200+μετρα
    δευτερα: μεγαλο περασμα φασσας ολη μερα και πολλες δεντρότσιχλες
    τριτη: επισης μεγαλο περασμα φασσας,καθολου δεντρότσιχλες αλλα ειχε απίστευτα πολλα κοτσύφια που μπαινανε πολύ χαμηλα!!!!!!!
    την επομενη εβδομαδα πιστευω θα εχουμε άλλη μια επαναληψη των περασματων…φυλαχτε τα καρτερια!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #467363

    20-21/10 εκανε ενα περασματακι στην Αιτωλ/νια.
    Περασαν κοπαδακια μικρα αλλα και μεγαλυτερα.
    Τα περισσοτερα ομως ηταν ψηλωμενα και αλλα περνουσανε στο <κενο>.
    Ετσι στα μερη μου τα καρτερια δεν δουλεψαν οπως θα επρεπε.
    Φανηκαν και σημερα μερικες με αναποδη πορεια.
    Διαλειμα τωρα δυο ημερων λογω καιρου και απο Σαββατο τα σπουδαια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #467372

    Γυρνώντας σήμερα από το περδικοκυνηγι και περνώντας μέσα από μεγάλα πουρνάρια σε ορεινό μέρος ξεσηκώθηκαν κάποιες φασες ντοπιαρες που βοσκαγαν βελανι. Πέρασε μια από πάνω μου κι ενώ φώναζε “σκότωσε με ” εγώ τη χαιρετισα κανονικά. Ακόμα δεν κατάλαβα πως κατάφερα να τη χάσω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #467374

    Φιλε ηλια οταν δε παμε για περδικες η δευτερη καψουρα ειναι οι φασες, δευτερα ,τριτη λοιπον στη καρδιτσα και να το αποτελεσμα………

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #467393

    Μπραβο ρε βασιλη ωραιος,ειναι ωραιο κυνηγι η φασσα,και εγω τις εχω μια αγαπη

    σημερα 8,15 ημουν στο καρτερακι μου,η βλακεια που εκανα ηταν οτι δεν το εφτιαξα καλα,
    να μπορω να μπω μεσα,και ετσι δεν ειχα πλευρικη καλυψη,κατι που σπανια χρειαζεται εκει,γιατι τα πουλια τα περειμενω απο μπροστα μου,αλλα με τις φασσες πρεπει να περνεις ολα τα μετρα,στις 8,40 μου βγηκανε 7-8 φασσακια απο αριστερα,και οχι απο εκει που τα περειμενω,με ειδαν και ισα που προλαβαν και μου εβαλαν ενα πευκο μπροστα μου,τα τουφεκισα μεσα απο το πευκο αλλα μαλια,αμα ειχα πλευρικη καλυψη μια την ειχα σιγουρα στον ντορβα,γιατι θα μου περναγανε δεξια τραβερσα σβαρνα,οτι καλητερο
    μετα επισαε βροχη και εφυγα,αυριο παλι αμα δεν βρεχει θα παω πιο νορις να φτιαξω και το καρτερι,θα το κανω σπιτακι το σκηνο,γιατι περνανε που περνανε ελαχιστες
    μην φευγουμε και ατουφεκιστοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #467400

    20-21/10 εκανε ενα περασματακι στην Αιτωλ/νια.
    Περασαν κοπαδακια μικρα αλλα και μεγαλυτερα.
    Τα περισσοτερα ομως ηταν ψηλωμενα και αλλα περνουσανε στο <κενο>.

    αυτα τα πουλια απο Αιτωλ/νια ερχονται σε εμας(ορεινη ναυπακτια) με διαφορα μιας ωρας, εμεις ομως τα τουφεκαγαμε με 5* και 7 1/2 Νο σε αποστασεις απο10 ως 20μετρα!!!!ειδικα την δευτερα που φυσαγε μας βγαζανε τα ματια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #467410

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xristos wrote:</div>
    20-21/10 εκανε ενα περασματακι στην Αιτωλ/νια.
    Περασαν κοπαδακια μικρα αλλα και μεγαλυτερα.
    Τα περισσοτερα ομως ηταν ψηλωμενα και αλλα περνουσανε στο <κενο>.

    αυτα τα πουλια απο Αιτωλ/νια ερχονται σε εμας(ορεινη ναυπακτια) με διαφορα μιας ωρας, εμεις ομως τα τουφεκαγαμε με 5* και 7 1/2 Νο σε αποστασεις απο10 ως 20μετρα!!!!ειδικα την δευτερα που φυσαγε μας βγαζανε τα ματια!!!

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s <u style=”border-bottom: 1px solid;”>cooker</u>» !!!
    Μανος
    /URL” rel=”nofollow”>http://imageshack.us/photo/my-images/42/7yu0.jpg”>/URL

    Uploaded with ImageShack.us</a&gt” rel=”nofollow”>http://imageshack.us”>ImageShack.us</a&gt;

    </div>

    Μεγάλη υπόθεση η φάσσα να σου πέρνει το τουφέκι, και να ρίχνεις τις τουφεκιές στο γάμο του καραγκιόζη σαστισμένος, χωρίς η εντολή του εγκεφάλου να έχει ξεκαθαριστεί από την άποψη ότι τουφεκάς για να τις πάρεις,αλλά και από το σοκ και το δέος, που έχουν κοντέψει να σε φάνε…στιγμές που χαράζονται ανεξίτηλα στο μυαλό του παθόντα, αλλά και αυτών που παρακολουθούν τη φάση, καθώς όταν πέφτουν οι τουφεκιές στα πουλιά, το τεράστιο μπουλούκι που τις ακολουθεί στρίβει και οριακά δεν περνάει από τα καρτέρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Paulhammet στις #467415

    Τριήμερο Κυριακή – Δευτέρα – Τρίτη στα βουνά του νομού Ευρυτανίας.

    Κυριακή λίγα πράγματα, είχε ψιλόβροχο και δε πέταξαν τα πουλιά.

    Δευτέρα – Τρίτη μεγάλο μπάσιμο από φάσσες, δενδρότσιχλές, τσίχλες και κοτσύφια.
    Είδα τουλάχιστον 15 κοπάδια φάσσες , όχι ψηλωμένα , με 30-80 πουλιά ανά κοπάδι.

    Περάσαμε καλά, ρίξαμε τις ντουφεκιές μας, αν δεν ήταν και κάτι ντόπιοι να σε τραμπουκίζουν για τα καρτέρια θα ήταν ακόμα καλύτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #467417

    Μεγάλη υπόθεση η φάσσα να σου πέρνει το τουφέκι, και να ρίχνεις τις τουφεκιές στο γάμο του καραγκιόζη σαστισμένος, χωρίς η εντολή του εγκεφάλου να έχει ξεκαθαριστεί από την άποψη ότι τουφεκάς για να τις πάρεις,αλλά και από το σοκ και το δέος, που έχουν κοντέψει να σε φάνε…στιγμές που χαράζονται ανεξίτηλα στο μυαλό του παθόντα, αλλά και αυτών που παρακολουθούν τη φάση, καθώς όταν πέφτουν οι τουφεκιές στα πουλιά, το τεράστιο μπουλούκι που τις ακολουθεί στρίβει και οριακά δεν περνάει από τα καρτέρια.

    χαχαχαχαχαχχααχ……..ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΦΩΩΩΩΤΤΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!ευτυχως που ειχα παρει δευτερο τουφεκι και του εδωσα για να συνεχισει το κυνηγι του αλλιωωωωωωωωωςςςςς…….χχαχαχαχαχααχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #467540

    Καλησπερα

    Επιτελους μετα απο καποιες μερες ησυχιας ή ψηλωμενων λιγων πουλιων, σημερα κατι εγινε.
    Μπηκανε πουλια, βοηθησε κ ο καιρος , αερακος β.Α και 3 ατομα, κουτουπωσαμε 11 φασσαιους…4+4+3
    τσιχλες δεν περασανε πολλες, ελαχιστες θα ελεγα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,081 έως 10,095 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων